غیبت بیش از حد در دانشگاه

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
غیبت بیش از حد در دانشگاه

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام
مشکلی تقریبا فوری دارم.
من در جلسات دانشگاه به علت مشکلات پیش آمده بیش از حد نساب(3 شانزدهم جلسات) غیبت داشتم،اما چند جلسه را استاد حضور غیباب نکرد و در یکی دیگر از درس ها،برای استاد حضور و غیاب مهم نبود و خلاصه در هیچ درسی من رو حذف نکردند.

در قوانین با این مضمون آمده که:اگر دانشجو بیش از سه شانزدهم(3 جلسه در ترم) غیبت غیر موجه داشته باشد،درس مربوطه حذف میگردد.

حال که اساتید من را حذف نکرده اند و یا اساسا متوجه نشده اند،در هر یک از این موارد،آیا حضور در امتحان برای من جایز است و یا خودم اقدامم به حذف کنم؟
با تشکر

آیت الله مکارم

a_rezahu;234928 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام مشکلی تقریبا فوری دارم. من در جلسات دانشگاه به علت مشکلات پیش آمده بیش از حد نساب(3 شانزدهم جلسات) غیبت داشتم،اما چند جلسه را استاد حضور غیباب نکرد و در یکی دیگر از درس ها،برای استاد حضور و غیاب مهم نبود و خلاصه در هیچ درسی من رو حذف نکردند. در قوانین با این مضمون آمده که:اگر دانشجو بیش از سه شانزدهم(3 جلسه در ترم) غیبت غیر موجه داشته باشد،درس مربوطه حذف میگردد. حال که اساتید من را حذف نکرده اند و یا اساسا متوجه نشده اند،در هر یک از این موارد،آیا حضور در امتحان برای من جایز است و یا خودم اقدامم به حذف کنم؟ با تشکر آیت الله مکارم

با عرض سلام و احترام خدمت جناب a_rezahu گرامی و تشکر از سئوال شما

در فرض سئوال لازم نیست خودتان اقدام به حذف کردن درس یاد شده بکنید (1)

همیشه سالم و مسرور باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم

a_rezahu;234928 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام
مشکلی تقریبا فوری دارم.
من در جلسات دانشگاه به علت مشکلات پیش آمده بیش از حد نساب(3 شانزدهم جلسات) غیبت داشتم،اما چند جلسه را استاد حضور غیباب نکرد و در یکی دیگر از درس ها،برای استاد حضور و غیاب مهم نبود و خلاصه در هیچ درسی من رو حذف نکردند.

در قوانین با این مضمون آمده که:اگر دانشجو بیش از سه شانزدهم(3 جلسه در ترم) غیبت غیر موجه داشته باشد،درس مربوطه حذف میگردد.

حال که اساتید من را حذف نکرده اند و یا اساسا متوجه نشده اند،در هر یک از این موارد،آیا حضور در امتحان برای من جایز است و یا خودم اقدامم به حذف کنم؟
با تشکر

آیت الله مکارم

نه بابا برو خوش باش اونا باید حواسشون باشه

سلام علیکم
نظر رهبری معظم در این مورد چیست ؟

رضاهو;234928 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام
مشکلی تقریبا فوری دارم.

با تشکر

آیت الله مکارم

سلام
کاری به مسائل فقهی ندارم اما این قانون را اساتید گاها نادیده میگیرند یعنی دانشجو را می بخشن چرا که هدفش فقط اینکه کلاسها تشکیل بشن ودانشجو موظف به کلاس امدن کنند.

رضاهو;234928 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام
مشکلی تقریبا فوری دارم.

با تشکر

آیت الله مکارم

سلام عزیز
این قوانین برای زمانی هست که چهارتا درس بدرد بخور ارائه بشه نه مسئله های غیر کاربردی و هدر دهنده عمر بنابرین من نمیتونم از کلی قوانین غلط و بدرد نخور پیروی کنم آدم فقط یک بار زندست
به شخصه زیاد درس میپیچونم خیلی هم حال میده :khandeh!:
یا حق

[="Tahoma"][="Black"]

Soal_Javab;554246 نوشت:
سلام علیکم
نظر رهبری معظم در این مورد چیست ؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

جواز یا عدم جواز شرکت در امتحان تابع مقررات است اما اگر مقررات خاصی نباشد و تنها دانشگاه حق خود بداند که درس را در صورت غیبت حذف کند ، مانعی ندارد.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

موضوع قفل شده است