صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پاسخ این مسیحی رو بدین!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  علاقه
  خداوند
  نوشته
  229
  حضور
  22 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  17
  صلوات
  969

  مقاله پاسخ این مسیحی رو بدین!

  با سلام

  دوستان یکی از مسیحیان افراطی یک جایی همچین پستی زده...

  لطفا در صورت امکان یک پاسخ منطقی به من بدین تا به اون فرد بگم...

  با تشکر از شما

  پست اون به شرح زیر هست:


  پاسخ این مسیحی رو بدین!

  تسلیم یا انتخاب ؟


  «...پس امروز برای خود انتخاب کنید چه کسی را عبادت خواهید نمود، خواه خدایانی را که پدران شما که آن طرف نهر بودند عبادت نمودند، خواه خدایان آموریان که شما در زمین ایشان ساکنید. و اما من و خانوادۀ من یهوه را عبادت خواهیم نمود.» (یوشع باب ۲۴ آیه ۱۵)

  آیاتی که پیش رو داریم کلام «یوشع» است که پس از مرگ موسی رهبری قوم خداوند به وی واگذار شد. تحت رهبری او قوم اسرائیل سرزمین کنعان را به تسخیر درآورد. یوشع در انتهای دورۀ حیاتش تمام قوم را به حضور خداوند جمع کرده و پس از مخاطب ساختن ایشان و یادآوری حوادث گذشته و کمکهای خداوند، با جملات فوق آن‌ها را به چالش می‌خواند. او قوم را دعوت به انتخاب می‌کند؛ بین خدایانی که پدرانشان پرستیدند، خدایانی که همسایگان اطرافشان می پرستیدند و یهوه: خدای حقیقی.

  ارادۀ خداوند این است که ما او را بطور آگاهانه برگزیده و پیروی نمائیم. زیرا او ما را موجوداتی عقلانی آفریده و به ما قدر تشخیص و انتخاب داده است. هرچند ما نقشی در انتخاب خانواده، محل تولد و یا رنگ پوستمان نداریم اما می‌توانیم همسر آینده، دوستان، محل زندگی، کار و تحصیل خود را برگزینیم. شکی نیست که در مورد دین و ایمان نیز خداوند به ما حق انتخاب داده است زیرا باها و بارها در کلامش ما را بسوی خود دعوت می‌کند. خداوند برای ما حتی دلیل می‌آورد که چرا بایستی تنها او را پرستش و خدمت کنیم.

  وقتی که لشکر اعراب جاهلی به امپراطوری پارس حمله کردند، آن‌ها به کسی حق انتخاب ندادند. به روایت مکتوب تاریخ، دین جاهلی با زور شمشیر تحمیل شد و تنها راه تسلیم بود و گفتن شهادت. بعد از فتح قادسیه هر کودکی که در این خاک بدنیا آمد در گوشش اذان و صلوات خواندند و او مسلمان زاده شد. هیچ انتخابی در کار نبود. گذر زمان چیزی را تغییر نداده، هنوز نیز این سرنوشت هر کودکی است که در این خاک بدنیا بیاید. اگرچه این مطلب حقیقت تلخی است اما دقیقأ گویای وضع شماست اگر به مسیح ایمان نداشته باشید.

  اگر باور ندارید از خود سؤال کنید که چه زمانی تصمیم گرفتید مسلمان شوید؟...این تصمیم از قبل برای شما گرفته شده، پیش از آنکه حتی بدنیا بیائید!

  اما خوشبختانه اگر در آن دین موروثی بدنیا آمدید، این شانس را داشته‌اید تا حقانیت ادعایش را به صورت تجربی در جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و همچنین در منش و زندگی پیروانش از نزدیک مشاهده کنید. انقلاب اسلامی تنها یک برکت واقعی داشت و آن این بود که دین جاهلی را که بطور کامل در جامع پیاده شده، به معرض دید عوام گذاشت تا صحت ادعاهایش را برای خود بررسی کنند. همین نکته باعث شده که هزاران نفر به آن پشت کرده و جویای خداوند زنده و واقعی شوند. این ضرب‌المثل به واقعیت پیوسته که «عدو شود سبب خیر، اگر خدا خواهد». امروزه هزاران مسیحی در ایران و سایر نقاط دنیا هست که روزی مسلمان زاده بودند و با اینکه مرتد حساب شده و مجازات مرگ در انتظارشان است اما چنان یقینی به واقعیت ایمانشان دارند که حتی چنین مجازاتی نیز باعث روی گردانی از ایمانشان نمی‌شود.

  شاید شما نیز دچار سر‌خوردگی شده‌اید و بدنبال حقیقت هستید. شاید از خود پرسیده باشید که از کجا معلوم آنچه من بدان باور دارم واقعأ آخرین و بهترین ادیان باشد!

  به یاد داشته باشید که شما مسئول تمام تصمیم های زندگیتان هستید. خداوند به شما درک و شعور داده و حق انتخاب دارید. هیچ‌کس نمی‌تواند این حق را از شما بگیرد. خداوند شما را آزاد آفریده و مایل است او را جویا شده وتنها او را پرستش کنید.

  شاید بپرسید که چرا باید دین جاهلی را رها کنم؟ چه فرقی است بین دین جاهلی و میسحیت؟ مگر همۀ ادیان شبیه هم نبوده و در نهایت به یک راه ختم نمی‌شوند؟

  با استناد به کلام خداوند سعی می‌کنیم تا برایتان دلایلی بیاوریم تا دریابید که تنها و تنها یک راه بسوی خداوند وجود دارد. وظیۀ شماست که بر این شواهد تعمق کرده، صحت و سقمشان را سنجیده و آگاهانه برگزینید. آیا خدایی را انتخاب می‌کنید که پدرانتان و همسایگانتان عبادت کردند؟

  ۱- تنها از طریق مسیح است که می‌توان خدای واقعی را شناخت.

  چون ذات خداوند روحانی و فرای این جهان مادی است، تنها راهی که ممکن است بدان طریق او و صفاتش را بشناسیم از راه مکاشفه است. هر چند خلقت و جهان اطراف ما نشانه از آفریننده و خالقی دارد اما به صرف مطالعه این جهان و جزئیاتش نمی‌توانیم پی ببریم که آفریننده آن چه صفاتی دارد و یا چگونه می‌توان به او نزدیک شد.

  خداوند از راه مکاشفۀ کلامش در کتاب مقدس، ذات و ارادۀ خود را آشکار ساخته و علاوه بر این راه نزدیک شدن به خود را نیز به ما نشان داده است. او خود را خدایی قدوس و پاک معرفی می‌کند که از گناه بیزار است. آدمی به سبب گناهانش نمی‌تواند به خداوند نزدیک شود ولذا به میانجی و واسطه ای نیاز دارد. مسیح همان واسطه است. او غایت و نهایت مکاشفات خداوند است؛ کلام که جسم پوشید و در قابل بشری به زمین آمد. لذا نویسندۀ رسالۀ عبرانیان چنین می‌گوید: «خدا که در زمان گذشته به روش‌های متعدد و طریق های مختلف بوسیلۀ پیامبران با پدران ما سخن گفت، در این ایام آخر با ما بوسیلۀ پسر خود سخن گفت...» (رسالۀ عبرانیان باب ۱ آیات ۱-۲)

  ۲- تنها مسیح است که می‌تواند شما را از درون و بطور اساسی تغییر بدهد.

  حتمأ به تجربه دریافته‌اید که دین و مذهب در بهترین حال مردمان را تبدیل به افرادی ریاکار می‌کند؛ کسانی که فرق خوب و بد را می‌دانند اما چیزی را که خطاست انجام داده و برایش بهانه تراشی می‌کنند. کسانی که بسرعت عصبانی شده و جلو خشمشان را نمی‌گیرند، افرادی که دروغ گفتن عادتشان شده و به قولشان نمی‌شود اعتماد کرد،افرادی پر از کینه و نفرت و حسادت، کسانی که به مواد مخدر یا تماشای صحنه‌های شهوانی معتاد شده‌اند و بسیاری گناهان دیگر که به شکل رفتاری درآمده است.

  مذهب، ترس از زندان و نیروی قضایی قادر نیست جلو چنین گناهانی را بگیرد. ولی کسی که به مسیح ایمان آورد خداوند به او دلی تازه می‌دهد، کاری که بدان «تحول روحانی» می‌گویند. بدین نحو خداوند، فرد را از درون تحول می‌دهد و گویی احکامش را در ضمیر وی نقش می‌کند در نتیجه او مایل و راغب به انجام ارادۀ خداوند می‌گردد. ایماندار مسیحی خداوند را دوست داشته و احکامش را حفظ می‌کند و از شرارت دوری می جوید، نه از روی ترس از جهنم بلکه بدلیل همان تغییر بنیادی که در وی ایجاد شده است. تغییری که همۀ ما بدان نیاز داریم.

  جای تعجب نیست که کلام خداوند ایماندار را خلقت تازه می‌خواند: «پس اگر کسی در مسیح باشد خلقت تازه ایست. چیزهای کهنه درگذشت، اینک! همه چیز تازه شده است.» (رسالۀ دوم قرنطیان باب ۵ آیه ۱۷)

  ۳- تنها مسیح می‌تواند به شما اطمینان کامل از رستگاری بدهد.

  فردی که از گناهانش توبه کرده و به مسیح ایمان بیاورد، بلافاصله و به طور کامل در نظر خداوند پارسا شمرده می‌شود. مسیح گناهان او را بر دوش کشیده و در نتیجه خداوند از نظر قضایی او را بی‌گناه می شمارد. رستگاری از راه ایمان به مسیح است و کلام خداوند به روشنی می‌آموزد که برای دریافتش نیازی به هیچ عمل نیک و شایسته ای نیست. در کلام خداوند این یقین به ایمانداران داده شده که آن‌ها ‹درحال حاضر› رستگار شده‌اند هر چند هنوز پایشان به بهشت نرسیده است.

  به ایمانداران وعده داده نشده که در روز جزا و بسته به اعمالشان به حسابشان رسیدگی خواهد شد. خیر، خدای واقعی مثل حاجی بازاری قضاوت نمی‌کند بلکه به ایماندارانش یقین می‌دهد که آن‌ها هم‌اکنون پارساشمرده شده‌اند و دیگر محکومیتی برایشان نیست. این آموزه کلام به ایمانداران آرامش واقعی می‌بخشد که غیر ممکن است این دنیا و یا هیچ مذهب دیگری آن را ببخشد. ریشه این آرامش در محبت تغییر ناپذیر خداوند به ایمانداران است. آرامش که بویژه بستر مرگ را بدل به اتاق انتظار می‌کند. در کلام چنین می‌ خوانیم: «زیرا یقین می‌دانم که نه مرگ و نه حیات و نه فرشتگان و نه رؤسا و نه قدرتها و نه چیزهای حال و نه چیزهای آینده. و نه بلندی و نه پستی و نه هیچ مخلوق دیگر، قدرت نخواهد داشت که ما را از محبت خدا که در خداوند ما مسیح عیسی است جدا سازد.» (رسالۀ رومیان باب ۸ آیات ۳۸-۳۹)

  ۴- تنها مسیح می‌تواند شما را از گناهانتان و عواقبش نجات دهد.

  بزرگترین مشکل ما مسئلۀ گناه است. ما نه فقط کارهایی را که خلاف احکام خداوند است انجام می‌دهیم، بلکه گناه بطور ذاتی در ما ریشه دوانیده و اندیشه و افکار ما را تحت نفوذ خود قرار داده است. ما در ذهن خود از دیگران نفرت داریم، در خیال خود از دیگران انتقام می‌گیریم، حسادت می‌ورزیم، بدی دیگران را می‌طلبیم، خودخواه و مغرور هستیم و طومار گناهانمان طولانی است.

  خداوند چون پاک و قدوس است هیچ گناهی را به حضورش راه نمی‌دهد. گناه بایستی مجازات شود و لذا مسیح به زمین آمده و قالب بشری به خود گرفت تا به جای ایمانداران بر صلیب مجازات شود. وی کفارۀ گناهان ایماندارانش را با خون خود پرداخت. او یگانه نجات دهنده و میانجی بین انسان و خداست. تنها در مسیح بخشودگی و آمرزش از گناهان یافت می‌شود. این حقیقتی است که تمام پیامبران خداوند بدان اشاره می‌کنند. «و جمیع انبیاء بر او شهادت می‌دهند که هر که به وی ایمان آورد به اسم او آمرزش گناهان را خواهد یافت» (کتاب اعمال رسولان باب ۱۰ آیه ۴۳)

  ۵- تنها مسیح است که قادر است با شما همدردی کند.

  آیا احساس تنهایی و جدا افتادگی می‌کنید؟ آیا کسی نیست که شما را درک کند؟ آیا نیاز به کسی دارید تا با شما همدردی کند و معنی غم و رنج و سر‌خوردگی را بداند و آنرا تجربه کرده باشد؟

  همۀ ما در زندگیمان با رنجها و سختی‌هایی روبرو می‌شویم که بسیار شخصی اند. به قول آن نویسنده: ‹در زندگی زخمهایی هست که نمی‌شود آنها را به کسی گفت› زیرا اگر هم بگوئیم فایده‌ای ندارد و کسی به عمق رنجمان پی نمی‌برد. چیزی که از درون ما آزار می‌دهد و طعم حیات را در کاممان تلخ می‌سازد، به علاوۀ حس بی پناهی و بی کسی.

  در چنین بحران غیرقابل وصفی، تنها مسیح است که می‌تواند به شما یاری رساند. زیرا او خدای متعال است که وارد قالب بشری شد تا شریک همۀ تجربه‌ها و لحظات تاریک بشری گردد- بدون گناه-. او به تجربه از درد تنهایی، سوء نیت اطرافیان، تهمت و افترا، گرسنگی، خستگی و رنج و دردهای بدنی آگاه است.

  او که به زمین آمد تا ما را با خداوند آشتی دهد، در تمامی سختی‌ها و مرارت‌های زندگی به سان ما آزموده گشته و به تجربه با آن‌ها آشناست و زمانی که بسویش دست دعا برمی‌داریم به یاریمان خواهد آمد. «زیرا کاهن اعظمی نداریم که نتواند همدرد ضعف‌های ما بشود بلکه در هر چیز مثل ما آزموده شده، بدون گناه.» (رسالۀ عبرانیان باب ۴ آیه ۱۵ )

  ۶- تنها مسیح است که دوست و حامی شما خواهد بود.

  در اندیشۀ پیروان دین جاهلی، ‹خدا› نیرویی مهیب و عظیم و فاقد هر گونه احساسی است. چگونه کسی می‌تواند عاشق چنین ‹نیروی بدون احساسی› شود؟ مکتب صوفی ها و پیروانش بیهوده سعی کردند تا پاسخی پیدا کنند.

  مسیح اما پیروانش را بنده و برده خطاب نمی‌کند بلکه آنها را دوستان خود می‌خواند و چون دوست با ایشان رفتار می‌کند. «دیگر شما را بنده نمی‌خوانم زیرا که بنده آنچه را که آقایش می‌کند نمی‌داند. اما شما را دوست خوانده‌ام زیرا که هرچه از پدر شنیده‌ام به شما بیان کردم» (انجیل یوحنا باب ۱۵ آیه ۱۵)

  خدایی که به ما احساسات را داده خود منشأ عشق، محبت، راستی، وفاداری و نیکی است. دوستی که جان خود را بر روی صلیب برای نجات دوستدارانش فدا کرد. چه دلیل دیگری برای اثبات دوستی اش می‌خواهید؟

  چه دوستی بهتر از خداوند؟ دوستی که در زمان بحران و ناملایمات زندگی به یاریتان بشتابد. او که توان انجام هر کاری را دارد و حل هیچ مشکلی برایش ناممکن نیست. دوستی که دعای ایماندارانش را می‌شنود و به آن پاسخ می هد. یکی از تجربه‌های شیرین نوایمانداران مسیحی این است که پاسخ دعاهایشان را از خداوند می‌گیرند. او بارها و باره در تنگناها به یاریشان آمده و با پاسخ به دعای ایشان دوستی خود را اثبات نموده است.

  اگر پدرانتان از روی سادگی، تنبلی و یا ترس سر تسلیم فرود آورده و باورهای موروثی را بدون تحقیق و پرس و جو، به عنوان حقیقت پذیرفتند، اما شما این حق را دارید که خدای زنده و حقیقی را برگزینید. خدای محبت را که حتی به دشمنانش نیز نیکی می‌کند، خدایی که از مرگ شریران خشنود نمی گردد بلکه می‌خواهد تا همه نجات یابند. خدایی را انتخاب کنید که به خاطر محبتش به گناهکارن ملکوت جلال را ترک کرده به زمین آمد و تحقیر شده و رنج کشید تا ما رنج نکشیم. خدایی که مجازات ایماندارانش را خود متحمل شد تا آنها تا رستگار شوند.

  به مسیح مصلوب بنگرید، آنچه که دستها و پاهای او را بر صلیب نگاه داشت، نه آن میخها بلکه محبت بی کرانش بود. او شما را از بندگی به دوستی و به ملکوت پدرش می‌خواند؛ به آزادی از گناه و مجازات آن. از باورهای گذشته و گناهانتان توبه کرده بسوی خداوند روی کنید. خدای زنده را انتخاب کنید و اگر با صمیم قلب او را بخوانید، بدون شک شما را خواهد پذیرفت. آنگاه و تنها آن زمان است که درستی همۀ این شواهد را به تجربه درخواهید یافت.
  ویرایش توسط ماه نورد : ۱۳۹۱/۰۴/۰۵ در ساعت ۱۲:۱۳ دلیل: برای قرار دادن عکسی که برای تائیدش 1000 سال طول کشید

 2. صلوات ها 5


 3. #2

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۱
  نوشته
  380
  حضور
  2 روز 23 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  35
  صلوات
  1959  سلام

  http://www.askdin.com/thread19649.html

  http://www.askdin.com/thread19012.html

  همراه با سند هست.مسیحیان خودشون بخونند میدونند.سخنان این دو تاپیک ناشناخته نیست برای مسیحیان.
  سر و پای اگر سبز و پژمرده ایم ولی دل به پاییز نسپرده ایم
  چو گلدان خالی لب پنجره پر از خاطرات ترک خورده ایم
  اگر داغ دل بود ما دیده ایم
  اگر خون دل بود ما خورده ایم
  اگر دل دلیل است اورده ایم
  اگر داغ شرط است ما برده ایم
  گواهی بخواهید اینک گواه, همین زخمهایی که نشمرده ایم
  دلی سربلند و سری سربه زیر ,از این دست عمری به سر برده ایم

 4. صلوات ها 7


 5. #3

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  نوشته
  420
  حضور
  2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  914  سلام

  این کسانی که اسم خود را مسیحی می گذارند اول باید جواب بدهند که چرا در قرون وسطی مردم و دانشمندانی را که عقاید آنها را بی چون و چرا نمی پذیرفتند به جرم کفر شکنجه و اعدام می کردند.
  تک تک این "تنها"ها در متن باید اثبات شوند که از کجا آمده اند. هر کس نمی تواند از راه برسد و از نزد خودش برای عالم قانون تعیین کند.
  مسیحیان نزد خودشان هم حتی یک کلام نیستند و اول باید اختلافات خود را حل کنند. در اوایل مسیحیت صدای بعضی از مسیحیان را خفه کردند تا فقط حرف عده ای بر کرسی بنشیند.
  ضمنا ما رفتار و سخنان و کارهای پیامبر و بقیه معصومین را به عنوان نماد اسلام قبول داریم، نه کار عمر و ابوبکر و ... .
  ویرایش توسط aminj : ۱۳۹۱/۰۴/۰۴ در ساعت ۱۶:۵۰
  مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

 6. صلوات ها 5


 7. #4

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  نویسندگی، مطالعه و تحقیق
  نوشته
  1,368
  حضور
  1 روز 7 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  28
  گالری
  423
  صلوات
  11301  به نام علی اعلی
  سلام و عرض ادب و احترام
  و خوشامد گویی به شما دوست بزرگوار

  ممنون از اینکه سوالاتتان را با کمال صداقت مطرح می کنین

  در جواب این مطلبی که شما نقل کرده اید چندین نکته حائز اهمیت می باشد.

  البته همانطور که می دانید پاسخهای رسمی در اینجا از سوی کارشناسان بیان می شود اما با کسب اجازه از اساتید خودم چند نکته را بیان میکنم:  نقل قول نوشته اصلی توسط خداوند نیکوست نمایش پست ها
  وقتی که لشکر اعراب جاهلی به امپراطوری پارس حمله کردند، آن‌ها به کسی حق انتخاب ندادند. به روایت مکتوب تاریخ، دین جاهلی با زور شمشیر تحمیل شد و تنها راه تسلیم بود و گفتن شهادت. بعد از فتح قادسیه هر کودکی که در این خاک بدنیا آمد در گوشش اذان و صلوات خواندند و او مسلمان زاده شد. هیچ انتخابی در کار نبود. گذر زمان چیزی را تغییر نداده، هنوز نیز این سرنوشت هر کودکی است که در این خاک بدنیا بیاید. اگرچه این مطلب حقیقت تلخی است اما دقیقأ گویای وضع شماست اگر به مسیح ایمان نداشته باشید.


  1- اینکه گفته شده : ایرانیان با زور شمشیر مسلمان شده اند اگر صحیح باشد باید دین ایرانیان و آن مهاجمانی که به ایران حمله کردند یکی باشد
  در صورتی که می بینم که حمله به ایران در زمان خلفا اتفاق افتاده است و حال آنکه دین اکثر ایرانیان شیعه و پیرو مکتب اهل بیت و مخالف خلفا می باشد.
  پس صحت این گفته محل تامل و تردید است.

  2- در تعالیم اسلامی به روی تفکر و تعقل و اندیشه، اهمیت و بهای زیادی داده شده است تا جایی که دهها روایت وارد شده است که یه ساعت تفکر برتر از چندین سال عبادت است یا نظایر آن.
  یا حتی با اینکه در مورد فروع دین تقلید جائز و بلکه واجب است در اصول دین تقلید حرام است، بلکه باید خود شخص از روی مطالعه و تحقیق به علم و آگاهی و ایمان برسد.

  و این خود بهترین دلیل است که دین موروثی هم مورد قبول اسلام نمی باشد.
  ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۱/۰۴/۰۵ در ساعت ۱۴:۲۲

  می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

  گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت


 8. صلوات ها 4


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  ریاضی
  نوشته
  1,548
  حضور
  249 روز 17 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8044  به نام خدا.

  اینهایی که این بابا نوشته ، جز حرف بی اساس و پایه و بی مدرک نیست. بگید بی زحمت یکیش رو اثبات بکنه.


  اگر پدرانتان از روی سادگی، تنبلی و یا ترس سر تسلیم فرود آورده و باورهای موروثی را بدون تحقیق و پرس و جو، به عنوان حقیقت پذیرفتند، اما شما این حق را دارید که خدای زنده و حقیقی را برگزینید. خدای محبت را که حتی به دشمنانش نیز نیکی می‌کند، خدایی که از مرگ شریران خشنود نمی گردد بلکه می‌خواهد تا همه نجات یابند. خدایی را انتخاب کنید که به خاطر محبتش به گناهکارن ملکوت جلال را ترک کرده به زمین آمد و تحقیر شده و رنج کشید تا ما رنج نکشیم. خدایی که مجازات ایماندارانش را خود متحمل شد تا آنها تا رستگار شوند.
  این خدایی که از آسمون اومد زمین تا بجای ایمانداران به دار بره ، عدالت داره؟ این چه عدالتیه که یکی دیگه کارش رو میکنه یکی دیگه چوبش رو میخوره؟ هرچند که از روی مهربانی باشه؟ و اگر عدالت نداره که این خدا ناقصه. چون یک صفت خوب هست که در این خدا به حد کمال نیست.

  این عزیزان مسیحی اگر یکم به تاریح دینشون ، به شورای نیقیه ، به آیین ها و مناسکشون که کپی شده ی مستقیم از آیین های خورشید پرستان هست دقت کنند متوجه میشوند که چه کسانی بدون فکر و اندیشه و از روی تنبلی دینی رو انتخاب کرده اند.

  ۶- تنها مسیح است که دوست و حامی شما خواهد بود.

  در اندیشۀ پیروان دین جاهلی، ‹خدا› نیرویی مهیب و عظیم و فاقد هر گونه احساسی است. چگونه کسی می‌تواند عاشق چنین ‹نیروی بدون احساسی› شود؟ مکتب صوفی ها و پیروانش بیهوده سعی کردند تا پاسخی پیدا کنند.

  مسیح اما پیروانش را بنده و برده خطاب نمی‌کند بلکه آنها را دوستان خود می‌خواند و چون دوست با ایشان رفتار می‌کند. «دیگر شما را بنده نمی‌خوانم زیرا که بنده آنچه را که آقایش می‌کند نمی‌داند. اما شما را دوست خوانده‌ام زیرا که هرچه از پدر شنیده‌ام به شما بیان کردم» (انجیل یوحنا باب ۱۵ آیه ۱۵)

  خدایی که به ما احساسات را داده خود منشأ عشق، محبت، راستی، وفاداری و نیکی است. دوستی که جان خود را بر روی صلیب برای نجات دوستدارانش فدا کرد. چه دلیل دیگری برای اثبات دوستی اش می‌خواهید؟

  چه دوستی بهتر از خداوند؟ دوستی که در زمان بحران و ناملایمات زندگی به یاریتان بشتابد. او که توان انجام هر کاری را دارد و حل هیچ مشکلی برایش ناممکن نیست. دوستی که دعای ایماندارانش را می‌شنود و به آن پاسخ می هد. یکی از تجربه‌های شیرین نوایمانداران مسیحی این است که پاسخ دعاهایشان را از خداوند می‌گیرند. او بارها و باره در تنگناها به یاریشان آمده و با پاسخ به دعای ایشان دوستی خود را اثبات نموده است.
  اگر در اندیشه اسلامی خدا بی احساس و نا مهربان و ... بود ، پس چرا با صفات رئوف و رحیم و رحمن آمد؟

  من از کسی که درد و رنج دیگری را بر دوش میکشد ، آنهم اینگونه ، اول گواهی سلامت عقل میخواهم نه مدرک برای ابراز دوستی.

  - تنها مسیح است که قادر است با شما همدردی کند.

  آیا احساس تنهایی و جدا افتادگی می‌کنید؟ آیا کسی نیست که شما را درک کند؟ آیا نیاز به کسی دارید تا با شما همدردی کند و معنی غم و رنج و سر‌خوردگی را بداند و آنرا تجربه کرده باشد؟

  همۀ ما در زندگیمان با رنجها و سختی‌هایی روبرو می‌شویم که بسیار شخصی اند. به قول آن نویسنده: ‹در زندگی زخمهایی هست که نمی‌شود آنها را به کسی گفت› زیرا اگر هم بگوئیم فایده‌ای ندارد و کسی به عمق رنجمان پی نمی‌برد. چیزی که از درون ما آزار می‌دهد و طعم حیات را در کاممان تلخ می‌سازد، به علاوۀ حس بی پناهی و بی کسی.

  در چنین بحران غیرقابل وصفی، تنها مسیح است که می‌تواند به شما یاری رساند. زیرا او خدای متعال است که وارد قالب بشری شد تا شریک همۀ تجربه‌ها و لحظات تاریک بشری گردد- بدون گناه-. او به تجربه از درد تنهایی، سوء نیت اطرافیان، تهمت و افترا، گرسنگی، خستگی و رنج و دردهای بدنی آگاه است.

  او که به زمین آمد تا ما را با خداوند آشتی دهد، در تمامی سختی‌ها و مرارت‌های زندگی به سان ما آزموده گشته و به تجربه با آن‌ها آشناست و زمانی که بسویش دست دعا برمی‌داریم به یاریمان خواهد آمد. «زیرا کاهن اعظمی نداریم که نتواند همدرد ضعف‌های ما بشود بلکه در هر چیز مثل ما آزموده شده، بدون گناه.» (رسالۀ عبرانیان باب ۴ آیه ۱۵ )
  جوری گفته ، انگار که ما در قران نداریم که :" ای پیامبر ، هنگامی که بندگان من از تو درباره من میپرسند ، به آنها بگو من به آنها نزدیکم. من پاسخ میگویم دعای ، درخواست کننده را ... پس به آنها بگو تنها من را بپرستند" (نقل به مضمون).از این نزدیکتر دیگه کی؟

  اینقدر مسیحیت خوبه ، بهشت فروشی واسه چی کردید؟ دکان باز کرده اید که جیب مردم رو خالی کنید؟

  حالا خوبه لشگر کشی های اروپایی ها و مسیحی ها به اقصی نقاط عالم برای چپاول منابع اونها و چنگ اندازی به طلا و جواهرات سرزمین های مختلف ، و به بهانه مسیحی کردن و طلب بخشایش برای بومیان اون مناطق ، سندیت تاریخی داره. حالا خوبه هنوز هم آفریقا زخم خورده از چاقوی حمله مسیحی ها هست.

  ایرانی ها دین اسلام رو قبول کردند. با اراده و اختیار. ما مدت مدیدی زیر دست امپراطوری روم بودیم. تو دوران سلوکیان. ولی فرهنگ مشرکی اونجا رو نگه نداشتیم. پس معلوم میشه که ما از اسلام خوشمون اومد و حق رو درش دیدیم. معلومه که ما زبان فارسی رو به پهلوی ترجیح دادیم که الان ازش استفاده میکنیم. ما هیچوقت سر تعظیم مقابل هیچکس فرود نیاوردیم و فرود نخواهیم آورد.  آه ، اعصابم خورد شد از دست اینها. چه بیان زیبا ولی پوچ و بی معنایی. من هم منتظرم یکی از کارشناس ها بیاد جواب این رو بده ، دلم خنک بشه.

  با آرزوی پیروزی اسلام ، ستایشگر
  ویرایش توسط ستايشگر : ۱۳۹۱/۰۴/۰۴ در ساعت ۱۷:۰۱
  اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

  اللهم اجعل محیای محیا محمّد و آل محمّد و مماتی ممات محمّد و آل محمّد

 10. صلوات ها 4


 11. #6

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  نویسندگی، مطالعه و تحقیق
  نوشته
  1,368
  حضور
  1 روز 7 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  28
  گالری
  423
  صلوات
  11301  نقل قول نوشته اصلی توسط خداوند نیکوست نمایش پست ها
  تنها از طریق مسیح است که می‌توان خدای واقعی را شناخت.


  دینی که خود به طور درست خدا رو نشناخته است چکونه می تواند خدا رو به دیگران بشناساند؟


  برای اینکه نسبت به تعالیم این دین شناخت بیشتری پیدا کنید به اینجا مراجعه کنید: http://www.askdin.com/thread16754.html  می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

  گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت


 12. صلوات ها 5


 13. #7

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  علاقه
  خداوند
  نوشته
  229
  حضور
  22 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  17
  صلوات
  969

  شاد
  نقل قول نوشته اصلی توسط taliya نمایش پست ها
  سلام

  http://www.askdin.com/thread19649.html

  http://www.askdin.com/thread19012.html

  همراه با سند هست.مسیحیان خودشون بخونند میدونند.سخنان این دو تاپیک ناشناخته نیست برای مسیحیان.
  دستتون درد نکنه بله هر دو رو خوندم...

  البته من بدلیل اینکه دنبال دلیل منطقی برای پاسخ به اونها میگردم اینجا پست گذاشتم و هرچی در اینجا به ضرر اسلام حرف می زنم و خواهم زد در واقع به نیابت از اونهاست که از طرف شماها جوابشون رو خواهم داد... چون من علمم کم هست... ولی به تعداد زیادی از اونها دسترسی دارم و به همین دلیل به کمک شماها احتیاج دارم... اگر جواب درست بدین در واقع به بیش از حداقل 500 نفر مسیحی فارسی زبان جواب دادین...

  در مورد لینک اولتون باید بگم اگر اون متن رو بهشون بفرستم بهم می خندن... چون خودشون هم می دونن... و اون فقط یک خبر هست و کسی رو قانع نمیکنه. من فرض رو بر این می گیرم که اونها این جواب رو خواهند داد:

  ما 4 انجیل معتبر داریم که 4 نفر از حواریون عیسی اونها رو در دنیا منتشر کردن... و این انتشار حداقل 500 سال قبل از قرآن و محمد بوده... حالا بعد از اینکه میلیونها نسخه از این انجیلها در سراسر دنیا همه گیر شد و میلیونها نفر رو مسیحی کرد... حالا بدو بدو همون زمانی که قرآن اومده (یعنی توی همون زمانها) یکی رفته همه این میلیونها نسخه رو جمع کرده و با مال خودش عوض کرده؟! این عقلانی هست به نظر شما؟! اونهم میلیونها نسخه در سراسر دنیا که دیگه هیچ کس قادر به جمع کردن اونها نیست! اگر اینطور بود الان هزاران نسخه متناقض در دنیا پیدا می کردید... و اینکه 4 نفر حواریون اصلی مسیح با همدیگه تبانی کردن و با هم دیگه حرف الکی زدن! ولی یک نفر که معلوم نیست از کجا سر در آورده (برنابا) میگه حرف من درسته؟! اونم فقط بخاطر اینکه حرفش مثل قرآن هست و مورد تائید فقط مسلمانها هست؟! از کجا معلوم که محمد اینها رو نساخته باشه؟!

  در مورد لینک دومتون: عالی بود دستتون درد نکنه. من یک وبسایت در مورد خداوند به انگلیسی دارم که بیش از 4000 نفر عضو داره که تمامشون امریکایی یا کانادایی یا انگلیسی هستند و هر روز هم داره تعدادشون بیشتر از قبل میشه... همه بلا استثناء مسیحی افراطی هستن... من همیشه هر زمان کلام انجیل یا تورات یا قرآن رو منتشر می کنم حتما این مواردی رو که در لینک تون دادین رو در نظر می گرفتم و می گیرم... بخاطر همین خیلی هاشون خیلی از دست من عصبانی هستند... چون خیلی اصرار دارن که کلامی رو که مربوط به خدا بودن عیسی هست رو هم بزارم و یا کلامی رو که مربوط به دین نبودن مسیحیت هست رو هم بزارم... ولی خدا رو شکر... من هنوز به کفر اونها آلوده نشدم... و من به همشون میگم چه به مسیحی ها و چه به مسلمانها و چه به یهودیها که من فقط برای خدا (خدای واقعی) کار می کنم، نه برای کف زدن شماها...

  اگر یک جواب منطقی به اون پست بالا و همینطور در مورد انجیل برنابا داده بشه... من هزاران نفر رو می شناسم که می تونم با این منطقها تغییرشون بدم... حالا علم از شما... انتشار از ما

 14. صلوات ها 2


 15. #8

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  علاقه
  خداوند
  نوشته
  229
  حضور
  22 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  17
  صلوات
  969  نقل قول نوشته اصلی توسط aminj نمایش پست ها
  سلام

  این کسانی که اسم خود را مسیحی می گذارند اول باید جواب بدهند که چرا در قرون وسطی مردم و دانشمندانی را که عقاید آنها را بی چون و چرا نمی پذیرفتند به جرم کفر شکنجه و اعدام می کردند.
  تک تک این "تنها"ها در متن باید اثبات شوند که از کجا آمده اند. هر کس نمی تواند از راه برسد و از نزد خودش برای عالم قانون تعیین کند.
  مسیحیان نزد خودشان هم حتی یک کلام نیستند و اول باید اختلافات خود را حل کنند. در اوایل مسیحیت صدای بعضی از مسیحیان را خفه کردند تا فقط حرف عده ای بر کرسی بنشیند.
  ضمنا ما رفتار و سخنان و کارهای پیامبر و بقیه معصومین را به عنوان نماد اسلام قبول داریم، نه کار عمر و ابوبکر و ... .
  سلام
  ممنون از جوابتون

  من البته این حرفهای رو از قول خودم نمی زنم ولی چون تجربه زندگی در کنار مسیحیان رو دارم میتونم حدس بزنم که اگر من اینو بگم اونا در جواب ممکنه چی بگن، اونها ممکنه اینو به من بگن:

  در مورد متن اولتون ممکنه اینو بگن: کسی که مخالفان رو میکشه قضیش جداست و کسی که به حکم کتاب آسمانیش مخالفان رو می کشه قضیش یک چیز دیگست... اگر در طول تاریخ مسیحیان زیادی مخالفان رو کشتند... در واقع کتابشون بهشون نگفته که بکشین! خودشون کشتن، باید برین به اون زمان و از خودشون بپرسید که چرا کشتن! اون قتل و قارتهای گذشته به مسیحیان مربوط نمیشه چون کتاب رسمی اونها فرمان به کشتن مخالفین نداده! کتاب رسمی اونها فرمان به محبت و مهربانی داده، در تمام بندهای کتاب... و همون زمان میلیونها مسیحی هم بودن که صد در صد از متون کتابشون تبعیت می کردند و آدمی نکشتن... ولی مسلمانها رو بخاطر قتل و قارتشون باید سرزنش کرد، چون رسما آدم کشتن... و به دستور کتاب آسمانیشون بوده... به دستور قرآن بوده که مخالفان رو کشتن... پس از نظر رسمیت مسلمانان آدم کش هستند نه مسیحیان... توی یک شرکت 100 نفره... چند نفر از اعضای شرکتش آدم میکشن یا تجاوز می کنن... ولی هیچ قانونی اون شرکت رو مجرم نمی دونه... توی یک شرکت 100 نفرهء دیگه... در اساسنامه اون شرکت رسما درج شده که مخالفان رو بکشید! و چند نفر از اعضای شرکتش آدم میکشن و ... پس اگر بخوایم اسم نام شرکت رو به عنوام متجاوز به مردم منتشر کنیم... باید نام شرکت دوم رو منتشر کنیم...

  در مورد متن دومتون ممکنه اینو بگن: خب شما مسلمانها هم که همینین! شیعه هاتون خداد تا فرقه دارن که با هم درگیرین و سنی هاتون هم خداد تا فرقه دارن که با هم درگیرن و این دو هم جداگانه با هم درگیرن!

  - خلاصه باید بگم خدمتتون که اینها برای دفاع از هوسهای دنیوی و دفاع از تجمل گراییشون 1000 تا منطق براتون میارن متاسفانه...

  و مشکل من اینه...

 16. صلوات ها 2


 17. #9

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  علاقه
  خداوند
  نوشته
  229
  حضور
  22 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  17
  صلوات
  969

  پاسخ
  نقل قول نوشته اصلی توسط حاج علی نمایش پست ها

  به نام علی اعلی
  سلام و عرض ادب و احترام
  و خوشامد گویی به شما دوست بزرگوار

  ممنون از اینکه سوالاتتان را با کمال صداقت مطرح می کنین

  در جواب این مطلبی که شما نقل کرده اید چندین نکته حائز اهمیت می باشد.

  البته همانطور که می دانید پاسخهای رسمی در اینجا از سوی کارشناسان بیان می شود اما با کسب اجازه از اساتید خودم چند نکته را بیان میکنم:

  1-
  اینکه گفته شده : ایرانیان با زور شمشیر مسلمان شده اند اگر صحیح باشد باید دین ایرانیان و آن مهاجمانی که به ایران حمله کردند یکی باشد
  در صورتی که می بینم که حمله به ایران در زمان خلفا اتفاق افتاده است و حال آنکه دین اکثر ایرانیان شیعه و پیرو مکتب اهل بیت و مخالف خلفا می باشد.
  پس صحت این گفته محل تامل و تردید است.

  2- در تعالیم اسلامی به روی تفکر و تعقل و اندیشه، اهمیت و بهای زیادی داده شده است تا جایی که دهها روایت وارد شده است که یه ساعت تفکر برتر از چندین سال عبادت است یا نظایر آن.
  یا حتی با اینکه در مورد فروع دین تقلید جائز و بلکه واجب است در اوصل دین تقلید حرام است، بلکه باید خود شخص از روی مطالعه و تحقیق به علم و آگاهی و ایمان برسد.

  و این خود بهترین دلیل است که دین موروثی هم مورد قبول اسلام نمی باشد.
  ممنون علی جان کاملا درسته... حالا من تمام اینها رو بصورت یک پایگاه اطلاعاتی در اختیار خودشون می زارم و اگر جوابی دادن (که مطمئنم برای این مورد جوابی نخواهند داشت) حتما اینجا میزارم که لطف کنین اگر زحمتی نیست جواب بدین... یا علی

 18. صلوات ها 2


 19. #10

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  علاقه
  خداوند
  نوشته
  229
  حضور
  22 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  17
  صلوات
  969  آرمین یک مسیحی ایرانی که در ترکیه زندگی میکنه و یک دختر هم داره این جواب رو به تلاشهای بنده داد:
  --------------------
  دوست نازنینم درود خدا بر شما.
  من هم یه زمانی مسلمان بودم الان حدود 14 سالی هست که به مسیح و راه رستگاری ایمان آورده ام.
  ممنونم که سعی بر زیباسازی چهره اسلام رو دارید چهره ای که 1400 ننگ و تاریکی در پی داشته.....
  ولی من در پی خدای زنده بوده ام و پیداش کرده ام نیازی به برگشت به عقب ندارم. حقیقت وقتی آشکار میشود دیگر پرسشی نمیماند.
  من از مسلمانان و سپاهیان و یا بسیجیان و..... متنفر نیستم . ایمانم بهم شهامت دوست داشتن را داده نه نفرت و دشمنی را...
  ولی شادابی و رستگاری در خدای حقیقی را برایتان آرزو میکنم
  بدرود تا درودی دیگر
  --------------------

 20. صلوات ها 2


صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود