وهابیون چگونه از چنین فردی تبعیت و پیروی میکنند ؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وهابیون چگونه از چنین فردی تبعیت و پیروی میکنند ؟

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از مباحثی که در روایات اهل سنت به وفور به چشم می‌خورد، موضوع نهی از مخالفت با جماعت و همچنین مخالفت با سلطان و حاکم ممالک اسلامی است.
بر مبنای روایات اهل سنت، هرکس که با جماعت مسلمین و یا با حاکم اسلامی مخالفت کند و بمیرد، به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است.
:Sham:
حال مسأله‌ای که در مورد مقتداو شیخ الاسلام وهّابیون سلفیون، یعنی ابن تیمیه مطرح است، مرگ او در زندان و در مخالفت با نظام حاکم بر کشورهای اسلامی است.
ابن تیمیه
احمد بن عبدالحلیم معروف به ابن تیمیه در سال 661 ه.ق در شهر حرّان متولد شد و در سال 728 ه. ق در زندان دمشق وفات یافت.
پدرش او را برای رسیدن به درجه‌‌ی اجتهاد و نشستن بر کرسی درس آماده کرد تا آنکه بعد از وفات پدرش بر کرسی تدریس در مسجد جامع دمشق نشست. اما به خاطر کج‌سلیقگی و انحرافی که داشت درصدد مخالفت با عقاید مسلمین برآمد و با تمام مذاهب رایج در آن زمان به مخالفت برخاست.

علمای آن زمان با او به مخالفت برخاسته و از نشر افکار او ممانعت کردند.
ابن‌ تيميه‌ در در زندان‌ دمشق‌وفات‌ يافت‌.
سبب فرمان سلطان برای زندانی شدن او، اعتقاد او در مسأله‌ی شفاعت‌ و توسل‌ به‌ انبياء و حرمت زیارت قبر پیامبر (صلّی الله علیه و آله) بود.

18تن‌ از علما در مصر بر ضد ابن‌ تيميه‌ فتوا دادند. هر 4 قاضى‌ مذاهب‌ چهارگانه مصر نيز به‌ حبس‌ او فتوا دادند.

برخی از روایات در این زمینه از صحیح ترین کتب اهل سنت

-1- صحیح بخاری، ج6/ ص 2588/ حدیث 6645
... عن النبی صلی الله علیه و سلم قال من کره من أمیره شیئا فلیصبر فإنه من خرج من السلطان شبرامات میتة جاهلیة
-2- صحیح بخاری، ج6/ ص 2588/ حدیث 6646
... عن النبی صلی الله علیه و سلم قال من رأی من أمیره شیئا یکرهه فلیصبر علیه فإنه من فارق الجماعة شبرا فمات إلا مات میتة جاهلیة
-3- صحیح مسلم، ج 3/ ص 1476
... عن النبی صلی الله علیه و سلم أنه قال من خرج من الطاعة و فارق الجماعة فماتمات میتة جاهلیة ...
-4- صحیح مسلم، ج 3/ ص 1477
... قال رسول الله صلی الله علیه و سلم من خرج من الطاعة و فارق الجماعة ثمّ ماتمات میتة جاهلیة ...
-5- صحیح مسلم، ج 3/ ص 1478
... عن رسول الله صلی الله علیه و سلم قال من کره من أمیره شیئا فلیصبر فإنه لیس أحد من الناس خرج من السلطان شبرا فمات علیه إلا مات میتة جاهلیة
حال، با وجود این روایات و همچنین حقایق مسلّم تاریخی در مورد ابن‌تیمیه، وهابیون چگونه از چنین فردی تبعیت و پیروی نموده و بر مبنای افکار او، حکم به قتل و غارت و ترور می‌دهند؟!
وهابیون چه پاسخی دارند؟

عمار یاسری

بسم الله الرحمن الرحیم
نفس بسیار پیچیده است.
از تعصب وافراط هر چیزی بر می آید
خداوند ما را حفظ کند

با درود
دوست عزیز وهابیون نه تنها در عقایدشان بلکه در همه چیزشان نقص دارند.وهابیون اسلام را به عنوان حکومتی مستبد و ستمگر نشان می دهند و قوانین آنها بسیار سختگیرانه است.در تمام فتواهای آنها ایراد وجود دارد.

رضا;234742 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از مباحثی که در روایات اهل سنت به وفور به چشم می‌خورد، موضوع نهی از مخالفت با جماعت و همچنین مخالفت با سلطان و حاکم ممالک اسلامی است.
بر مبنای روایات اهل سنت، هرکس که با جماعت مسلمین و یا با حاکم اسلامی مخالفت کند و بمیرد، به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است.
:sham:
حال مسأله‌ای که در مورد مقتداو شیخ الاسلام وهّابیون سلفیون، یعنی ابن تیمیه مطرح است، مرگ او در زندان و در مخالفت با نظام حاکم بر کشورهای اسلامی است.
ابن تیمیه
احمد بن عبدالحلیم معروف به ابن تیمیه در سال 661 ه.ق در شهر حرّان متولد شد و در سال 728 ه. ق در زندان دمشق وفات یافت.
پدرش او را برای رسیدن به درجه‌‌ی اجتهاد و نشستن بر کرسی درس آماده کرد تا آنکه بعد از وفات پدرش بر کرسی تدریس در مسجد جامع دمشق نشست. اما به خاطر کج‌سلیقگی و انحرافی که داشت درصدد مخالفت با عقاید مسلمین برآمد و با تمام مذاهب رایج در آن زمان به مخالفت برخاست.

علمای آن زمان با او به مخالفت برخاسته و از نشر افکار او ممانعت کردند.
ابن‌ تيميه‌ در در زندان‌ دمشق‌وفات‌ يافت‌.
سبب فرمان سلطان برای زندانی شدن او، اعتقاد او در مسأله‌ی شفاعت‌ و توسل‌ به‌ انبياء و حرمت زیارت قبر پیامبر (صلّی الله علیه و آله) بود.

18تن‌ از علما در مصر بر ضد ابن‌ تيميه‌ فتوا دادند. هر 4 قاضى‌ مذاهب‌ چهارگانه مصر نيز به‌ حبس‌ او فتوا دادند.

خب دیگه این افراد هم باید در جامعه وجود داشته باشن که بگیم دشمن هم داریم یا نه ؟
موضوع قفل شده است