صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: امر به معروف و نهی از منکر؛ راهها و روشهای عملی و کاربردی

نوشته
    249
    حضور
    1 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1367

امر به معروف و نهی از منکر؛ راهها و روشهای عملی و کاربردی

بنام خالق بی همتا
    با سلام بر محمد وال محمد
    راستش دیدم فریضه امر به معروف و نهی از منکر خیلی مظلوم واقع شده به جرات می توان گفت دیگه اصلا رنگی ندارد .امام حسین (ع) برای چی قیام کرد مگر نه اینکه خود ایشان فرمودند برای احیای دین جدم .
    حالا از دوستان تقاضا دارم راه کارها و پیشنهادها و شرایط به طور خلاصه هرچی که می تونه در این زمینه کمک کنه ارائه بدن .

یا فاطمه (س)
    اگر از سرهایمان کوه بسازند نمیگذاریم در تاریخ بنویسند سید علی تنها ماند
    www.montaged.persianblog.ir

2. صلوات ها 10

3.  

نوشته
    199
    حضور
    1 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    840

نقل قول نوشته اصلی توسط مرصاد نمایش پست ها
    بنام خالق بی همتا
    با سلام بر محمد وال محمد
    :gol:راستش دیدم فریضه امر به معروف و نهی از منکر خیلی مظلوم واقع شده به جرات می توان گفت دیگه اصلا رنگی ندارد .امام حسین (ع) برای چی قیام کرد مگر نه اینکه خود ایشان فرمودند برای احیای دین جدم .
    حالا از دوستان تقاضا دارم راه کارها و پیشنهادها و شرایط به طور خلاصه هرچی که می تونه در این زمینه کمک کنه ارائه بدن .:gol:
    سلام
    موافقم با حرفت الان کسی جرات امر به معروف و نهی از منکر کردن نداره
    * اللهم عجل لولیک الفرج

5. صلوات ها 4

نوشته
    249
    حضور
    1 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1367

واقعا ادم کیف می کنه ار این همه همکاریتون
    اجرکم عند الله

بنام الله
    با صلوات بر محمد ال محمد
    چرا امر به معروف و نهی از منکر این قدر مظلوم واقع شده .
    ویرایش توسط مشکاة : ۱۳۹۱/۰۴/۲۰ در ساعت ۲۳:۵۶
    یا فاطمه (س)

7. صلوات ها 4

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    222 روز 7 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7886

بنام الله

با صلوات بر محمد ال محمد

چرا امر به معروف و نهی از منکر این قدر مظلوم واقع شده .
    به نام خدا.

چون جرات و برنامه ریزی صحیح میخواد. چون امر به معروف اگر واگیر دار بشه دامن خود آدم رو هم میگیره. همه میترسن و ...

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

9. صلوات ها 2

نوشته
    249
    حضور
    1 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1367

بنام الله
    با صلوات بر محمد وال محمد
    فریضه امر به معروف و نهی از منکر هم مانند نماز و روزه از فروع دین است که از واجبات به شمار می رود و ترک واجب هم حرام است و از گناهان کبیره محسوب می شود .
    در جامعه مسلمان ما به دلیل این که این مهم به دست فراموشی سپرده شده است ما دچار این بد حجابی ها و فساد و نا امنی ها هستیم چرا که اگر در جامعه مردم دست به کار نشوند یک نهاد نمی تواند انچه را که مطلوب است را میسر سازد .مثلا در قضیه بد حجاب نیروی انتظامی تا کجا باید پیش رود دستگیر کند تعهد بگیر و ازاد سازد و یک فحشی هم بشنود؟؟؟ اما اگر در جامعه همین کار را مردم بر عهده بگیرند ان اشخاص خواهند دید که دیگر در جامعه جایگاهی ندارند و یا کنار می روند و یا اصلاح می شوند هر چند ظاهر ی هم باشد و نهاد ها با سایر معضلات بر خورد می کنند مثلا جرایم سازمان یافته و...
    در کشور ما که ادعا می کنیم شیعه هستیم چرا هیچ کس با یک منکر برخورد نمی کند و فقط نگاه می کند من نمی گویم برخورد فیزیکی باشد که اصلا درست نیست اما ایا تذکر لسانی هم نمیشود؟؟؟
    چرا کشور ما باید رتبه نخست استفاده از لوازم ارایش را دارا باشد؟؟؟ چرا در کشور ما این همه پارتی بازی و این همه رشوه خواری و دریغ از یک تذکر.
    این همه فساد و معظل و ... یک رهبر تنها . ادعا می کنیم ما اهل کوفه نیستیم پس چرا فرزند امیرالمومنین رو تنها گذاشته ایم .چرا ایشان باید در هر مسئله کوچک و بزرگ خودشان وارد شوند .این عمار ایشان چه چیز را نشان می دهد ایا همین بس که یه سایتی یه گروهی یه کلیپی؟؟؟
    بیایید این فریضه رو دوباره زنده کنیم حتی شده با یک تذکر
    یا فاطمه (س)

11. صلوات ها 3

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    222 روز 7 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7886

بنام الله

فریضه امر به معروف و نهی از منکر هم مانند نماز و روزه از فروع دین است که از واجبات به شمار می رود و ترک واجب هم حرام است و از گناهان کبیره محسوب می شود .
    در جامعه مسلمان ما به دلیل این که این مهم به دست فراموشی سپرده شده است ما دچار این بد حجابی ها و فساد و نا امنی ها هستیم چرا که اگر در جامعه مردم دست به کار نشوند یک نهاد نمی تواند انچه را که مطلوب است را میسر سازد .مثلا در قضیه بد حجاب نیروی انتظامی تا کجا باید پیش رود دستگیر کند تعهد بگیر و ازاد سازد و یک فحشی هم بشنود؟؟؟ اما اگر در جامعه همین کار را مردم بر عهده بگیرند ان اشخاص خواهند دید که دیگر در جامعه جایگاهی ندارند و یا کنار می روند و یا اصلاح می شوند هر چند ظاهر ی هم باشد و نهاد ها با سایر معضلات بر خورد می کنند مثلا جرایم سازمان یافته و...
    در کشور ما که ادعا می کنیم شیعه هستیم چرا هیچ کس با یک منکر برخورد نمی کند و فقط نگاه می کند من نمی گویم برخورد فیزیکی باشد که اصلا درست نیست اما ایا تذکر لسانی هم نمیشود؟؟؟
    چرا کشور ما باید رتبه نخست استفاده از لوازم ارایش را دارا باشد؟؟؟ چرا در کشور ما این همه پارتی بازی و این همه رشوه خواری و دریغ از یک تذکر.
    این همه فساد و معظل و ... یک رهبر تنها . ادعا می کنیم ما اهل کوفه نیستیم پس چرا فرزند امیرالمومنین رو تنها گذاشته ایم .چرا ایشان باید در هر مسئله کوچک و بزرگ خودشان وارد شوند .این عمار ایشان چه چیز را نشان می دهد ایا همین بس که یه سایتی یه گروهی یه کلیپی؟؟؟
    بیایید این فریضه رو دوباره زنده کنیم حتی شده با یک تذکر
    به نام خدا.

"جانا سخن از زبان ما میگویی" برادر!

شما خودت شروع کن بگو چیکار کنیم دقیقا؟

با تشکر ،ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

13. صلوات ها 3

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    222 روز 7 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7886

به نام خدا.

الان که من دارم این پست رو مینویسم دقیقا 15 نفر این صفجه رو دیده اند. که یکیشون هم شروع کننده تاپیکه. یعنی سر جمع 14 نفر این موضوع رو تو اسکرول دیده اند و اومده اند ببینند چه خبره. حالا سایت روزانه چند تا بازدید داره؟ فرض کنیم 200 نفر. یعنی افرادی که اومدن اینجا میشن حدودا هفت درصد افرادی که در یک روز میان سایت. تازی این 14 نفر تو یک روز با هم نیومدن. حدود یک هفته از این موضوع میگذره. (شاید هم بیشتر). یعنی عملا درصد افراد به زیر 2 نفر در روز میرسه فکر کنم.

خیلی کم لطفید برادرا (و ایضا خواهرا)!

دوستمون درست میگن. امر به معروف و نهی از منکر واجب دینه. امر به معروف و نهی از منکر کلید بپایی دستورات الهیه. امر به معروف و نهی از منکر هدف اصلی امام حسین (ع) بود. امر به معروف و نهی از منکر خیلی مهمه. امر به معروف و نهی از منکر کلید حل تمامی مشکلات ماست. از اقتصادی گرفته تا معنوی. از خانوادگی گرفته تا اجتماعی.

دوستان من ، اونهایی که میگید راه مبارزه با بدحجابی آگاهی بخشیه ( که درست هم میگید ) خوب آگاهی بخشی امر به معروف و نهی از منکر هست دیگه. چرا کنار کشیدید و دیگه ادامه نمیدید؟

دوستان من ، که میگید راه مبارزه با مفاسد تمسک به راه شهداست ، خوب اینکار امر به معروف هست دیگه. چرا ابن کار رو عملی نمیکنید؟

چرا ما پای حرف زدن خوب هستیم ، پای عمل کردن نه؟ چرا احساس خطر نمیکنیم؟ چرا فکر میکنیم مبارزه با فراماسونری اینه که بریم ببینیم در دقیقه 33 کدوم فیلم چند تا ستاره چند پر نشون میده؟ مبارزه با فراماسونری و دجال ، تنها راهش عمل کردنه ، آزاد فکر کردنه ، به دستورات عمل کردنه.

مگر نه اینکه ما افسران جنگ نرمیم؟ مگر نه اینکه ما همون امید های امام خمینی (ره) هستیم که دبستان میرفتیم؟ مگه نه اینکه ما سربازان امام خمینی (ره) هستیم که در گهواره بودیم؟

آیا فساد اداری رو نمی بینید؟ نمی بینید مسئولان از مقام معظم رهبری حرف شنوی ندارند؟ فقط بلدند هرسال کلی پول بیت المال رو خرج اجلاس و سمینار های الکی بکنند؟ خوب ایشون که نمیتونند خودشون بیان یکی یکی اینها رو بندازن بیرون که. ما باید سعی کنیم از درون اجتماع اینها رو اصلاح کنیم.

آیا فساد اجتماعی رو نمی بینید؟ مردهای چشم چرون و بی غیرت ، زنهای بی حیا و بی عفت رو نمی بینید؟ آدم های دروغگوی غیبت کننده و دزد رو نمیبینید؟

پس چرا به پا نمی خیزید؟

با آرزوی سلامتی ، ستایشگر

پی نوشت : همه ما این رذایل اخلاقی رو داریم. اگر کسی باشه که بتونه دست رو قرآن بگذاره و قسم بخوره که غیبت نکرده ، دروغ رو حتما گفته. یکم فکر کنیم یادمون میاد.

15. صلوات ها 7

علاقه
    ای کاش جواب سوالات نکیر و منکر رو بتونم بدم
    نوشته
    777
    حضور
    15 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    22
    گالری
    90
    صلوات
    5927

سلام...

شما از کجا می دونید کسی امر به معروف و نهی از منکر نمی کنه
    همین خود من چقدر اومدم صبحت کردم و داستان های بسیاری رو نقل کردم

شاید اینجا نباشه ولی تو قسمت های دیگه هست
    همین دو سه هفته پیش یه موردی رو از سیر تا پیاز تعریف کردم...

آیه 25 سوره انفال رو ملاحظه کنید:
    خدا میگه فکر نکنید اگه بلائی نازل شد
    فقط به خاطر ظالمان است
    نخیر به خاطر ترک امربه معروف ونهی از منکر مظلومان هم هست...

سوره لقمان هم که دیگه این فریضه آورده شده...

حدیث هم که بسیاره...

ولی خدا وکیلی حضرت عباسی...

ستاد امر به معروف ونهی از منکر
    که متولی اصلی این فریضه هست
    نمی دونم خوابا" یا اینکه مثلا" مسئولین بالا دستیشون مثل وزارت فرهنگ، سازمان تبلیغات
    اینا کم کاری می کنن...

بسم الله الرحمن الرحیم

آنان که ره عشق گزیدند همه
    در کوی حقیقت آرمیدند همه

http://revayatefabric.ir

17. صلوات ها 4

نوشته
    249
    حضور
    1 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1367

بنام الله

برادر عزیز راوی فرمودید شما از کجا می دونید کسی امربه معروف نمی کنه ؟

گورشن داغا راهنما لازم دیر (کوهی که دیده میشه راهنما لازم نداره )
    اگه این فریضه رواج داشت ما دچار این همه گرفتاری نمی شدیم .شما در این انجمن می توانید ببینید اصلا کسی راغب به این موضوع نیست (جز اندکی )
    چرا هر جا خطر باشه خودمون رو کنار می کشیم .خوب نماز خوندن راحته ( خواندن ها نه اقامه کردن ) اما امر به معروف چی؟
    چرا داریم میبینیم که جامعه داره یواش یواش مفسد میشه ولی انگار نه انگار.
    چرا عده ای اینقدر جرات پیدا کردن که در ملا عام هر غلطی می کنند هیچ ترسی ندارن
    و خیلی چرا های دیگر .
    برادر من ما فردای قیامت پیش شهدا مسئولیم ان عزیزان بر گردن ما حق دارن (شهدا شرمنده ایم ).
    در این انجمن هم حتی این فریضه مظلوم واقع شده حالا اگه یه بحثی بود راجع به شیعه و سنی می دید چه خبر است از مدیر گرفته تا تازه وارد همه نظر می دادن اما در اینجا حتی مدیرها به خودشون زحمت دیدن تایپیک رو هم ندادن .دشمن خیلی خوب کار می کنه اگر نمره بدیم باید 20داد اما ما چه همین طور نشستیم تا قضایایی مثل 78 یا 88 بوجود بیاد به تمام دارایی ما (امام حسین و قران و رهبر) توهین بشه بعد از خواب غفلت بپریم و باز هم بخوابیم
    بابا به والله پسر زهرا (س) از ما راضی نیست چرا ما داریم کار مردم کوفه را تکرار می کنیم
    ایا صدای هل ناصر من ینصرنی رو نمی شنویم یا خودمان را زدیم به خواب؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط مرصاد : ۱۳۹۱/۰۴/۲۰ در ساعت ۲۲:۲۳
    یا فاطمه (س)

19. صلوات ها 6

علاقه
    خدا
    نوشته
    177
    حضور
    6 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    933

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ

به نام یار

من وقتی میدونم روی نزدیک ترین دوستام تا زمانی که خودمو نساخته باشم هیچ تاثیری نمی زارم ، اخه بیام به کی امر به معروف کنم؟
    وقتی دور بر من همه ی رفیقام (به غیر یه چنتایی شون ) همه زدن جاده خاکی و من نمی تونم روشون تاثیر بزارم ، چون هنوز نتونستم خود سازی کنم یا راحت تر بگم من روی خودمم نمی تونم تاثیر بزارم ، چطور به دیگران امر به معروف و نهی از منکر کنم؟؟؟
    ایا ادمی که خودش داره یه اشتباهی رو انجام میده می تونه به دیگری بگه فلانی این کار بده ، انجامش نده. چنتا از ماها دروغ نمی گیم که بیاییم به دیگری بگیم دروغ نگین یا غیبت یا ...
    من یه نفر ، توی خود سازی خودم موندم و نمیتونم بیام کاری رو که خودم هنوز روش مشکل دارم بیام به دیگران بگم شما انجامش بدین یا ندین.
    به نظرتون می تونم امر به معروف کنم تا زمانی که خود سازی نکردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    تورو خدا اگه اشتباه می کنم بگین
    واقعا نمی دونم طرز تفکرم درسته یا نه

ویرایش توسط صیام : ۱۳۹۱/۰۴/۲۰ در ساعت ۲۲:۵۶
    اَنتَ کَمَا اُحِب فَاجعَلنی کَمَا تُحِب

أَنَّ اللَّهَ هُوَ الْحَقُّ الْمُبِينُ

حَسْبُنَا اللّهُ وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری