آیا رابطه با جنس مخالف می تواند صرفا عقلانی باشد ؟ بدونه دخالت احساس؟

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا رابطه با جنس مخالف می تواند صرفا عقلانی باشد ؟ بدونه دخالت احساس؟

[="Black"][="Black"][="MediumTurquoise"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ[/]

به نام یار

ایا رابطه با جنس مخالف می تواند صرفا [="Red"]عقلانی[/] باشد ؟ بدونه دخالت احساس؟

ببینید توی دنیای امروز نمیشه رابطه ها رو کلا خذف کرد و باید مدیریتش کرد. (البته این نظر منه ، نظر دین رو نمی دونم ولی دوست دارم بدونم) حالا حرف من اینه که ایا میشه انسان طوری برخورد کنه با دیگران (جنس مخالف ) که صرفا برخورد ، عقلانی باشه؟ و ایا میشه احساس رو از رابطه با دیگران حذف کرد ؟؟؟؟؟؟

[SPOILER]این رو برای این می پرسم که یه دوست ، تازگی ها توی کافی نت مشغول به کار شده ( محیطش خوب نیست ، اکثر خانوم ها بد حجاب هستن ) و از اون جایی که مذهبی هم هست می خواهد نظر دین رو در مورد این جور برخورد ها بدونه که ایا اصلا چنین چیزی ممکنه که کلا احساس بره کنار و عقل صرف باشه.[/SPOILER]

پیشاپیش ممنون از پاسخ گویی دوستان و کارشناسان:Gol:[/][/]

دختر خانم هاي مجرد
آقا پسر هاي مجرد
اگر ميخواهيد زندگي پر محبت و با صفائي داشته باشيد همراه با آرامش روحي
جلوي خودتان را بگيريد و تا قبل از نشستن سر سفره عقد به هيچ كس دل نبنديد چون دل بستن قبل از عقد به كسي كه همسرتان نيست مثل دل بستن تشنه به سراب است مثل دل بستن يك عابرپياده به ماشين هاي پشت شيشه نمايشگاه ماشين.عاقل باشيم.
* هرچند كه براي خيلي ها اين حرفا افاقه نمي كند ظاهرا.خود دانيد.

سوگل;234484 نوشت:
من این اشتباه رو کردم و الان واقعا پشیمونم یکی از آفت های دوستی اینه که حتی وقتی ازدواج هم کنی خاطرات گذشته واقعا عذابت میده. هرگز سمت این کارا نرید دوستای عزیز

سلام
نچ نمیشه
محاله فقط عقلانی محض باشه البته همکار که باشی بنظرم میشه چون خودم همکار مرد دارم البته یه چیزم هست چون فرد معتقدی هست و مثل کارد و پنیریم دلبستگی و اینا محال هست خارج از این رو بنظرم احساس قاطیش میشه

rahyafte91;234644 نوشت:
سلام
نچ نمیشه
محاله فقط عقلانی محض باشه البته همکار که باشی بنظرم میشه چون خودم همکار مرد دارم البته یه چیزم هست چون فرد معتقدی هست و مثل کارد و پنیریم دلبستگی و اینا محال هست خارج از این رو بنظرم احساس قاطیش میشه

به نظر شما چه كنيم كه كمي احساس هم قاطي روابط كاريمون نشه؟

[="Black"][="mediumturquoise"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ[/]

سلام به همه دوستان و ممنون از دوستانی که توی این موضوع مشارکت کردن.

گل نرگس;234470 نوشت:
دختر خانم هاي مجرد
آقا پسر هاي مجرد
اگر ميخواهيد زندگي پر محبت و با صفائي داشته باشيد همراه با آرامش روحي
جلوي خودتان را بگيريد و تا قبل از نشستن سر سفره عقد به هيچ كس دل نبنديد چون دل بستن قبل از عقد به كسي كه همسرتان نيست مثل دل بستن تشنه به سراب است مثل دل بستن يك عابرپياده به ماشين هاي پشت شيشه نمايشگاه ماشين.عاقل باشيم.
* هرچند كه براي خيلي ها اين حرفا افاقه نمي كند ظاهرا.خود دانيد.

ممنون از تذکرتون.

سوگل;234484 نوشت:
من این اشتباه رو کردم و الان واقعا پشیمونم یکی از آفت های دوستی اینه که حتی وقتی ازدواج هم کنی خاطرات گذشته واقعا عذابت میده. هرگز سمت این کارا نرید دوستای عزیز

بله کاملا موافقم ( به نظر من شما می تونید همین حد هم که ازارتون میده رو برطرف کنید. در مورد همین موضوع یه تاپیک بزنید ، شاید مشکلتون حل شد) البته نظر من غیر کارشناسانه هست و باید از کارشناسان بپرسین

rahyafte91;234644 نوشت:
سلام
نچ نمیشه

شما از طرفی میگین نمیشه. از طرفی مثال رابطه کاری خودتون رو می زنید که تا حدودی تونستین این کار رو بکنید. فکر نمی کنید که اگه کمی تلاش بکنیم ، شاید بشه به همچین مقصودی(عقلانی محض) رسید ؟؟؟ به نظر من اون حدی هم که احساس قاطی میشه رو میشه بر طرفش کرد.

......................................................................................................................................................

دوستان لطفا دقت کنید من حرف از دوستی به میون نیاوردم یا دل بستن و یا وابستگی و ... ، چون اعتقاد دارم بین دو جنس مخالف نامحرم نمی بایست رابطه احساسی پیش بیاد چون باعث خیلی از مشکلات میشه.
1. باعث میشه عقل نتونه درست عمل کنه و حتی اگه دوستی برای ازدواج باشه ، شناخت درست انجام نمیشه و مشکلاتی که در پی شناخت نادرست پیش می اید و ...
2. در دوستی ها ، انسانها معمولا سعی در [="red"]خود نمایی و بزرگ نمایی و غیر واقعی[/] نشون دادن خودشون می کنند ، که این باعث میشه ما بعد از این دوستی به [="red"]یک تخیل اشتباه از یک انسان به ظاهر رؤیایی و ایده ال[/] درون ذهنمون برسیم ، که همین باعث [="red"]مقایسه های[/] بعد از ازدواج و هزار مشکل دیگه میشه ...
3. و ...

حرف من اینه که میشه رابطه عقلانی محض باشه یا نه ؟ اگر نه پس رابطه ها باید کلا حذف بشه ؟
لطفا دقت کنید
ممنون.[/]

سلام
منظور از رابطه چیه؟
آیا روابط دو انسان در اجتماع مثل خرید کردن و ... که این اشکالی نداره و اجتناب ناپذیره و دلیلی هم برای اجتناب نیست.
اگه منظورتون غیر از اینه آیا فکر میکنید میتونید صرفا" به صورت عقلانی ادامه بدید؟ آدم نسبت به لوازم و وسایلش بعد از یه مدت احساس پیدا میکنه حالا به یه انسان احساسی نداشته باشه ؟

البته قبول دارم که زمان همه چیزو حل میکنه و میتونیم فراموششون کنیم اما احتمال مقایسه هست که بعد از ازدواج اخلاقای همسرت رو با کسی که قبل از ازدواج بودی مقایسه کنی. و بدتراز همه اینه که تو این مقایسه شوهرت بازنده باشه

غارنشین;234690 نوشت:
[="black"][="mediumturquoise"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ[/]

سلام به همه دوستان و ممنون از دوستانی که توی این موضوع مشارکت کردن.

ممنون از تذکرتون.

بله کاملا موافقم ( به نظر من شما می تونید همین حد هم که ازارتون میده رو برطرف کنید. در مورد همین موضوع یه تاپیک بزنید ، شاید مشکلتون حل شد) البته نظر من غیر کارشناسانه هست و باید از کارشناسان بپرسین

شما از طرفی میگین نمیشه. از طرفی مثال رابطه کاری خودتون رو می زنید که تا حدودی تونستین این کار رو بکنید. فکر نمی کنید که اگه کمی تلاش بکنیم ، شاید بشه به همچین مقصودی(عقلانی محض) رسید ؟؟؟ به نظر من اون حدی هم که احساس قاطی میشه رو میشه بر طرفش کرد.

......................................................................................................................................................

دوستان لطفا دقت کنید من حرف از دوستی به میون نیاوردم یا دل بستن و یا وابستگی و ... ، چون اعتقاد دارم بین دو جنس مخالف نامحرم نمی بایست رابطه احساسی پیش بیاد چون باعث خیلی از مشکلات میشه.
1. باعث میشه عقل نتونه درست عمل کنه و حتی اگه دوستی برای ازدواج باشه ، شناخت درست انجام نمیشه و مشکلاتی که در پی شناخت نادرست پیش می اید و ...
2. در دوستی ها ، انسانها معمولا سعی در [="red"]خود نمایی و بزرگ نمایی و غیر واقعی[/] نشون دادن خودشون می کنند ، که این باعث میشه ما بعد از این دوستی به [="red"]یک تخیل اشتباه از یک انسان به ظاهر رؤیایی و ایده ال[/] درون ذهنمون برسیم ، که همین باعث [="red"]مقایسه های[/] بعد از ازدواج و هزار مشکل دیگه میشه ...
3. و ...

حرف من اینه که میشه رابطه عقلانی محض باشه یا نه ؟ اگر نه پس رابطه ها باید کلا حذف بشه ؟
لطفا دقت کنید
ممنون.

[/]

ببینید من وقتی گفتم نمیشه احساس رو جدا کرد در مورد مسئله ای غیر یه همکار بودن ساده هست مثلا 2 تا همکار فقط طول روز داخل اداره همدیگر و می بینن و زیادم با هم حرف نمی زنن و در صورت نیاز صحبت می کنن این مشکل نداره دو تا همکار که شماره همو دارن و مدام زنگ می زنن و اس ام اس میدن به هم و توی اداره شون هم مدام با هم میگن و میخندن احساس قاطی میشه و واسه این بود که گفتم مشکل داره و گرنه صورت اولی که نمونه خودم بود به نظرم هیچ اشکالی نداره

بسم الله الرحمن الرحیم
بستگی به طرف مقابلم داره البته.ادم خودش هم اولش میتونه بفهمه داره با چه هدفی میره جلو وادامه مسیرم میفهمه که خورده شیشه قاطی هدفه شده یا نه..
از نظر بنده با توجه به دین:تا موضوع مهمی (قابل فهم برای انسان)در بین نباشه نباید هیچ جوره رابطه ای داشت.حالا یه وقت یه کار مهمه اما ضرورتش قطعی نیست در این صورت نباید تداوم دار رابطه ای باشه.در حین مکالمات اینکه فقط ضروریات به زبان بیادبه صورت جدی خیلی خیلی مهمه چون در این صورت هیچ حسی فکر کنم پیش نیاد.یه وقتی هم یه ضرورتیه که نمیشه کاریش کرد(مثل محل کار و..)اگر چیزی پیش نیاد که هیچی اما آدم وقتی فکر کنه داره یه اتفاقاتی میفته خوب دوری کنه اگر نشد تونست کارو عوض کنه
..........
البته انگار ادم مجبوره کوتاه بیاد در برابر زمانه وگرنه به نظرم اگر الان حضرت زهرا سلام الله علیها بودن حتی برای کار هم تو یه محیط با حضور اقایون....

[="Black"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ
سلام به دوستان

نخودسیاه;234715 نوشت:
سلام منظور از رابطه چیه؟ آیا روابط دو انسان در اجتماع مثل خرید کردن و ... که این اشکالی نداره و اجتناب ناپذیره و دلیلی هم برای اجتناب نیست. اگه منظورتون غیر از اینه آیا فکر میکنید میتونید صرفا" به صورت عقلانی ادامه بدید؟ آدم نسبت به لوازم و وسایلش بعد از یه مدت احساس پیدا میکنه حالا به یه انسان احساسی نداشته باشه ؟

ببینید رابطه خرید کردن و ... رو قبول دارم ولی جاهایی که همین خرید کردن بصورت مداوم میشه ، چطور؟ شما میگین هر چیزی بعد از مدتی احساس میاره حتی اشیاء. مشتری که هر روز سر میزنه ، هر روز برخورد داری باهاش و ... ؟؟؟
اگر این طور باشه که انسان نسبت به هر چیزی بعد یه مدت احساس پیدا می کنه. که واویلایی میشه. نمیشه؟
این که میگم "عقل صرف" برای اینه که باید عقل احساس رو مدیریت کنه ( البته نمی دونم میشه یا نمیشه ) و اجازه ی بروز و ظهور رو توی این جور روابط نده.

سوگل;234721 نوشت:
البته قبول دارم که زمان همه چیزو حل میکنه و میتونیم فراموششون کنیم اما احتمال مقایسه هست که بعد از ازدواج اخلاقای همسرت رو با کسی که قبل از ازدواج بودی مقایسه کنی. و بدتراز همه اینه که تو این مقایسه شوهرت بازنده باشه

باز هم به نظر من بیشتر فکر کنید و مشورت. حتی این مقایسه ها هم شاید بشه بر طرف بشن[/]

سلام علیکم

rahyafte91;234727 نوشت:
ببینید من وقتی گفتم نمیشه احساس رو جدا کرد در مورد مسئله ای غیر یه همکار بودن ساده هست مثلا 2 تا همکار فقط طول روز داخل اداره همدیگر و می بینن و زیادم با هم حرف نمی زنن و در صورت نیاز صحبت می کنن این مشکل نداره دو تا همکار که شماره همو دارن و مدام زنگ می زنن و اس ام اس میدن به هم و توی اداره شون هم مدام با هم میگن و میخندن احساس قاطی میشه و واسه این بود که گفتم مشکل داره و گرنه صورت اولی که نمونه خودم بود به نظرم هیچ اشکالی نداره

ممنون ، متوجه منظورتون شدم[/]

سلام علیکم

so'al;234758 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
بستگی به طرف مقابلم داره البته.ادم خودش هم اولش میتونه بفهمه داره با چه هدفی میره جلو وادامه مسیرم میفهمه که خورده شیشه قاطی هدفه شده یا نه..
از نظر بنده با توجه به دین:تا موضوع مهمی (قابل فهم برای انسان)در بین نباشه نباید هیچ جوره رابطه ای داشت.حالا یه وقت یه کار مهمه اما ضرورتش قطعی نیست در این صورت نباید تداوم دار رابطه ای باشه.در حین مکالمات اینکه فقط ضروریات به زبان بیادبه صورت جدی خیلی خیلی مهمه چون در این صورت هیچ حسی فکر کنم پیش نیاد.یه وقتی هم یه ضرورتیه که نمیشه کاریش کرد(مثل محل کار و..)اگر چیزی پیش نیاد که هیچی اما آدم وقتی فکر کنه داره یه اتفاقاتی میفته خوب دوری کنه اگر نشد تونست کارو عوض کنه
..........
البته انگار ادم مجبوره کوتاه بیاد در برابر زمانه وگرنه به نظرم اگر الان حضرت زهرا سلام الله علیها بودن حتی برای کار هم تو یه محیط با حضور اقایون....

ممنون ، با حرفاتون موافقم[/]

[="Black"]سلام:Gol:

با تشکر از دوستانی که در بحث شرکت کردن

لطفا تاپیک ها ی زیر را هم بررسی کنید مفید خواهد بود

خواهرم با یه نفر ارتباط داره باید چکار کنم؟(ارتباط دختر و پسر)

رابطه معمولی دختر و پسر اشکالی داره؟

به نظر شما داشتن دوستی از جنس مخالف ایرادی داره؟مغالطه در دوستي ها

علی یارتان
:Gol:[/]

موضوع قفل شده است