صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نکته ای پیرامون تسبیحات حضرت زهرا (س)

علاقه
    مشاوره
    نوشته
    114
    حضور
    1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    757

شاد نکته ای پیرامون تسبیحات حضرت زهرا (س)

سلام
    حالا من اینجا مینویسم اگه جاش اینجا نبود منتقل کنید

خیلی وقت پیش به این فکر کردم که تسبیحات حضرت زهرا (س) رو چه جوری بگم... آخه کلا از چیزی که طوطی وار بگم و حتی ترجمه اش (معنی و مفهوم نه ها... ترجمه رو میگم) رو ندونم خوشم نمیآد
    بعد از تعمل و فکر کردن روی ترجمه ی عبارت ها به این نتیجه که عرض خواهم کرد رسیدم و به خیلی از دوستان هم توصیه کردم... گفتم اینجا هم بگم بلکه باعث بشه زین پس بیشتر از این تسبیحات ناب استفاده کنید و به قول یه بنده خدایی عین برق نگین و رد شین

موقع الله اکبر گفتن به مشکلاتم فکر میکنم... به خواسته هام... بعد میگم الله اکبر... با این دید که خدای من از اون مشکل بزرگتره... مثلا تو دلم میگم سربازیم چی میشه... بعد میگم الله اکبر... ازدواج... الله اکبر... درس... کار... هر چیزی که به ذهنم میرسه... این جوری توکل و ایمانم رو تقویت میکنم

موقع الحمدلله گفتن به نعمت هایی که خدا بهم داده فکر میکنم... پدر مادرم... ...(خصوصی)... دیگه بگم... درسم... استاتیدم... کار نیمه وقتم... حتی کاکتوسام... سلامتی... و خلاصه اون قدر میگم تا 33 تا الحمدلله تموم بشه... این جوری هم تشکر میکنم هم ایمانم رو تقویت میکنم

موقع سبحان الله گفتن به کارای خدا فکر میکنم... به صفات خدا... به اینکه خدایی که حساب همه ی خلق رو به یک لحظه میتونه برسه واقعا پاک و منظه (این جوری مینویسن) هست... خدایی که آسمان ها و زمین رو آفریده... خدایی که آب رو با این ویژگی ها آفریده... موجودات رو این جوری آفریده... سیستم بدن انسان... اصلا ترکیب آیات قرآن... این جوری بینش و ایمانم رو تقویت میکنم

وای به حال ما اگه مثلا نعمت هایی که به ذهنمون میرسه تموم بشه ولی هنوز دونه های تسبیحمون مونده باشه... وای به ما اگه نشانه ها و صفات الهی ای که به ذهنمون میرسه تموم بشه ولی دونه های تسبیحمون تموم نشده باشه... اون موقع است که باید بریم خیلی روی خودمون کار کنیم

بعد از اینکه این جوری تسبیح میگم تازه میفهمم چرا مادرم فاطمه ی زهرا (س) خیلی خیلی از این هدیه ی پیامبر (ص) خوشحال شد... توی مشکلات و کلا هر زمانی واقعا آدم رو آروم میکنه... انشالله این آرامش رو تجربه کنید

خداوندا به امید تو راضی هستم به رضای تو
    آیه ی آخر سوره ی یس:

فَسُبْحَانَ الَّذِى بِيَدِهِ مَلَكُوتُ كُلِ‏ّ شَىْ‏ءٍ وَ إِلَيْهِ تُرْجَعُونَ

من این آیه رو این جوری معنی میکنم:
    دست در دست خدا، عاشقانه تا بهشت

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    شعر
    نوشته
    103
    حضور
    14 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    580

چه اندیشه ی خوبی.جالب بود!

اللهم صل علی محمد وآل محمد
    وعجل فرجهم

عشق سیبی است که دوران تکامل دارد
    اتفاقی ست که وقتش برسد می افتد

5. صلوات ها 4

علاقه
    مشاوره
    نوشته
    114
    حضور
    1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    757

سلام سرکار مهسان
    ممنون از حضورتنون... انشالله استفاده کرده باشین
    فقط خواستم در مورد جمله ی تو امضاتون بگم واقعا در حد حیرت زده شدن برام قشنگ بود...

دوچیز مرا در زندگی حیرت زده میکند:
    یکی آبی آسمان که می بینم و می دانم که نیست
    یکی خدا که نمی بینم و میدانم که هست

دکتر شریعتی

چقدر جالب... خیلی نکته ها داشت برام
    آیه ی آخر سوره ی یس:

7. صلوات ها 4

علاقه
    امام زمان عج و ائمه ی اطهار علیهم السلام
    نوشته
    224
    حضور
    1 روز 19 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1158

آقا ، بارک الله...
    ماشاالله به این طرز فکر...
    واقعا لذت بردم...
    بارک الله...

9. صلوات ها 3

نوشته
    199
    حضور
    1 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    840

واقعا جای تامل داشت
    خیلی جالب بود
    * اللهم عجل لولیک الفرج

11. صلوات ها 3

علاقه
    مشاوره
    نوشته
    114
    حضور
    1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    757

سلام
    دوستان متشکر سر زدید
    خیلی خوشحالم از دیدم خوشتون اومده ولی بیشتر برای این مطرح کردم که دوستان تجربه کنن... از عزیزانی که تلاش میکنن این جوری تسبیحات حضرت زهرا (س) رو بگن این درخواست رو هم دارم که بعد از یه مدت بیان بگن اثرش چه جور بود... بهتر بود.. فرقی نداشت... خلاصه نظر هر کس در جای خودش محترمه
    موفق باشید

خداوندا به امید تو راضی هستم به رضای تو
    آیه ی آخر سوره ی یس:

13. صلوات ها 3

علاقه
    امام زمان عج و ائمه ی اطهار علیهم السلام
    نوشته
    224
    حضور
    1 روز 19 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1158

آقا من رفتم اینکار رو انجام دادم
    اولش سخت بود در اون لحظه که دارم تسبیحات حضرت زهرا (س) رو میگم به نعمت هایی که دارم و مشکلات کوچیک و بزرگم و...فکر کنم
    این باعث شد که تو وقتای بی کاری (تاکسی و...) به اینا فکر کنم...
    واقعا ازتون ممنونم که این مطلب رو نقل کردید
    خیلی برام جالب بود
    در پناه مهدی عج...

15. صلوات ها 5

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزند فاطمه نمایش پست ها
    نکته ای پیرامون تسبیحات حضرت زهرا (س)
    برای شروع شاید خوب باشه ولی برای ادامه حرکت خود این نوع حرکت بزرگترین حجاب و گناهه

الله اکبر نه یعنی خدا از هرچیز بزرگتر است که این تفکری عامیانه است بلکه الله اکبر یعنی خدا بزرگتر از آن است که وصف شود
    و خدا را ابدا نباید با چیزی قیاس کرد که بخواهد بزرگتر از آن چیز باشد

الحمدلله یعنی ستایش از آن خداست و مخصوص و بی واسطه متعلق به خداست و نه اینکه چون خدا فلان نعمت را داده پس حالا ستایش مخصوص خداست بلکه خدای سبحان چه نعمت بدهد و چه ندهد سزاوار ستایش و سپاس است

سبحان الله یعنی خدا منزه است از هرچه که ذهن قیاسگر بخواهد با آن خدا را بسنجد چرا که خدا سنجیدنی نیست
    در آیات آخر سوره حشر خدای یکتا خود را با اسمای حسنایش وصف نموده و سپس فرموده سبحان الله عما یشرکون یعنی خدا از هر چیزی که بشر قیاسگر بخواهد او را بسنجد منزه است

نکته بعد

تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها یکی از اذکار عظیم و ویژه است که قرار نیست لقلقه زبان بشود بلکه هر وقت که حالی بود ((اگر می خواهید با این تسبیحات به مقام ذکر کثیر برسید نه اینکه به زور بخواهید به قصد ثواب بگویید)) باید با عشق آن را خواند و اثرش را دید نه اینکه من حالا خودم را به یک فکر دیگر مشغول کنم که تازه در آن فکر خدا را وارد کنم و از آن فکر به این نتیجه برسم که الله اکبر ...

نکته بعد
    امام صادق علیه السلام از کار سلیقه ای در دین ما را به شدت منع نموده اند

نکته آخر

وقتی شخص بدعتی در دین می گذارد شیطان آن بدعت را برای او شیرین می کند و بین او عبادتش را خالی می کند تا بر بدعت بماند و به سوی حقیقت نرود

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

ویرایش توسط **عبدالله** : ۱۳۹۱/۰۴/۰۵ در ساعت ۰۳:۲۸
    امام حسین علیه السلام

زنهار زنهار بپرهیز از ظلم به کسی که در مقابل تو یاوری جز خدا ندارد

17. صلوات ها 3

علاقه
    مشاوره
    نوشته
    114
    حضور
    1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    757

تعجب

نقل قول نوشته اصلی توسط **عبدالله** نمایش پست ها

برای شروع شاید خوب باشه ولی برای ادامه حرکت خود این نوع حرکت بزرگترین حجاب و گناهه

الله اکبر نه یعنی خدا از هرچیز بزرگتر است که این تفکری عامیانه است بلکه الله اکبر یعنی خدا بزرگتر از آن است که وصف شود
    و خدا را ابدا نباید با چیزی قیاس کرد که بخواهد بزرگتر از آن چیز باشد

الحمدلله یعنی ستایش از آن خداست و مخصوص و بی واسطه متعلق به خداست و نه اینکه چون خدا فلان نعمت را داده پس حالا ستایش مخصوص خداست بلکه خدای سبحان چه نعمت بدهد و چه ندهد سزاوار ستایش و سپاس است

سبحان الله یعنی خدا منزه است از هرچه که ذهن قیاسگر بخواهد با آن خدا را بسنجد چرا که خدا سنجیدنی نیست
    در آیات آخر سوره حشر خدای یکتا خود را با اسمای حسنایش وصف نموده و سپس فرموده سبحان الله عما یشرکون یعنی خدا از هر چیزی که بشر قیاسگر بخواهد او را بسنجد منزه است

نکته بعد

تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها یکی از اذکار عظیم و ویژه است که قرار نیست لقلقه زبان بشود بلکه هر وقت که حالی بود ((اگر می خواهید با این تسبیحات به مقام ذکر کثیر برسید نه اینکه به زور بخواهید به قصد ثواب بگویید)) باید با عشق آن را خواند و اثرش را دید نه اینکه من حالا خودم را به یک فکر دیگر مشغول کنم که تازه در آن فکر خدا را وارد کنم و از آن فکر به این نتیجه برسم که الله اکبر ...

نکته بعد
    امام صادق علیه السلام از کار سلیقه ای در دین ما را به شدت منع نموده اند

نکته آخر

وقتی شخص بدعتی در دین می گذارد شیطان آن بدعت را برای او شیرین می کند و بین او عبادتش را خالی می کند تا بر بدعت بماند و به سوی حقیقت نرود

سلام
    نه... من قبول ندارم... حداقل در این حدی که شما میگی نه... بله الله اکبر و الحمدلله و سبحان الله همان معانی و مفاهیمی را دارند که شما گفتید... بحثی توش نیست
    اتفاقا میخوام بگم من از این مسیر رفتم به اون معانی رسیدم... مخصوصا الله اکبر رو... چون بعد از مدتی آدم میبینه خواسته هاش کمه.. کوچیکه... در مقابل خدا هیچی نیست... و ذره ذره و به مرور این مشکلات هستن که ذوب میشن و جان کلام هست که میمونه... بقیه هم همین طور
    من دید خودم رو چیزی جدای دین نمیدونم که بگیم بدعت هست... من به این روش از این ذکر استفاده میکنم و آرامش میگیرم... حالا دو حالت داره... یا شما سطحت خیلی از ما بالاتره و فوق همه ی اینا نگاه میکنی... که خوب خوش به حالت... ما هنوز به اونجا نرسیدم... انشالله میرسیم... و یا اینکه اصلا براتون قابل قبول نیست کسی از زاویه ای غیر از ترجمه به معنی و جان کلام برسه... که خوب من بحثی ندارم

در هر صورت من تجربه ی خودمو گفتم و از دوستان هم خواستم اگه انجامش دادن اثرشو بگن
    در کمال احترام بنده حرف شما رو قبول ندارم و قانع نشدم... باز اگه استدلال و دلیلی دارید که دید من اشتباهه بیان کنید... میشنوم

در ضمن از عبارت لقلقه ی زبان اصلا خوشم نیومد... ماه رجب با اذکارش گذشت و ماه شعبان هم اذکار خودشو داره... یعنی شما تمام ذکر ها رو با حضور قلب و حال عرفانی میگین؟... صد البته که درستش اونه... ولی به نظر من ذکر گفتن حتی بدون اینکه آدم در عمق معنی غرق باشه هم بجز مقبول بودن اثر خودشو داره... خیلی وقته صلوات زیاد میگم و دلم میخواد این ذکر در جانم رسوخ کنه... ولو اینکه همیشه توجه 100% نداشته باشم
    آیه ی آخر سوره ی یس:

19. صلوات

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزند فاطمه نمایش پست ها
    سلام نه... من قبول ندارم... حداقل در این حدی که شما میگی نه...
    راه برای پویندگان مشخصه و بیراه هزارتا هست
    اما راه فقط یکیه
    ممکنه راه اصلی آسفالت خشک و یکدست باشه ولی به هر حال قطعا به مقصد می رسه انشاالله
    ولی معمولا در فرعی ها مناظر خوش و آب و هوا و زیبا است که درسته زیباست ولی هرگز به مقصد نمی رسه
    عمیقا به همه دوستان توصیه می کنم تجربه خود را بیان نکنند چون مسائل دین چیزی نیست که با عشق و حال شخصی برای دیگران راه گذار باشه دین آتشی گرمابخشه که اگر بخواین اون رو در دست گرفته و باهاش بازی کنید شما رو می سوزونه و اگر زیادی از اون دور شین سرمای غفلت شما را می کشه
    حد این آتش مشخصه نه دورتر نه نزدیکتر
    همانطور که فرمودند با ما حرکت کنید نه عقب بیفتید و نه جلو

ویرایش توسط **عبدالله** : ۱۳۹۱/۰۴/۰۶ در ساعت ۲۲:۳۱
    امام حسین علیه السلام

زنهار زنهار بپرهیز از ظلم به کسی که در مقابل تو یاوری جز خدا ندارد

21. صلوات

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۱۳, ۱۱:۴۵ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری