جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خمس اموال بار اول

نوشته
    1
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5

شاد خمس اموال بار اول

با سلام
    در مورد خمس سوال داشتم.(مقلد آیت اله سیستانی هستم)
    5 سال از زندگی مشترک ما می گذرد، من و همسرم هر دو کارمند هستیم و تا کنون خمس اموال را حساب نکردیم ، سوالاتی برایم پیش آمده اگر لطف کنید و پاسخ بدهید:
    1-من در حال ساخت منزل هستم و تسیلاتی را از بانکها دریافت کرده ام که قسمتی از آن را هزینه کرده ام و مابقی را برای هزینه ساخت پس انداز کرده ام ،با توجه به اینکه منزل شخصی ندارم خمس این وام ها چگونه محاسبه می گردد؟
    2-وامی که چند سال قبل برای خرید ماشین دریافت کرده ام و اقساط آن کامل پرداخت شده آیا خمس آن باید حساب شود؟
    3- حقوق و پاداشهایی که من و همسرم دریافت کرده ایم ،چطور؟

با تشکر

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط hashem_abl نمایش پست ها
    با سلام در مورد خمس سوال داشتم.(مقلد آیت اله سیستانی هستم) 5 سال از زندگی مشترک ما می گذرد، من و همسرم هر دو کارمند هستیم و تا کنون خمس اموال را حساب نکردیم ، سوالاتی برایم پیش آمده اگر لطف کنید و پاسخ بدهید: 1-من در حال ساخت منزل هستم و تسیلاتی را از بانکها دریافت کرده ام که قسمتی از آن را هزینه کرده ام و مابقی را برای هزینه ساخت پس انداز کرده ام ،با توجه به اینکه منزل شخصی ندارم خمس این وام ها چگونه محاسبه می گردد؟ 2-وامی که چند سال قبل برای خرید ماشین دریافت کرده ام و اقساط آن کامل پرداخت شده آیا خمس آن باید حساب شود؟ 3- حقوق و پاداشهایی که من و همسرم دریافت کرده ایم ،چطور؟ با تشکر
    با عرض سلام و احترام خدمت جناب hashem_abl گرامی و تشکر از سئوال شما

اجمالا باید عرض کنم که خمس به شما تعلق می گیرد اما برای محاسبه خمس چون تا به حال پرداختی نداشته اید حتما باید با دفتر مرجع تقلیدتان تماس بگیرید و از راهنمایی ایشان استفاده نمایید .

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
    1. دفتر آیت الله سیستانی در قم (7836565-0251)

5. صلوات ها 4

علاقه
    1
    نوشته
    1
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4

سلام خانه ای داشتم خراب کرده با مشارکت ساختم نیم آن بمن رسید که سه واحد شده میخواهم آنرا بفروشم یک خانه ویلایی بگیرم که در شانم باشد و راحت باشم چگونه و کی و به چه مقدار این خانه یا خانه چدید و چه مبلق خمس تعلفق میگیرد 600 میلیون میارزد قصد خرید یا معاوضه بهمین میزان دارم ومقلد امام راحل هستم متشکرم اگر شفاف پاسخ ارسال شود

7. صلوات ها 4

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط meysami نمایش پست ها
    سلام خانه ای داشتم خراب کرده با مشارکت ساختم نیم آن بمن رسید که سه واحد شده میخواهم آنرا بفروشم یک خانه ویلایی بگیرم که در شانم باشد و راحت باشم چگونه و کی و به چه مقدار این خانه یا خانه چدید و چه مبلق خمس تعلفق میگیرد 600 میلیون میارزد قصد خرید یا معاوضه بهمین میزان دارم ومقلد امام راحل هستم متشکرم اگر شفاف پاسخ ارسال شود
    با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سئوال شما

در فرض سئوال به مبلغ حاصل شده خمس تعلق می گیرد یعنی باید یک پنجم آن جهت خمس پرداخت گردد.(1)

پی نوشت:
    1. استفتاء از دفتر امام خمینی در قم

9. صلوات ها 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری