ترک نماز به دلایل خاص

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ترک نماز به دلایل خاص

با سلام . من تابحال سه بار بدلیل میل جنسی بالا و جنابت زیاد و گاهی خودارضایی و اجبار برای غسل قبل نماز مجبور شدم نماز رو مدتی ترک کنم . یکبار در سربازی که امکان استحمام وجود نداشت و دوبار دیگه در خونه که چندین بار در روز واجب الغسل میشدم. شرایط ازدواج ندارم که این مسأله رو از راه درستش حل کنم . هیچوقت هم از روی تکبر و سهل انگاری نماز رو کنار نذاشتم و در مواقعی که اینکارو کردم همیشه عذاب وجدان داشتم و هنگام اذان به اونهایی که نماز میخوندن حسودیم میشد که مشکل منو ندارن .
میخواستم بدونم اگه شخصی به دلایلی مجبور بشه که نماز رو ترک کنه حکمش چیه . اگر لازمه که مراجع خاصی نظر بدن نظر آیت الله مکارم و یا آیت الله جوادی رو میخوام بدونم.

javaneh;234113 نوشت:
با سلام . من تابحال سه بار بدلیل میل جنسی بالا و جنابت زیاد و گاهی خودارضایی و اجبار برای غسل قبل نماز مجبور شدم نماز رو مدتی ترک کنم . یکبار در سربازی که امکان استحمام وجود نداشت و دوبار دیگه در خونه که چندین بار در روز واجب الغسل میشدم. شرایط ازدواج ندارم که این مسأله رو از راه درستش حل کنم . هیچوقت هم از روی تکبر و سهل انگاری نماز رو کنار نذاشتم و در مواقعی که اینکارو کردم همیشه عذاب وجدان داشتم و هنگام اذان به اونهایی که نماز میخوندن حسودیم میشد که مشکل منو ندارن . میخواستم بدونم اگه شخصی به دلایلی مجبور بشه که نماز رو ترک کنه حکمش چیه . اگر لازمه که مراجع خاصی نظر بدن نظر آیت الله مکارم و یا آیت الله جوادی رو میخوام بدونم.

با عرض سلام و احترام خدمت جناب javaneh گرامی و تشکر از سئوال شما

نماز در هیچ حالی ترک نمی شود و فردی که جنب است و امکان غسل ندارد لازم است با تیمم نماز خود را بخواند و نباید نماز را ترک کند .

نماز هایی را که نخوانده اید لازم است قضا کنید

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
1. آیت الله مکارم شیرازی ، توضیح المسائل م 612 به بعد

موضوع قفل شده است