اعتقاد کاشف dnaبه خدا پس از 30 سال

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اعتقاد کاشف dnaبه خدا پس از 30 سال

دکتر فرانسیس کولینز یکی از بزرگترین متخصصان ژنتیک در جهان که هشت سال قبل به همراه craig venterتوانسته بود رمز های DNA را کشف کند به وجود خدا ایمان اورد.
کولینز 56ساله در مصاحبه با تایمز گفت :سی سال اتئیسم بودم اما اکنون به وجود خدا اعتقاد دارد . وی افزود در مورد وجود خدا یک زیر ساخت واقعی وجود دارد ،و علم انسان را به خدا نزدیکتر هم می کند .
این دانشمند امریکایی با ذکر اینکه به معجزات و فرشتگان اعتقاد دارد افزود:هنگامی که در ازمایشگاه مشغول کار بودم خدا را حس می کردم . قطعا قدرتی بالاتر از ما هست و من به ان اعتقاد دارم. کشف رمز DNA کمی مرا به خد ا نزدیکتر کرد .بارها دیدهام ربیمارانی را که از درمان در مانده اند،علم از علاج انها قطع امید کرده بود . اما دیده ام که انها به صورت معجزه وار به زندگی برگشته اند.این کار خداست.

به نقل از روزنامه وطن دکتر کولینز که اعتقاد دارد که کشف رمز ژن باعث اعطای یک فرصت به وی برای شناخت خدا بوده است اضافه کرد :هنگامی که به یک کشف مهم میرسید ،لحظات زیبایی را تجربه می کنید . چرا که درباره ان موضوع تحقیق کرده و به ان رسیده اید.
چیزی که من کشف کردم چیزی بود که تابحال هیچ انسانی ان را کشف نکرده بود. در حالی که خدا هر زمانی آن را می داند.

فرانسیس سلر کالینز (به انگلیسی: Francis Sellers Collins)‏(متولد ۱۴ آوریل ۱۹۵۰) متخصص ژنتیک و پزشک آمریکایی است، که به دلیل کشفیات برجسته درباره بیماری‌های ژنتیکی و سرپرستی پروژه ژنوم انسان شهرت دارد. Endocrine Society از وی به عنوان یکی از موفق ترین دانشمندان عصر ما نام می‌برد.او همچنین ریاست موسسه ملی سلامتی در مریلند را عهده‌دار است.
پاپ بندیکت شانزدهم در سال ۲۰۰۹ او را به ریاست آکادمی کاتولیک علوم منصوب کرد.

زبان خدا: یک دانشمند برای ایمان شواهد ارائه می‌کند یک کتاب پرفروش از فرانسیس کالینز است که در آن از تکامل الهی دفاع می‌کند. کالینز یک پزشک-ژنتیک‌دان آمریکایی است که برای کشف برجستهٔ ژن‌های بیماری‌ها و رهبری‌اش در پروژه ژنوم انسان مشهور شده است. او هم اکنون به عنوان مدیر مؤسسات ملی بهداشت آمریکا انجام وظیفه می‌کند. کالینز در این کتاب به اختصار روند مسیحی‌شدن‌اش را شرح می‌دهد.
کالینز در این کتاب استدلال‌هایی را برای ایدهٔ خدا از زیست‌شناسی، اخترفیزیک، روان‌شناسی و دیگر حوزه‌ها مطرح می‌کند. او به متفکرین مشهوری چون سی. اس. لوئیس، علاوه بر قدیس آگوستین، استیون هاوکینگ، چارلز داروین، تئودوسیوس دوبژانسکی و دیگران اشاره می‌کند. مسیحی امروز در سال ۲۰۰۷ آن را یکی از بهترین کتاب‌های سال دانست.

اگر به زبان انگلیسی آشنایی دارید می تونید کتاب ایشون رو از لینک زیر دانلود کنید. حجمش 3 مگ.

http://free-books.sytes.net/get?nametype=orig&md5=AD007D31360DA1168CA8B3FCD8F767A7