این پول رو چی کارش کنم ؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
این پول رو چی کارش کنم ؟

به نام خدا با سلام

من یه مشکلی برام پیش اومده مرجع من آیت الله بهجت هستند
من واسه سربازی رفتم حساب باز کردم بعد دوره آموزشی خودشون بهمون کارت دادن و اون حساب موند کنار با مبلغ 15 تومن یا کمتر داخلش بعد دو سال اون کارت اولی توش پول میریختم و برمیداشتم بعد کارتم یه بار سوخت که دوباره رفتم گرفتم با کمال تعجب دیدم روش نوشته حساب کوتاه مدت (قبلی ننوشته بود و من فکر میکردم قرضالحسنه هست و اونقدر تعجب کردم که به متصدی گفتم حساب من قرض الحسنه بود که واسه سربازی باز کردم) هیچی دیگه
از طریق گردش مالی مبلغی که واسه خودم بود رو برداشتم الان مقداری داخلش هست که سود بانکی تو این دوساله
الان این رو چیکارش کنم که ربا داخل زندگیم نیاد؟ الان تو این فکرم برم اینقدر موجودی بگیرم (1000 ریال کسر میکنه واسه این کار) تا همش برگرده به خود بانک
نمیشه به متصدی بگم بیا بگیر ماله خودت اون به بانک نمیده که
الان وظیفه من چیه؟مبلغ حدود 5 هزار تومنه یه جوری باید همش رو خرج کنم تا دیگه سود نیاد روش ولی 2 تومن باید تهش بمونه بگم ببنده حساب رو 2 تومن رو برمیگردونه احتمالا و رباست.میشه بدم فقیری صدقه ای چیزی؟
مرسی
با تشکر

md66;233437 نوشت:
به نام خدا با سلام من یه مشکلی برام پیش اومده مرجع من آیت الله بهجت هستند من واسه سربازی رفتم حساب باز کردم بعد دوره آموزشی خودشون بهمون کارت دادن و اون حساب موند کنار با مبلغ 15 تومن یا کمتر داخلش بعد دو سال اون کارت اولی توش پول میریختم و برمیداشتم بعد کارتم یه بار سوخت که دوباره رفتم گرفتم با کمال تعجب دیدم روش نوشته حساب کوتاه مدت (قبلی ننوشته بود و من فکر میکردم قرضالحسنه هست و اونقدر تعجب کردم که به متصدی گفتم حساب من قرض الحسنه بود که واسه سربازی باز کردم) هیچی دیگه از طریق گردش مالی مبلغی که واسه خودم بود رو برداشتم الان مقداری داخلش هست که سود بانکی تو این دوساله الان این رو چیکارش کنم که ربا داخل زندگیم نیاد؟ الان تو این فکرم برم اینقدر موجودی بگیرم (1000 ریال کسر میکنه واسه این کار) تا همش برگرده به خود بانک نمیشه به متصدی بگم بیا بگیر ماله خودت اون به بانک نمیده که الان وظیفه من چیه؟مبلغ حدود 5 هزار تومنه یه جوری باید همش رو خرج کنم تا دیگه سود نیاد روش ولی 2 تومن باید تهش بمونه بگم ببنده حساب رو 2 تومن رو برمیگردونه احتمالا و رباست.میشه بدم فقیری صدقه ای چیزی؟ مرسی با تشکر

با سلام و احترام

به نظر آیه الله بهجت ره،كسى كه پول به بانك مى دهد چنانچه شرط سود نشده باشد وصاحب پول به اين قصد پول خود را به بانك ندهد كه از آن فايده اى عايد او گردد واگر بانك سودى هم به او ندهد خود را طلبكار ندانسته ومطالبه نكند ودر اين صورت گذاشتن پول نزد آن بانك جايز است وسود آن هم اشكال ندارد.
در فرض سوال هم که قصد شما گرفتن سود نبوده،اختیار دارید سود را برای خود بردارید یا صدقه دهید.

آیه الله بهجت ره،توضیح المسائل،م2286

موضوع قفل شده است