صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا ما در زمان آخر الزمان به سر می بریم؟

نوشته
    12
    حضور
    1 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    51

پرسش آیا ما در زمان آخر الزمان به سر می بریم؟

سوال من این است که ما در زمان آخر الزمان به سر می بریم و همه ی نشانه های زمان آخرالزمان دیده شده؟

2. صلوات ها 7

3.  

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

سلام

منظورتون قیامت هست ؟

نـــه...گمان نکنم چون جنگ های آخر الزمانی فقط این جنگ های مثل ایران و عراق و یا جنگ جهانی مثل دوره اول و دوم نیست ...بیشتر منظور جنگ های کیهانی هست و وقوع جنگ های عظیم بین ستاره ای هست!

اینم سند:

امام صادق عليه السلام فرمود: گويا مى بينم اصحاب حضرت امير (ع) را كه صد قدم از پشت سر بر مى گردند و پاى بعضى در ميان آب فرات داخل می شود .

پس ابرى از آسمان فرود آيد كه پر شده باشد از ملائكه و رسول خدا صلى الله عليه و آله در حالى كه اسلحه اى از نور (سلاح های لیزری یحتمل) در دست داشته باشد، در پيش آن ابر (احتمالا سفینه های آخر الزمانی ) مى آيد.

چون نظر شيطان بر آن حضرت بيافتد عقب نشينى كند و اصحابش به او گويند:

اكنون كه پيروز شدى به كجا مى روى ؟ شيطان مى گويد:
    من مى بينم آنچه شما نمى بينيد، من مى ترسم از پروردگار عالميان .

پس حضرت رسول صلى الله عليه و آله به او مى رسد و حربه را در ميان دو كتفش بزند كه او و اصحابش همه هلاك شوند . بعد از آن ، همه مردم خدا را به يگانگى بپرستند و هيچ چيز را با خدا شريك نگردانند .

الان هم نیست حدودا نیم میلیون سال دیگه اتفاق میفته!

اینم سند:

تعْرُجُ الْمَلائِكَةُ وَالرُّوحُ اِلَيْهِ فى يَومٍ كانَ مِقْدارُهُ خَمْسينَ اَلْفَ سَنَةٍ » یعنی :

فرشتگان و روح (فرشته مقرّب خداوند) به سوى او عروج مى كنند در آن روزى كه مقدارش پنجاه هزار سال است .
    در روايات بسيارى آمده است كه منظور از آن روز، مدّت سلطنت حضرت رسول اكرم صلى الله عليه و آله و سلم در رجعت است .
    امام صادق عليه السلام در تفسير اين آيه فرمود : «روزي كه پنجاه هزار سال است ، روزگار رجعت حضرت رسول اكرم صلى الله عليه و آله است كه در رجعت مدّت فرمانروائى آن حضرت 50 هزار سال است و مدّت فرمانروائى اميرمؤمنان عليه السلام 44 هزار سال است و هر کدام از ائمه 40 هزار سال...

یعنی در مجموع میشود

534 هزار سال دیگه=40x11)+44+50)

5. صلوات ها 2

علاقه
    شعر
    نوشته
    103
    حضور
    14 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    580

نقل قول نوشته اصلی توسط 6606548 نمایش پست ها
    سوال من این است که ما در زمان آخر الزمان به سر می بریم و همه ی نشانه های زمان آخرالزمان دیده شده؟

هیچ کس نمیدونه هیییییییچ کس هرکس هم وقتی تعیین کنه دروغگوی مطلقه!!!
    فقط خدا میدونه.
    تازه اصلن این مهم نیست
    مهم اینه که ما برای فراهم شدن ظهور و آمدن منجی آخرالزمان چکار کردیم!!!

اللهم صل علی محمد وآل محمد
    وعجل فرجهم

عشق سیبی است که دوران تکامل دارد
    اتفاقی ست که وقتش برسد می افتد

7. صلوات ها 5

نوشته
    10,906
    حضور
    84 روز 15 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

با سلام
    جز نشانه هايي كه صراحتاً در احاديث به حتمي بودن آنها اشاره شده است، بقية نشانه هاي ظهور همگي از امور موقوفه به شمار مي روند، چنانكه بزرگاني مانند شيخ مفيد، شيخ صدوق و شيخ طوسي بدان تصريح كرده اند.
    بدين معنا كه به جز نشانه هاي حتمي ظهور بقية آنها بنا بر مشيت و ارادة الهي ممكن است دچار تغيير و تبديل، تقدّم يا تأخّر شوند.

اینکه در زمانی زندگی میکنیم که چقدر به ظهور نزدیکیم در احادیثی ذکر شده !

سید مهدی عزیز یادم این احادیث را در سایت خودمان ذکر کرده بود که من یاداشت کرده بودم

هفت مورد از علائم ظهور را نیز از احادیث عرض می کنم:

1- گسترش ترس و ناامني

امام باقر عليه السلام مي فرمايد : « لايقوم القائم إلا علي خوف شديد ....» ؛الغيبه ، نعماني ، ص235.« حضرت قائم عليه السلام قيام نمي کند مگر در دوراني پر از بيم و هراس .» و نيز فرمود : « مهدي عليه السلام هنگامي قيام مي کند که زمام کارهاي جامعه در دست ستمکاران باشد . »ملاحم ، ابن طاووس ، ص 77.

2-تهي شدن مساجد از هدايت

پيامبر صلي الله عليه و آله درباره ي وضعيت مساجد در آخر الزمان ميفرمايد : « مساجدهم عامره و هي خراب من الهوي »بحار الأنوار ، ج 2 ، ص 190. « مسجدهاي آن زمان و آباد و زيباست . ولي از هدايت و ارشاد و در آن خبري نيست . »

3- سردي عواطف انساني

رسول گرامي اسلام صلي الله عليه و آله در اين باره مي فرمايد « فلا الکبير يرحم الصغير و لا القوي يرحم الضعيف ، و حينئذ يأذن الله له بالخروج »بحار الاانوار ، ج 52 ، ص 380 . « در آن روزگار ، بزرگترها و به زير دستان و کوچکترها ترحم نمي کنند و قوي بر ضعيف ترحم نمي نمايند. در آن هنگام خداوند به او [ مهدي عليه السلام ] اذن قيام و ظهور مي دهد . »

4- گسترش فساد اخلاقي

رسول خدا صلي الله عليه وآله مي فرمايند : « قيامت بر پا نمي شود تا آن که زني را در روز روشن و به طور آشکار گرفته ، در وسط راه به او تعدي مي کنند و هيچ کس اين کار را نکوهش نمي کند ».
    محمد بن مسلم مي گويد : به امام باقر عليه السلام عرض کردم : اي فرزند رسول خدا ! قائم شما چه وقت ظهور خواهد کرد ؟ امام فرمود : « إذا تشبه الرجال بالنساء، و النساء بالرجال، و اکتفي الرجال و بالرجال ، و النساء بالنساء » ؛کمال الدين ، ج 1 ،ص 331 هنگامي که مردها خود را شبيه زنان و زنان خود را شبيه مردان کنند . آن گاه که مردان به مردان اکتفا کرده و زنان و به زنان اکتفا کنند .»

5 - آرزوي کمي فرزند

پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله فرمود : « رستاخيز بر پا نمي شود تا آن که کسي پنج فرزند دارد آرزوي چهار فرزند کند . و آن که چهار فرزند دارد مي گويد : کاش سه فرزند داشتم ، و صاحب سه فرزند آرزوي دو فرزند دارد . و آن که دو فرزند دارد ، آرزوي يک فرزند بنمايد . وکسي که يکي فرزند دارد آرزو کند که کاش فرزندي نداشت » . فردوس الاخبار ، ج 5 ، ص 227.

6 - مرگ هاي ناگهاني

پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله فرمود : « قيامت برپا نمي گردد ، تا اين که مرگ سفيد ظاهر شود . گفتند : اي رسول خدا ! مرگ سفيد چيست ؟ فرمود : مرگ ناگهاني » . الفائق ، ج 1 ، ص 141.

7 - جنگ و کشتار

امام رضا عليه السلام فرمود : « پيش از ظهور امام زمان عليه السلام کشتارهاي پيايي و بي وقفه رخ خواهد داد » .الغيبه ، نعماني ، ص 271.

و موارد دیگر که درکتاب الملاحم شیخ محمد حسین همدانی طاوئی امده است مثل:

مردم از شهوت پیروی کنند .
    دلهاشان از ایمان خالی ودینشان را بدنیا میفروشند.
    موسیقی رواج ومعمول شود.
    می خوارگی رواج پیدا می کند
    صورتها زیبا و سیرتها زشت .
    دولت از اشرار باشد .
    مردم بر یکدیگر ستم نمایند .
    از علما گریزان باشند .
    عمر ها کوتاه وبنا ها بلند گردد .
    می گساری علنی گردد .
    حکومت خرید و فروش می شود .
    شنیدن لهو وباطل بمردم سبک ، وشنیدن ذکر خدا سنگین گردد .
    از کفار واهل شر تقلید کنند .
    همت مردم شکم وفرجشان شود .
    نماند از اسلام مگر اسمی .
    زنها لباس پوشند ولی عریانند .
    از یکدیگرعبادت نکنند مگر در ماه رمضان .
    مقرب می شوند شیادان وحیله گران .
    حلال میشمارند ربا و می خوارگی را .
    بر ضعفا رحم نکنند .
    کوفه از مومنین خالی شود .
    شهر قم معدن علم گردد و علم از قم به تمام شهر ها می رسد .

ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۱/۰۴/۰۱ در ساعت ۰۱:۰۲
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

9. صلوات ها 9

نوشته
    199
    حضور
    1 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    840

به نظر من که تابلو هست الان آخر الزمان هست چون تمام نشانه ها صدق میکنه البته دوره های قبلی ما هم عین همین حرف رو می زدن منتها باید دید که وقتی گفته میشه ترس ، ترس از نظر اونا چه معنایی داشته یا هر کدوم از نشانه های از دیدگاه اونا چی بوده و دیدگاه ما فایده نداره
    * اللهم عجل لولیک الفرج

11. صلوات ها 3

نوشته
    431
    حضور
    3 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2202

در این که در آخرالزمان به سر میبریم شکی نیست

نه تنها مسلمانان بر این نظر هستند بلکه دیگر ادیان نیز بر این باورند از فیلم ها و مستند های های هالیودی مشخص است که به این نتیجه رسیده اند

و روایت های که یک شکل کلی بیان کرده مانند زیاد شدن بلا طبیعی فساد و ... کاملا میتوان حس کرد

اما در این که اول آخرالزمان قرار داریم یا در میانه راه یا در انتهای آن که ختم میشود به مسئله ظهور اختلاف است

و کسی جز خدا نمیدادن ولی با دعا میتوان نزدیک کرد این واقعه شریف را.

13. صلوات ها 3

نوشته
    74
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    97

لظفا مشخص کننین که
    منظورتون از آخرالزمان آخر وجود زمان و عالم مادیست یا منظورتون نزدیک شدن به قیام حضرت بقیة الله است؟

15. صلوات ها 2

نوشته
    74
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    97

[QUOTE=Izraeel;233460]سلام

منظورتون قیامت هست ؟

نـــه...گمان نکنم چون جنگ های آخر الزمانی فقط این جنگ های مثل ایران و عراق و یا جنگ جهانی مثل دوره اول و دوم نیست ...بیشتر منظور جنگ های کیهانی هست و وقوع جنگ های عظیم بین ستاره ای هست!

اینم سند:

امام صادق عليه السلام فرمود: گويا مى بينم اصحاب حضرت امير (ع) را كه صد قدم از پشت سر بر مى گردند و پاى بعضى در ميان آب فرات داخل می شود .

پس ابرى از آسمان فرود آيد كه پر شده باشد از ملائكه و رسول خدا صلى الله عليه و آله در حالى كه اسلحه اى از نور (سلاح های لیزری یحتمل) در دست داشته باشد، در پيش آن ابر (احتمالا سفینه های آخر الزمانی ) مى آيد.

چون نظر شيطان بر آن حضرت بيافتد عقب نشينى كند و اصحابش به او گويند:

اكنون كه پيروز شدى به كجا مى روى ؟ شيطان مى گويد:
    من مى بينم آنچه شما نمى بينيد، من مى ترسم از پروردگار عالميان .

پس حضرت رسول صلى الله عليه و آله به او مى رسد و حربه را در ميان دو كتفش بزند كه او و اصحابش همه هلاك شوند . بعد از آن ، همه مردم خدا را به يگانگى بپرستند و هيچ چيز را با خدا شريك نگردانند .

سلام
    دوست من شما از کجای این حدیث فهمیدید که جنگ های کیهانی و ستاره ای روی خواهد داد؟
    اسلحه ای از نور رو به چه قرینه ای بر اسلحه های لیزری حمل کردید و یا ابر را چرا به عنوان سفینه های آخرالزمانی معرفی کردید؟
    این خوبه که احادیث رو به زبون روز ترجمه کنیم ولی حداقل باید برای این ترجمه خود به زبان روز یک دلیل و قرینه ای بیاوریم و گرنه که هر کسی بخواهد می تواند از احادیث ترجمه هایی داشته باشد و آن را ترجمه به روز معرفی کند هر چند اشتباه باشد.
    البته من حواسم بود که شما فرمودید احتمالا ولی احتمال هم قرائن و شواهدی می خواهد و همینطوری نمی شود چیزی را محتمل دانست.

17. صلوات ها 4

نوشته
    74
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    97

[QUOTE=Izraeel;233460]سلام

الان هم نیست حدودا نیم میلیون سال دیگه اتفاق میفته!

اینم سند:

تعْرُجُ الْمَلائِكَةُ وَالرُّوحُ اِلَيْهِ فى يَومٍ كانَ مِقْدارُهُ خَمْسينَ اَلْفَ سَنَةٍ » یعنی :

فرشتگان و روح (فرشته مقرّب خداوند) به سوى او عروج مى كنند در آن روزى كه مقدارش پنجاه هزار سال است .
    در روايات بسيارى آمده است كه منظور از آن روز، مدّت سلطنت حضرت رسول اكرم صلى الله عليه و آله و سلم در رجعت است .
    امام صادق عليه السلام در تفسير اين آيه فرمود : «روزي كه پنجاه هزار سال است ، روزگار رجعت حضرت رسول اكرم صلى الله عليه و آله است كه در رجعت مدّت فرمانروائى آن حضرت 50 هزار سال است و مدّت فرمانروائى اميرمؤمنان عليه السلام 44 هزار سال است و هر کدام از ائمه 40 هزار سال...

یعنی در مجموع میشود

534 هزار سال دیگه=40x11)+44+50)

مطلب بعدی این که روزی که مقدارش پنجاه هزار سال است یعنی چه ؟ یعنی الان خورشید طلوع می کند و پنجاه هزار سال دیگر غروب می کند؟ اگر اینطوری باشه که طرف دیگه زمین پنجاه هزار سال شبه اونوقت ساکناش باید چی کار کنن؟
    البته جواب این سوال اين است كه اگر آن روز با روزهاى دنيا و زمان جارى در آن تطبيق شود، معادل پنجاه هزار سال دنيا مى‏شود، (نه اينكه در آنجا هم از گردش خورشيد و ماه سالهايى شمسى و قمرى پديد مى‏آيد) این جواب عین تفسیر علامه طباطبای ره در المیزان است.
    پس معلوم می شود مکان و زمان آن در این دنیا نیست و گرنه تابع قوانین این دنیا می شد در نتیجه آن روز روز قیامت خواهد بود در امالی شیخ صدوق ره هم این آیه از قول امام صادق ع در مورد قیامت آمده است.
    پس اگر طبق این آیه زمان قیامت را مشخص کردید مبنای شما اشتباه بوده است

19. صلوات ها 4

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

سلام

مطلب بعدی این که روزی که مقدارش پنجاه هزار سال است یعنی چه ؟
    روز=دوره ،مدت،عصر

اسلحه ای از نور رو به چه قرینه ای بر اسلحه های لیزری حمل کردید و یا ابر را چرا به عنوان سفینه های آخرالزمانی معرفی کردید؟
    فکر میکنید بالفرض در دوره ای که امام زمان (عج) ظهور کردن و جنگی هم به پا شد با چه سلاحی مبارزه میکنند؟!

آیا این فکر کودکانه نیست که بگوییم با اسب می تازد و با شمشیر و نیزه و گرز و اینا بر سر دشمنان میکوبد!؟

با یه تیر شهیدش میکنند!...همانطوری که تعداد زیادی از پیامبران را شهید کردن!

پس قاعدتا باید برای مقابله با همان سلاح روز با آنها مبارزه کرد!

وقتی امام صادق (ع) می گویند سلاحی از نور ، منظور دوره ای است که علم آنقدر پیشرفته شده که برای سریعترین زمان وارد کردن
    آسیب به طرف مقابل از سریع ترین تکنولوژی موجود استفاده میشود! (که طبعا هیچ چیزی سریعتر از اسلحه نوری نیست!)

آن سفینه ها هم اسب های جنگی در اخر الزمان هستن که هر فرمانده ای یک نمونه از آن را در ارتش آن روز خواهد داشت !(در واقع نوعی مرکب هست که به مانند ابر سریع جابجا میشود و امام برای فهم مردم دروه خود اینگونه گفتن!)

(از نظر علوم روز) این جنگ هم زمانی رخ میدهد که آسمانخراش ها جلوی نور خورشید را گرفته اند و ترافیک هوایی بیداد میکند!

همچنین تمام شیاطین عالم (به صورت نژاد هایی از قبایل مختلف موجودات فضایی) به سیاره زمین که در آن دوره مرکز حکومت امام علی (ع) هست هجوم میاورند!

و همچنین نژاد های دیگر انسان ها (که به گفته امام باقر (ع) 35 یا 39 نژاد میشوند) برای کمک به زمین میآیند! و جنگ نهایی آخر الزمانی به شدت هر چه تمام تر رخ میدهد طوری که امام علی (ع) با آن عظمت که می فرمود اگر تمام دشمنان عالم در یک طرف میدان بایستند، من به تنهایی با انها می جنگم! آنقدر تحت فشار قرار میگیرد که پیامبر با تمام انبیاء دیگر در لشکری بزرگ به زمین رجعت میکنند!!

-----------
    نکته:اگر در دعا های ائمه دقت کنید اشاراتی به آن ها کرده اند!

من یادمه جایی خونده بودم (ب
    گمانم از پیامبر بود ) که از علائم وقوع قیامت فرود (ظهور) موجودات بیگانه در زمین است!

ویرایش توسط پرنس کوچولو : ۱۳۹۱/۰۴/۰۱ در ساعت ۱۷:۴۰

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری