کسی اسم این ذکر و میدونه؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کسی اسم این ذکر و میدونه؟

سلام حدمت دوستان

من از کارشناسان دینی در برنامه سیما شنیدم که دوتا ذکر را اگر انسان بعد از نماز بخونه گناهان اون نوشته نمیشه!!

یکی رو نوشتم اما دومی یه ذکری بعد از نماز صبح بوده و گفته میشه هر کس اونو بخونه در روز حساب رسی اعمال اونو در جمع علنا بیان نمی کنند و این ذکر یا دعا آبروی اونو حفظ میکنه!

ممنون میشم اگه این و برام پیدا کنید

سلام
من اسم اين ذكر رو نميدونم اما جند تا ذكرهست براي پاك شدن كل گناهان
1-اگر كسي هنگام وضو گرفتن سوره قدر را بخواند كل گناهان او آمرزيده ميشود مانند روزي كه از مادر متولد شده است
2-هر كس قبل از خواب صد بار سوره قل هوالله احد را بخواند خداوند 50 سال گناه كبيره وصغيره او را مي آمرزد
3-هر كس بر حضرت زهرا (س)صلوات بفرستد( اللهم صل علي فاطمه وابيها و بعلها و بنيها) خداوند تمام گناهان او را مي آمرزد

-دعا برای محفوظ ماندن آبرواللهم صل علی محمد وآله و صُن وجهی بالیسار، و لا تَبتَذِل جاهی بالاِقتار؛ (10)
بار الها! آبروی مرا در جامعه با معیشت سهل و آسان حفظ فرما! و قدر و منزلتم را نزد مردم با تنگدستی سبک و خوار مگردان!

ديلمى در اعلام الدّين از ابن عبّاس روايت كرده كه حضرت رسول صلى الله عليه و آله فرمود كه هر كه سه مرتبه اين آيات را بعد از نماز مغرب بخواند آنچه از ثواب در روز گذشته از او فوت شده باشد دريابد و نمازش مقبول گردد و اگر بعد از هر نماز فريضه و سنّت بخواند نوشته شود براى او حسنات به عدد ستارگان آسمان و قطرات باران و برگ درختان و ذرّات خاك زمين و چون بميرد به هر حسنه ده حسنه در قبر به او داده شود واين است آيات :
فَسُبْحانَ اللَّهِ حينَ تُمْسُونَ وَحينَ تُصْبِحُونَ وَلَهُ الْحَمْدُ فِى السَّمواتِ

پس تنزيه خدا كنيد هنگامى كه شب مى كنيد و هنگامى كه روز مى كنيد و خاص او است ستايش در آسمانها

وَالاَْرْضِ وَعَشِيّا وَحينَ تُظْهِرُونَ يُخْرِجُ الْحَىَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَيُخْرِجُ الْمَيِّتَ

و زمين و شامگاه و هنگامى كه به نيمروز مى رسيد بيرون آورد زنده را از مرده و بيرون آورد مرده را

مِنَ الْحَىِّ وَيُحْيِى الاَْرْضَ بَعْدَ مَوْتِها وَكَذلِكَ تُخْرَجُونَ سُبْحانَ رَبِّكَ رَبِّ

از زنده و زنده كند زمين را پس از مردنش و شما نيز اين چنين (از قبر) بيرون آئيد منزه است پروردگار تو پروردگار

الْعِزَّةِ عَمّا يَصِفُونَ وَسَلامٌ عَلَى الْمُرْسَلينَ وَالْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمينَ

عزت از آنچه توصيفش كنند و سلام بر رسولان و ستايش خاص خدا پروردگار جهانيان است

سلام
ذکر یونسیه در آخر نمازهای یومیه در حالی که سر بر سجده داری بگو
"لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین"

در بلدالا مين از حضرت رسول صلى الله عليه و آله روايت كرده است كه هر كه خواهد كه خدا او را در قيامت بر اعمال بد او مطلّع نگرداند و ديوان گناهان او را نگشايد بايد كه بعد از هر نماز بخواند:

اَللّهُمَّ اِنَّ مَغْفِرَتَكَ اَرْجى مِنْ عَمَلى

خدايا مسلماً آمرزش تو اميدوار كننده تر از عمل من است

وَاِنَّ رَحْمَتَكَ اَوْسَعُ مِنْ ذَنْبى

و مسلماً رحمت تو پهناورتر از گناه من است

اَللّهُمَّ اِنْ كانَ ذَنْبى عِنْدَكَ عَظيما

خدايا اگر گناهم پيش تو بزرگ است

فَعَفْوُكَ اَعْظَمُ مِنْ ذَنْبى

پس گذشت تو بزرگتر از گناه من است

اَللّهُمَّ اِنْ لَمْ اَكُنْ اَهْلا اَنْ تَرْحَمَنى

خدايا اگر من شايستگى ندارم كه تو بر من رحم كنى

فَرَحْمَتُكَ اَهْلٌ اَنْ تَبْلُغَنى وَتَسَعَنى

پس رحمت تو شايستگى دارد كه به من برسد و مرا فرا گيرد

لِاَ نَّها وَسِعَتْ كُلَّ شَىْءٍ

زيرا كه رحمتت همه چيز را فرا گيرد

بِرَحْمَتِكَ يا اَرْحَمَ الرّحِمينَ

به رحمتت اى مهربانترين مهربانها

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

[="Tahoma"][="Blue"][="arial black"]با عرض سلام وادب خدمت همه دوستان خوبم
همچنان که قبلا هم به عرض محضرتان رسید اهتمام اصلی ما در این سایت طرح مطالبی برای معرفت و شناخت بیشتر نسبت به علوم و معارفی است که موجب قرب و نزدیکی انسان به خداوند و مدارج عالیه وی میشود. به تعبیر دیگر غرض ما تقویت بنیه عقلانی فرد است که شخص با ملاحظه مباحثی که برایش به گرد آورده ایم خود به تفکر نشسته و برای سعادت ابدی خویش و عالم بی پایانی که در پیش رویش دارد خود را آماده کند آن هم نه از طریق اذکار که البته آن هم در جای خود ارزشمند است و لازمه سالک الی الله است منتهی اهتمام اصلی ما کارشناسان در این سایت پرداختن به اذکار و القای دستور العملهایی در این باره نیست بلکه معتقدیم آنچه موجب قرب و تعالی انسان در پیشگاه خداوند میشود روح اذکار یعنی همان توجه قلبی انسان به درگاه خداوند است و این مهم فقط در سایه معرفت و شناخت انسان به آغاز و انجامش که همان خودشناسی است محقق می شود.
[/]
[/]

سلام

استاد عرفان حق با شماست .

اما بسیاری از مردم مثل من گناه کارند و بعد از عمری تازه می خواهند مسلمان شوند!

خدا هم که گفته از رو کردن هیچ خوبی و بدی شما در آخرت ابایی ندارم و حتی به اندازه ذره ای هم که شده نشونتون میدم (توی جمع)

اما فکر اینجا شو هم کرده که اگه کسی خواست توبه کنه یه دعایی یادش بده که اگه اونو زیاد بخونه آبروش و توی جمع نمیبره! (غیر علنی جزا میده!)

--------------------
اون دعا هم در تعقیبات نماز صبح بود!

[="Tahoma"][="Blue"][="Arial Black"]دوستان خوبم! حاشا که این بنده ناچیز الهی بخواهد با گفتارش تاثیرات دعا و برکات ناشی از آن را کوچک شمرده و یا نعوذبالله در صدد رفع آن باشد. دعا كليد عطاء و وسيله قرب إلى اللّه و جان عبادت و حيات روح و روح حيات است. دعا ياد دوست در دل راندن و نام او به زبان آوردن و در خلوت با او جشن ساختن و در وحدت با او نجوى گفتن و شيرين زبانى كردن است.
دل بى‏دعا بها ندارد، و دل بى‏بها بها ندارد [="#006400"]قُلْ ما يَعْبَؤُ بِكُمْ رَبِّي لَوْ لا دُعاؤُكُمْ‏ [/]«پروردگارم براى شما ارجى قائل نيست اگر دعاى شما نباشد.»(1)
صادق آل محمد- صلوات اللّه عليهم- فرمود: [="DarkGreen"]عليكم بالدّعاء فانّكم لا تقرّبون بمثله [/](2) هيچ گاه دست از دعا برنداريد، كه شما به هيچ وسيله‏اى بمانند آن بدرگاه خدا نزديكى پيدا نخواهيد کرد.
غرض حقیر از پست قبلی این بود که کارشناسان اخلاق وعرفان این سایت بنای بر القای دستور العمل ذکر ندارند چرا که معتقدیم القای اینچنین دستوراتی میبایست در محضر اساتید اخلاق صورت بگیرد مگر اذکار و ادعیه عام که آن هم در همه کتب ادعیه مانند مفاتیح و امثال آن موجود است که هرکسی با مراجعه ای کوتاه بدانها میتواند آنها را بیابد لذا بدیهی است با دوستانی هم که اذکار و ادعیه ای ر ا توصیه میفرمایند نزاعی نداشته و از مطالب همه عزیزان استفاده خواهیم کرد.
از حسن توجه همه کاربران عزیز خصوصا جناب Izraeel به مطالب حقیر کمال تشکر و قدردانی را دارم.
پینوشتها:
1-الفرقان/77
2-كافى ج 2 ص 339
[/]

موضوع قفل شده است