صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چند تا سوال از طی الارض!؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

چند تا سوال از طی الارض!؟

سلام خدمت اساتید گرامی

من در برنامه ای از صدا و سیما که درباره شهدا بود به نقل از نزدیک ترین همرزم شهید دوران شنیدم که این شهید دو بار برای انجام ماموریت (یا جلسه ای اضطراری در نقطه دیگر از کشور) در موقع جنگ طی الارض کرد!

این همرزم شهید تعریف میکرد، موقعی که بر می گشت تمام لباس شهید دوران خیس بود !و تند تند نفس میزد و انگار از هول دیدن صحنه هایی صورتش سرخ میشد!

اما سوال من

1- آیا کسی که صاحب این مقام شد حین انجامش از برزخ هم عبور می کند!

2-هنگام ظاهر شدن در مقصد آیا امکان دارد مردم ناگهان متوجه حضور شخص غریبه شوند؟

3- آیا مردم عادی می توانند آن را یاد بگیرن و کار هایشان را سریعتر انجام دهند (خطرناک نیست؟) مثل رفتن به دانشگاه و ...یا حذف هزینه های حمل و نقل و ...

4-در گفته های آقای بهجت خونده بودم که اگر چندتا آیه اول سوره ....را بخونید می تونید طی الارض (حداقل نوع ساده اون ) را یاد بگیرید! (پس چرا هیچکس یاد نمیگیره!)

ویرایش توسط پرنس کوچولو : ۱۳۹۱/۰۳/۲۹ در ساعت ۱۷:۰۶

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    قرآن ، اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    1,921
    حضور
    15 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    115
    صلوات
    9229

پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط izraeel نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید گرامی
    من در برنامه ای از صدا و سیما که درباره شهدا بود به نقل از نزدیک ترین همرزم شهید دوران شنیدم که این شهید دو بار برای انجام ماموریت (یا جلسه ای اضطراری در نقطه دیگر از کشور) در موقع جنگ طی الارض کرد!
    این همرزم شهید تعریف میکرد، موقعی که بر می گشت تمام لباس شهید دوران خیس بود !و تند تند نفس میزد و انگار از هول دیدن صجنه هایی صورتش سرخ میشد!

اما سوال من
    3- آیا مردم عادی می توانند آن را یاد بگیرن و کار هایشان را سریعتر انجام دهند (خطرناک نیست؟) مثل رفتن به دانشگاه و ...یا حذف هزینه های حمل و نقل و ...
    4-در گفته های آقای بهجت خونده بودم که اگر چندتا آیه اول سوره ....را بخونید می تونید طی الارض (حداقل نوع ساده اون ) را یاد بگیرید! (پس چرا هیچکس یاد نمیگیره!)
    در تعریف طی الارض آمده : تخلیه جسم و روح از مکانی به مکانی دیگر و به عبارت ساده تر جمع شدن زمین در زیر پای فرد طی الارض کننده
    در حقیقت طی الارض غلبه روح بر بدن هست بصورت کلی ، یعنی روح آنقدر تقویت میشود که میتواند جسم را به هر جایی که اراده کند ببرد و این میسر نیست مگر به کسب کمالات معنوی و مراحل سخت سیر و سلوک چون همچنانکه غذای جسم که باعث فربه شدن بدن میشود غذای روح هم عبادت هست که باعث فربه شدن و قدرت بر انجام امور محوله پیدا میکند
    - آیا کسی که صاحب این مقام شد حین انجامش از برزخ هم عبور می کند!
    طی الارض از عوارض عالم ماده است برای آن که انسان بتواند برزخ اعمال را که در اصطلاح به ملکوت اعمال است را ببیند احتیاج به چشم برزخی می باشد بنا بر این طی الارض مخصوص اولیاء الهی و مخصوص این دنیاست ضمن اینکه عالم برزخ هر کسی مربوط به خودش شخص است و ظاهرا کسی نمیتواند در برزخ کسی دیگر وارد شود
    - آیا مردم عادی می توانند آن را یاد بگیرن و کار هایشان را سریعتر انجام دهند (خطرناک نیست؟) مثل رفتن به دانشگاه و ...یا حذف هزینه های حمل و نقل و ...
    طی الارض برای این نیست که ما مثلا به کارهای عادی مان بپردازیم قدرتی که انسان از این طریق بدست میاورد برای زمانهایی است که ضرورتی ایجاد شود نه برای همه زمانها و مکانها تقریبا برای تقریب به ذهن حضرتعالی میشود طی الارض را به معجزه تشبیه کرد که فقط برای زمانهای ضروری استفاده کرد داشتن طی الارض قدرت روحی بالائی میخواهد و چون از اسرار الهی است انسان باید امانتدار خوبی باشد
    هر که را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند
    -در گفته های آقای بهجت خونده بودم که اگر چندتا آیه اول سوره ....را بخونید می تونید طی الارض (حداقل نوع ساده اون ) را یاد بگیرید! (پس چرا هیچکس یاد نمیگیره!
    فرمایشات حضرت آیه الله بهجت رضوان الله تعالی علیه درست است ولی آمادگی روحی و سیر و سلوک مقامات معنوی و خرق حجب ظلمانی هفتگانه و حتی به فرمایش حضرت امام خمینی اعلی مقامه الشریف از بین بردن حجب هفتگانه نورانی از شرائط مسلم و حتمی پیدا شدن طی الارض است اگر کسی واقعا میتواند این مراحل را طی کند رسیدن به آن مقام حتی بدون خواندن آن کلمات میسر است و به نظر چون این شرائط به همین راحتیها در کسی بوجود نمیاید معمولا بی خیال این مسئله هستند چون رسیدن به اون مقامات خودش صرف نظر از مکاید شیطان به اندازه عمر آدمی وقت صرف میشود
    اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و جعلنا من انصاره اعوانه

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,160
    حضور
    5 روز 4 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2443

سلام خدمت اساتید گرامی

اما سوال من

سلام بر شما.

دنیا و برزخ از هم مستقل و جدا هستند به عبارتی با هم تداخل ندارند یعنی دو بعد جدا هستند،نتیجتا کسی که طی الارض می کند به برزخ وارد نمی شود تا ازان خارج هم گردد.

علت طی الارض مادی نیست نتیجتا خارج از زمان ومکان است،مانند اوردن تخت بلقیس که در چشم به هم زدنی حاضر شد بدون اینکه چیزی جابجا شود یا چیزی حرکتی کند،به عبارتی در طی الارض وجود شخص در مکان دوم به صورت بسیط ایجاد می گردد نتیجتا برای مخاطب اصلا زمان نمود ندارد بلکه شخص را به صورت معمولی حاضر می یابد،...

مردم عادی نیز می توانند انرا یاد بگیرند،منتها طی الارض به یک صورت اتفاق نمی افتد تا همه طی الارضها یک شکل داشته باشند،بلکه مراتب افراد در نوع ان متفاوت است،مثلا کسی ممکن است فاصله بین مبدا ومقصد را با قدرت روحی به هم نزدیک نماید و خود را در مقصد بیابد،ویا کسی همین عمل را دفعی انجام دهد،یعنی ان مرتبه بعدی ایجاد بدن خود را در مکان مورد نظر به انجام رساند،نتیجتا یک شخص می تواند در یک ثانیه در چندین جای مختلف باشد...

پس شخص می تواند به قدرتی از لحاظ روحی دست یابد که فساد وایجاد بدن خود را در مکانهای مختلفی به صورت بسیط انجام دهد،یعنی شخص می تواند در یک ساعت بخصوص در همه کلاسهای ان ساعت حاضر باشد و دیگران نیز او را ببینند،ولی باید این مطلب را دانست که چنین اموری بر اساس مراتب مختلف مغایر است و البته انجام امور مختلف از این طریق برای اشخاص ضعیفتر صعب بیشتری دارد ولی برای افرادی که درجه روحی بالایی دارند چندان صعب نیست ولی خود انها به این فهم و درک هم می رسند که کارهای معمولی خود را باید از طریق اسباب خودش انجام داد،چون طبیعت چنین چیزی می طلبد کسی به حکم توانایی هیچ وقت همه کوهها را طلا نمی کند...

[/quote]

طی لاارض با لفظ درست نمی شود کسی بایک بسم الله روی اب می ماند ولی اشخاص دیگر با هزار بسم الله هم چنین چیزی را تجربه نمی کنند،اتصال با حقیقت لفظ چنین امری رابر می تابد،اتصال نفس با حقیقت ان لفظ باعث ملحق شدن به هستی می گردد ،مانند اتصال چشمه با دریا ،هر چند باطن الفاظ ظاهر انها را بروز داده اند نتیجتا الفاظ نیز در باطن وحقیقت با هم مغایرند...

--------------------------------------

[/size]

هر
    کسی را نتوان گفت که صاحب نظر است -----عشقبازی دگر و نفس پرستی دگر
    است

نه هر
    آن چشم که بیند که سیاه است و سپید ---یا سپیدی ز سیاهی بشناسد بصر است

7. صلوات ها 4

نوشته
    649
    حضور
    5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2877

- آیا مردم عادی می توانند آن را یاد بگیرن و کار هایشان را سریعتر انجام دهند (خطرناک نیست؟) مثل رفتن به دانشگاه و ...یا حذف هزینه های حمل و نقل و
    باسلام

خطر طی الارض اینکه که کسی شما رو ببینه و بفهمه شما این توانایی رو دارید!
    در ضمن اگه ازش در کار خلاف شرع استفاده کنید براتون جواب نمیده!
    غرور از خطرات دیگر اینکار است
    همه عرفا چنین تواناییهایی داشتند ولی ازش کم استفاده کرد! و اصلا اینا براشون ارزشی نداشته!
    اما ماها مردمان خاکی، بدنبال این تواناییها برای کسب قدرت و ثروت و شهرت و ... هستیم!

طی الارض رو کسی براتون انجام میده و اون نوکر بنده و شما نیست!

9. صلوات ها 5

شروع کننده موضوع

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

سلام

اگر از اون برای شناخت خلقت خدا استفاده بشه چی؟
    مثلا من هزینه سفر به جاهای دیدنی در دنیا رو ندارم برام مقدور نیست اما خدا میگه «سیروا فی الارض» .
    حالا اگه من مثلا سالی یکی دوبار مخفیانه برم آبشار های زیبایی که در دنیا هستن و ببینم و یا بروم به سیارات دیگر و با مردم اونجا آشنا بشم یا به دیدن عجایب و زیبایی های کهکشانها برم و با استفاده از اون من شناختم از خدا بیشتر بشه چی؟...ممکنه بازم مغرور بشوم ؟

11. صلوات ها 2

نوشته
    649
    حضور
    5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2877

سلام

مثلا من هزینه سفر به جاهای دیدنی در دنیا رو ندارم برام مقدور نیست اما خدا میگه «سیروا فی الارض» .
    حالا اگه من مثلا سالی یکی دوبار مخفیانه برم آبشار های زیبایی که در دنیا هستن و ببینم و یا بروم به سیارات دیگر و با مردم اونجا آشنا بشم یا به دیدن عجایب و زیبایی های کهکشانها برم و با استفاده از اون من شناختم از خدا بیشتر بشه چی؟...ممکنه بازم مغرور بشوم ؟

ببخشید ولی از این حرفا زیاد شنیدم! اینا همش بهانه است
    کدوم عارفی یا موحدی از طی الارض برای شناخت خدا استفاده کرد که شما میخواید بکنید؟!

13. صلوات ها 3

شروع کننده موضوع

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

ببخشید ولی از این حرفا زیاد شنیدم! اینا همش بهانه است
    کدوم عارفی یا موحدی از طی الارض برای شناخت خدا استفاده کرد که شما میخواید بکنید؟!
    سلام

آیا کسی که طی الارض میکنه اجنه متوجه میشن یا شیطان می فهمه اون داره این کار و انجام میده؟ (حتی اگه کسی ندونه)

15. صلوات

علاقه
    قرآن ، اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    1,921
    حضور
    15 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    115
    صلوات
    9229

پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط عاشق مولانا نمایش پست ها
    باسلام
    خطر طی الارض اینکه که کسی شما رو ببینه و بفهمه شما این توانایی رو دارید!
    در ضمن اگه ازش در کار خلاف شرع استفاده کنید براتون جواب نمیده!
    همه عرفا چنین تواناییهایی داشتند ولی ازش کم استفاده کرد! و اصلا اینا براشون ارزشی نداشته!
    اما ماها مردمان خاکی، بدنبال این تواناییها برای کسب قدرت و ثروت و شهرت و ... هستیم!
    طی الارض رو کسی براتون انجام میده و اون نوکر بنده و شما نیست!

آقایان بزرگوار چرا اینقدر موضوع را ساده میدانید داشتن طی الارض مگر به همین سادگیهاست که فکر کنیم هر آدم کوچه بازاری بتواند آنرا کسب کند ؟؟؟
    شما انگار یادتان رفت که تا انسان حجابهای هفتگانه ظلمانی و نورانی را پاره نکند و مقامات سیر و سلوک را نپیماید به درجه اعطای طی الارض نخواهد رسید
    آقایان شما تا حالا از آدمای عادی کسی را دیدید که طی الارض داشته باشد که مسئله را اینقدر بی اهمیت جلوه میدهید
    آقای عاشق مولانا اصلا کسی که طی الارض داشته باشد فکر گناه میتواند در ذهنش خطور کند؟؟؟ تا اینکه بخواهد مثلا اینقدر طی الارض در اختیارش باشد که به مرحله عملی گناه برسد
    واقعا تعجبم از این همه لطفی که به این مسئله میفرمائید آقاجان مگر کسیکه طی الارض داشته باشد جرات میکند بدنبال قدرت و ثروت و شهرت و .... برود چون به محض خطور گناه در قوه خیال تمام لوازمات اعطایی از طرف خداوند متعال از بین میرود
    اصلا و ابدا نمیشود حتی فکر گناه را و حتی به نظر من فکر مکروهات را به ذهن که چه عرض کنم بلکه به قوه وهم هم راه داد تا چه برسه به اینکه از مرحله وهم به خیال و بعد از اون هم به قلب و بعدش هم به مرحله عمل رساند
    سلام

پسرم ، جناب عزرائیل این حرفا به سایز ما و حضرتعالی نیست مقدماتی طولانی لازم دارد تا به این مرحله برسید و برسیم
    پسرم شما اگه حتی از همین امشب هم شروع کنید به خود سازی و طی مقامات الهی بکنید و خیلی زور بزنی در ایام پیری به اون مرحله اعطای طی الارض و چشم برزخی و این جور مسائل برسی تازه اگر شیطان سد راه سیر و سلوکتان نشود و با انواع دسیسه ها شما را نفریبد
    بنده مقدمات رسیدن به مرحله اول سیر و سلوک را با استعانت از فرمایش آقا امیر المومنین به شما نشون میدم ( تاکید میکنم مرحله مقدماتی پیمودن مقامات) شما اگر توانستی آنرا به پایان برسانی و از دست شیطان به سلامت بدر بری بیائید اعلام بفرمائید من مقدمات را تمام کردم ، حقیر بقیه راه را به شما نشان میدهم

مُحَمَّدُ بْنُ الْحُسَيْنِ الرَّضِيُّ فِي نَهْجِ الْبَلَاغَةِ عَنْ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ ع أَنَّ قَائِلًا قَالَ بِحَضْرَتِهِ أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ فَقَالَ ثَكِلَتْكَ أُمُّكَ أَ تَدْرِي مَا الِاسْتِغْفَارُ الِاسْتِغْفَارُ دَرَجَةُ الْعِلِّيِّينَ وَ هُوَ اسْمٌ وَاقِعٌ عَلَى سِتَّةِ مَعَانٍ

أَوَّلُهَا النَّدَمُ عَلَى مَا مَضَى

وَ الثَّانِي الْعَزْمُ عَلَى تَرْكِ الْعَوْدِ إِلَيْهِ أَبَداً

وَ الثَّالِثُ أَنْ تُؤَدِّيَ إِلَى الْمَخْلُوقِينَ حُقُوقَهُمْ حَتَّى تَلْقَى اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ أَمْلَسَ لَيْسَ عَلَيْكَ تَبِعَةٌ

وَ الرَّابِعُ أَنْ تَعْمِدَ إِلَى كُلِّ فَرِيضَةٍ عَلَيْكَ ضَيَّعْتَهَا فَتُؤَدِّيَ حَقَّهَا

وَ الْخَامِسُ أَنْ تَعْمِدَ إِلَى اللَّحْمِ الَّذِي نَبَتَ عَلَى السُّحْتِ فَتُذِيبَهُ بِالْأَحْزَانِ حَتَّى يَلْصَقَ الْجِلْدُ بِالْعَظْمِ وَ يَنْشَأَ بَيْنَهُمَا لَحْمٌ جَدِيدٌ

وَ السَّادِسُ أَنْ تُذِيقَ الْجِسْمَ أَلَمَ الطَّاعَةِ كَمَا أَذَقْتَهُ حَلَاوَةَ الْمَعْصِيَةِ

فَعِنْدَ ذَلِكَ تَقُولُ أَسْتَغْفِرُ اللَّه‏

ترجمه حدیث
    یه نفر پیش حضرت امیر صلوات الله و سلام علیه همینطوری گفت استغفر الله حضرت از عدم توجه به معنای واقعی و بعنوان لقلقه زبان بودن استغفار در نزد اون شخص به ایشان فرمود مادرت به عزایت بنشیند آیا میدانی استغفار چیه
    بعد در ادامه حضرت به بیان مراحله استغفار می پردازد که استغفار درجه علیین است و حقیقت استغفار مبتنی بر پیمودن شش معناست و مرحله است
    1- پشیمانی قلبی بر آنچه را که تا الان انجام دادی (گناهان)

2- عزم راسخ بر عدم عود بر گناه اصلا و ابدا (حتی پاک کردن خطورات قلبی از گناه)
    3- ادای حق الناس به تمامه به صورتی که اگر از دنیا رفتی هیچکس بدنبال تادیه حقوقش از شما نباشد
    4- هر فریضه واجبی که آنرا انجام ندادی کاملا به جا بیاوری و حق الله را ادا کنی
    5- اینکه گوشتهایی که در ایام گناه بر بدنت روئید همه را کاملا ذوب کنی بوسیله گریه های طولانی شبانه و سحرگاهان و اینقدر گریه و ناله کنی که پوست بدنت به استخوانت بچسبد و از دوباره گوشت تازه بروید
    6- اینکه سختی طاعت و عبادت پروردگار را به جسمت بچشانی همچنانکه خوشی گناه را چشیده بود
    وقتی این مراحل را طی کردی اونوقت میتونی بگی استغفرالله

پس جناب عزرائیل طی کردن خود این مراحل و مقامات چند و چندین سال طول میکشه تازه اگر انسان موفق بشود که جان سالم بدر ببرد و از نظر روحی هم دستخوش شیاطین نشود تازه رسیده به مرحله ایی که میتونه بگه استغفرالله و این تازه مقدمه هست برای پیمودن راه سیر و سلوک و اول اسفار اربعه علاوه بر این طی کردن مقامات اصلا و ابدا نباید به قصد رسیدن به مقامات باشه خلوص کامل در نیت شرط ذاتی و اصلی در تمام مراحل است

جناب عزرائیل جان هر کسی را که دوست دارید بیخیال این قضیه بشید این مسائل مسائلی نیست که هر کسی بتواند به اون دست پیدا کنه اینها رو فقط اولیاء الهی میتونن طی کنند و بس ما که در منجلاب گناه غوطه وریم بسیار سخت هست که حتی بتوانیم همون مرحله ابتدائی را طی کنیم

انشاالله موفق و سر بلند باشید

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و جعلنا من انصاره اعوانه

17. صلوات ها 4

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

نقل قول نوشته اصلی توسط رحیق مختوم نمایش پست ها
    آقایان بزرگوار چرا اینقدر موضوع را ساده میدانید داشتن طی الارض مگر به همین سادگیهاست که فکر کنیم هر آدم کوچه بازاری بتواند آنرا کسب کند ؟؟؟ شما انگار یادتان رفت که تا انسان حجابهای هفتگانه ظلمانی و نورانی را پاره نکند و مقامات سیر و سلوک را نپیماید به درجه اعطای طی الارض نخواهد رسید آقایان شما تا حالا از آدمای عادی کسی را دیدید که طی الارض داشته باشد که مسئله را اینقدر بی اهمیت جلوه میدهید آقای عاشق مولانا اصلا کسی که طی الارض داشته باشد فکر گناه میتواند در ذهنش خطور کند؟؟؟ تا اینکه بخواهد مثلا اینقدر طی الارض در اختیارش باشد که به مرحله عملی گناه برسد واقعا تعجبم از این همه لطفی که به این مسئله میفرمائید آقاجان مگر کسیکه طی الارض داشته باشد جرات میکند بدنبال قدرت و ثروت و شهرت و .... برود چون به محض خطور گناه در قوه خیال تمام لوازمات اعطایی از طرف خداوند متعال از بین میرود اصلا و ابدا نمیشود حتی فکر گناه را و حتی به نظر من فکر مکروهات را به ذهن که چه عرض کنم بلکه به قوه وهم هم راه داد تا چه برسه به اینکه از مرحله وهم به خیال و بعد از اون هم به قلب و بعدش هم به مرحله عمل رساند
    طي الارض مراتبي دارد اولياي خدا با طي الارض هر جا كه بخواهند ميروند و مقصدشان مشخص است
    اما براي آدم هاي معمولي هم طي الارض هست اما مراتب پايين تري از آن مثلا اين كه انسان از محيطي به محيط ديكر منتقل ميشود بدون اين كه خودش خواسته باشد وبعدا ميفهمد اين اتفاقي كه برايش افتاده طي الارض بوده است .شايد براي من هم اين اتفاق افتاده باشد!

19. صلوات

نوشته
    12
    حضور
    2 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    34

اما مراتب پايين تري از آن مثلا اين كه انسان از محيطي به محيط ديكر منتقل ميشود بدون اين كه خودش خواسته باشد وبعدا ميفهمد اين اتفاقي كه برايش افتاده طي الارض بوده است .شايد براي من هم اين اتفاق افتاده باشد!
    مثال بزن.

21. صلوات

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۴/۲۹, ۰۱:۴۴ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری