مزرعه آخرت

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مزرعه آخرت

سلام
با تشکر ویژه از دوستانی که در تاپیک قبلی بنده نظر دادن... تاپیک ختم ترجمه ی قرآن... شرمنده اونایی شدم که اومدن پست بذارن جا نبود... از روی دوستانی که دم در سرپا موندن هم جدا شرمنده ام... از اونایی که اومدن هر چی منتظر شدن سایت خلوت شه بتونن بیان جلو هم ممنون که مرام گذاشتن تا دم در تاپیک اومدن... کلا از استقبال شدید شما بسیار ممنونم... شرمنده کردین... انشالله عمری باقی بود تاپیکای خودتون جبران میکنم

چند روز پیش یاد یه چیزی افتادم... یعنی یه رمز گشایی.. یه جوری رابطه برقرار کردن با آیات و احادیث... مثل چیزی که اولین بار از حاج آقا قرائتی شنیدم... ایشون خیلی قشنگ بین آیات قرآن ارتباط برقرار میکنن...

مثلا چرا نماز بخونیم؟... تا یاد خدا باشیم... اقم الصلاه لذکری.... که چی بشه؟... علی بذکر الله تطمعن القلوب... خوب بعدش چی؟... ای نفس مطمئنه ارجع الی ربک راضیه مرضیه...

حالا من عربی هاش دقیق یادم نیست... اما چند روز پیش داشتم به بحث همسر در قرآن فکر میکردم... مشخصات همسر و این حرفا که یهو یه آیه اومد تو ذهنم... اول آیه ی 223 سوره ی بقره که خداوند میفرماید: نِسَآؤُکُمْ حَرْثٌ لَّکُمْ... زنان شما کشتزار شمایند
و یکی هم .... ممممم هر چی گشتم آیه ای که دقیقا این باشه پیدا نکردم ولی خوب حدیث از پیامبر (ص) هست که دنیا مزرعه آخرت است

حالا من این جوری این وسط نگاه میکنم که خدا میگه... همسر تو سرمایه ایست در نزد تو... در راه آبادی آخرتت به همسرت به پرداز

خیلی از آقایون یادشون میره که خدا گفته... همسر تو... دنیای توئه... و دنیای تو مزرعه آخرتت... خیلی از آقایون یادشون میره اگه همسر از دستشون راضی نباشه مستحباتشون رو هواست و پذیرفته نمیشه... حرف من نیست حرف پیامبر (ص) هست
خداییش چند درصد آقایون همه هم و غمشون اینه که همسرشون از دستشون راضی باشه؟... چند درصد به همسرشون به چشم پلی برای رسیدن به بهشت نگاه میکنن؟... چند درصد تلاش میکنن با خدمت به همسر آخرت خودشونو آباد کنن؟... آیه و حدیثی که گفتم مخصوص خانوم یا آقا نیست... کلا میخوام بگم دید خیلی ها این جوری نیست... خیلی ها هنوز متوجه نشدن که همسر میتونه پلی باشه برای کندن از دنیا و رسیدن به آخرت... رسیدن از فرش به عرش

این حرفا رو زدم که یکم بهش فکر کنید... حرفی هم داشتید خوشحال میشم بشنوم

خداوندا به امید تو... راضی هستم به رضای تو

فرزند فاطمه;231992 نوشت:
همسر تو سرمایه ایست در نزد تو... در راه آبادی آخرتت به همسرت به پرداز

سلام

تشكر از ياداوري جالبتون

يك دنيا سپاس:hamdel:

ممنون عالی گفتید امیدوارم اقایون توجه کنن

فرزند فاطمه;231992 نوشت:
حالا من این جوری این وسط نگاه میکنم که خدا میگه... همسر تو سرمایه ایست در نزد تو... در راه آبادی آخرتت به همسرت به پرداز خیلی از آقایون یادشون میره که خدا گفته... همسر تو... دنیای توئه... و دنیای تو مزرعه آخرتت... خیلی از آقایون یادشون میره اگه همسر از دستشون راضی نباشه مستحباتشون رو هواست و پذیرفته نمیشه... حرف من نیست حرف پیامبر (ص) هست خداییش چند درصد آقایون همه هم و غمشون اینه که همسرشون از دستشون راضی باشه؟... چند درصد به همسرشون به چشم پلی برای رسیدن به بهشت نگاه میکنن؟... چند درصد تلاش میکنن با خدمت به همسر آخرت خودشونو آباد کنن؟... آیه و حدیثی که گفتم مخصوص خانوم یا آقا نیست... کلا میخوام بگم دید خیلی ها این جوری نیست... خیلی ها هنوز متوجه نشدن که همسر میتونه پلی باشه برای کندن از دنیا و رسیدن به آخرت... رسیدن از فرش به عرش این حرفا رو زدم که یکم بهش فکر کنید... حرفی هم داشتید خوشحال میشم بشنوم

سلام
اگر نحوه تعامل با زنان آخرت ساز است این نباید اختصاص به آنها داشته باشد . آنوقت پدر و مادر هم حرث هستند ، برادر و خواهر ، دوستان و غیره هم همینطور .
هرچند معنای استفاده شده هم خوب است اما تصریحی درباره آخرت در آن نیست .
حرث در اینجا یعنی کشتزار بذر فرزند بودن که تنها اختصاص به همسر دارد .
والله الموفق

حامد;233230 نوشت:
سلام
اگر نحوه تعامل با زنان آخرت ساز است این نباید اختصاص به آنها داشته باشد . آنوقت پدر و مادر هم حرث هستند ، برادر و خواهر ، دوستان و غیره هم همینطور .
هرچند معنای استفاده شده هم خوب است اما تصریحی درباره آخرت در آن نیست .
حرث در اینجا یعنی کشتزار بذر فرزند بودن که تنها اختصاص به همسر دارد .
والله الموفق

سلام
خرابش نکن دیگه... یکم به عمق فکر کن... یکم که دیدت رو عرفانی کنی... یکم که بیشتر به درونت رجوع کنی... اگه دو سه قدم در اتوبان عشق برداشته باشی... اگه چند قطره از دریای عشق چشیده باشی... اگه به این نتیجه رسیده باشی که واقعا زن پوشیده زیبا تر از زن بد حجابه... اگه حیا رو بر تر هر چیزی بدونی... (اینا رو گفتم که جو دستت بیاد)

اون وقت اگه بگم چرا پیامبر گفت من از این عالم سه چیزش رو بیشتر دوست دارم... نماز... عطر... و زن... میگی آره... زن هم میتونه توی برترین چیزای عالم باشه
کلا بستگی به نگاهت به حقیقت زن و زندگی و ازدواج و دنیا و آخرت داره... من این جوری بهش نگاه میکنم که همه رو بریز توی یه لیوان و خوب همش بزن و نوش جان کن... بعد تنها چیزی که میتونی بگی اینه... لا اله الا الله

باید بهش برسی برادر... آره منم میدونم ترجمه ی آیات چیه... ولی گاهی ترجمه همه ی معنی نیست... گاهی خدا به در میگه تا دیوار بشنوه
به هر حال ممنون نظر دادی... بهانه ای شد منظورم رو بیشتر توضیح بدم... البته اگه منظورم شفاف تر شده باشه

[="Black"]سلام:Gol:

عیدتان مبارک
:Gol:

احسنت! دید بسیار زیبایی دارید:Kaf:

فرزند فاطمه;231992 نوشت:
خیلی ها هنوز متوجه نشدن که همسر میتونه پلی باشه برای کندن از دنیا و رسیدن به آخرت... رسیدن از فرش به عرش

البته این را هم باید در نظر گرفت

همانطور که همسر میتونه دستت رو بگیره و بلندت کنه ببره بالا

میتونه همچین بزنتت زمین که چنــــد سال زمین گیر بشی

پس حواست رو جمع کن که چند سال بعد حسرت امروزت رو نخوری

علی یارتان:Gol:[/]

po0neh;234403 نوشت:
سلام:gol:

عیدتان مبارک
:gol:

احسنت! دید بسیار زیبایی دارید:kaf:

البته این را هم باید در نظر گرفت

همانطور که همسر میتونه دستت رو بگیره و بلندت کنه ببره بالا

میتونه همچین بزنتت زمین که چنــــد سال زمین گیر بشی

پس حواست رو جمع کن که چند سال بعد حسرت امروزت رو نخوری

علی یارتان

:gol:

سلام
عید شما هم مبارک
آره خوب این هم نکته ی مهمیه... برای همین آدم باید موقع انتخاب فکر همه جا رو بکنه... به نظر من آدم چندین ماه وقت بذاره و با طرف مقابلش با شرایط مشخص صحبت کنه می ارزه... میخواد سه ماه طول بکشه یا شش ماه... باید درست و دقیق شناخت که خوب راهکار های خودشو داره

موضوع قفل شده است