کشف چگونگی فعالیت مغز هنگام نماز

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کشف چگونگی فعالیت مغز هنگام نماز

کشف دانشمند امریکایی درباره چگونگی فعالیت مغز انسان هنگام نماز
ببین نیوز، یک دانشمند آمریکایی در تحقیقی به تاثیرات شگفت‏انگیز نماز بر بدن انسان پی برد
این تحقیقات علمی اسرار نهان مغز انسان را روشن می‏کند. روزنامه "ساینس" نیز در شماره گذشته خود با تقدیر از اینگونه تحقیقات بر رابطه قطعی دین و علم تاکید کرد.
یک دانشمند آمریکایی در تحقیقی به تاثیرات شگفت‏انگیز نماز بر بدن انسان پی برد. به گزارش شیعه آنلاین به نقل از پایگاه خبری الوطن «رامشاندرن» در تحقیقی که در مورد وضعیت بدن انسان هنگام نمازخواندن، با مجموعه‏ای از پژوهشگران آمریکایی انجام داد، به فعالیت بیشتر مغز انسان و آرامش روحی هنگام نماز آگاه شد. در این تحقیق علمی، مشخص شدن این وضعیت پس از 50 ثانیه از آغاز نماز آشکار می‏شود.

بنابراین تحقیق میانگین ضربان قلب و احتمال لخته شدن خون به صورت مشترک در حین نماز بین20 الی 30 درصد کاهش می‏یابد و همچنین پوست بدن مقاومت بیشتری پیدا می‏کند.
همچنین در عکس‏هایی که از مغز در هنگام نماز گرفته شده است، فعالیت مغز نمازگزار به صورت قابل توجهی در مقایسه با حالت‏های عادی افزایش پیدا می‏کند و نورون‏های عصبی به صورت نورانی در اشعه‏های دریافتی از مغز به نمایش در می‏آید.
در همین باره روزنامه واشنگتن ‏پست نوشت که این تحقیقات علمی اسرار نهان مغز انسان را روشن می‏کند.

با سلام و تشکر از شما
لطفا منبع موضوع فوق رو هم ارائه کنید (منبع اصلی ) چون متاسفانه امروزه بغضی افراد سودجو به منظور غیر واقعی جلوه دادن حرفها و تحقیقات ما میان و شایعه پراکنی می کنند تا دیگه کسی چیزی رو باور نکنه
با تشکر

اگه واقعا همچین تحقیقی کنن فعالیت مغز موقع نماز دقیقا مثل فعالیتش موقع خوندن آهنگ از حفظ هست چون دقیقا هر دو یک کار رو انجام میدن.

با تشکر از توجه و نظر شما منبع رو گفتم این وبلاگ رو دانشجویان استاد گرامی من آقای شریفی به برکت کلاس تفسیر موضوعی قران ایشون ایجاد کردند حتما آدرس چند تا از بهترینهاش رو در اختیار شما قرار میدم.

توبندگی چوگدایان به شرط مزدمکن که خواجه خودصفت بنده پروری داند

padide;232175 نوشت:
با تشکر از توجه و نظر شما منبع رو گفتم این وبلاگ رو دانشجویان استاد گرامی من آقای شریفی به برکت کلاس تفسیر موضوعی قران ایشون ایجاد کردند حتما آدرس چند تا از بهترینهاش رو در اختیار شما قرار میدم.

با تشکر از شما دوست عزیز
از نظر علمی مواردی از قبیل روزنامه ، وبلاگ و یا نقل قول از یک فرد مهم مثل وزیر بهداشت و ... منبع نیست . از اونجا که حجم مطالب ناموثق در اینترنت با سرعت نجومی در حال اقزایش است پیشنهاد بنده به دوستان این هست که وقتی مطلبی رو می خونند و می خوان در اختیار بقیه قرار بدند چند دقیقه از وقتشون رو برای پیدا کردن یا بررسی منبع ذکر شده احتمالی در اون سایت بگذارند تا ارزش کارشون دو چندان بشه
با تشکر

[=Comic Sans MS]سلام بازم ممنون از توجه و تذکرتون من فکر کردم اسم ببین نیوز در اول مطلب که یه سایت تحلیلی خبری معتبره برای موثق بودن این خبر کافی باشه به هر حال از این به بعد حتما مطالبی میزارم که حتما منابع غیر مجازی داشته باشه ولی سوالم اینه که یه همچین خبری که شاید از یه منبع غیر فارسی بوده و شاید اولین محل انتشارش همین سایت های خبریه چه طوری میشه به موثق بودن مطمئن شد؟؟ صرفا جهت اطلاع خودم پرسیدم.

padide;232741 نوشت:
[=Comic Sans MS] ولی سوالم اینه که یه همچین خبری که شاید از یه منبع غیر فارسی بوده و شاید اولین محل انتشارش همین سایت های خبریه چه طوری میشه به موثق بودن مطمئن شد؟؟ صرفا جهت اطلاع خودم پرسیدم.

سلام خدمت دوست عزیز خودم
منظور من این نبود که هرچه در دنیای مجازی باشه قابل اعتماد نیست بلکه اینه که هر چیزی رو از منبع اصلیش بگیریم . ببین نیوز که شما میفرمایید شاید از نظر بعضی ها معتبر باشه اما مثلا در مورد این خبر شما جمله ای از واشینگتون پست رو آوردید و خب این قابل پیگیری هست که ببینیم آیا این جریده اینچنین مطلبی رو ثبت کرده یا نه ؟
یا اینکه کسانی که این تحقیق رو انجام دادند حتما اون رو در قالب یک مقاله یا ژورنال ثبت کردند که در سایتهای علمی مثل IEEE و Springer و ... قابل پیدا کردن هستند
حد اقل کاری که میشه مرد اینه که چون تحقیق تایید اسلام هست ، یک منبع غیر مسلمان که براش سودی نداره اون رو ذکر کرده باشه

پیام;232249 نوشت:
تو بندگی چو گدایان به شرط مزد مکن که خواجه خود صفت بنده پروری داند

سلام
منم کاملا با حرف شما موافقم . خیلی عالی گفتین.

عزیزان میتونند برای مطالعه بیشتر از این آدرس استفاده کنند..
migna.ir/khandaniha/social/2807.html

padide;231941 نوشت:
کشف دانشمند امریکایی درباره چگونگی فعالیت مغز انسان هنگام نماز
ببین نیوز، یک دانشمند آمریکایی در تحقیقی به تاثیرات شگفت‏انگیز نماز بر بدن انسان پی برد
این تحقیقات علمی اسرار نهان مغز انسان را روشن می‏کند. روزنامه "ساینس" نیز در شماره گذشته خود با تقدیر از اینگونه تحقیقات بر رابطه قطعی دین و علم تاکید کرد.
یک دانشمند آمریکایی در تحقیقی به تاثیرات شگفت‏انگیز نماز بر بدن انسان پی برد. به گزارش شیعه آنلاین به نقل از پایگاه خبری الوطن «رامشاندرن» در تحقیقی که در مورد وضعیت بدن انسان هنگام نمازخواندن، با مجموعه‏ای از پژوهشگران آمریکایی انجام داد، به فعالیت بیشتر مغز انسان و آرامش روحی هنگام نماز آگاه شد. در این تحقیق علمی، مشخص شدن این وضعیت پس از 50 ثانیه از آغاز نماز آشکار می‏شود.
بنابراین تحقیق میانگین ضربان قلب و احتمال لخته شدن خون به صورت مشترک در حین نماز بین20 الی 30 درصد کاهش می‏یابد و همچنین پوست بدن مقاومت بیشتری پیدا می‏کند.
همچنین در عکس‏هایی که از مغز در هنگام نماز گرفته شده است، فعالیت مغز نمازگزار به صورت قابل توجهی در مقایسه با حالت‏های عادی افزایش پیدا می‏کند و نورون‏های عصبی به صورت نورانی در اشعه‏های دریافتی از مغز به نمایش در می‏آید.
در همین باره روزنامه واشنگتن ‏پست نوشت که این تحقیقات علمی اسرار نهان مغز انسان را روشن می‏کند.

سلام خدمت دوستان.
واقعا اگر آثار مثبت علمی نماز نداشت نمی بایست نماز می خواندیم. ما نماز می خوانیم تا بندگی خود را ثابت کنیم. تا ثابت کنیم چون او گفته ما می گوییم چشم. چه آثار مثبت داشته باشد چه نداشته باشد. اگر قرار باشد هر کاری که انجام می دهیم بدلیل آثار مثبت آن باشد پس نماز با یک سرمایه گذاری در فلان پروژه یا ورزش کردن جهت تندرستی بدن و یا با خیلی چیزهای مثبت و منفعت دار دنیوی هیچ فرقی نمی کرد.

[=&quot]هدف از نماز خواندن چيست ؟[/]
[=&quot]بادقت در مجموعه منظم هستی درمیابیم که ازکوچکترین زرات تابزرگترین انها باهدف خاصی افریده شده اند چراکه افریدگار جهان خالقی حکیم دانا وتوانا میباشد وکاری عبث ازاو سر نمیزند چه درخلق موجودات وچه در خلق دستورات.بنا براین امر این خالق حکیم به عبادتی مانند نماز قطعا اهداف عالیه ای برای شاهکار خلقتش انسان دارد که به گوشه ای ازانها اشاره میکنیم[/]
[=&quot]1 یاد خدا[/]
[=&quot]یاد خدا بهترین وسیله برای خویشتنداری وکنترل غرایز وجلوگیری ازروح طغیانگری که لازمه بعد حیوانی انسان است یاد خدا می باشدوبهترین جلوه یاد خدا نماز است[/]
[=&quot]2دوری از گناه نمازگزاربرای صحت وقبولی نماز خود باید از گناهان فردی واجتماعی دوری کند تا ارتباط او با خالقش اثرگذار باشد مثلا درلباس ،مکان،اب وضوو غسل نباید حقی از مردم باشد هراندازه رعایت این موارد بیشتر انجام گناه کمتر خواهد شد [/]

سلام خوب بود

موضوع قفل شده است