تغییر نام خلیج فارس به "خلیج اسلام"

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تغییر نام خلیج فارس به "خلیج اسلام"

ما مدت هاست مرتب بر این نظر هستیم که نام خلیج فارس همان خلیج فارس باقی بماند ولی چرا؟ چرا این نام این نژاد که یادآور دوران طاغوت و پادشاهی دوران کفر است در میان ما باقی بماند؟ اعراب می گویند خلیج عربی ولی آن هم صحیح نیست چون ما از نژاد عرب نیستیم.

به نظر من بهتر است اسم این خلیج را به خلیج اسلام تغییر دهیم. نامی که هویت صحیح ما را به دنبال دارد نه نژادی که یادآور دوران کفر ماست.

نظر شما در این باره چیست؟

سلام
شدیدا مخالفم اولا اینکه درسته ما شیعه هستیم اما خب ایرانی هم هستیم و اینکه این نام تاریخی هست و اگه بخواییم تغییرش بدیم کشورهای عربی هم راه برای نام گذاری جدید پیدا می کنن

سلام دوستان هرچیزی اندازه ای دارد آخه اسم خلیج فارس از همون ابتدا ,خلیج فارس بوده یعنی قبل از اسلام.یکی بگه چرا باید اسم تغییر کنه؟:Moteajeb!:

کبوتر حرم الزهرا;230867 نوشت:
سلام

بی احترامی نکنید

بدم نمی گویند!!!

باید دید چه چیز ارزش منده؟

کدوم بی احترامی دوست گرامی !!!

این حرف هایی که شما میزنید بی احترامی به مردم ایران هست. با کدوم عقل و منطق این حرف ها رو میزنید؟!!!

Thinker;230818 نوشت:
ما مدت هاست مرتب بر این نظر هستیم که نام خلیج فارس همان خلیج فارس باقی بماند ولی چرا؟ چرا این نام این نژاد که یادآور دوران طاغوت و پادشاهی دوران کفر است در میان ما باقی بماند؟ اعراب می گویند خلیج عربی ولی آن هم صحیح نیست چون ما از نژاد عرب نیستیم.

به نظر من بهتر است اسم این خلیج را به خلیج اسلام تغییر دهیم. نامی که هویت صحیح ما را به دنبال دارد نه نژادی که یادآور دوران کفر ماست.

سلام دوست عزیز
قطعا این کار یک تحریف بزرگ تاریخی و خیانتی نابخشودنی است. بنده ان شاء الله در صدد تدوین مقاله ای در این باره هستم و ثابت خواهم کرد که تمام علمای اسلام (از 1100 سال پیش تا دست کم 300 سال قبل)، در کتاب هایشان، از این دریا، با نام بحر فارس (دریای فارس) یا خلیج فارس یاد نموده اند.

اینکه می گویم، تمام علمای اسلام، حتی یک نفر هم استثنا ندارد! تمام علمای شیعه و سنی و مصری و لبنانی و عراقی و ایرانی و بحرینی و غیره و غیره، همگی بر این نام تاریخی و مسلم صحه گذاشته اند و شما از 300 سال تا 1100 سال قبل، حتی یک عالم نامدار و معتبر در جهان اسلام پیدا نمی کنید، که از این دریا با نام خلیج عربی یا بحر عرب یا بحر اسلام و مانند آن یاد کرده باشد! (اینکه می گویم 300 سال به قبل، برای اینست که ارزش هر سند تاریخی، به قدمت اوست لذا بنده بررسی متون اسلامی معتبر 300 به قبل را در دستور کار خود قرار داده ام.)

قطعا تغییر نام نامی خلیج و دریای همیشه فارس، تحریفی بزرگ و خیانتی آشکار در اسناد مسلم تاریخ و نوعی دهن کجی به تمام علمای پیشین اسلام است که حتی یک نفر در نام نامی بحر فارس (دریای فارس) و خلیج فارس اختلاف نظر ندارد!

همه این خیانتها، ترفندهای دشمنان اسلام است که می خواهند مسلمانان را به نام دین، به جان هم بیندازند و خود از آب گل آلود ماهی شومشان را بگیرند و بدبختانه، سردمداران کشورهایی که این توهم را در سر می پرورانند، خواسته یا ناخواسته، گول این بازی کهنه و پوسیده غربی را خورده و اسیر ترفند دشمن شده اند، و رولِ غربی را در زمین اسلامی بازی می کنند، و کارگردان این بازی نچسب هم کسی دیگر است!

در مورد ادعایی هم که این کاربر محترم اشاره داشتند و گفتند این نام یادآور نژاد بد قدیم است، عرض می کنم اولا نژاد ایرانی نژادی پاک و دارای تمدنی درخشان است و همین پاکی و آزادگی این نژاد بود که موجب شد ایران از همان صدر اسلام، به مرکز بزرگ تشیع و ارادت به خاندان پاک اهل بیت عصمت و طهارت بدل شود. دوم اینکه: نام ها، سابقه تاریخی دارند و هویت یک ملت را نشان می دهند. نام عزیز «ایران» یادآور تمدنی باسابقه و درخشان است که اصالت این ملت را نشان می دهد. نمی دانم چرا شما از کلمه فارسِ «دریای فارس»، تنها به یاد خسروپرویز و اشکانیان و هخامنشیان و جنگ های آنان می افتید، و به یاد بوعلی سینا و ابوریحان و خوارزمی و خواجه نصیر و امثال آن که زاده همین آب و خاک پاکند، نمی افتید؟! چرا از نام فارسِ «دریای فارس»، به یاد حدیث معروف پیامبر نیفتادید که خطاب به سلمان فارسی فرمود:

لو كان الدين معلقا بالثريا لتناوله رجال من ابناء الفارس
اگر دين (و در روايت ديگرى اگر علم) به ستاره ثريا بسته باشد و در آسمان ها قرار گيرد، مردانى از فارس آن را در اختيار خواهند گرفت‏ (تفسير نمونه، ج‏4، ص418)

برای اینکه شمه ای از اسناد این نام تاریخی و مسلم در متون معتبر و بزرگ اسلامی را ببینید، به لینک زیر مراجعه فرمایید. بنده اسنادی را ذکر کرده ام و ان شاء الله تکمیل خواهد شد:

thinker;230818 نوشت:

اول اینکه دعوای تغییر اسم را اعراب آغاز کردند و برای این ادعا هم یک سری اسناد و مدارک سرهم کرده اند. دوست عزیز اسم مکان های جغرافیایی به دلخواه کسی عوض نمیشود.
دوم اینکه شما احتمالاً یک ایرانی مسلمان هستید ایران نژاد و اسلام دین شماست. اسلام نژاد کسی نیست.

ذهن زمستانی;230878 نوشت:
اول اینکه دعوای تغییر اسم را اعراب آغاز کردند و برای این ادعا هم یک سری اسناد و مدارک سرهم کرده اند. دوست عزیز اسم مکان های جغرافیایی به دلخواه کسی عوض نمیشود.
دوم اینکه شما احتمالاً یک ایرانی مسلمان هستید ایران نژاد و اسلام دین شماست. اسلام نژاد کسی نیست.

آفرین !!!! احسنت !!!! :Kaf::Hedye::hamdel::Gol:

دقیقا درسته . اسلام دین ماست و ایرانی نژاد ما و دین کسی نژاد اون نمیشه . و نه تنها نباید از این موضوع ناراحت باشیم بلکه باید به اون افتخار کنیم.:ok:

[="DarkGreen"]

خادم مهدی;230875 نوشت:

کدوم بی احترامی دوست گرامی !!!

این حرف هایی که شما میزنید بی احترامی به مردم ایران هست. با کدوم عقل و منطق این حرف ها رو میزنید؟!!!

سلام

لحن نوشتتون تنده و از جملاتی بهره بردید که نظر دوستمونو کمی کمرنگ می کنه

که می شد بهتر گفت

این ایرانی بودن هرچند می تونه پسندیده باشه

اما وقتی عاملی بشه که در مقابل اسلام و اتحاد و همبستگی باشه

می شه یک عامل بد و ناپسند:Gol:[/]

Thinker;230818 نوشت:

با سلام
لطفا از تاپیکهای موازی و تکراری خوداری کنید !!
[=Book Antiqua]و آب در آسیاب وهابیون بیش از این نریزیم که این بهترین کار است !
اینکه شما نظر سنجی کرده اید نه مربوط به این سایت میشود و نه مربوط به تاریخ این یک مسئله بین المللی است که بارها متذکر شدیم که چنین چیزی امکان پذیر نیست که نام مکان و یا منطقه ای به این سادگیها عوض شود !
خلیج فارس همیشه خلیج فارس بوده و خواهد بود !:Sham:

در این تاپیک اسناد را گذ اشته ایم به اندازه کافی !
و این فتنه ای بیش از طرف وهابیون نیست !!

نظر سنجی سایت های برای تغییر نام خیلج فارس!!دامی دیگر از طرف ...

[=Century Gothic]برای ما مهم نیست که دنیای شیطان صفت چه میگویند !!تاریخ شیعه ایرانی نشان داده که حتی یک وجب از خاک این کشور گرفتنی نیست !

[=century gothic]
«عزالدین ابوحامد عبدالحمید» معروف به «ابن ابی الحدید» متوفی قرن هفتم در شرح خطبه 13 نهج البلاغه بر نام «خلیج‌فارس» تأکید کرده است.

[=century gothic]

[=century gothic]
ابن ابی الحدید در این شرح آورده است:

فأما إخباره ع أن البصرة تغرق عدا المسجد الجامع بها فقد رأیت من یذکر أن کتب الملاحم تدل على أن البصرة تهلک بالماء الأسود ینفجر من أرضها فتغرق و یبقى مسجدها . و الصحیح أن المخبر به قد وقع فإن البصرة غرقت مرتین مرة فی أیام القادر بالله و مرة فی أیام القائم بأمر الله غرقت بأجمعها و لم یبق منها إلا مسجدها الجامع بارزا بعضه کجؤجؤ الطائر حسب ما أخبر به أمیر المؤمنین (عليه السلام) جاءها الماء من بحر فارس من جهة الموضع المعروف الآن بجزیرة الفرس و من جهة الجبل المعروف بجبل السنام و خربت دورها و غرق کل ما فی ضمنها و هلک کثیر من أهلها . و أخبار هذین الغرقین معروفة عند أهل البصرة یتناقلها خلفهم عن سلفهم.

«و صحيح آن است كه اين موضوع اتفاق افتاده و بصره تا كنون دو بار غرق شده است، يك بار به روزگار حكومت القادر بالله و بار ديگر به روزگار حكومت القائم بامرالله و در اين هر دو بار تمام بصره را آب گرفته و غرق شده است و فقط مسجد آن شهر چون سينه كشتى يا سينه پرنده از آب بيرون مانده و مشخص بوده است، به همان‌گونه كه اميرالمومنين عليه السلام در اين خطبه خبر داده است آب از خليج فارس از جايى كه امروز به «جزيره ى فرس» معروف است و از سوى كوهى كه به «كوه سنام» معروف است، طغيان كرده است و تمام خانه هاى آن ويران و هر چه در آن بوده غرق شده و بسيارى از مردمش كشته شده اند و اخبار مربوط به اين دو حادثه نزد مردم بصره معروف است و اشخاص از قول نياكان خود آن را نقل مى كنند».

ابن ابی الحدید در قرن هفتم در این شرح، نامی از خلیج فارس آورده (... جاءها الماء من بحر فارس من جهة الموضع المعروف الآن بجزیرة الفرس...) و علت غرق ­شدن شهر بصره را آب­ های خلیج فارس معرفی کرده است.

کلمه «خلیج‌فارس» و «بحر فارس» قرن‌ها است که در میان ملت‌ها شهرت دارد و مورد استفاده عموم مردم بوده.
آیا مدرک و سندی بهتر از این می‌توان در این موضوع ارائه داد؟
نپذیرفتن این دلیل روشن و محکم، سیاستی استکباری است، نه شبهه علمی.:Sham:

ابن ابی الحدید در سال 586 متولد شده است، نام اصلی او فخرالدین ابوحامد عبدالحمید معروف به ابن ابی الحدید و در سال 656 در سن 70 سالگی در بغداد وفات یافته است.
این شرح، یکی از بهترین شرح­های نهج­ البلاغه است که به دستور وزیر شیعی خلیفه عباسی محمد ابن احمد افخمی شیعی نوشته شده است و از شروحی است که مورد قبول محققین، بزرگان و اساتید شیعه و سنی است و شرح جامع و مقبولی است که در آن عصاره و خلاصه کتب ادبی، تاریخی، کلامی و فقهی آمده است.

.
یا علی ع
موضوع قفل شده است