اسناد وصیت نامه داریوش هخامنشی کجاست ؟سندش را میخواهیم !!

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اسناد وصیت نامه داریوش هخامنشی کجاست ؟سندش را میخواهیم !!

با سلام

وصیت نامه ای را در سایتها ی رنگ و ارنگ میبینیم که منتسب به داریوش هخامنشی میکنند و این را نیز افتخاری میدانند !!:Cheshmak:

از دوستان کسی هست که سند این را برای ما بازگو کند که در کجا و از کجا این وصیت نامه پیدا شده ؟:Sham:

لطفا دوستان و یا کوروش پرستان سند ان را بگذارند!!
فکر کنم سوالمان هم بسیار روشن باشد !!

جالبه که کتاب هم در این مورد نوشته اند !!
اما نویسنده ناشناس ذکر شده !!:khaneh:

.

بنده فکر می کنم کلا شخصیت های کورش و داریوش و ... ساخته دست استبداد باشند برای اینکه ما را از شخصیت های بزرگ دینیمان دور کنند.

thinker;230574 نوشت:
بنده فکر می کنم کلا شخصیت های کورش و داریوش و ... ساخته دست استبداد باشند برای اینکه ما را از شخصیت های بزرگ دینیمان دور کنند.

با سلام
لطفا در مورد همین موضوع سخن بگوید !:Gol:

[=book antiqua]اما اینکه میفرمائید !باید بگویم !

خیر اینطور نیست [=Book Antiqua]این شخصیتها وجود داشته اند اما قسمت دوم را درست میگوید کاری را که یهود سالیان زیادی انجام داد و در افکار مردم تزریق کرد جعل بود !!
آنهم برای کم رنگ کردن اسلام و ضربه زدن به هویت ملی ما !
و امیالهای شیطانی خود

ببینید یکی از صفات یاد شده یهود در قرآن این است !

دروغ . افترا .تحريف

[=Book Antiqua]خداوند در قران مي فرمايد:« من الذين هادوا يحرفون الكلم عن مواضعه و يقولون سمعنا و عصينا واسمع غير مسمع و راعنا ليا با لسنتهم و طعنا في الدين و لو انهم قالوا سمعنا و اطعنا و اسمع وانظرنا لكان خيرا لهم و اقوم و لكن لعنهم الله بكفرهم فلا يومنون الا قليلا» گروهي از يهود كلمات خدا را از جاي خود تغيير داده و مي گويند :فرمان خدا را شنيده و از ان سر مي پيچيم و (به زبان جسارت با تو خطاب مي كنند)مي گويند كه بشنو كاش شنوا باشي و گويند ما را رعايت كن و گفتارشان زبان بازي و تمسخر به دين است و اگر به احترام مي گفتند كه ما فرمان حق را شنيده و تو را اطاعت كنيم و تو سخن ما را بشنو و به حال ما بنگر انان را نيكوتر بود و به صواب نزديك تر.[=Book Antiqua]
[=Book Antiqua]خدا ان ها را چون كافر شدند لعنت كرد كه به جز اندكي از انها (لايق رحمت خدا نيستند) ايمان نمي اورند (سوره نساء ايه 46). [=Book Antiqua]
[=Book Antiqua]«.......... و من الذين هادوا سماعون لقوم اخرين لم ياتوك يحرفون الكلم من بعد مواضعه.........» ...........و نيز اندوهگين مباش از يهوداني كه جاسوسي كنند .[=Book Antiqua]
[=Book Antiqua] سخنان فتنه خيز به جاي حق تو به ان قومي كه از كبر نزد تو نيامدند .
[=Book Antiqua]
[=Book Antiqua]مي رسانند (مانند يهودان خيبر)انها از دشمني و عناد به اسلام كلمات حق را بعد از انكه به جاي خود مقرر گشت به ميل خويش تغيير دهند...[=Book Antiqua]
[=Book Antiqua](سوره مائده ايه 41)

با سلام

برادران و خواهران ایران دوست !

چطور ممکن است وقتی در گوگل جستجو کنیم به بیش از ۴۹۰ سایت و وبلاگ بر میخوریم که وصیت نامه ای را منتسب به داریوش هخامنشی میدانند !!
اما هیچ کدام سندی را برای این گفتارها عنوان
نکرده اند !:Narahat az:

عمق فاجعه جعل یهود و عنوان ترویج ان به دست دوست نادان تا به کجاست ؟:Sham:
آیا آنان که مدعی ایران دوستی و هویت شناسی و شناخت تاریخ و شناخت ایران باستان را در سر می پرورانند و سخن از حق و حقیقت میکنند تابحال دو خطی بر باطل بودن این وصیت نامه نوشته اند ؟!

.وجدان يگانه محكمه اي است ،كه احتياج به قاضي ندارد.

یا علی ع
.

[="Tahoma"][="Black"]درود

چه وصیت نامه ای؟ با چه موضوعی؟[/]

مهر آوا;231921 نوشت:
درود

چه وصیت نامه ای؟ با چه موضوعی؟

با سلام

و تشکر از سوال شما

کافی بنویسید وصیت نامه
داریوش هخامنشی و در گوگل جستجو کنید !!

[=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] وصیت نامه ی‌ تقلبی داریوش اول به خشایارشا می باشد که اینگونه آغاز می شود "اینك كه من از دنیا می روم بیست پنج كشور جزو شاهنشاهی ایران است و..."
حال آنکه این وصیت نامه وجود خارجی ندارد.
نه اسم مترجم آن مشخص است، نه آوانوشت دارد، نه گفته شده در کدام موزه نگهداری می شود و نه هیچ توضیح دیگر.
[/]

سلام
حق با شماست آقا رضا
متن وصیت نامه وجود خارجی نداره و ساخته و پرداخته ذهن ملت هست
البته سعی کردن از کتیبه ها هم کمک بگیرن

ولی بیشترش جعلیات هست
البته این قضیه بحثش با جنابان داریوش و کوروش جداست
اون ها شخصیت هایی حقیقی بودند و بعضی علما احتمال ذوالقرنین بودن رو مطرح کردند...
متاسفانه جهال در همه جا هستند
ظاهرا وصیت نامه را به گزنفون حواله می دهند ولی من متن اصلی را نتوانستم پیدا کنم...

بله،متاسفانه درست است
از کوروش تنها چند کتیبه باقی مانده است که با رمزگشایی یک کلمه متن آنها ترجمه شده است و اصلا مشخص نیست متن ترجمه درست است یا نه!
در شبکه های اجتماعی هر چیزی را به کوروش یا شریعتی منتسب می کنند که جای تاسف دارد و کسی اصلا به دنبال این نمی رود که کوروش چنین حرفی را زده است یا خیر
البته ما به تاریخ چند هزار ساله خود و سرزمین آبا و اجدادمان افتخار می‌کنیم و آنها را دوست داریم اما عده ای سعی دارند گذشته را مساوی کوروش و داریوش قرار بدهند تا به نوعی در برابر دین بایستند!

با سلام

Anoushiravan;232035 نوشت:
سلام
حق با شماست آقا رضا
متن وصیت نامه وجود خارجی نداره و ساخته و پرداخته ذهن ملت هست
البته سعی کردن از کتیبه ها هم کمک بگیرن

ولی بیشترش جعلیات هست
البته این قضیه بحثش با جنابان داریوش و کوروش جداست
اون ها شخصیت هایی حقیقی بودند و بعضی علما احتمال ذوالقرنین بودن رو مطرح کردند...
متاسفانه جهال در همه جا هستند
ظاهرا وصیت نامه را به گزنفون حواله می دهند ولی من متن اصلی را نتوانستم پیدا کنم...

قبلا در مورد ذوالقرنین توضیح داده ایم !!اینکه علمایی احتمال دهند تا اینکه کسانی کوروش را ذوالقرنین بدانند از موانع تاریخی زیادی باید بگذرند که این کاریست بسیار دشوار و نشدنی است !

اما جالب است که نه در مورد کوروش وصیت نامه وجود دارد و نه در مورد داریوش هخامنشی
و همینطور بسیاری از سخنان گفتارهایی که هیچگونه ارتباطی با آنها ندارد !

[=Century Gothic]ما ایرانی هستیم و دارای شرافت و بزرگی و عظمت !این عظمت را کسی با جعل به ما[=Century Gothic]نمیتواند بدهد [=Century Gothic]که بخواهیم ان را یدک بکشیم!!
ما دارای ۵۰۰۰ سال تمدن هستیم و این تمدن نیازی به جعل به نفع یهود ندارد !!

amin0151;232075 نوشت:
بله،متاسفانه درست است
از کوروش تنها چند کتیبه باقی مانده است که با رمزگشایی یک کلمه متن آنها ترجمه شده است و اصلا مشخص نیست متن ترجمه درست است یا نه!
در شبکه های اجتماعی هر چیزی را به کوروش یا شریعتی منتسب می کنند که جای تاسف دارد و کسی اصلا به دنبال این نمی رود که کوروش چنین حرفی را زده است یا خیر
البته ما به تاریخ چند هزار ساله خود و سرزمین آبا و اجدادمان افتخار می‌کنیم و آنها را دوست داریم اما عده ای سعی دارند گذشته را مساوی کوروش و داریوش قرار بدهند تا به نوعی در برابر دین بایستند!

دوستان اگر سخنی در مورد کوروش و
وصیت نامه او دارند در این تاپیک عنوان کنند !!

اسناد وصیت نامه کوروش هخامنشی کجاست ؟

.

موضوع قفل شده است