اگر شخصی همیشه در سفر نماز را کامل بخواند نماز او مورد قبول نیست؟؟

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

شخصی را می شناسم که می گوید من در سفر می توانم نمازم را کامل بخوانم و نمی خواهم نمازم را شکسته کنم آیا نمازهای او یاطل است ؟؟

victoryone;230480 نوشت:

باسلام خدمت شما کاربر محترم
نام مرجع را ذکر نفرمودید
درصورتیکه وظیفه اوکامل خواندن باشدمانعی نیست ولی درصورتیکه وظیفه اوشکسته باشدوکامل بخواند نمازش صحیح نیست چون وظیفه اش چیزی بوده واو چیزی دیگر انجام داده است
کامل خواند ن نماز درغیر وطن باید به یکی از علتهای زیر باشد:
1-یا باید کثیر السفر شود(که هرکدام از مراجع برای کثیر السفر تعاریف خاصی دارندو...
2-یا به قصد اینکه می خواهد ده روز در مکان جدیدبماند نمازش کامل می شود.
3-یا مکان جدید باشرایطی وطن حکمی برای این شخص باشد(که همه مراجع وطن حکمی راقبول ندارند وانهایی که قبول دارند باشرایطی خاص وطن حکمی راقبول دارند)

victoryone;230480 نوشت:
شخصی را می شناسم که می گوید من در سفر می توانم نمازم را کامل بخوانم و نمی خواهم نمازم را شکسته کنم آیا نمازهای او یاطل است ؟؟

اگر منظورت این است که یک حکم خاص وموردی برای کسی دردین باشدچنین چیزی در دین نداریم اگراین شخص بخاطر موارد(علتهای)بالا باشد که نماز راکامل بخواند صحیح است

سلام، من دیروز به مسافرت یک روزه رفتم بگونه ای که نمازم شکسته می شد. هنگام نماز ظهر یادم رفت باید شکسته بخوانم و به صورت کامل خواندم؛ حالا که به یاد آوردم چه باید بکنم؟

بسم الله النور

سلام علیکم
اگر برای کمتر از 10 روز به مسافرتی بریم،آیا هر مثلا 8 روز را باید نمازای پنجگانه رو شکسته بخونیم؟
منظورم این هست که مثلا بنده برای مدت 8 روز میخوام برم خراسان رضوی(مشهد)(اگر امام رضا (ع) بطلبند)،آیا در این مدت که آنجا هستم،باید نماز های این 5 روز چه صبح چه وعده های دیگه را شکسته یعنی 2 رکعت بخونم؟

مقلد دو بزرگوار:آیت الله بهجت و آیت الله وحید میباشم

ممنونم

یا علی مدد:Gol:

oma;260649 نوشت:
سلام، من دیروز به مسافرت یک روزه رفتم بگونه ای که نمازم شکسته می شد. هنگام نماز ظهر یادم رفت باید شکسته بخوانم و به صورت کامل خواندم؛ حالا که به یاد آوردم چه باید بکنم؟

با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سئوال شما

لطفا نام مرجع تقلید خود را بیان فرمایید تا بهتر بتوانیم در خدمت شما باشیم .

همیشه سالم و موفق باشید

«سید رضوی»;260653 نوشت:
منظورم این هست که مثلا بنده برای مدت 8 روز میخوام برم خراسان رضوی(مشهد)(اگر امام رضا (ع) بطلبند)،آیا در این مدت که آنجا هستم،باید نماز های این 5 روز چه صبح چه وعده های دیگه را شکسته یعنی 2 رکعت بخونم؟

با تشکر از توضیح شما

در فرض سئوال نماز های شما در این سفر شکسته است یعنی نماز های چهار رکعتی را باید دو رکعتی بخوانید .

ان شاء الله نائب الزیارة دوستان اسک دینی خود باشید

همیشه موفق و پیروز باشید

[="Tahoma"]

سجاد;260732 نوشت:
در فرض سئوال نماز های شما در این سفر شکسته است یعنی نماز های چهار رکعتی را باید دو رکعتی بخوانید .

استاد یعنی اگر بیشتر از 10 روز یا 10 روز بخوام اونجا بمونم،دیگه باید کامل بخونم؟

نقل قول:

پ نه پ یه ستاره و یه صد آفرین هم براش میزنن:khandeh!:

«سید رضوی»;260832 نوشت:
استاد یعنی اگر بیشتر از 10 روز یا 10 روز بخوام اونجا بمونم،دیگه باید کامل بخونم؟

با سلام و احترام خدمت شما کاربر بزرگوار

بله اگر از ابتدا قصد اقامت حداقل ده روز را داشته باشید،نمازتان کامل خواهد شد.

التماس دعا

موضوع قفل شده است