بخشیده شدن کناه از نوع حق الله

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بخشیده شدن کناه از نوع حق الله

با سلام
خداوند فرمودند:سه نوع گناه وجود دارد1.حق النفس 2.حق الله 3.حق الناس. و فرمودند که حق النفس توسط خودتون بخشیده می شود،حق الله هم من میبخشم و می ماند حق الناس که به من مربوط نمی شود.حال سوال من این است که خداوند می گوید حق الله به من مربوط می شود و من از حق خودم میگذرم،ما آن گناهی را که به حق الله مربوط می شود را انجام بدیم و فقط حواسمون به گناه حق الناس باشد.مثلا نماز نخونیم یا میتوانیم با نامحرم خود دست بدیم.
با تشکر

vahid download;230242 نوشت:
من از حق خودم میگذرم،ما آن گناهی را که به حق الله مربوط می شود را انجام بدیم

خسته نباشی واقعا

اگه اینطوری بود که خدا این همه قوانین وضع نمیکرد. نماز و روزه و حلال و حرام و ....

vahid download;230242 نوشت:
با سلام خداوند فرمودند:سه نوع گناه وجود دارد1.حق النفس 2.حق الله 3.حق الناس. و فرمودند که حق النفس توسط خودتون بخشیده می شود،حق الله هم من میبخشم و می ماند حق الناس که به من مربوط نمی شود.حال سوال من این است که خداوند می گوید حق الله به من مربوط می شود و من از حق خودم میگذرم،ما آن گناهی را که به حق الله مربوط می شود را انجام بدیم و فقط حواسمون به گناه حق الناس باشد.مثلا نماز نخونیم یا میتوانیم با نامحرم خود دست بدیم. با تشکر

با عرض سلام و احترام خدمت جناب vahid download گرامی و تشکر از سئوال شما

در مورد جملاتی که به خداوند منسوب است باید دلیلی داشته باشیم ما مستندی برای این سخن نداریم که خداوند فرموده باشد حتما همه گناهان مربوط به خود را می بخشد و این جمله ای که مشهور است فقط در جهت بیان اهمیت حق الناس است .

همیشه سالم و موفق باشید

بنام الله
با صلوات بر محمد وال محمد

اینکه خداوند فرموده من از حق خودم می گذرم بدین معنی نیست که هر کار ی کردید می بخشم نه برادر من بدین معنی است اگر توبه کردید ان هم توبه نصوح که مولی امیرالمومنین شرایط ان را فرموده ان موقع می بخشم و انسان باید گذشته را جبران کند
موفق باشید

لا حول و لا قوة الا بالله

ما اگر 0/001 غربي ها بلد بوديم كار فرهنگي بكنيم كشورمون بهترين كشور دنيا بود
اول ميگن خدا حق الله رو ميبخشه بعدش ميگن ماه رمضون 3 روز بوده آخوندا كردنش 30 روز بعدشم حتماً ميگن نماز خوندن واجب نيست
و جالبه كه چقدر راحت مردم ما اين حرفها رو باور ميكنن
بزرگوار شما يك سند بياريد كه خدا گفته حق الله داشتيد هم مهم نيست من ميبخشم
خدا مگه بيكاره كه اول چيزي رو واجب كنه اين همه هم راجب عذاب تركش قرآن بفرسته و توضيح بده بعد آخرش بگه نه بخشيدم ؟
پس عدالت خدا كجا ميره ؟ كسي كه نماز قضا نداره چه فرقي ميكنه با مني كه اصلاً نماز نخوندم و خدا بخشيده ؟ اون زحمت كشيده و من نه عدالته كه مثل هم باشيم ؟
نه اينكه نبخشه ولي به قول يه بنده خدايي يه چند ميليارد سال عذاب ميشيم بعد ميبخشه اونم چه جوري ديگه عذاب نميشي همين يعني لذت خاصي هم نداري

كبوتر حرم;230479 نوشت:
اول ميگن خدا حق الله رو ميبخشه

پسر خوب می بخشه اما با توبه نصوح . تند میری عزیز مواطب باش

لا حول و لا قوة الا بالله

مرصاد;230503 نوشت:
پسر خوب می بخشه اما با توبه نصوح . تند میری عزیز مواطب باش

كبوتر حرم;230479 نوشت:

نه اينكه نبخشه ولي به قول يه بنده خدايي يه چند ميليارد سال عذاب ميشيم بعد ميبخشه اونم چه جوري ديگه عذاب نميشي همين يعني لذت خاصي هم نداري

وقتی اونا انقدر شور میکنن که مثلاً نماز نخون که خدا میبخشه ما هم انقدر بی نمک میکنیم میگیم گناه نکنید که خدا نمیبخشه

ببینید مثلاً بنده و یه بنده خدای دیگه باید تا آخر عمرمون 10000 رکعت نماز بخونیم من 9000 رکعتش رو نخوندم و توبه کردم ولی اون بنده خدا همش رو خونده . خدا من رو هم میبخشه ولی نمیتونم انتظار داشته باشم که من و اون بنده خدا در یک جایگاه باشیم
از ظرفیت 10000 رکعتی من 9000 تاش خالی هست قطعاً نمیتونم به جایگاه بالاتر فکر کنم
موضوع قفل شده است