تو اشتباه میکنی یا حضرت زهرا(س)؟

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
تو اشتباه میکنی یا حضرت زهرا(س)؟

چند شب پيش، ديدم دختر خانم 18- 19 ساله‏اى در حياط مسجد با وضع بسيار نامناسبى ايستاده است. فكر كردم حتما مجلس ختمى در مسجد برقرار بوده و او براى ختم به مسجد آمده است، اما وقتى خواستم داخل شبستان شوم، ديدم جلو آمد و گفت: آقا، من در كثافت و لجن فرورفته‏ام. مى‏شود برايم دعا كنيد از اين وضع دربيايم؟ گفتم: تو دربيا، من هم دعا مى‏كنم! گفت: چه كنم؟ گفتم: همين الان روسرى‏ات را درست كن و برو خانه لباس مناسب بپوش! گفت: مگر چه اشكالى دارد؟ گفتم: اسم حضرت زهرا، عليها السلام، را شنيده‏اى؟ شروع به گريه كرد و گفت: فاطمه زهرا را مى‏شناسم! گفتم: مساله از دو حال خارج نيست؛ يا تو دارى اشتباه مى‏كنى كه با اين سرووضع در خيابان راه مى‏روى، يا فاطمه زهرا كه تا آخر عمر رويش را نامحرمى نديد اشتباه مى‏كرد. حال، به نظر تو، كدام يك از شما اشتباه مى‏كنيد؟ گفت:
من! گفتم: پس زندگى‏ات را مثل زندگى كسى قرار بده كه خودت مى‏گويى اشتباه نمى‏كرد! گفت: آخر نمى‏توانم! گفتم: نمى‏شود و نمى‏توانم ندارد. توقع دارى مردم بيايند روسرى تو را جلو بكشند؟
بعضى‏ها اين‏قدر در آلودگى فرورفته‏اند كه به اين سادگى‏ها نمى‏توانند از آن بيرون بيايند. مگر آتش جهنم اين قير خشك شده را ذوب كند كه آنان بتوانند خودشان را از اين وضع نجات دهند كه در آن صورت هم اين آزادى ديگر فايده‏اى ندارد. كسانى كه مال مردم را غارت مى‏كنند مگر نمى‏دانند اين كار خيلى بدى است؟ بى‏ترديد، مى‏دانند، ولى نمى‏خواهند خود را از اين دام رها كنند.

بال شكسته است كليد در قفس‏

اين فتح بى‏شكستگى پر نمى‏شود.

استاد حسین انصاریان

برچسب: