پنج وعده نماز یومیه

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پنج وعده نماز یومیه

بسمه تعالی

با عرض سلام خدمت دوستان و کارشناسان محترم

آیا نماز ظهر و عصر و همچنین مغرب و عشا را باید پشت سر هم خواند یا هر کدام در زمان دقیق خودشان؟
و آیا حضرت محمد (ص) و ائمه معصوم (ع) نمازهای ذکر شده را بصورت جداگاه بجا می آوردند و یا پشت سر هم؟
لطفا بدون تعصب مذهبی اطلاعات صحیح و مستند را ارائه فرمائید.

اللهم صلی علی محمد(ص) و آل محمد(ص)

حجت 3;230110 نوشت:
بسمه تعالی با عرض سلام خدمت دوستان و کارشناسان محترم آیا نماز ظهر و عصر و همچنین مغرب و عشا را باید پشت سر هم خواند یا هر کدام در زمان دقیق خودشان؟

باسلام خدمت شما وتشکر از سوال شما
نام مرجع راذکرنکردید
اینکه می فرمایید ایا باید پشت سرهم خواندیادرزمان دقیق خودشان ؟
ازنظر امام ورهبری بعداز خواندن نماز ظهر ومغرب وقت فضیلت عصر وعشاءشروع می شود و خواندن نماز عصروعشابلافاصله بعد ازظهر ومغرب همان درک وقت فضیلت اسشت

استفتاءازدفتر رهبری /0251/7743232

حجت 3;230110 نوشت:
و آیا حضرت محمد (ص) و ائمه معصوم (ع) نمازهای ذکر شده را بصورت جداگاه بجا می آوردند و یا پشت سر هم؟ لطفا بدون تعصب مذهبی اطلاعات صحیح و مستند را ارائه فرمائید. تشکر

اماسوال بعدی به تاپیک زیربادقت ملاحظه بفرمایید به جواب می رسید

http://www.askdin.com/thread10328.html

حجت 3;230110 نوشت:

و آیا حضرت محمد (ص) و ائمه معصوم (ع) نمازهای ذکر شده را بصورت جداگاه بجا می آوردند و یا پشت سر هم؟
لطفا بدون تعصب مذهبی اطلاعات صحیح و مستند را ارائه فرمائید.

اللهم صلی علی محمد(ص) و آل محمد(ص)

با سلام و عرض ادب
در خصوص اینکه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام چگونه نماز می خواندند، جمع و تفریق بین نمازها هر دو وارد شده و رسول خدا صلی الله علیه و آله در حالت عادی نیز بین دو نماز جمع نمودند و علت آنرا نفی حرج از امت خود بیان نموده اند.
تفصیل مطلب را در این تایپیکها پیگیر شوید.

[="blue"]سلام به همه
راستش من وقت قضا شدن نماز صبح رو دقیق نمی دونم
میشه لطفا بفرمایین از روی آسمون چطوری تشخیص بدیم قضا شده؟
و اینو بفرمایین که با ساعت حدود چند دقیقه بعد اذون صبح قضا میشه؟
[/]

mohamad313;271452 نوشت:
سلام به همه راستش من وقت قضا شدن نماز صبح رو دقیق نمی دونم میشه لطفا بفرمایین از روی آسمون چطوری تشخیص بدیم قضا شده؟ و اینو بفرمایین که با ساعت حدود چند دقیقه بعد اذون صبح قضا میشه؟

با سلام و احترام

آخر وقت نماز صبح، موقعى است كه آفتاب بيرون مى ‏آيد که برای اطلاع می توانید با اعلان ساعات رسانه ها در شهر خودتان به یقین برسید و البته با توجه به اختلاف افق شهرها،نمی توان ساعت واحدی را اعلان کرد و در ایام مختلف سال متفاوت می شود.

در پناه پروردگار متعال باشید.

حجت 3;230110 نوشت:

در مورد این که پیامبر نماز هایش را به صورت جمع می خوانده یا خیر در کتاب های بزرگ اهل سنت داریم که پیامبر نمازش را در سه وقت خواند بدون ترس و هیچ خوفی .

حالا نماز در سه وقت بهتر است زیرا انسان زده نمی شود .
یکی از امام جمعه های اهل سنت که شیعه شده بود از این مطلب سخن می گفت که 5 وعده نماز واقعا سخت است

:please:با سلام و خسته نباشی خدمت شما
من نمازهای صبحم خیلی قضا شده و حساب روزهایی که قضا شده دستم نیست بنابراین من از عید غدیر شروع به خواندن نماز قضاهام کردم بعد از نماز صبح دو رکعت نماز قضا میخونم .سوالم اینه که من نمیدونم چهمدت نماز قضا دارم با این حساب من تا چه مدت باید ادامه بدم .ترا خدا برام دعا کنید بتونم راهم را ادامه بدم ورها نکنم.

amirdehaghan;322422 نوشت:
با سلام و خسته نباشی خدمت شما من نمازهای صبحم خیلی قضا شده و حساب روزهایی که قضا شده دستم نیست بنابراین من از عید غدیر شروع به خواندن نماز قضاهام کردم بعد از نماز صبح دو رکعت نماز قضا میخونم .سوالم اینه که من نمیدونم چهمدت نماز قضا دارم با این حساب من تا چه مدت باید ادامه بدم .ترا خدا برام دعا کنید بتونم راهم را ادامه بدم ورها نکنم.

با سلام و عرض ادب و خوش آمدگویی خدمت شما کاربر بزرگوار

به هرمقدار که یقین دارید نمازها قضا شده است قضا نمایید کافی است مثلا اگر شک دارید یک ماه نماز قضا دارید یا دوماه،همان یک ماه را قضا نمایید کفایت می کند.

استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای در قم

به نام او

اگر پنج نماز را بخوانیم ولی بعد از خوامدن همه بفهمیم که نماز صبحمان اشتباه بود ، آیا همه ی نماز ها را باید دوباره خواند ؟؟
مرجع : آیت الله مکارم شیرازی

یا حق

عصا;329278 نوشت:
به نام او اگر پنج نماز را بخوانیم ولی بعد از خوامدن همه بفهمیم که نماز صبحمان اشتباه بود ، آیا همه ی نماز ها را باید دوباره خواند ؟؟ مرجع : آیت الله مکارم شیرازی

با سلام و احترام

فقط خواندن قضای نماز صبح کافی است.

استفتا از دفتر آیه الله مکارم در قم

موضوع قفل شده است