اثبات عقاید خود با نابود کردن عقاید دیگران !!!

تب‌های اولیه

46 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اثبات عقاید خود با نابود کردن عقاید دیگران !!!

سلام خدمت دوستان.

امروز می خوام در مورد یک معضل بزرگ در کشور و خصوصا در این سایت بحث کنیم.

به این دلیل این بحث رو میخوام شروع کنم که چند وقتی است که افرادی با غرض و بدون غرض در این سایت مرتبا تاپیک هایی برای نابودی عقاید مردم پیش گرفتن و این گونه تاپیک های بی منطق و بی مفهوم مثل علف هرز در این سایت در حال رشد هست !!!!!

ظاهرا ما در ایران یاد گرفته ایم که برای اثبات عقاید خودمون چه درست و چه نادرست - همه عقاید و واقعیت های دیگه رو نادیده بگیریم و یا بدتر از اون همه سعی و تلاش خودمون رو بکنیم تا اون واقعیت ها و خوبی ها رو از بین ببریم یا در نزد مردم کم رنگ کنیم.

ولی این کار نه تنها جواب نخواهد داد بلکه بدتر مردم به مرور به ما بدبین شده و حتی به مقابله با عقاید ما می پردازند.

سرانجام این کار تضعیف و حتی نابودی عقاید و دین ماست !!!

این مشکل در هیچ جای دنیا به اندازه ایران دیده نمیشه که مردمش بیش از هر جای دیگه دنیا در افراط و تفریط در همه مسائل غرق هستند.

نابودی همه چیز و همه کس برای پایداری خودمون و عقایدمون.

اگر میخواید منظورم رو متوجه بشید و نمونه ای از این افراط و تفریط ها رو ببینید سری به بخش تاریخ سایت بزنید تا انواع و اقسام این تاپیک های بی دلیل و بی منطق رو ببینید که هدفی خاص رو دنبال میکنند.

این گونه افراد مصداق واقعی کسانی هستند که از شما مرغ تحویل میگیرن و بهتون تخم مرغ تحویل میدن !!!!!!

چیزی که بیش از هر جای دیگه در صدای و سیمای ملی (بخوانید میلی) کشور دیده میشه.

حالا نظر شما دوستان چیه ؟ و سوال اینه که راهکار مقابله با این گونه افراد چیست؟

یکی از خوبی هایی که این سایت دارد این است که جوانان می آیند و عقیده های باطلشان را میگویند و افراد دینی با نوشتار بر روی این افراد کار میکنند .مثلا یکی از افراد بی حجاب در این سایت آمده است و در ابتدا عقاید خود را گفته است و دیگران عقاید صحیح را به او فهمانده اند و باعث شده که فرد تحت تاثیر قرار بگیرد و حجابش را درست کند.ما باید دین را به صورت تحقیقی یاد بگیریم نه به صورت تقلیدی.اگر شبهه ای در افراد وجود داشته باشد باید آن را بازگو کنند تا مشکلشان حل شود.فکر میکنید دلیل گناهان چیست؟این است که جوانان اطلاعی از دین ندارند و دنیا را تنها برای تفریح و خوش گذرانی چیز دیگری نمیبینند.یکی دیگر از مشکلات این است که آدمها خودشان نمیخواهند و خودشان را به نداستن میزنند با اینکه میدانند چه میشود.یکی دیگر از حسن های این سایت اینست که جوانان به اینجا می آیند و با بحث های دینی در گیر میشوند که ممکن است جرقه ای در وجودشان زده شود.

در توضیح مواردی که ذکر کردین بحثی نیست ولی اگه پست اول رو یکبار دیگه بخونین مخاطب این بحث کسانی هستند که برای اثبات عقاید خودشون دست به هر کاری میزنن.

من صدا وسیما رو مثال زدم : به هر روشی شده حتی با دروغ از صبح تا شب ( از 7 شبکه و در 50 نوبت اخبار !!!! ) دنبال اینن که بگن همه جای دنیا مردم بی دین اند - بی اخلاق اند - از نظر اقتصادی در اوج بدبختی زندگی میکنن - همه مسئولینشون بی فکر و بی مسئولیتن و ...

در صورتیکه اگر مخاطب کمی فکر کنه میبینه که همه این مسائل بیشتر سرزمینی رو توصیف می کنه که خودش داره توش زندگی میکنه !!!! :khaneh::ok:

حالا توی این سایت هم برخی افراد دنبال نابود کردن گذشته و تمدن پرافتخار ایران هستند برای اینکه اسلام رو حق جلوه بدن !!!! در صورتیکه برای معرفی اسلام نیازی به بازی کردن با احساسات مردم نیست.:ok:

باید درک کنیم که نیاز نیست برای اثبات اسلام همه گذشته یک کشور رو نابود کنیم !!!!!!

خادم مهدی;229797 نوشت:
سلام خدمت دوستان.

امروز می خوام در مورد یک معضل بزرگ در کشور و خصوصا در این سایت بحث کنیم.

اگر میخواید منظورم رو متوجه بشید و نمونه ای از این افراط و تفریط ها رو ببینید سری به بخش تاریخ سایت بزنید تا انواع و اقسام این تاپیک های بی دلیل و بی منطق رو ببینید که هدفی خاص رو دنبال میکنند.

این گونه افراد مصداق واقعی کسانی هستند که از شما مرغ تحویل میگیرن و بهتون تخم مرغ تحویل میدن !!!!!!

چیزی که بیش از هر جای دیگه در صدای و سیمای ملی (بخوانید میلی) کشور دیده میشه.

حالا نظر شما دوستان چیه ؟ و سوال اینه که راهکار مقابله با این گونه افراد چیست؟

با سلام
دوستان میتوانند در این تاپیک علم و سندهای تاریخی را ببینند که حق چیست و چه کسانی با عقاید و افکار مردم بازی کرده و با جعلیات تاریخ برای مردم هویت میسازند !!
نمونه ای از سخنان بی منطق و بدون سند و دور از تحقیق جناب
خادم مهدی را میتوانند ببینند :Cheshmak:

آیا این ها افتخار ایران هخامنشی بوده؟؟ما نمیدانستیم !!

.

خادم مهدی;229863 نوشت:
در توضیح مواردی که ذکر کردین بحثی نیست ولی اگه پست اول رو یکبار دیگه بخونین مخاطب این بحث کسانی هستند که برای اثبات عقاید خودشون دست به هر کاری میزنن.

با سلام
جالب است ما نیاز به دست زدن به هرکاری و جعل سند و هویتی که در زمان پهلوی خائن به اذهان مردم تزریق شد نداریم !!همین افکار فاسد و جعلیات بود که میبینیم
تا آنجا پیش میرود
که به ساحت مقدس امام ع و پیامبر ص هتاکی کرده !
امروز نتیجه این جعلیات لعنت الله یهود را که به دست خاندان فاسد پهلوی برای کم رنگ کردن اسلام انجام شده بود را در تصویر و سیمای بعضیها میبینیم !!
چه شده که لرزه به تن کسانی افتاده که هویت شاهان ایران باستان شناخته شود ؟:Sham:
چه شد که فاش کردن سندهای برای کسانی خوشایند نیست !!
چطور ۱۱۸۰۰۰ وبلاگ و سایت اسلام ستیز را نمیبینید !!
اما سخنان حقی چنان پریشانتان کرده !؟
تا حق است ما هستیم و با توسل به اهل بیت ع ما نیز تلاشمان را هر روز بیشتر از دیروز میکنیم تا هویت واقعی این شاهان را به تصویر بکشیم !
یا علی ع

رضا;229870 نوشت:
با سلام
دوستان میتوانند در این تاپیک علم و سندهای تاریخی را ببینند که حق چیست و چه کسانی با عقاید و افکار مردم بازی کرده و با جعلیات تاریخ برای مردم هویت میسازند !!
خادم مهدی را میتوانند ببینند :cheshmak:

.

بله دوستان به این تاپیک سر بزنن . البته اگر پستی باقی مونده باشه چون همه پست ها بجز پست های موافق حذف یا ویرایش میشه !!!!!!

به درستی که این گونه افراد مصداق بارز امضایشان هستند که ضررشان برای شیعیان بسیار بیش از منفعتشان هست !!!!

خادم مهد ی کسانی که برای اثبات عقاید خودشون دست به هر کاری میزنند .چند نمونه اش را که در این سایت دیده اید و برنامه های تلویزیونی که برای فریب عقاید دیده اید بازگو کنید تا ببینیم مشکل از کجاست.دوست عزیز با فحش و ناسزا گویی دشمن برای خود درست نکنید.با منطق صحبت کنید و جواب بدی را با بدی ندهید.

eslamh;229876 نوشت:
خادم مهدیکسانی که برای اثبات عقاید خودشون دست به هر کاری میزنند .چند نمونه اش را که در این سایت دیده اید و برنامه های تلویزیونی که برای فریب عقاید دیده اید بازگو کنید تا ببینیم مشکل از کجاست.

با سلام

اینها نمونه ای از خروار جعلیاتی است که عده ای از ان تغذیه کرده و به ان می نازند

حق کجاست و حقیقت چیست !؟

میگویند چرا کوروش هخامنشی را نقد میکنی؟!

چه کسانی ۲۹ اکتبر را روز جهانی کوروش نامیدند سندش کجاست !!؟

رد پایی صهیونیسم در جشنهای ۲۵۰۰ ساله !!

آیا نام کوروش هخامنشی در منابع کهن آمده ؟

کوروش هخامنشی و قربانی کردن برای هستيا و آفتاب و دیگر خدایان!!!!

غیر عملی بودن احکام در اوستا !!

اسناد وصیت نامه کوروش هخامنشی کجاست ؟

چرا دین کوروش هخامنشی مشخص نیست ؟

*زمانیکه دست یهود از سر کوروش هخامنشی بیرون می آید !*

صهیونیسم و كورش هخامنشی (تقويم يهودي و مبناي تاريخ شاهنشاهي )

انگلیس و جعل کتیبه‌های باستانی بین‌النهرین!!

آیا کوروش هخامنشی یک زن داشته ؟

....................!!
...........................!!
...........................!!

رضا;229870 نوشت:
با سلام
خادم مهدی را میتوانند ببینند :Cheshmak:

.

خادم مهدی;229875 نوشت:

بله دوستان به این تاپیک سر بزنن . البته اگر پستی باقی مونده باشه چون همه پست ها بجز پست های موافق حذف یا ویرایش میشه !!!!!!

به درستی که این گونه افراد مصداق بارز امضایشان هستند که ضررشان برای شیعیان بسیار بیش از منفعتشان هست !!!!

با سلام
دوستان ما حاضریم تمامی پستهای توهین آمیزی این آقا را برگردانیم که در همان تاپیک استاد عماد گرامی اینکار را انجام داده اند !!
اگر کسی یک پست علمی که سخنی با سند در دفاع و رد سخنان آمده آنجا از این آقا دید:Sham::Sham::Sham:
بنده قول میدهم که برای همیشه از سایت خداحافظی کنم !!

eslamh;229876 نوشت:
خادم مهدیکسانی که برای اثبات عقاید خودشون دست به هر کاری میزنند .چند نمونه اش را که در این سایت دیده اید و برنامه های تلویزیونی که برای فریب عقاید دیده اید بازگو کنید تا ببینیم مشکل از کجاست.دوست عزیز با فحش و ناسزا گویی دشمن برای خود درست نکنید.با منطق صحبت کنید و جواب بدی را با بدی ندهید.

اولا شما کجا فحش و ناسزا از من شنیدی ؟ توی کدوم پست ؟ ثانیا نیازی به معرفی نیست اون دسته افراد در همه جا هستن و میتونید همه جا ببینیدشون . مثل نقل و نبات تاپیک های جنجالی درست میکنن و ماشالله خودشون هم میبرن و میدوزن و پست میذارن و پست بقیه رو حذف میکنن و ... کلا با سندسازی و تفکرات پوچ کاربران رو ناراحت میکنن و وقتی یک کاربر هم اعتراض میکنه اول پستش رو حذف میکنن بعد در پست بعدی کلی ناسزا بارش میکنن و ...

خادم مهدی شما ببین اگر من یک حرفی را بزنم و نتوانم آن را ثابت کنم آنوقت هم ارزش هایم از بین میرود و هم ممکن است با همین حرفم دیگران را بفریبم و یا اسیر دیگران شوم.اگر شما منبع دارید با دل و جرات بگوئید تا صحبتهایتان را اثبات کنید و کاملا منطقی بگوئید در اینصورت پست شما حذف نمیشود.

رضا;229874 نوشت:
با سلام
جالب است ما نیاز به دست زدن به هرکاری و جعل سند و هویتی که در زمان پهلوی خائن به اذهان مردم تزریق شد نداریم !!همین افکار فاسد و جعلیات بود که میبینیم
تا آنجا پیش میرود
که به ساحت مقدس امام ع و پیامبر ص هتاکی کرده !
امروز نتیجه این جعلیات لعنت الله یهود را که به دست خاندان فاسد پهلوی برای کم رنگ کردن اسلام انجام شده بود را در تصویر و سیمای بعضیها میبینیم !!
چه شده که لرزه به تن کسانی افتاده که هویت شاهان ایران باستان شناخته شود ؟:Sham:
چه شد که فاش کردن سندهای برای کسانی خوشایند نیست !!
چطور ۱۱۸۰۰۰ وبلاگ و سایت اسلام ستیز را نمیبینید !!
اما سخنان حقی چنان پریشانتان کرده !؟
تا حق است ما هستیم و با توسل به اهل بیت ع ما نیز تلاشمان را هر روز بیشتر از دیروز میکنیم تا هویت واقعی این شاهان را به تصویر بکشیم !
یا علی ع

دوستان اجازه دهید چند تا از ویژگی های این افراد رو ذکر کنم :

1- این قبیل افراد معمولا به گونه ای رفتار میکنن که گویی کسی غیر از آن ها نه خدا را میشناسد و نه اسلامی و نه پیامبری و همه چیز را از آن خود میبینند.:Gig:

2- این قبیل افراد با درشت نوشتن و رنگارنگ کردن جملات و .. سعی می کنن سخنانی که کوچکترین ارزشی نداره رو بزرگ جلوه بدن و مخاطب رو مجاب به پذیرش اون کنن !!!:khaneh:

3- این قبیل افراد از شمع در میان مطالبشون زیاد استفاده میکنن گویی همه گمراه و در تاریکی هستند و این مطالب همانند شمعی باعث روشنایی راه آن ها شده است !!!! :khaneh:

در ادامه باقی خصوصیات این افراد رو مرور خواهیم کرد !!!

eslamh;229883 نوشت:
خادم مهدی شما ببین اگر من یک حرفی را بزنم و نتوانم آن را ثابت کنم آنوقت هم ارزش هایم از بین میرود و هم ممکن است با همین حرفم دیگران را بفریبم و یا اسیر دیگران شوم.اگر شما منبع دارید با دل و جرات بگوئید تا صحبتهایتان را اثبات کنید.

ببین عزیز مثل اینکه کلا موضوع بحث رو یادتون رفته . من در مورد موضوعی کلی صحبت میکنم که جامعه رو فرا گرفته و خطاب من شخص خاصی نبوده - حالا بگذریم که افرادی

به خودشون گرفتن و چون همه این خصوصیات رو با خودشون منطبق دیدن به تکاپو افتادن که دنباله بحثی رو بگیرن که خیلی وقت پیش تموم شده.

لطفا یکبار دیگه پست اول رو بخونید تا متوجه بشین من فقط میخوام بدونم کجای اسلام آمده که ما برای اثبات خودمون همه دنیا رو باید نفی کنیم؟!!!

منظور من مشکلی است که در همه جای اجتماع دیده میشه و نه یک فرد خاص !!! حالا میخواد این فرد خاص !!!! بهش بر بخوره یا نه !!!

مشکلتان این است که در مملکت ما دین رعایت نمیشود و حق ها ضایع میشود؟

خادم مهدی;229882 نوشت:
اولا شما کجا فحش و ناسزا از من شنیدی ؟ توی کدوم پست ؟ ثانیا نیازی به معرفی نیست اون دسته افراد در همه جا هستن و میتونید همه جا ببینیدشون . مثل نقل و نبات تاپیک های جنجالی درست میکنن و ماشالله خودشون هم میبرن و میدوزن و پست میذارن و پست بقیه رو حذف میکنن و ... کلا با سندسازی و تفکرات پوچ کاربران رو ناراحت میکنن و وقتی یک کاربر هم اعتراض میکنه اول پستش رو حذف میکنن بعد در پست بعدی کلی ناسزا بارش میکنن و ...

با سلام
ما اینجا ایم که با تلاش و کوشش جواب اسلام ستیزان و ملحدین !!زندیقین و .........!!و.........!! را بدهیم بارها این را گفته ایم در هر جبهه ای که شما فکرش را هم نمیتوانید کنید !!
تا ما هستیم نفس کشیدن را از جلادان تاریخ خواهیم گرفت !!

eslamh;229892 نوشت:
رضالطفا شما سکوت کنید .خادم مهدی لطف کنید بگوئید اینکه شما با دین مشکل دارید؟با آدم های دینی مشکل دارید؟با تلویزیون مشکل دارید؟و یا با کافران مشکل دارید؟دلایلتان را بنویسید .لطفا موضوع را خارج از بحث نکنید با بدی چیزی درست نمیشود.

فکر کنم توی پست بالا توضیح دادم . من اون پست رو قبل از شما فرستادم که ظاهرا ندیدین . شما دارین از بحث جدا میشین نه من !!!

این حرف ها یعنی چی؟

"لطف کنید بگوئید اینکه شما با دین مشکل دارید؟با آدم های دینی مشکل دارید؟با تلویزیون مشکل دارید؟و یا با کافران مشکل دارید؟"

من با دین مشکل دارم ؟ من با آدم های دینی مشکل دارم؟ واقعا که خنده داره !!! :khaneh:

من اگر با دین یا آدم های دینی مشکل داشتم که الان توی این سایت نبودم !!! :ok:

من بجز این فروم توی بیش از 1000 فروم دیگه عضو هستم که هیچ ربطی به دین نداره ولی بیشتر وقتم رو داخل این سایت میگذرونم چون به دینم علاقه دارم.

نه دوست عزیز این وصله ها به ما نمیچسبه !!!!

یعنی شما هر کس رو که مخالفتون نظر بده کافر میدونید؟:Moteajeb!:

خادم مهدی;229884 نوشت:
دوستان اجازه دهید چند تا از ویژگی های این افراد رو ذکر کنم :

1- این قبیل افراد معمولا به گونه ای رفتار میکنن که گویی کسی غیر از آن ها نه خدا را میشناسد و نه اسلامی و نه پیامبری و همه چیز را از آن خود میبینند.:Gig:

2- این قبیل افراد با درشت نوشتن و رنگارنگ کردن جملات و .. سعی می کنن سخنانی که کوچکترین ارزشی نداره رو بزرگ جلوه بدن و مخاطب رو مجاب به پذیرش اون کنن !!!:khaneh:

3- این قبیل افراد از شمع در میان مطالبشون زیاد استفاده میکنن گویی همه گمراه و در تاریکی هستند و این مطالب همانند شمعی باعث روشنایی راه آن ها شده است !!!! :khaneh:

در ادامه باقی خصوصیات این افراد رو مرور خواهیم کرد !!!

با سلام

على (عليه السلام ) فرمود:
ان الحق ثقيل مرى ء، و ان الباطل خفيف و بى ء.
ترجمه روايت شريفه :
حق سنگين ولى خوش عاقبت است ، و باطل سبك ليكن بدفرجام است .:Sham:

شما هر كه باشيد تنها وضع حاضر و فعلى كار را در نظر مگيريد بلكه فكر آخر كار هم باشيد.

بنابراين ، از حق پيروى كنيد و از تلخى آن هراس نداشته باشيد، زيرا عاقبت آن نيكو است و درست مانند دواى تلخى است كه موقتا كام انسان را تلخ مى كند و نتيجتا لذت و شيرينى و تندرستى را باو مى چشاند، و از باطل اجتناب كنيد و از ظاهر آراسته آن گول مخوريد، زيرا فرجام آن بداست و آدم عاقل بدنبال لذتى كه زيانهاى بسيار در پيش دارد نمى رود.
گواه اين مطلب اقدام مردان مجاهدى است كه در راه حق پافشارى و با باطل مبارزه كرده اند.:Kaf:
آنان پس از تحمل ناملايمات بيشمار و مصائب سنگين پيروز شده و نامشان جاويدان مانده است ، ولى مردم فاسدى كه به باطل گرائيده اند چند صباحى بيش بر اسب مراد خويش سوار نبوده و سپس سرنگون شده اند.:Sham:

من احد سنان الغضب لله قوى على قتل اشداء الباطل .
ترجمه روايت شريفه :
كسيكه براى فرمانبردارى خدا، سر نيزه خشم را تيز كند، براى كشتن و مغلوب كردن طرفداران سر سخت باطل ، نيرومند خواهد بود.

هميشه حق پيروز و باطل مغلوب است ، آنانكه بسوى خدا روند رستگارند، و كسانيكه از خدا دورى جويند گرفتارند.

مردم با خدا هر چه ميكنند براى خدا ميكنند، و مردم بى ايمان هر چه ميكنند براى هوا و هوس .

خداوند مردان حق را يارى ميكند و مردم باطل را رسوا ميگرداند.

كارى كه براى خدا شروع شود بدون شك با موفقيت انجام ميپذيرد.:Sham:
كارى كه بر ضد خدا آغاز شود، مسلما ناتمام و بى اثر ميماند.
اين وعده ايست كه خدا داده و وعده خدا راست است .
بنابراين آنانكه براى امتثال امر خداوند دست باصلاحيت زنند، و بمنظور ريشه كن نمودن فساد بپاخيزند و از فحشا و منكرات و تبه كاريها جلوگيرى نمايند، بدانند كه خدا با آنها است ، و بتجربه ثابت شده كه نيروى الهى ، اين قبيل افراد را تقويت ميكند، و آنها شكست ناپذيرند. ميگوئيد نه ؟

برداريد تاريخ را ورق بزنيد تا بفهميد چه خبر است !.:Sham:

رضا;229893 نوشت:
با سلام
ما اینجا ایم که با تلاش و کوشش جواب اسلام ستیزان و ملحدین !!زندیقین و .........!!و.........!! را بدهیم بارها این را گفته ایم در هر جبهه ای که شما فکرش را هم نمیتوانید کنید !!
تا ما هستیم نفس کشیدن را از جلادان تاریخ خواهیم گرفت !!

چه جالب : همونطور که دوستان ملاحظه کردند در پست های بالا چند تا از خصوصیت این گونه افراد رو ذکر کردم که این پست کاملا منطبق بر مورد اول هست که :

1- این قبیل افراد معمولا به گونه ای رفتار میکنن که گویی کسی غیر از آن ها نه خدا را میشناسد و نه اسلامی و نه پیامبری و همه چیز را از آن خود میبینند.

بله دوستان . در نظر این دسته افراد هر کسی که کوچکترین مخالفتی با آن ها داشته باشد :

اسلام ستیزان و ملحدین !!زندیقین و .........!!و.........!! است. :ok:

خیر .ما چنین نگفتیم که هر کس نظرش مخالف ما است کافر است.خواهشا یک بار دیگر سوالتان را در 2 خط خلاصه بنویسید.
ما گفتیم شما منبع و یا مدرکی بیاورید تا مشکل را حل کنیم ولی شما منظور را جور دیگر به ما میفهمانید.

رضا;229898 نوشت:

ان الحق ثقيل مرى ء، و ان الباطل خفيف و بى ء.

ترجمه روايت شريفه :

حق سنگين ولى خوش عاقبت است ، و باطل سبك ليكن بدفرجام است .:sham:

ولى مردم فاسدى كه به باطل گرائيده اند چند صباحى بيش بر اسب مراد خويش سوار نبوده و سپس سرنگون شده اند.:sham:

كارى كه براى خدا شروع شود بدون شك با موفقيت انجام ميپذيرد.:sham:

برداريد تاريخ را ورق بزنيد تا بفهميد چه خبر است !.:sham:

اینم مورد دوم و سوم از خصوصیات این افراد !!!!

2 - این قبیل افراد با درشت نوشتن و رنگارنگ کردن جملات و .. سعی می کنن سخنانی که کوچکترین ارزشی نداره رو بزرگ جلوه بدن و مخاطب رو مجاب به پذیرش اون کنن !!!

3- این قبیل افراد از شمع در میان مطالبشون زیاد استفاده میکنن گویی همه گمراه و در تاریکی هستند و این مطالب همانند شمعی باعث روشنایی راه آن ها شده است !!!!

شاید تفکر اینگونه افراد به این شکل هست که همه گمراهند و به آن ها نیازمند تا هدایت شوند !!!

eslamh;229903 نوشت:
خیر .ما چنین نگفتیم که هر کس نظرش مخالف ما است کافر است.خواهشا یک بار دیگر سوالتان را در 2 خط خلاصه بنویسید.
ما گفتیم شما منبع و یا مدرکی بیاورید تا مشکل را حل کنیم ولی شما منظور را جور دیگر به ما میفهمانید.

ظاهرا دوستتون
گزارشی جهت بررسی ارائه کردن !!! :khaneh:

بله دیگه انتظاری بیش از این هم از اینگونه افراد نمیشه داشت !!! :khaneh:

شما مشگل اصلیتان را نگفتید اگر دلیلی دارید اثبات کنید وگرنه حرف بسیار است.اگر دراین فکرید که دارند باورهای غلط را به ما میگویند باید بگویم که همیشه شیطان در حال گمراه کردن انسانهاست.ولی دلیلی نمیشود چون شیطان افراد را گمراه میکند پس دارد دین را نابود میکند.این یک باور غلط است که شیطان انسان را وسوسه میکند و با همین افکار انسان را گمراه میکند.شخص گمراه شده ذلیل و خوار میشود.کسی که عقل داشته باشد و ایمان به خدا و قیامت داشته باشد شیطان نمیتواند بر او اثر بگذارد.حرف ناحق زیاد است ولی عقل را خداوند قرار داده است تا حق و ناحق مشخص شود.

eslamh;229911 نوشت:
شما مشکل اصلیتان را نگفتید اگر دلیلی دارید اثبات کنید وگرنه حرف بسیار است

منظورتون از مشکل اصلی چی هست؟ خوب توی چند تا پست توضیح دادم که :

1- اصلا کار درستی نیست که ما برای اثبات عقاید خودمون حتی اگر درست هم باشه به دیگران بی احترامی کنیم و عقاید دیگران رو بی ارزش تلقی کنیم.

2- اصلا کار درستی نیست که ما به دنیال جمع کردن اسناد بی دلیل بر ضد فرد یا گروهی باشیم تا اون رو در بین دوستدارانش نابود کنیم. این شبیه کاری است که الان برخی مخالفان اسلام برای نابود کردن اسلام و قرآن در نزد مسلمانان انجام میدن و اون ها رو از دینشون زده میکنن.

3- بد بد هست حتی اگر یک مسلمان این کار رو انجام بده و خوب خوب است حتی اگر یک آمریکایی یا یهودی باشه .

درست است که خداوند عقل را قرار داده که انسان با اندیشه خودش راه درست و اشتباه رو انتخاب کنه اما نباید این رو فراموش کرد که جامعه و طرز تفکر و سخنان سایر افراد جامعه بر روی فرد تاثیر گذار هست و حتی ممکنه فرد رو به بیراهه بکشه.

در وقتی دیگر جوابتان را کامل میدهم .

بنده حرف شما را قبول دارم و به آن احترام میگذارم.مخالفان در هیچ جامعه ای بیکار نمینشینند.مثل این میماند که مواد مخدر را در اختیار جوانان قرار دهند و بگویند که مواد چیز بدیست.خوب اگر چیز بدیست چرا به راحتی در جامعه آن را میتوان بدست آورد و استفاده کرد.یکی دیگر از دلایلی که انسان به بیراهه میرود ضعف ایمان است.متاسفانه در مملکت ما حق خوری فراوان است.به نظر شما چرا حق خوری بسیار است در صورتی که مملکت ما اسلامی است؟اگر بخواهیم بگوییم که در جامعه ما کسی دین را رعایت نمیکند باید بگویم چون دید ما ضعیف است اینگونه میپنداریم که کسی دین را رعایت نمیکند.در جامعه ما افراد دینی با روحیات بسیار قوی وجود دارد که ما خبر نداریم.چون ما فقط بدی جامعه مان را میبینیم.یکی دیگر از دلایلی که انسان در دینش سقوط میکند اینست که اگر همه به من دروغ بگویند من هم باید به آنها دروغ بگویم.اگر کسی پشت سر من غیبت کند من هم باید پشت سر آن غیبت کنم.اگر ببینم که دوستان من دارند با جنس های مخالف دوست میشوند و عشق بازی میکنند مگر من چه چیزی از آنها کم دارم من هم این کار را میکنم ولی نمیدانم عاقبتش پشیمانیست.آنها با دروغ و گناهان دیگر عمرشان را بیهوده صرف میکنند و حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)فرمودند:اگر زنا زیاد شود مرگ ناگهانی هم زیاد میشود.اگر دقت کرده باشید میبینید که جوانها روز به روز میمیرند در صورتی که بدن هایشان سالم بوده و مرده اند.

به نظر من مسائل خیلی مهم تری توی جامعه برای بحث کردن هست تا بیایم اینجا هر روز سند فلان اعتقاد تاریخی یه عده از مردم جامعه رو بخواهیم

منم خیلی مسائلی که به اسم دین وارد اسلام کردن و توی عرف بهش صحه گذاشتن رو قبول ندارم درسته هر روز بیام اینجا تاپیک بزنم؟؟؟ اشفتگی ایجاد نمیشه؟؟!!

این سومین روز وآخرین روزیه که من اینجا فعالیت میکنم اینجا تالار گفت است نه گفتمان.مدیر انجمن هیچ عقیده مغایری رو بر نمی تابه.بنده عقیده خودم رو مینویسم حذف میشه.عقاید و فتاوی مراجع رو مینویسم حذف میشه.از کتب دینی مینویسم حذف میشه.حتی قران رو هم حذف میکنند.معلوم نیست این انجمن برای چی تشکیل شده. جای من دیگه اینجا نیست
خدا نگهدار همگی
اگر دین ندارید ،لااقل آزاده باشید
حسین (ع)

مردخدا;230423 نوشت:
این سومین روز وآخرین روزیه که من اینجا فعالیت میکنم اینجا تالار گفت است نه گفتمان.مدیر انجمن هیچ عقیده مغایری رو بر نمی تابه.بنده عقیده خودم رو مینویسم حذف میشه.عقاید و فتاوی مراجع رو مینویسم حذف میشه.از کتب دینی مینویسم حذف میشه.حتی قران رو هم حذف میکنند.معلوم نیست این انجمن برای چی تشکیل شده. جای من دیگه اینجا نیست خدا نگهدار همگی اگر دین ندارید ،لااقل آزاده باشید حسین (ع)

سلام

انجمن تاریخ این مشکلو داره

ما هم گفتیم به ما گفتند انجا نرید

ما هم می گوییم انجا پست ندید

اما در مورد مطالب تا جای که من خواندم شما از این ور و انور سخن می گویید

حداقل نقل به مضمون کنید یا بگویید مشکل چیه

تا بحث درست پیش بره:ok:

eslamh;229857 نوشت:
یکی از خوبی هایی که این سایت دارد این است که جوانان می آیند و عقیده های باطلشان را میگویند و افراد دینی با نوشتار بر روی این افراد کار میکنند .مثلا یکی از افراد بی حجاب در این سایت آمده است و در ابتدا عقاید خود را گفته است و دیگران عقاید صحیح را به او فهمانده اند و باعث شده که فرد تحت تاثیر قرار بگیرد و حجابش را درست کند.ما باید دین را به صورت تحقیقی یاد بگیریم نه به صورت تقلیدی.اگر شبهه ای در افراد وجود داشته باشد باید آن را بازگو کنند تا مشکلشان حل شود.فکر میکنید دلیل گناهان چیست؟این است که جوانان اطلاعی از دین ندارند و دنیا را تنها برای تفریح و خوش گذرانی چیز دیگری نمیبینند.یکی دیگر از مشکلات این است که آدمها خودشان نمیخواهند و خودشان را به نداستن میزنند با اینکه میدانند چه میشود.یکی دیگر از حسن های این سایت اینست که جوانان به اینجا می آیند و با بحث های دینی در گیر میشوند که ممکن است جرقه ای در وجودشان زده شود.

سلام

این رویایی زیبا و شیرین است همچون لیمو شیرین

که در هنگامه ورود شیرین و در انتها تلخ می شود

و آرامش را از ادم می گیرد

و ادمی پی می برد که کاش عمر را صرف شیرینی لیمو نمی کردیم هرچند
هرچند مفید باشد و خوب!!!!

چون تلخی آن آدمو از فواید ان دور می کند!!!

توجه مثال تنها به جهت تقریب اذهان است لزا در ان مناقشه نفرماید:hamdel:

سلام.

به نظرم یک جور دیکتاتوری در برخی از انجمن های این سایت داره به وجود میاد و روز به روز هم گسترده تر میشه.

توجه کنید دوستان ماها که از نظر دین و عقیده همه تقریبا با مدیران سایت مشترکیم داریم این حرف رو میزنیم که این روش مدیریت در انجمن ها درست نیست نه کسانی که از نظر اعتقاد و دین مخالف مدیران سایت هستند . پس میشه فهمید که اون افراد همین دوتا پست رو هم حق ندارن بذارن.

البته من توی همه بخش ها فعالیت نداشتم ولی این موضوع رو زیاد دیدم خصوصا توی انجمن تاریخ !!!!

شاید فراموش کردیم که این سایت ایجاد شده تا مردم رو به سمت اسلام جذب و با اسلام آشنا کنه نه اینکه صبح تا شب به جنگ عقاید مردم بره و نه مرتبا دشمن تراشی بیهوده برای هدفی نامعلوم ....

سلام و عرض ادب
ولی اینجانب هر چند با نظرات جناب .... مخالفم
ولی شیوه اظهارنظر و اقتدارشان را در اداره انجمن .... را می ستایم
زیرا شیوه عمل ایشان میلیونها بار بیشتر از مطالب مخالفی که امثال من اظهار میکنند در روشنگری اذهان مردم مؤثر تر است
و مشت محکمی بر روشنفکران دینی است
اینجانب ایشان را دوست دارم همانطور که رئیس ج...... محترم را دوست دارم
عمل ایشان بسیار بهتر از هر گفتاری مشخص کننده آب درون کوزه .... است
موفق باشید

متحیر;230514 نوشت:
ولی اینجانب هر چند با نظرات جناب .... مخالفم ولی شیوه اظهارنظر و اقتدارشان را در اداره انجمن .... را می ستایم زیرا شیوه عمل ایشان میلیونها بار بیشتر از مطالب مخالفی که امثال من اظهار میکنند در روشنگری اذهان مردم مؤثر تر است و مشت محکمی بر روشنفکران دینی است اینجانب ایشان را دوست دارم همانطور که رئیس ج...... محترم را دوست دارم عمل ایشان بسیار بهتر از هر گفتاری مشخص کننده آب درون کوزه .... است موفق باشید

سلام

معنا اقتدار و توهین و اشد من الکفار فرق داره

می تونه سخن جایی محکم باشه

اما محترمانه

و البته کلام عالمانه برای همه جا مناسب نیست

خصوصا جاهایی که عموم مردم در ان هستند و طیف سنی و علمی متفاوتی در ان هستند

و البته شایسته یک عالم نیست که با زور بخواهد سخن خودش را ب مخالفان بقبولاند

گاهی رفتار محکم باید داشت و گاهی رفتاری ملایم

اما بدون توهین و تحقیر طرف مقابل

کسی که این کار را بکند در اصل بویی از علم نبرده چون عالم با ارامش سخن می گوید چون به علمش مطمئن است
و لزومی به پرخاش ندارد:Gol:

سلام
وقتی همه چیز با زور بدست می اید یا بدون تلاش و زحمت خیلی ها در جایگاهی قرار می گیرند که شایسته اش نیستند و خودشان را علامه دهر میدادند
وقتی تکبر های بیجا و غیر واقعی را دلیل بر با شخصیت بودن میدادنند

احترام گذاشتن به اعتقادات همدیگر به قانون و ............... مهم ترین مساله ای هست که فراموش شده

lotus;230541 نوشت:

احترام گذاشتن به اعتقادات همدیگر به قانون و ............... مهم ترین مساله ای هست که فراموش شده

سلام

نه کامل به نظر من معنا کلمات محکم ایستادن اشتباه برداشت شده

والا از پیامبر و امام علی اشد من اکفار تر سراغ دارید؟

همان پیامبری که انچنان مهربان بود که خدا خلق او را ستود و گفت تو خلق عظیمی داری؟!

همون پیامبری که لحظه ای از حق کوتاه نیامد و مهربن و در عین حال سختگیر بود؟!

یا همان علی (ع) ایی که به همه مهربانی می کرد؟!

کجاست سیره علی؟!

کجاست جود علی؟!

کجاست ان دلرحمی علی؟
و....

ما شیعه علی هستین باید علی باشیم :Gol:

lotus;230541 نوشت:

وقتی همه چیز با زور بدست می اید یا بدون تلاش و زحمت خیلی ها در جایگاهی قرار می گیرند که شایسته اش نیستند و خودشان را علامه دهر میدادند
وقتی تکبر های بیجا و غیر واقعی را دلیل بر با شخصیت بودن میدادنند

ما حق نداریم در مورد افراد به راحتی قضاوت کنیم

مگر عدله ایی داشته باشیم که بشه به ان تکیه کرد!
:Gol:

فکر کنم یکم داریم از اصل مبحث دور میشیم. بحث ما کلی هست و نه خطاب به شخصی خاص. من توی پست اول هم عرض کردم که این مسئله در همه جای جامعه وجود داره .

بیاید یکم نسبت به مسئله ریزتر نگاه کنیم. من مثال صدا و سیما رو آوردم و گفتم که اون چیزی که مخاطب توی تلویزیون میبینه از زمین تا آسمان با واقعیت تفاوت داره.

چقدر نظریات مخالف در تلویزیون تحمل میشه ؟ اصلا شما کوچکترین نقد یا بیان عقیده مخالفی رو در تلویزیون دیدی؟

نظر شما در این مورد چیه؟

خادم مهدی;230558 نوشت:
نظر شما در این مورد چیه؟

سلام سیاسیه

خادم مهدی;230490 نوشت:
البته من توی همه بخش ها فعالیت نداشتم ولی این موضوع رو زیاد دیدم خصوصا توی انجمن تاریخ !!!!

سلام علیکم جمیعا

محمد مهدی گرامی آنچراکه در طی این پست موضوع اعتراضتان بود مطالعه کردم. ولی

یک سوال از شما دارم ( البته اگر خودتان این سوال را از خود نپرسیده باشد )

آنچراکه استاد رضا از پیشینه تاریخی برخی شاهان این سرزمین ذکر کردند همگی با منابع و مواخذ موثق بوده.
اینکه بگوئیم او چرا چنین چیزهائی را نقل کرده
یک بحث است

و اینکه بگوئیم نه این منابع ایراد دارند و مخدوش هستند یک بحث دیگر

و یا اینکه بگوئیم من با وجود این اسناد باز این موضوعات را قبول ندارم خب این هم بحثی سوا است.

شما به کدام این موارد معتقدید ؟
آیا به این اسناد معترضید ؟

آیا به اینکه چرا اینها ذکر شده معترضید
یا اینکه اصلا نمیخواهید اینها را بپذیرید چون در ذهنیت خود چیز دیگری را از آنها سراغ داشته اید.

یاحق

خادم مهدی;230490 نوشت:
سلام.

به نظرم یک جور دیکتاتوری در برخی از انجمن های این سایت داره به وجود میاد و روز به روز هم گسترده تر میشه.

توجه کنید دوستان ماها که از نظر دین و عقیده همه تقریبا با مدیران سایت مشترکیم داریم این حرف رو میزنیم که این روش مدیریت در انجمن ها درست نیست نه کسانی که از نظر اعتقاد و دین مخالف مدیران سایت هستند . پس میشه فهمید که اون افراد همین دوتا پست رو هم حق ندارن بذارن.

شاید فراموش کردیم که این سایت ایجاد شده تا مردم رو به سمت اسلام جذب و با اسلام آشنا کنه نه اینکه صبح تا شب به جنگ عقاید مردم بره و نه مرتبا دشمن تراشی بیهوده برای هدفی نامعلوم ....

این رو بدونید:توهین و ناسزا به دیگر عقاید با هیچ عقیده ای سر سازگاری ندارد.پس همدیگر رو درک کنید.

سلام و عرض ادب

bina88;230593 نوشت:
آنچراکه استاد .... از پیشینه تاریخی برخی شاهان این سرزمین ذکر کردند همگی با منابع و مواخذ موثق بوده. اینکه بگوئیم او چرا چنین چیزهائی را نقل کرده یک بحث است

این منابع موثق !!! به غیر از عقاید شخص ناصر بناکننده (ناصر پورپیرار)کمونیست حزب توده که بواسطه اختلاس از آن حزب طرد شد و سپس به اتهام جاسوسی دستگیر و زندانی شد و با توبه از زندان آزاد شد که بی شک خود مصداق همان آنوسی هائیست که او هر کس را به غیر از هم عقیده هایش به انوسی و یهودی بودن متهم میکند؛ چیست؟
شاید آنکه با صدای بلند هوار میکند «دزد ،دزد» خود دزد باشد

موفق باشید

متحیر;230596 نوشت:
سلام و عرض ادب

این منابع موثق !!! به غیر از عقاید شخص ناصر بناکننده (ناصر پورپیرا)کمونیست حزب توده که بواسطه اختلاس از آن حزب طرد شد و سپس به اتهام جاسوسی دستگیر و زندانی شد و با توبه از زندان آزاد شد که بی شک خود مصداق همان آنوسی هائیست که او هر کس را به غیر از هم عقیده هایش به انوسی و یهودی بودن متهم میکند؛ چیست؟

موفق باشید

:khaneh::khaneh::khaneh::khaneh:

[=Book Antiqua]با سلام

البته شما که تکلیفتان روشن است :Cheshmak:

حکایت شما حکایت
[=book antiqua]حارث! است
[=book antiqua]وجنگ جمل

[=book antiqua]حضرت علي(ع) با ارائة ملاکی اساسي، توصية روشن گرِ مهمي به او فرمودند: «يَا حَارِثُ! اِنَّکَ نَظَرْتَ تَحْتَکَ وَ لَمْ تَنْظُرْ فَوْقَکَ فَحِرْتَ! اِنَّکَ لَمْ تَعْرِفِ الْحَقَّ فَتَعْرِفَ مَنْ اَتَاهُ وَ لَمْ تَعْرِفِ الْبَاطِلَ فَتَعْرِفَ مَنْ اَتَاهُ؛( نهج البلاغه، خطبه 50 - حکمت 262)
اي حارث! تو به پيش پاي خود چشم دوخته اي و از بلندا به مسائل نمي نگري، در نتيجه به سرگرداني دچار شده اي.:ok:
تو حق را نشناخته اي تا اهلش را بازشناسي، باطل را نيز نمي شناسي تا هر که بدان سو رفت، بشناسي».

.

[="mediumturquoise"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ[/]

به نظر من میشه از همه چیز به نحو احسنت استفاده کرد.
توی کتاب (اگه اشتباه نکنم فاطمه فاطمه است) دکتر شریعتی به نکته خیلی جالبی اشاره می کنه. نکته ه اینه که: زمانی که پیامبر می خواست احکام غسل رو بگه ، اومد و برای این که مردم عرب به مشکل نخورن و بخان عادت چندین چند سالشون رو توی حمام کردن به هم بزنن و دلایل دیگه ، پیامبر دستور دادند که دو نوع غسل برای طهارت وجود داره ( قرین به مضمونشو گفتم دقیق یادم نیست). پیامبر این جا از یک سنت جاهلیت میاد و استفاده میکنه [="red"]برای جذب حداکثری
[/].
یه مثال دیگه: برین کتاب شهید بهشتی رو در مورد دکتر شریعتی بخونید (جستجویی در مسیر شدن) توی اون فضایی که دو جبهه در مورد دکتر شریعتی به وجود اومده بود که یک عده مرید و ارادتمند محض ایشون شده بودن و عده ای هم از بیخ ایشون رو نقد و تکذیب می کردن. توی چنین فضایی شهید بهشتی که به نظر من مرد دوم انقلاب اسلامی ایران بود در اون زمان ، میاد و از ایشون نقد عاقالنه می کنه و بعد از کار های مفید ایشون که در بیداری دانشجویان خارج از کشور و بقیه ی زحمات ایشون که در مسیر انقلاب بوده از ایشون سپاش گزاری و در مقابل حجمه های منتقدین از ایشون دفاع می کنه. تا جایی که دکتر شریعتی رو "جستجو گری در مسیر شدن" خطاب میکنه. و از یک مهره برای [="red"]جذب حد اکثری[/] استفاده می کنه.
حالا من منظورم از این حرف ها چیه ؟
به نظر من اگر سعی می شد از تهدید ها ، فرصت ساخت و از چیز هایی که هم خوبی دارن و هم بدی از خوبی هاشون به نحو احسنت استفاده کرد و مثل پیامبر عمل کرد و کمی ذکاوت به خرج داد و اون شعار [="red"]جذب حداکثری[/] که گفته میشه رو کمی بیشتر روش فکر کرد اتفاق های بهتری خواهد افتاد. چرا باید ما تاریخ 2500 ساله رو بکوبیم (که صرفا مربوط به ملیت ماست) و برای این که دین اسلام رو بالا ببریم (که دیانت ماست). چرا؟؟؟؟؟ این یه چیز غیر منطقی هست چون دین اسلام اونقدر جاذبه داره که هر کسی رو با هر مسلکی به طرف خودش بکشونه. در عوضش میشه با یه دید دیگه به این موضوع نگاه کرد و کمی خلاقانه این افراد رو به دین از طریق حس میهن پرستیشون کشوند.
هرچند من هم باید بیشتر روی این موضوع فکر و تحقیق کنم شاید دارم اشتباه می کنم. (همیشه یه درصدی رو برای اشباه کردن خودمون قائل باشیم)

التماس دعا

متحیر;230596 نوشت:
سلام و عرض ادب

این منابع موثق !!! به غیر از عقاید شخص ناصر بناکننده (ناصر پورپیرار)کمونیست حزب توده که بواسطه اختلاس از آن حزب طرد شد و سپس به اتهام جاسوسی دستگیر و زندانی شد و با توبه از زندان آزاد شد که بی شک خود مصداق همان آنوسی هائیست که او هر کس را به غیر از هم عقیده هایش به انوسی و یهودی بودن متهم میکند؛ چیست؟

موفق باشید

سلام علیکم جمیعا

بسیار خب پس مشکل را در سند میدانید و معتقدید اینها نظرات ناصر پورپیرار هستند.

روایت تاریخی صحیح ای که سراغ دارید چیست ؟

درباره آداب رسوم و اعتقادات . اسناد را میتوان مقایسه کرد و حقیقت را میتوان دریافت حتی اگر این حقیقت از زبان یکی مثل پور پیرار کمونیست باشد یا هرکسی که به نظر ما فرد مثبتی باشد یا منفی. اهمیت در حقیقت هر موضوعی است که با تطابق اسناد مساله قابل حل است.

یاحق

سلام
دوستان دقت کنید بحث سر مباحث و کیفیت و درجه علمی اون نیست
بحث سر تییتر مو وضوع است
جناب بیا لطفا حاشیه نروید و پست آخر رو حذف کنید
خود رضا جواب داد
و به سوال استارتر جواب دهید

دوستان خواهشا بحث رو کلی ادامه بدین . من توی پست های قبلی هم گفتم درست نیست فرد خاصی مورد خطاب قرار بگیره. این سایت نمونه خیلی کوچک و البته خیلی خفیفی از مسائلی است که در جامعه وجود داره.

پس اینگونه مشکلات در جامعه خیلی بیشتر هست و نباید فقط به این سایت محدودش کرد. خواهشا بیشتر در مورد جامعه صحبت کنید.

سلام
این تاپیک به دلیل انحراف از بحث و ورود به مسائل سیاسی قفل گردید.

موضوع قفل شده است