صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دوستم داره از خط ولایت جدا میشه چی کار باید کنم؟

نوشته
    68
    حضور
    11 روز 1 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    482

دوستم داره از خط ولایت جدا میشه چی کار باید کنم؟

هو المحبوب

سلام به همه ی اسک دینی های بزرگوار
    دوستی دارم که تا قبل از اینکه ازدواج کنه خیلی نسبت به مقام معظم رهبری «دامت برکاته» ارادت و محبت داشت اما متاسفانه از روی ناآگاهی با فردی ازدواج کرد که ضد ولایت فقیه اما به ظاهر مذهبی و متدین هستش اخیرا متوجه شدم که تونسته با قدرت بیان بالایی که داره دوستمو از خط رهبری دور کنه طوریکه اصلا خود دوستم متوجه نیست...
    خواهش میکنم راهنماییم کنید که برای نجات دوستم چی کار کنم؟ با توجه به اینکه همسرشو خیلییییییی قبول داره.
    ویرایش توسط شوق وصال : ۱۳۹۱/۰۳/۱۸ در ساعت ۰۱:۱۶

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    کتاب_بحث سیاسی
    نوشته
    3
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

از نظر من تنها راهش فقط صحبت کردنه.

5. صلوات ها 5

علاقه
    سکوت
    نوشته
    965
    حضور
    11 روز 7 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    142
    آپلود
    43
    گالری
    0
    صلوات
    3947

نقل قول نوشته اصلی توسط شوق وصال نمایش پست ها
    هو المحبوب

دوستی دارم که تا قبل از اینکه ازدواج کنه خیلی نسبت به مقام معظم رهبری «دامت برکاته» ارادت و محبت داشت اما متاسفانه از روی ناآگاهی با فردی ازدواج کرد که ضد ولایت فقیه اما به ظاهر مذهبی و متدین هستش اخیرا متوجه شدم که تونسته با قدرت بیان بالایی که داره دوستمو از خط رهبری دور کنه طوریکه اصلا خود دوستم متوجه نیست...
    خواهش میکنم راهنماییم کنید که برای نجات دوستم چی کار کنم؟ با توجه به اینکه همسرشو خیلییییییی قبول داره.
    بیشتر توضیح بده
    مگه فردی که باهاش ازدواج کرده چی میگه
    براش ثابت کن اشتباه میگه

7. صلوات ها 5

نوشته
    68
    حضور
    11 روز 1 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    482

یا الله

ببینید این آقا خیلی زیرکانه و گام به گام داره جلو میره همون ابتدائا نیومده بگه تو نباید رهبری رو قبول داشته باشی و بیا ضد ولایت شو بلکه با استفاده از فن سخن و بیان بالایی که داره به دوستم القا کرده که مشکلات جامعه ناشی از کم بصیرتی ولی فقیهه و دوستمو نسبت به آقا بدبین و دچار شک و شیهه کرده
    من شاید بتونم شک و شبهه ی دوستمو برطرف کنم اما مشکل اصلی اینه که همسرش کسی که همه جوره قبولش داره ضد ولایته و میخواد دوستمو مثل خودش کنه . چند وقت قبل با یکی از دوستای مشترکمون تصمیم گرفتیم یه کتابب جامع راجع به آقا به دوستم بدیم شاید همسرش هم این کتابو بخونه و نظرش عوض شه چون خیلی اهل مطالعه کتب علمای دین است اما می ترسم این کارمون نتیجه ی عکس بده و بیشتر جبهه گیری کنه یا دوستمونو مجبور کنه با ما قطع رابطه کنه از کارشناسای محترم خواهش می کنم نظرتونو بگید آیا دادن کتاب راه حل منطقی و صحیحی هست یا نه؟

9. صلوات ها 6

نوشته
    68
    حضور
    11 روز 1 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    482

هو المحبوب

کارشناسان محترم پاسخی ندارید؟؟؟

11. صلوات ها 5

نوشته
    431
    حضور
    3 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2202

هو المحبوب

اینکه دوستتون از اون خط داره جدا میشه فکر کنم دلیلش این باشه که یا شناخت کاملی نداشته از ولایت یا نتونسته بیان کنه. چون اگر استدلال قوی داشت میتونست کار برعکس بشه و ایشون مسیر همسرشو تغییر بده. به نظر من برای حل این مساله هم کار راحته شما هم جبهه بگیرید طرف همسر ایشون مثلا بگید چی میگه شبهه رو که شنیدید یه سوال دیگه مطرح کنید یا بگونه ای زیرکانه جواب بدید. این کارو ادامه بدید تا زمانی که هسمر ایشون نتونه شبهه مطرح کنه که جوابش پیش دوست شما نباشه. یه روایتی بود که شاگرد امام صادق با یه عالم اهل سنت مناظره کرده بود و سوال رو با سوال جواب داده بود تا اینکه عالم سنی فهمیده بود این شیعه هست .. تو سایت هست میتونید ببنید جالبه شما هم با این روش جلو برید.

13. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,130
    حضور
    59 روز 21 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما بررسي چند راهكار در تقويت اعتقاد به ولايت فقيه و رهبري نظام

هو المحبوب

سلام شوق وصال

ممنون از طرح سؤال تون، در پاسخ به سؤال شما و كمك به دوستتان لازم به ذكر است:

از راههاي زيادي مي توانيد دوستتان را در بازيابي، حفظ و تقويت اعتقاد به اصل ولايت فقيه ياري دهيد.

راه اول) مشكل اساسي ما در آسيب هايي كه معمولاً با آنها مواجهه مي شويم عدم شناخت كامل و دقيق، نسبت به مسائل و موضوعات مختلف و رابطه ي بين آنهاست، نظير شناخت ما نسبت به اصل ولايت فقيه، وظايف و اختيارات ولي فقيه، حكومت اسلامي، ضرورت تشكيل حكومت، دولت و مسئوليت هاي دولت و موضوعاتي از اين دست است.

براي رفع اين مشكل، به دوست تان، پيشنهاد كنيد، تصميم گرفته ايد با مطالعه يك يا چند كتاب مرتبط به بحث ولايت فقيه و حكومت اسلامي، سطح آگاهي تان را ارتقاء ببخشيد تا هم در برابر آسيب ها و شبهات واكسينه شويد و هم بتوانيد در بالا بردن سطح آگاهي ديگران موفق باشيد. او را هم تشويق به اين كار كنيد.

براي اين منظور مي توانيد رجوع كنيد به:

1) كتاب «ولايت فقيه ولايت فقاهت و عدالت»، آيت الله جوادي آملي، مؤسسه اسراء.

2) پرسش‌ها و پاسخ‌ها، ج اوّل و دوّم، آيت الله مصباح يزدي، مؤسسه آموزش و پژوهش امام خميني (ره).
    3) ولايت فقيه، مهدي هادوي تهراني، انتشارات خرد.
    4) درآمدي بر نظام ارزشي و سياسي اسلام، محمود فتحعلي، مركز انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره).

ادامه دارد ...

ویرایش توسط صدیق : ۱۳۹۱/۰۵/۱۱ در ساعت ۱۲:۳۳

15. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,130
    حضور
    59 روز 21 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما بررسي چند راهكار در تقويت اعتقاد به ولايت فقيه و رهبري نظام 2

هو المحبوب

سلام مجدد

راه دوم) به دوستتان توضيح دهيد كه از بزرگترين مشكلات بشر، در راه شناخت، نگاه جزئي و محدود به همه ي مسائل است كه موجب قضاوت هاي غيرمنصفانه، غير منطقي و خلاف واقع نسبت به مسائل مي شود. و اين در حالي است كه نسبت به اتفاقات رخداده، شناخت كاملي نداريم. و با توجه به عدم شناخت و احاطه كامل بر مسائل، قادر نيستيم تجزيه و تحليل درست و دقيقي داشته باشيم.

از اينرو معمولاً با ديدن يك يا چند نقطه ي بظاهر منفي و مخالف طبع، با اساس و كليت يك جريان به مخالفت برمي خيزيم. در اين وضعيت، شايسته است كه به دوستتان توضيح دهيد برخي اشكالات موجود در نظام ج. ا. ا از چند عامل ناشي مي شود:

1) اصولاً نقص و كاستي و ضعف و محدوديت، لازمه ي فعاليت هاي نظام هاي مردمي است چون اين ضعف و نقص و محدوديت ها لازمه ي جهان مادي و زندگي بشري است.
    (رجوع كنيد به بحث خير و شر در مبحث عدل الهي، كتاب عدل الهي، استاد شهيد مطهري)

ديگر آنكه بسياري از قضاوت هاي ما ناشي از جهل ما نسبت به مسائل پيراموني است و ما معمولاً بر اساس حوادث و اتفاقات پيراموني، (مثبت و منفي) وارد فرايند قضاوت مي شويم در حاليكه از دلايل واقعي و باطني اين اتفاقات ناآگاهيم.

2) از جمله وظايف ولايت فقيه، سياستگذاري هاي كلي نظام ج.ا.ا است يعني بهترين و كاملترين خط مشي ها و سياست ها را براي دولت و مجلس و ساير قواي لشكري و كشوري و براي كل نظام تبيين مي كنند. و اگر مشكلاتي رخ مي نمايد در مرحله ي اجراي اين سياستگذاري ها توسط قواي حكومت است.

و معمولاً عاملين مشكلات رخداده در نظام و مسئولين اينگونه پيامدها خود در برابر قانون، مسئولند و بايد پاسخگوي تخلفات و كوتاهي هاي خود باشند، علاوه بر اين؛ رهبر معظم انقلاب، بارها و بارها و بطور مداوم به مسئولين مربوطه نيز تذكرات لازم را مي دهند. تا ضمن پيشگيري از تكرار چنين تخلفاتي، با قصور و كوتاهي عملكرد مسئولين در هر رده مسئوليتي برخورد قاطع صورت گيرد.

از اينرو بطور قطع، منطقي و شايسته نيست كه شخصي غيرعادلانه مسئوليت مشكلات رده هاي مختلف مسئولان نظام و جايگاه هاي مختلف دولتي را متوجه رهبر معظم انقلاب نمايد.

در قالب تمثيل، آيا اگر بهترين سرمربي حال حاضر جهان را براي يك تيم ورزشي كشور (مثلاً فوتبال) برگزينيم كه بهترين توصيه ها و شيوه هاي آماده سازي و راهنمايي هاي نظري و عملي را با كادر مربي گري تيم و بازيكنان در ميان بگذارد و از هيچ تلاشي براي پيشرفت و بهبود تيم فروگذار نكند.

در صورتيكه تيم مزبور در يك يا چند بازي، هماهنگي لازم را نداشته باشد و شكست بخورد و يا نتيجه ي رضايت كننده اي نگيرد، آيا اين ناكامي و نابساماني تيمي را به پاي سرمربي تيم مي نويسند و يا ناشي از ضعف و ناتواني و مشكلات فردي و گروهي بازيكنان مي دانند.؟؟؟

ضمن آنكه دلايل ناكامي و ناكارآمدي نظام عوامل مختلف و گوناگوني هستند و اينطور نيست كه ما با ديدن يك يا چند مورد ضعف كاري و عملكردي و يا نقصان و مشكل در گوشه اي از رفتار مسئولان و ... ناكارامدي نظام را نتيجه گيري كنيم.

براي اين منظور مي توانيد به كتاب:

- درآمدي بر نظام ارزشي و سياسي اسلام، محمود فتحعلي، مركز انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره)، مراجعه كنيد.

ادامه دارد ...

17. صلوات ها 6

نوشته
    68
    حضور
    11 روز 1 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    482

هو المحبوب

سلام
    جناب صدیق بابت راهکارای عالی و مفیدی که ارائه دادید یه دنیا ممنون ...

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیق نمایش پست ها

ادامه دارد ...
    منتظر ادامه اش هستم بزرگوار.

19. صلوات ها 4

نوشته
    195
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    507

از کجا معلوم که اون دوستتون داره راه درست رو میره شاید به این نتیجه رسیده و حقیقت رو فهمیده

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری