لطفا کمکم کنید

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
لطفا کمکم کنید

بنام الله
با صلوات بر محمد وال محمد

تو خونه وقتی غیبت میشه و مسخره می کنن من میگم این کار رو نکنید اما گوش نمی کنن و من هم بعضی مواقع عصبانی شده یه حرفی می زنم که بعدا هم خودم ناراحت میشم البته این طور نیست که در دفعه اول حرف پرخاشگرانه بزنم چند بار می گم وقتی گوش نمی دن مجبور میشم حالا از همه عزیزان به خصوص کارشناسان می خوام کمکم کنند من چطور رفتار کنم ایا بی خیال بشم تا دلی رو نشکنم یا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خداوند به پیامبر چه فرمود توی قران:مضمون ایه"اگر به حرفت گوش ندادند بگو:من از انچه انجام میدهید بیزارم"
یکی از کارهایی که میشه کرد اینه که بلند شو برو یه جای دیگه.گوش نکن این حرفها رو

[="mediumturquoise"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ[/]

به نام یار

سلام

با تشکر از دوست گرامی اقای مرصاد . سوال ایشون سوال من هم هست چجور باید به انسانهایی که باید احترامشون رو نگه داریم و اما از اون طرف دارن حد و حدود خدا رو نقض می کنند رفتار کنیم؟
از یک طرف به ، با نرمی سخن گفتن با پدر و مادر دعوت میشیم ، اما از طرفی وقتی از پدر و بخصوص مادر این اشتباه سر میزنه چطور باید برخورد کرد. و این رو هم در نظر بگیرین که امکان داره با یک بار دو بار گفتن مسئله از ریشه درست نشه و همیشه تکرار باعث بار عصبی و فشار به اونا میشه و ممکنه باعث کدورت بشه
باید چه کرد؟

بازم ممنون اقای مرصاد از سوالتون

با سلام
یه راه اینه که وقتی دارن غیبت می کنن شما محاسن غایب را یاد کنید و آبرویش را بخرید.
بعدش نهی از منکر کنید و ............
اگه کارساز نبود ، ملس را ترک کنید تا خودتون آلوده نشوید.
یا حق

مرصاد;228322 نوشت:
بنام الله با صلوات بر محمد وال محمد تو خونه وقتی غیبت میشه و مسخره می کنن من میگم این کار رو نکنید اما گوش نمی کنن و من هم بعضی مواقع عصبانی شده یه حرفی می زنم که بعدا هم خودم ناراحت میشم البته این طور نیست که در دفعه اول حرف پرخاشگرانه بزنم چند بار می گم وقتی گوش نمی دن مجبور میشم حالا از همه عزیزان به خصوص کارشناسان می خوام کمکم کنند من چطور رفتار کنم ایا بی خیال بشم تا دلی رو نشکنم یا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

غارنشین;228383 نوشت:
با تشکر از دوست گرامی اقای مرصاد . سوال ایشون سوال من هم هست چجور باید به انسانهایی که باید احترامشون رو نگه داریم و اما از اون طرف دارن حد و حدود خدا رو نقض می کنند رفتار کنیم؟ از یک طرف به ، با نرمی سخن گفتن با پدر و مادر دعوت میشیم ، اما از طرفی وقتی از پدر و بخصوص مادر این اشتباه سر میزنه چطور باید برخورد کرد. و این رو هم در نظر بگیرین که امکان داره با یک بار دو بار گفتن مسئله از ریشه درست نشه و همیشه تکرار باعث بار عصبی و فشار به اونا میشه و ممکنه باعث کدورت بشه باید چه کرد؟

با سلام و احترام

جهت پرهیز از مطالب تکراری لطفا برای دریافت پاسخ به تاپیک زیر مراجعه نمایید:
http://www.askdin.com/thread11939.html

و برای اطلاع از شرایط و مراتب امر و نهی مطالعه تاپیک زیر مفید است:
http://www.askdin.com/thread10719.html

عاقبت بخیر باشید.

به علت تکراری بودن موضوع بسته شد.

موضوع قفل شده است