جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شك و ترديد در انتخاب همسر و ازدواج!

علاقه
    فوتبال
    نوشته
    13
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    75

شك و ترديد در انتخاب همسر و ازدواج!

با سلام. بنده یک دختری رو دوست داشتم به مدت 4 سال. بعد 4 سال اون منو رها کرده و عاشق پسر فامیلشون شد. من به شدت ضربه خوردم. به هر نحوی خواستم مجبورش کنم به برگشتن. حتی با ابرو ریزی جلوی پسره. قبول دارم که کارم اشتباه بوده. الان یک خانمی که کارش مربوط به بنده هست از من خوشش اومده. زیبا و خانم و هم چنین شاغل است. از رفتارش معلومه که از من خوشش اومده. اولی که رفت 22 سال سن داره و این خانم 26 سال. من 28 سالمه. مهندس نفت هستم. حالا موندم کدوم رو انتخاب کنم. آیا با وجود خیانتی که اولی کرده بمونم به پاش ؟
    ایا برم با دومی ؟
    البته اولی فراموشم نمیشه. ترسم اینه که برم با دومی اولی برگرده. مخصوصا الان که اون پسره رهاش کرده. میترسم برگرده و من دو دل بشم. دومی هم از من متنفر بشه.
    دلم با اولیه
    ولی دومی منو به شدت دوست داره و موقعیت شغلیش بهتره. اولی ترم آخر محیط زیست. دومی مهندس کامپیوتر و شاغل شرکت نفته. خودمم مهندش شرکت نفتم.
    اگه اولی برگرده بگه اشتباه کردم من دو دل میشم. تو رو خدا یکی منو از این مصیبت که توشم نجات بده. بگید چه کنم؟ اعصاب برام نمونده
    بازم میگم دلم با اولیه. اگه اولی برگرده ترجیحش میدم چون 4 سال باش بودم و همه هم میدونن.
    دومی هم خانم خوب و متینیه. از لحاظ زیبایی دوتا در یک سطحن. راهنماییم کنید. ممنونم

2. صلوات ها 9

3.  

نوشته
    86
    حضور
    4 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    516

با سلام
    میتونید با اولی صحبت کنید و نظر اخرش رو جویا بشین و تصمیم جدی رو بگیرین
    شما میگین اولی یکی دیگه رو دوست داشته درسته پس شما رو برای ازدواج نمیخواسته اگر غیر این بوده با یکی دیگه نمیرفت
    حالا اگه اولی برگرده مطمئنین تو زندگی باهاش به مشکل برنمیخورین مطمئنین میتونین بهش اعتماد کنین؟با توجه به اینکه شمارو با یکی دیگه عوض کرده؟؟؟؟؟؟؟؟
    این که قبول ،هیچ چیز عشق اولی نمیشه ولی این بین فقط شما عاشق بودین اگر اون خانم هم عاشق بودن هیچ وقت شمارو بیخیال نمیشدن
    در ضمن همه چیز درس و تحصیلات و زیبایی نیست یکم تو معیارهاتون تجدید نظر کنین تا بهترین رو انتخاب کنین
    عجله هم نکنید و توکل برخدا کنین و البته میتونین در مورد دومی تحقیق بکنین ولی به طوری که خودش متوجه نشه ان شالله بتونین تصمیم درست بگیرین
    ویرایش توسط بوی یاس : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ در ساعت ۱۹:۲۳
    وَ قَالَ علی[عليه السلام] مَنْ حَاسَبَ نَفْسَهُ رَبِحَ وَ مَنْ غَفَلَ عَنْهَا خَسِرَ وَ مَنْ خَافَ أَمِنَ وَ مَنِ اعْتَبَرَ أَبْصَرَ وَ مَنْ أَبْصَرَ فَهِمَ وَ مَنْ فَهِمَ عَلِمَ .
    و درود خدا بر او ، فرمود : كسى كه از خود حساب كشد ، سودى مى برد، و آن كه از خود غفلت كند زيان مى بيند ، و كسى كه از خدا بترسد ايمن باشد، و كسى كه عبرت آموزد اگاهى يابد، و آن كه آگاهى يابد مى فهمد ، و آن كه بفهمد دانش آموخته است!.

5. صلوات ها 8

نوشته
    352
    حضور
    3 روز 46 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2573

به نظر من دومیه بهتره!

7. صلوات

نوشته
    12
    حضور
    2 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    34

4سال فرصت داشتی اولیو شرعن و قانون مال خودت کنی ولی استفاده نکردی.به هر حال اگر م برگرده به خاطر خلا عاطفی از بابت اون پسرست و اگر پیشنهاد دیگه ای دریافت کنه بعید نیست بازم ترکت کنه.بهتره اولیو یه مهره سوخته فرض کنی و برای اینکه بتونی فراموشش کنی هر چیزی که تو رو به یادش می اندازه دور بریز و از روش توقف فکر استفاده کن.وقتی به جایی رسیدی که هیچ گونه احساس - یا + نسبت به اون دختر نداشتی می تونی وارد رابطه جدید بشی.البته نه مثل اولی که 4سال وقتتو تلف کنی آخرشم ضدحال بخوری.رابطه ای به قصد شناخت و زیر نظز خانواده ها.پس با این حساب دومیو هم باید تا فراموش کردن اولی فراموش کنی.

9. صلوات ها 4

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8431

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaahwaz نمایش پست ها
    با سلام. بنده یک دختری رو دوست داشتم به مدت 4 سال. بعد 4 سال اون منو رها کرده و عاشق پسر فامیلشون شد. من به شدت ضربه خوردم. به هر نحوی خواستم مجبورش کنم به برگشتن. حتی با ابرو ریزی جلوی پسره. قبول دارم که کارم اشتباه بوده. الان یک خانمی که کارش مربوط به بنده هست از من خوشش اومده. زیبا و خانم و هم چنین شاغل است. از رفتارش معلومه که از من خوشش اومده. اولی که رفت 22 سال سن داره و این خانم 26 سال. من 28 سالمه. مهندس نفت هستم. حالا موندم کدوم رو انتخاب کنم. آیا با وجود خیانتی که اولی کرده بمونم به پاش ؟

با سلام

نگفتید که چرا و در چه مرحله ای بودید که اسمش را خیانت گذاشتید ؟!

اسم این عمل بی وفایی است که بعلت احساسی بودن روابط اولیه ، متداول است اما شما باید عاقلانه تصمیم بگیرید و نگران احساسات اولیه نباشید زیرا که گذشت زمان همه چیز را کمرنگ و نابود میکند .

وآن دختر هم سزای عمل خود را دیده زیرا خود کرده را تدبیر نیست ...توکل برخدا

11. صلوات ها 5

علاقه
    فوتبال
    نوشته
    13
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    75

با سلام. بنده عرض کردم خواستگاری اولی رفته و مشکل آنها فقط بیکاری بنده بوده است. همه راضی بودند. حتی دختر با کمال میل قبول کرده بود. بیشتر وقت ها او به سمت من میآنمد تا من به او . بسیار مرا دوست داشت. ولی یک دفعه همه چی بهم خورد و او گفت من یکی دیگر را می خواهم حال مانده ام در انتخابم. اگه برای دومی هم تصمیم نگیرم او هم از دستم خواهد رفت. ولی فکر اولی را چه کنم. دیووانه شدم . لطفا کمک کنید

13. صلوات ها 3

نوشته
    213
    حضور
    5 روز 13 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    930

سلام
    به نظر من یک بار، اون هم برای آخرین بار با خانوادتون برای خواستگاری دوباره برید، تمام حرف های آخرتون رو در همون جلسه البته به صورت خصوصی به دختر بزنید و چند روزی برای جواب به دختر اولی فرصت بدید، در صورتی که جواب دختر منفی بود، اون وقت برای دومی اقدام کنید.
    در صورت تحقیق برای دومی هم سعی کنید فعلا خود فرد دوم چیزی نفهمه و به صورت پنهانی ابتدا تحقیق کنید در صورت قطعی بودن به خواستگاری برید.
    ویرایش توسط بانو : ۱۳۹۱/۰۳/۱۷ در ساعت ۰۷:۱۲

15. صلوات ها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری