يك بهانه گير را ارشاد كنيد...!!!

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
يك بهانه گير را ارشاد كنيد...!!!

با سلام

قصد ارشاد يكي از دوستانم را دارم. خيلي باهاش صحبت ميكنم اما بهانه ميگيرد.به نظر خودم چون دين را محدوديت ميداند، قصد محدود شدن بوسيله دين را ندارد و بهانه گيري ميكند.
مثلا چون حرفه او گيتار الكتريك است و گيتار الكتريك در دين حرام است قصد ترك آن را نداشته و بهانه ميگيرد.
به نظرتان با او چه كنم؟

برچسب: 

alex;227977 نوشت:
با سلام

قصد ارشاد يكي از دوستانم را دارم. خيلي باهاش صحبت ميكنم اما بهانه ميگيرد.به نظر خودم چون دين را محدوديت ميداند، قصد محدود شدن بوسيله دين را ندارد و بهانه گيري ميكند.
مثلا چون حرفه او گيتار الكتريك است و گيتار الكتريك در دين حرام است قصد ترك آن را نداشته و بهانه ميگيرد.
به نظرتان با او چه كنم؟

به نام خدا.

فکر کنم اول یک چیزهایی که واجب تر هست رو بهشون بگید بهتر باشه تا گیتار برقی.

ولی زیاد هم خودتون رو دردسر ندید. شما فقط تذکر بدید من باب اینکه امر به معروف کرده باشید. پیامبر خدا (ص) هم نمیتونه همه رو ببره بهشت.

با آرزوی سلامتی ، ستایشگر :Gol:

به نام خدا

شما فکر کن گیتار برقی می برتش جهنم . از دست شما خارجه کسی که علاقه درونی به یه چیزی داره نمی تونی ازش جداش کنی.

به قول این دوست عزیزمون ، بله دین چیزای مهم تری هم داره واسه گفتن آخه گیتار برقی چیه واسه بحث کردن ! این مناسب نیست و یک چیز جزئی و کاملا شخصیه . شما سعی کن اول در مسائل فلسفی ارشادش کنی تا قوانین حاکم بر نواختن یک گیتار زبان بسته !!! عجب

[="mediumturquoise"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ[/]

سلام دوستان

راستش من خیلی در این مورد نمیدونم اما یه نکته ای رو با اجازه میگم.

[="red"]به عقل طرف خیلی احترام[/] بگذارین هیچ موقع بهش نگین که تو نمی فهمی ، اگه فکر می کنید که داره اشتباه میکنه بهش بگین بیا با هم به درستی و صحت این مطلب و حقیقت پی ببریم.
بیشتر این بهانه گیری ها مال اینه که افرادی قبل از شما به عقل ایشون احترام نگذاشتن و ایشون الان مقابل شما جبهه گیری میکنه. چون به فهم و شعور ایشون ضربه وارد شده.
به نظر من بهشون بگین بیایید [="red"]با هم ، دوش به دوش هم به یه نتیجه ای درست و عقلانی در این موضوع برسیم[/] و حقیقت هر چه که بود هر دو ازش تبعیت می کنیم. اما عقلانی.( روی عقلانی بودنش تاکید کنید چون اکثر جوونای ما فکر میکنند دین یه امر روحانیه نه عقلانی).
نه این که شما حرف بزنید طرف مقابل هم فقط بگه چشم.
و یادتون باشه یکی از بد ترین دردهای زندگی ، توهین به عقل انسانه (چون تجربه کردم میگم)

ببخشین من فقط در همین حد می دونستم ، امیدوارم با دانش و تفکر خودتون و کمک دوستان به یک نتیجه مطلوب برسین.

التماس دعا..

ستايشگر;227979 نوشت:
به نام خدا.

فکر کنم اول یک چیزهایی که واجب تر هست رو بهشون بگید بهتر باشه تا گیتار برقی.

ولی زیاد هم خودتون رو دردسر ندید. شما فقط تذکر بدید من باب اینکه امر به معروف کرده باشید. پیامبر خدا (ص) هم نمیتونه همه رو ببره بهشت.

با آرزوی سلامتی ، ستایشگر :gol:

سلام دوستان منكه از اون اول بهش نگفتم گيتار الكتريك حرامه!اصلا من بهش اينو نگفتم
توي صحبت هامون يه اشاره اي به اين قضيه كرد.(يه ارزن عقل هم براي بنده قائل باشيد)
گفتم دليل و بهانه ي اصليش اينه كه دين رو محدوديت مي دونه مثلا حجاب رو !
هر چيزي هم كه بهش ميگم دليل ميارمو...به هيچ صراطي مستقيم نيست!
حالا چي كارش كنم؟

غارنشین;228380 نوشت:
[="mediumturquoise"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ[/]

سلام دوستان
راستش من خیلی در این مورد نمیدونم اما یه نکته ای رو با اجازه میگم.
[="red"]به عقل طرف خیلی احترام[/] بگذارین هیچ موقع بهش نگین که تو نمی فهمی ، اگه فکر می کنید که داره اشتباه میکنه بهش بگین بیا با هم به درستی و صحت این مطلب و حقیقت پی ببریم...............

نكته اي گفتيدبس خطير و نغيز
ممنون از لطفتون!!!

گیتار برقی....یه صدایی داره....ادم ویاد موسیقی هایه اونجوریه امریکایی میندازه...حالت وگاهی عوض میکنه اما میشه باهاش جوری نواخت که اینجوریا نشی....تازه دوستتون نواختنش ودوست داره...یه علاقه است که چند روز دیگه از سرش می افته شما اون وب:Sham:ا یه ساز دیگه سرگرم کن که شاعرانه تر وعارفانه تر باشه هی براش بگو رفتیم فلان ساز اینجوریه خیلی باهاله تو انجمنش عضو شدم...تو هم بیا با هم باشیم....یا بگو که شما خیلی فلان ساز ودوست داری جو گروه دوستی تون واز گیتار برقی ببر سمت ویلون گیتار دوتار...یه چیزه دیگه...:Hedye::ok:

اینجور آدما خیلی سخت ارشاد میشن!
پیشنهاد میکنم اصلا و ابدا بهش نصیحت دینی نکنید!
اگر هم چیزی میخوایید بهش بگید غیر مستقیم بگید!
مثلا یک اس ام اس تاثیر گذار رو بین چند تا جک براش بفرستید ! تا اون حرف رو به عنوان یک اس ام اس بپذیزه نه به عنوان یک نصیحت!
یا یک کلیپ تاثیر گذار رو بین چند تا کلیپ خنده دار براش بلوتوث کنید تا شاید تو خلوت خودش بره ببینه یک تکونی بخوره!
بعضی آدم ها برای هدایت شدن منتظر شنیدن یک صدا هستند ! یا دیدن یک کلیپ میتونه از این رو به اون روشون کنه! یا خوندن یک متن....
نا امید نباش....
موفق باشید....!

موضوع قفل شده است