مشکل یکی از دوستانم در مورد آگاهی رابطه غیر مشروع آشنایانش

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکل یکی از دوستانم در مورد آگاهی رابطه غیر مشروع آشنایانش

یکی از دوستانم این مشکل را دارد :

متوجه رابطه غیر مشروع زن یکی از آشنایانش شده است. به این صورت که زن آن مرد با یک نفر دیگر رابطه دارد و حالا دوست من در یک دو راهی قرار دارد که این موضوع را کاملا به شوهرش بگوید که باعث از هم پاشیدن زندگی او می شود و اگر نگوید حق الناسی بر او وارد می شود .

درمورد وجود رابطه نامشروع هم مطمئن هست با مدرک

لطفا راهنمایی کنید

قسمت جالب اینه که

شوهرش هم تا حدودی خبر دار شده

اما دوست نداره باور کنه !

victoryone;227940 نوشت:
یکی از دوستانم این مشکل را دارد : متوجه رابطه غیر مشروع زن یکی از آشنایانش شده است و به این صورت که زن آن شوهر با یک نفر دیگر رابطه دارد و حالا دوست من در یک دو راهی قرار دارد که این موضوع را کاملا به شوهرش بگوید که باعث از هم پاشیدن زندگی او می شود و اگر نگوید حق الناسی بر او وارد می شود . درمورد وجود رابطه نامشروع هم مطمئن هست با مدرک

سلام

شهود شرعی و قانونی هم دارد؟

عبد الحجج;227942 نوشت:

سلام

شهود شرعی و قانونی هم دارد؟

آره چند نفر شاهد هم دارند

victoryone;227940 نوشت:

متوجه رابطه غیر مشروع زن یکی از آشنایانش شده است و به این صورت که زن آن شوهر با یک نفر دیگر رابطه دارد و حالا دوست من در یک دو راهی قرار دارد که این موضوع را کاملا به شوهرش بگوید که باعث از هم پاشیدن زندگی او می شود و اگر نگوید حق الناسی بر او وارد می شود .

لطفا راهنمایی کنید

دو راهی خیلی بدیست و تصمیم گیری خیلی سخت است

چون شرایط رو نمی دونم فقط میگم در تصمیم گیری عجله نکنید خوب فکر کنید جوانب را بسنجید راهکارهای موجود را مرور کنید

victoryone;227940 نوشت:

متوجه رابطه غیر مشروع زن یکی از آشنایانش شده است و به این صورت که زن آن شوهر با یک نفر دیگر رابطه دارد و حالا دوست من در یک دو راهی قرار دارد که این موضوع را کاملا به شوهرش بگوید که باعث از هم پاشیدن زندگی او می شود و اگر نگوید حق الناسی بر او وارد می شود .

لطفا راهنمایی کنید

[="blue"]هرکس یاکسانی به زن شوهر دار تهمت زنا بزنند یا انرا افشاء کنند و مجموعاً چهار شاهد عادل مرد نباشند باید حد شرعی یعنی 80 ضربه تازیانه بخورند یعنی اگر حداقل چهار نفر نباشند یا در بین را ه یانزد قاضی یکی کوتاه بیاید بقیه تازیانه خواهند خورد .[/]

نقل قول:
[="darkgreen"]وَالَّذِینَ یرْمُونَ الْمُحْصَنَاتِ ثُمَّ لَمْ یأْتُوا بِأَرْبَعَةِ شُهَدَاءَ فَاجْلِدُوهُمْ ثَمَانِینَ جَلْدَةً وَلَا تَقْبَلُوا لَهُمْ شَهَادَةً أَبَدًا وَأُولَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ«النور/4»
و کسانی که نسبت زنا به زنان شوهردار می‏دهند سپس چهار گواه نمی‏آورند هشتاد تازیانه به آنان بزنید و هیچگاه شهادتی از آنها نپذیرید و اینانند که خود فاسقند[/]

victoryone;227940 نوشت:

لطفا راهنمایی کنید

اگر قدرت بیان خوبی دارین با استفاده از قران و ترس از اخرت اون خانوم را ابتدا امر به معروف و نهی از منکر کنید !!! و ایشان را از عواقب کارشان در این دنیا و اون دنیا بترسانید .

دنیا و لذات ان زودگذر است و وای بر زنان و مردان کم ایمان که چه سرنوشت شومی در انتظارشان است

به امید خدا مسئله این اشنایتان هم خوب بشود

victoryone;227940 نوشت:
یکی از دوستانم این مشکل را دارد : متوجه رابطه غیر مشروع زن یکی از آشنایانش شده است و به این صورت که زن آن شوهر با یک نفر دیگر رابطه دارد و حالا دوست من در یک دو راهی قرار دارد که این موضوع را کاملا به شوهرش بگوید که باعث از هم پاشیدن زندگی او می شود و اگر نگوید حق الناسی بر او وارد می شود . درمورد وجود رابطه نامشروع هم مطمئن هست با مدرک لطفا راهنمایی کنید

با سلام و احترام

در فرض سوال،وظیفه فقط امر به معروف و نهی از منکر است و نیازی به بیان مساله نزد همسر نیست.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

منظور از شاهد...ینی کسی که مستقیما رابطه نامشروع جنسی رو دیده نه حالت دیگه ای را!!!

آوردن 4 شاهد این جوری سخته یعنی نیست....پس بهتره برای اینکه خودتون حد نخورید سکوت کنید و به صورت غیر مستقیم که متوجه نشن شمایید:nashenas: به اون خانوم گوشزد کنید مثلا با فرستادن یک پیام با یه شماره اعتباری و قطع اون......

آقا این چه وضعیه !؟ چرا چنین کسی رو رسوا نکنه !؟ بیچاره اون مرده !!!

آخه اونا که کارشونو در ملا عام نمی کنن که 4 نفر شهادت بدن . اگه به مرده بگه . اونم دنبالش کنه . خودش حساب کار میاد دستش !!!

موضوع قفل شده است