حکم ازدواج با فرد دو جنسه؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم ازدواج با فرد دو جنسه؟

سلام علیکم

واسم چند وقتی سوالی پیش اومده.

حکم ازدواج با 2 جنسه چیست؟

1- فردی که ظاهر - خصوصیات - اندام و عواطف زنانه دارد ولی جنسیت مردانه

2- فردی که ظاهر - خصوصیات - اندام و روحیه مردانه دارد ولی جنسیت زنانه

مرجع تقلید : آیت الله مکارم

just.for.you;227937 نوشت:
سلام علیکم واسم چند وقتی سوالی پیش اومده. حکم ازدواج با 2 جنسه چیست؟ 1- فردی که ظاهر - خصوصیات - اندام و عواطف زنانه دارد ولی جنسیت مردانه 2- فردی که ظاهر - خصوصیات - اندام و روحیه مردانه دارد ولی جنسیت زنانه مرجع تقلید : آیت الله مکارم

با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سئوال شما

این چنین فردی مکلف است مطابق آنچه در ظاهر هست ، ازدواج کند و صرف داشتن احساسات جنس مخالف ، جنسیت کسی را تغییر نمی دهد . (1)

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم

سلام

آقا سجاد خیلی ممنونم از بابت پاسخگوییتون . ببخشید من متوجه نشدم و منظور از ظاهر: اندام و قیافه بود یا آلت تناسلی؟

just.for.you;228116 نوشت:
سلام آقا سجاد خیلی ممنونم از بابت پاسخگوییتون . ببخشید من متوجه نشدم و منظور از ظاهر: اندام و قیافه بود یا آلت تناسلی؟

با عرض سلام مجدد خدمت حضرتعالی

خواهش می کنم

منظور از اندام ظاهری برای تعیین جنسیت ، داشتن آلت تناسلی کامل یکی از جنس هاست .

موفق و پیروز باشید

با عرض سلام و تشکر

آقا سجاد عزیز

یعنی فردی که تمام [="blue"][="blue"]ظاهر و اندام و فرم و ظرافت و جانب و خصوصیات و خلقیات و حسنیات و صدا و سلول و کبد و معده و چشم و...[/] [/]دخترانست و هیچ احساس مردانه ای نداره صرفا بخاطر داشتن آلت تناسلی مردانه باید زن بگیره؟

آقا سجاد بخدا iq پایین نیست . شما بذارید به پای کنجکاوی و واقعا هم همینطوره

یا حق

just.for.you;228268 نوشت:
با عرض سلام و تشکر آقا سجاد عزیز یعنی فردی که تمام ظاهر و اندام و فرم و ظرافت و جانب و خصوصیات و خلقیات و حسنیات و صدا و سلول و کبد و معده و چشم و... دخترانست و هیچ احساس مردانه ای نداره صرفا بخاطر داشتن آلت تناسلی مردانه باید زن بگیره؟ آقا سجاد بخدا iq پایین نیست . شما بذارید به پای کنجکاوی و واقعا هم همینطوره یا حق

با سلام و احترام

به لحاظ شرعی،ملاک همان است که استاد سجاد بزرگوار بیان کردند یعنی جنسیت فرد مطابق با اعضاء جنسی او تعیین می شود نه احساسات و ...

موفق و موید باشید.

موضوع قفل شده است