کدام تفکر در مورد امام زمان صحیح است؟

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کدام تفکر در مورد امام زمان صحیح است؟

سلام

میخواستم بدونم در مورد ظهور امام زمان کدام تفکر صحیح است ؟

مثلا ما منتظر جمعه هستیم که امام زمان ظهور کند یا بعضی ها میگن شنبه فرقی نمیکنه حالا میگیم جمعه خوب من منتظر این جمعه میمونم و دعا میکنم تا امام زمان ظهور کند و از سوی دیگه این اتفاق هرگز نمیافتد چون هنوز نشانه های حتمی هنوز رخ ندادن مثلا ندای اسمانی در ماه رمضان

پس من اول باید منتظر نشانه ها باشم مثلا سفیانی خروج کند بعدش تو ماه رمضان یه ندایی شنیده شود بعدش تو ماه محرم ظهور اتفاق بیافتد حالا با این شرایط منتظر موندن من نوعی برای ظهور حضرت برای این جمعه فایده ایی ندارد !!! تا ندای اسمانی شنیده شود ؟؟؟

کدام تفکر صحیح است !!!

برای ظهور باید دعا کرد ؟؟

یا برای علائم حتمی که اتفاق بیافتن؟؟؟ تا حضرت ظهور کنند و جهان را پر از عدل داد کنن

به امید اینکه امسال سال ظهور باشه

فرمانده;227910 نوشت:
برای ظهور باید دعا کرد ؟؟ یا برای علائم حتمی که اتفاق بیافتن؟؟؟ تا حضرت ظهور کنند و جهان را پر از عدل داد کنن

سلام

هردو سوال یکی است!! فکر کنم

کمی بازتر می کنید؟

یخن ز هر جمعه زدید وبعد این دو سوال؟

باید دعا کرد برای ظهرو و علائم ظهور و عمل کرد:ok:

ببخشید این پست را حذف کنید خالی امده بود !!:Gol:

عبد الحجج;227914 نوشت:
کمی بازتر می کنید؟

مثلا من چه جوری میتونم این جمعه منتظر ظهور باشم در صورتی که هنوز ندای اسمانی ماه رمضان را نشنیده ام ؟؟؟

فرمانده;227924 نوشت:
مثلا من چه جوری میتونم این جمعه منتظر ظهور باشم در صورتی که هنوز ندای اسمانی ماه رمضان را نشنیده ام ؟؟؟

سلام

انتظار برا ظهور منافاتی با عدم رخ داد علائم نداره

که اتفاقا پشت انتظار حکمتی نهفته است که خوبه

که یکیش می تونه عدم فراموشی امام باشه که یکی از نشانه ها است:ok:

یا حتی ممکنه زمینه ساز ظهور باشه:Gol:

نقل قول:
کدام تفکر صحیح است !!!

یا برای علائم حتمی که اتفاق بیافتن؟؟؟ تا حضرت ظهور کنند و جهان را پر از عدل داد کنن

سلام

اصلا منظور از دعا کردن ظهور نیست

منظور اینه که برای ظهور زیاد دعا کنید که همانا گشایش امور دنیوی و اخروی شما در همین دعاهاست!!!(همین)

والا این اصلا از عقل سلیم بدور است عزیز!

اخه بعضی ها را میبینم که وقتی جمعه میاد و تمام میشه ناراحت میشن !!! میگن این جمعه هم نیامد !!!

این صحبت ناشی از چی است !!! عدم اگاهی نسبت به علائم یا اشتیاق و عشق زیاد نسبت به امام که شاید این تفکرشان باشه که علائم هم میتونه در طی یک روز اتفاق بیفته ؟

فرمانده;227910 نوشت:
سلام

میخواستم بدونم در مورد ظهور امام زمان کدام تفکر صحیح است ؟

مثلا ما منتظر جمعه هستیم که امام زمان ظهور کند یا بعضی ها میگن شنبه فرقی نمیکنه حالا میگیم جمعه خوب من منتظر این جمعه میمونم و دعا میکنم تا امام زمان ظهور کند و از سوی دیگه این اتفاق هرگز نمیافتد چون هنوز نشانه های حتمی هنوز رخ ندادن مثلا ندای اسمانی در ماه رمضان

پس من اول باید منتظر نشانه ها باشم مثلا سفیانی خروج کند بعدش تو ماه رمضان یه ندایی شنیده شود بعدش تو ماه محرم ظهور اتفاق بیافتد حالا با این شرایط منتظر موندن من نوعی برای ظهور حضرت برای این جمعه فایده ایی ندارد !!! تا ندای اسمانی شنیده شود ؟؟؟

کدام تفکر صحیح است !!!

با سلام و عرض ادب
وظیفه شیعیان در عصر غیبت انتظار صحیح است. انتظار ی که از مقوله عمل است نه صرف لقلقه لسان.
کسی که منتظر فرج است همواره دعا می کند که خداوند موانع آن فرج رااز میان بردارد علاوه براینکه خود در زمان غیبت به وظایف الهی خود عمل می کند.
اما اینکه فلان نشانه محقق شود شاید در اصل تحقق آن یا کیفیت آن بدا و تغییری صورت پذیرد؛ بنابراین آنچه مطلوب است درخواست ظهور منجی بشریت عج الله تعالی فرجه الشریف به همراه عمل به وظایف است.

موضوع قفل شده است