ترسیدن از دعا کردن

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ترسیدن از دعا کردن

باسلام

من یه بار همین حاجت رو از خدا خواستم فکر کردم دیر براورده میشه.ولی تا الان فکر کردم
حدس میزنم خدا پاداش عملم رو تبدیل به این حاجت نمیکنه.یه مدت کنار گذاشتم این دعا رو.
ولی همش فکر میکنم چجوریه از یه مسیر دیگه میخوام برم راهم بنبسته.پس حتما این دعا رو بخونم حاجتم رو میگیرم.اما اما...
اگر دعا کنم مثل بعضیها که حاجت دارند جهله میگیرند عملهای سنگینی انجام میدند
ولی دعاشون براورده نمیشه.میترسم منم ایندفعه اینطوری بشم.
پیش خودم بگم
"خدا منو دوست نداره.همش علکیه.چرا مصلحت نبود با این همه گرفتاری که یه ذره اش قابل کم شدن نیست."
چون امام زمان نیست اگر یه عملی انجام بدم و نتیجه نگیرم بیام خدای نکرده کافر بشم.دیگه نماز رو بزارم کنار ازروی خشم نسبت به خدا وائمه.
این همه پیامد بدیهی نیست دوستان؟

پس چجوری خواسته ام رو از خدا بگیرم؟

کسی نیست جواب بده.عجب مرکز پاسخگویی هست اینجا!!!

سلام
شما 100%مطمئنید این خواستتون به مصلحتتونه؟و خدا بهتون نمیده؟
دعاتون رو مختص به یه خواسته نکنین شاید به صلاحتون نیست و خدا براورده نمیکنه تو دعاهاتون رضایت خدارو قرار بدین نه اینکه زوم کنین به یه مورد که حتما همون بشه و لا غیر
در ضمن تو کاراتون مراقبه داشته باشین تا جایی که میتونین خودتون رو اصلاح کنین(قصدم جسارت نیست نمیخوام بگم خدایی نکرده گناه میکنین)صدقه دوای دردهاست تا میتونین دست نیازمند رو بگیرین رابطتون رو با خدا نزدیکتر و نزدیکتر کنین و در اجابت دعاتون عجول نباشین
در ضمن برای رسیدن به خواستتون فقط دعارو قرار ندین از شما حرکت و از خدا برکت تلاش خودتون هم بکنین

پس کارشناس کجاست؟اصلا رسیدگی نمیکنید.اگر جواب نداره سوالم خوب قفل یا حذفش کنید تاپیکم رو.
ما هم تکلیف خودمون رو بدونیم.

taliya;228340 نوشت:
پس کارشناس کجاست؟اصلا رسیدگی نمیکنید.اگر جواب نداره سوالم خوب قفل یا حذفش کنید تاپیکم رو. ما هم تکلیف خودمون رو بدونیم.

با سلام

دوست گرامی کمی عجله دارید ؟!

اگر در دعا هم اینچنین باشید به نتیجه نمیرسید .

از مطالب شما برداشتم اینه که شیطان نمیخواد شما دعا کنید ، زیرا دعا تنها وسیله ما انسانها است و شما دعا کنید نه با آن شرایط سخت ... معمولی هم میتوانید دعا کنید واگر حاجت نگرفتید مطمئن باشید که بصلاح شما نبوده و بهتر از آن به حساب شما ریخته شده است .

شرایط دعا هم در اخبار آمده که بادلی پاک وعملی خالص و ثنا حضرت حق و صلوات و دعا و صلوات ... حاجت بخواهید که مقرون به اجابت است . مخصوصا در ایام الله و مکانهای معروف .

ان ربی قریب مجیب .

مثلا مکانهای معروف کجاست و زمانهای معروف؟

با سلام

بعضی از روزها و ماهها و مکانها مثل ماههای ذیقعده و ذیحجه و ماه مبارک رمضان و رجب وشعبان و شب و روز جمعه و روز عرفه و روز غدیر ومباهله و مبعث و همچنین کنار کعبه و مدینه النبی (ص) و حرم مطهر ائمه وفرزندان ایشان علیهم السلام؛ خصوصیت برای دعا وانابه بدرگاه الله تعالی دارند . وذکرهم بایام الله .

taliya;228127 نوشت:
امضاء » taliya عجيب است كسي كه تقدير الهي را باور دارد اما زانوي غم در بغل گرفته است

با سلام
امضای خود را قبول کن
انشاالله خواسته شما برآورده می شود.

سلام

کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا

تا زمانی که انتقام خون امام حسین گرفته نشود و خبیث از طیب جدا نشود، خداوند چندان به راحتی و بدون هزینه دعای کسی را مستجاب نمی کند.

aminj;228382 نوشت:
سلام

کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا

تا زمانی که انتقام خون امام حسین گرفته نشود و خبیث از طیب جدا نشود، خداوند چندان به راحتی و بدون هزینه دعای کسی را مستجاب نمی کند.

ببخشید دوست عزیز کدوم معصوم این حرف رو گفتند.پس چکار باید بکنیم؟

taliya;228402 نوشت:
ببخشید دوست عزیز کدوم معصوم این حرف رو گفتند.پس چکار باید بکنیم؟

من هم به گوشم خورده است و مسایل سندی اش با کارشناسان. ولی با توجه به اینکه برای انسانهای مومن واقعی سختیهای زیادی دیده ام به نظر خودم می تواند صحیح باشد.
ما باید دعا کنیم و اگر هم مستجاب نشد به یاد روزی باشیم که سر امام حسین را بریدند و در ظاهر اتفاقی نیافتاد.

موضوع قفل شده است