یک مشکل به نظر شما دلیلش چیست ؟؟درخواست از دیگران

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یک مشکل به نظر شما دلیلش چیست ؟؟درخواست از دیگران

سلام دوستان گل.
من یک مشکلی دارم خجالت می کشم از دوستان و نزدیکان درخواست چیزی را بکنم !!! چون می ترسم که بگن نه و من کلی ضایع بشم :((((
می خواستم ببینم شما دوستان راه حلی به ذهنشون می رسه که این مشکل در من را حل کنند ؟؟

به نام خدا
سلام علیکم

فکر کنم این سخن حضرت علی بیشتر از همه راهگشای مشکل شما باشه که فرمودند:
هنگامی که از چیزی میترسی ، خود را در آن بیفکن ، زیرا گاهی ترسیدن از چیزی ، از خود آن سخت تر است

اینقدر درخواست کن که از جواب رد شنیدن ترسی نداشته باشی
(هرچند تا اونجا که میتونی از درخواست از دیگران اجتناب کنید بهتره اما این مورد شما فرق داره :Cheshmak:)

در پناه حق
التماس دعا :Sham:

اره با شما موافقم ولی من موقعی که ضایع بشم می رم تو فکر کلا دپرس می شم !! تا یک مدت طولانی !!! برای این چی کار کنم ؟؟

کسی نظری نداره ؟

سلام

سنگین ترین و دارا ترین انسان کسی هست که از دیگران چیزی نخواهد!

اگر بازم می بینی که نمی تونی... بهتره هر چیزی رو که از دیگران می خوای بهش بگی ،من در عوضش فلان چیز و بهت میدم!

اینطوری جواب میده!

izraeel;228014 نوشت:

سلام

سنگین ترین و دارا ترین انسان کسی هست که از دیگران چیزی نخواهد!

اگر بازم می بینی که نمی تونی... بهتره هر چیزی رو که از دیگران می خوای بهش بگی ،من در عوضش فلان چیز و بهت میدم!

اینطوری جواب میده!

من الان نفهمیدم . بهتره از دیگران درخواست نکنم یا بکنم :d

سلام

داشتن همچین مشکلی بر میگرده به پایین بودن اعتماد به نفس شما البته نه به این معنی که بد باشه هر مشکلی یه راه حلی داره دیگه فقط بهتره یکم رو خودت کار کنی کتابهای زیادی در این زمینه منتشر شده میتونی از اونام استفاده کنی...

rezachess;227352 نوشت:
سلام دوستان گل.
من یک مشکلی دارم خجالت می کشم از دوستان و نزدیکان درخواست چیزی را بکنم !!! چون می ترسم که بگن نه و من کلی ضایع بشم :((((
می خواستم ببینم شما دوستان راه حلی به ذهنشون می رسه که این مشکل در من را حل کنند ؟؟

سلام عليكم
خوب شايد به اعتماد به نفس ربط داشته باشه.شما بايد بي خيال باشي نسبت به اطراف وفكر اطرافيان.من سر كلاس حتي اگر اولين جلسه ام باشه نظرم رو ميگم اگر هم مثلآ تو جمعي باشم حرفم رو ميزنم واگر چيزي از كسي بخوام(كه البته دقيق نفهميدم منظورتون چه طور درخواستيه )مثلآ يه وقت آدم از يكي ميخواد كولر رو روشن كن يه وقت ديگه ميگه من الان دانشگاه نيستم ميتوني بري پيش استاد فلان حرف رو بزني يه وقت هم تو يه جمع برميگرده ميگه بچه ها زياد حرف زديم پاشيد بريم سر كار وزندگيمون!ويا ...فكر كنم منظورتون نوع دومه كه بايد فقط بدانيد نظر هيچ كس جز خداوند اهميت ندارد وقتي درخواستتان مشروع است وزحمت خاصي براي طرف نداره بگيدش وبدونيد اين فقط از نظر شماست كه باعث ضايع شدنتون ميشه اتفاقآ به تدريج كه اين كار رو انجام بديد خود به خود اعتماد به نفستون ميره بالا.بچه هاي اسك ديني خدانگهدار من از اسك دين دارم ميريم يه متن هم گذاشتم حرفهاي پاياني تو پاتوق كه نظر بديدكه هيچ كدوم محل نداديد خيليييي ممنون:)ولي به هر حال التماس دعا...

[="DarkSlateGray"]همینطور که دوستان گفتن ممکنه مشکل از اعتماد به نفس باشه ممکنه نباشه ، یا مثلا از غرور باشه که نمی خواین حتی یکنفر هم جواب رد بهتون بده .... خودتون بهتر می دونید .
اول از همه اینه که می گن آبروی مومن تو یه صندوقچه است و با هر بار درخواست یه مقدار از اون رو می ده.
ما همیشه باید کار درست رو انجام بدیم حتی اگه مطابق نفس باشه این یه قانونه ، شما نمی تونی که مثلا برای تزکیه و خودشکنی که کار غلط انجام بدی.
دوم اینه که خوب اینجا دنیاست و بالاخره یه سری از کارامون با کمک بقیه است .پس بالاخره مجبورین درخواست کنین اونوقته که باید یادتون باشه واقعا فقط نظر خدا مهمه .و البته از هر کسی هم نباید درخواست کرد. وبدونین این مردم نیستند که کار شما رو راه می اندازند فقط خداست.
[/]

دوست گرامی
چون ما اون درخواست و شرایط و ... و ...
نمی دانیم هر کسی نظر شخصی خودش را اعلام می کند که شاید اشتباه باشد شاید درست
ولی به نظرم نمی تواند اصلا به شما کمک کند
-____________________________________-
بنابراین به نظر من
اگر بتوانید از واسطه استفاده کنید خیلی مفید است
یعنی با یک نفر که صمیمی هستید موضوع را به طور کامل بگوید که از طرف شما انجام بدهد
یا به شما مشورت بدهد که خودتان آن را انجام بدهید
-____________________________________-
دقیقا من هم در خیلی از موارد همین مشکل را دارم
ترسیدن از ضایع شدن یا ناراحت شدن دیگران از ما و ...
یکی از نشانه های افسردگی است
موفق باشید

با سلام خدمت همه دوستان
نظرات همه درسته هرکدوم به نوعی.
ولی دوستمون driver به نکته خوبی اشاره کردن. اینکه درخواستهای شما تو چه زمینه ای هستش خیلی مهمه بهتره با یه کارشناس مشورت کنید . از کارشناسهای اسک دین هم میتونید کمک بگیرید.
موفق باشید.

موضوع قفل شده است