استفاده شخصی از وسایل مسجد.

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استفاده شخصی از وسایل مسجد.

سلام وعرض ادب
من کاربر رایانه ی مسجد هستم وکارهای مسجد را بدون دست مزد انجام می دهم.
واما سوال من از محضر بزرگان این است که آیا گه گاهی اگر احتیاجی هست، استفاده ی شخصی از کامپیوتر مسجد حرام می باشد. مرجع تقلید من آیت الله سیستانی است.
خواهشا جواب را مستدل ومشاوره ایی بیان کنید

یارمهربان;226450 نوشت:
سلام وعرض ادب من کاربر رایانه ی مسجد هستم وکارهای مسجد را بدون دست مزد انجام می دهم. واما سوال من از محضر بزرگان این است که آیا گه گاهی اگر احتیاجی هست، استفاده ی شخصی از کامپیوتر مسجد حرام می باشد. مرجع تقلید من آیت الله سیستانی است. خواهشا جواب را مستدل ومشاوره ایی بیان کنید

با عرض سلام و احترام خدمت جناب یارمهربان گرامی و تشکر از سئوال شما

اگر رایانه یاد شده جزء موقوفات مسجد باشد یا جزء اموال مسجد محسوب شود، استفاده از آن حرام است (1)

موفق و پیروز باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله سیستانی در قم

سجاد;226460 نوشت:
با عرض سلام و احترام خدمت جناب یارمهربان گرامی و تشکر از سئوال شما

اگر رایانه یاد شده جزء موقوفات مسجد باشد یا جزء اموال مسجد محسوب شود، استفاده از آن حرام است (1)

موفق و پیروز باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله سیستانی در قم

بازهم سلام
خدمت شما عرض میکنم که این رایانه توسط اداره ی تبلیغات اسلامی به مسجد داده شده والبته برچسب اموال هم دارد یعنی هرموقع بخواهند می توانند وسایل را پس بگیرند.
در این شرایط حکم استفاده شخصی چیست وآیا می شود به حساب دست مزد فعالیت برای مسجد از آن استفاده کرد؟

یارمهربان;226478 نوشت:
بازهم سلام خدمت شما عرض میکنم که این رایانه توسط اداره ی تبلیغات اسلامی به مسجد داده شده والبته برچسب اموال هم دارد یعنی هرموقع بخواهند می توانند وسایل را پس بگیرند. در این شرایط حکم استفاده شخصی چیست وآیا می شود به حساب دست مزد فعالیت برای مسجد از آن استفاده کرد؟

با سلام و احترام

در صورتی که،وقفی هم نباشد ولی از مسئول مربوطه اجازه استفاده شخصی نداشته باشید،جایز نیست به حساب دستمزد، استفاده شخصی نمایید.

استفتاء از دفتر آیت الله سیستانی در قم

موضوع قفل شده است