پايان خوش زوج خوشبخت

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پايان خوش زوج خوشبخت

پدر و مادر مادرم نزديك به هفتاد سال با يكديگر در كمال صفا و سلامت، و صدق و درستى، و ايمان و اخلاق زندگى كردند.
در واجبات و مستحبات اصرار عاشقانه داشتند، از نماز شب و قرائت قرآن، و زيارت ائمه، و برگزارى مجالس مذهبى، و مهماندارى، و حل مشكلات مردم، و سركشى به اقوام، و نماز جماعت تا روزهاى پايانى عمر غافل نبودند، چنانكه پدر و مادر پدرم به همين صورت و شديدتر بيش از پنجاه سال در كنار يكديگر زيستند.
اوائل محرّم در ايام عزادارى سيد مظلومان نزديك اذان ظهر مادر مادرم با توجه به واقعيات الهيه از دنيا رفت، در حالى كه پدر مادرم در سلامت و صحت بود.
پس از دفن مادر مادرم، فرزندان و اقوام در صدد نوشتن اعلاميه جهت ختم بودند، پدر مادرم به آنان گفت زحمت نوشتن اعلاميه و برگزارى‏
ختم را به خود ندهيد، صبر كنيد من هم فردا شب پس از نماز عشا از دنيا مى‏روم براى هر دوى ما يكجا مجلس برگزار كنيد!!
همه نگران شدند، آنان را دلدارى داد، براى كسى قابل باور نبود، ولى فردا شب پس از سلام نماز، با حضرت حق راز و نياز كرد، عرضه داشت يا رب وعده دادى كه به فرياد نيازمند برسى و اكنون كه مسافر قيامتم نيازمندم، مرا كمك كن، سپس كلمه طيّبه را گفت و در كنار سجاده نماز از دنيا رفت.
هر دو را در يك قبر دفن كردند، شبى او را در عالم رؤيا زيارت كردم به او گفتم كجائيد پاسخ داد سه روز من و همسرم در محلى كه دفن شديم مستقر بوديم، پس از آن ما را به محضر حضرت سيدالشهداء (عليه السلام) بردند، و الآن در فضاى ملكوتى برزخ زندگى خوشى داريم!

استاد حسين انصاريان

برچسب: 

سادات;226146 نوشت:

هر دو را در يك قبر دفن كردند

؟؟؟

behrooz_313;226152 نوشت:
[/center]
؟؟؟

سلام. فكر ميكنم منظور قبر دو طبقه باشه در غير اين صورت بايد از كارشناسان پرسيد چنين چيزي امكان دارد يا خير.

سادات;226164 نوشت:
سلام. فكر ميكنم منظور قبر دو طبقه باشه در غير اين صورت بايد از كارشناسان پرسيد چنين چيزي امكان دارد يا خير.

آخه قدیما قبرا 2 طبقه نبودن

شاید منظورشون 2 قبر در کنار هم بوده

[="tahoma"]به نام خدا
با سلام و احترام

سادات;226146 نوشت:
هر دو را در يك قبر دفن كردن

behrooz_313;226189 نوشت:
آخه قدیما قبرا 2 طبقه نبودن

احتمالا منظور اين هست كه در يكجا و كنار هم دفن شدند . شايد بواسطه اينكه بفاصله يك روز از هم ، در گذشته اند ، شخص ثالثي بين قبر اين دو همسر فاصله نيانداخته و در يكجا و كنار هم مدفون شدند .
بهر حال اين مساله چندان مهم نيست ، مهم تاثير اعمال صالحه و مجالس سيد الشهدا در عاقبت بخيري است . چنانچه بزرگان هم بر اين امر تاكيد بسيار نموده اند . [/]

سلام
توی زندگی بزرگان نکته ها بسیاره... کاش بیشتر به سمت بررسی و پیدا کردن دلایل موفقیت و شکست خانواده ها و افراد بریم
همسر باید همسفر باشه... دیوونه ی جمله ی حضرت علی (ع) در مورد توصیف حضرت زهرا (س) هستم... خوب بالی برای طاعت خدا... خدایا به من و به هر کسی که به جان این کلام پی بده چنین همسر و همسفری بده... کسی که همکار من باشه برای رسیدن به تو
خداوندا به امید تو... راضی هستم به رضای تو

ای بابا این همه نکته قشنگ داره این مطلب شما گیر دادید به قبر بندگان خدا ؟!!!!!!!!

موضوع قفل شده است