شک در نجس شدن

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شک در نجس شدن

سلام و روز بخیر
من دیشب از سفر برمی گشتم ، داخل اتوبوش سرم رو خاروندم و بعد حس کردم که نکنه زخم شده ، برای همین روی محل مورد نظر دست گذاشتم و با نور چراغ قوه موبایلم ، بررسی کردم و متوجه نشدم خون هست یا نه ، حکم چیه ؟
آیا باید دستم و سرم رو پاک بدونم و جاهایی که دست و سرم خورده یا نه باید همه رو آب بکشم ؟
در ضمن صبحم موقع استحمام چیزی متوجه نشدم!

همین که اثری ازش ندیدین و یقین ندارید که زخم شده فکر میکنم پاک باشه
تازه اگر زخم هم شده باشه در حدی نبوده که به اندازه یه سکه دو زیالی شه
وگرنه حتما متوجه میشدید

عارف2010;225506 نوشت:
سلام و روز بخیر من دیشب از سفر برمی گشتم ، داخل اتوبوش سرم رو خاروندم و بعد حس کردم که نکنه زخم شده ، برای همین روی محل مورد نظر دست گذاشتم و با نور چراغ قوه موبایلم ، بررسی کردم و متوجه نشدم خون هست یا نه ، حکم چیه ؟ آیا باید دستم و سرم رو پاک بدونم و جاهایی که دست و سرم خورده یا نه باید همه رو آب بکشم ؟ در ضمن صبحم موقع استحمام چیزی متوجه نشدم!

با سلام و عرض ادب و خوش آمدگویی خدمت شما

در فرض سوال،نیازی به آبکشی نیست و پاک است.

رساله مراجع،م123

دست هر دو عزیز درد نکنه ، ممنونم
یه سوال دیگه در همین رابطه :
الان که حدودا 12 ساعتی از اون ماجرا گذشته و حموم رفتم یه چیزی از بین موهام بیرون اومد که نشد بفهمی چی بوده ؟
کل بستکی زخم بوده ، خون خشک شده یا دونه چرکی بوده که کنده شده یا ...
الان حکم چیه ؟
آیا می شه حکم کرد :
1- در مسئله اول همه چیز نجس هیت ؟
2- سرم که خیس وبده چه قبل زا دیدن و چه بعد از دیدن اون چیز نجس هست ؟
3- نمازی که خوندم حکمش چیه ؟
خونیم بعد از شستن سرم ندیدم.

عارف2010;225663 نوشت:
دست هر دو عزیز درد نکنه ، ممنونم یه سوال دیگه در همین رابطه : الان که حدودا 12 ساعتی از اون ماجرا گذشته و حموم رفتم یه چیزی از بین موهام بیرون اومد که نشد بفهمی چی بوده ؟ کل بستکی زخم بوده ، خون خشک شده یا دونه چرکی بوده که کنده شده یا ... الان حکم چیه ؟ آیا می شه حکم کرد : 1- در مسئله اول همه چیز نجس هیت ؟ 2- سرم که خیس وبده چه قبل زا دیدن و چه بعد از دیدن اون چیز نجس هست ؟ 3- نمازی که خوندم حکمش چیه ؟ خونیم بعد از شستن سرم ندیدم.

با تشکر از اظهار نظر مجددتان

در فرض جدید هم همان حکمی را دارد که استاد نور بزرگوار فرمودند یعنی پاک است و نماز هم صحیح است .

همیشه سالم و موفق باشید

البته صحبت دوستمون بهروز 313 ایشون فرمودن سکه دوریالی بگم که خون به این اندازه نجس و نجس کننده است و حتی وضو و غسل هم روی آن صحیح نیست. منتها نماز خواندن با آن مانعی ندارد (البته به شرطی که آب به آن نرسیده باشد)

موضوع قفل شده است