سن ازدواج ؟

تب‌های اولیه

94 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سن ازدواج ؟

با سلام و عرض ادب

یه سوال فنی تخصصی :Nishkhand:

میگم سن ازدواج برای پسرها چقد باید باشه ؟!

مثلا به نظر شما پسری که بیشتر شرایط رو داره و عقل و شعورش هم میرسه و از بچگی تو جامعه بزرگ شده و توانایی چرخیدن زندگی رو به راحتی داره اگه بخواد تو سن 19 - 20 - 21 و کلا تو همین مایه ها ازدواج کنی مشکلی داره ؟

چرا میگن پسرها نباید کمتر از 24 باشه؟

یکی از دوستام اینو میگفت من یکی نتونستم قانعش کنم چون حرفاش همه راسته !(حرف های بالایی)

من یه جایی شنیدم میگن پسرها معمولا تو سن 24-25 به ثبات شخصیتی میرسن و میتونن ازدواج کنن اگه قبل از این سن ازدواج کنن ممکنه در سن های بالاتر عاشق کسای دیگه بشن و کمی زندگیشون سست بشه !

و بعدشم اگه پسر بیست ساله باشه عروس خانم چند ساله باشن ؟

ممنون

برچسب: 

blackhat;225433 نوشت:
با سلام و عرض ادب

یه سوال فنی تخصصی :nishkhand:

میگم سن ازدواج برای پسرها چقد باید باشه ؟!

مثلا به نظر شما پسری که بیشتر شرایط رو داره و عقل و شعورش هم میرسه و از بچگی تو جامعه بزرگ شده و توانایی چرخیدن زندگی رو به راحتی داره اگه بخواد تو سن 19 - 20 - 21 و کلا تو همین مایه ها ازدواج کنی مشکلی داره ؟

چرا میگن پسرها نباید کمتر از 24 باشه؟

یکی از دوستام اینو میگفت من یکی نتونستم قانعش کنم چون حرفاش همه راسته !(حرف های بالایی)

من یه جایی شنیدم میگن پسرها معمولا تو سن 24-25 به ثبات شخصیتی میرسن و میتونن ازدواج کنن اگه قبل از این سن ازدواج کنن ممکنه در سن های بالاتر عاشق کسای دیگه بشن و کمی زندگیشون سست بشه !

و بعدشم اگه پسر بیست ساله باشه عروس خانم چند ساله باشن ؟

ممنون

سلام
اسن سن که شما میگید نسبیه
شاید واسه یه پسر 17 باشه
و شاید واسه خیلیای دیگه بالای 27

ما تو همسایگیمون یه خانواده پر جمعیتی هستن که خانوادگی تو کار میوه تربار هستن و بچه هاشون ادامه تحصیل ندادن و به میوه فروشی مشغولن
یکی از پسراش 10 سال از من کوچیکتره یه پسر خوشگل داره که همیشه بغلشه و انصافا زندگی ساده و شیرینی داره

ماها الکی واسه خودمون زندگی رو سخت گرفتیم
یه مشت پوز و ادای الکی و کلاس گذاشتن ها
انگار داریم واسه مردم زندگی میکنیم نه واسه خودمون

هنوز تو اسارت مردم موندیم

شما ببین
به سطح اگاهی و شعور لازم رسیدی یا نه
ببین خوب و بد و مسئولیت زندگی رو متوجه میشی یا نه و..

کی گفته زود زن بگیری تنوع طلب میشی و..
نه عزیز من بر عکس

وقتی جوون تا 20 سالگی خودش رو حفظ میکنه و اماده ازدواج هست باید ازدواج کنه

وگرنه کم کم میوفته تو ارتباط خطرناک با نامحرم و...
اینجاس که یه عمر پشیمونی داره

اگر میتونید سریع ازدواج کنید و به اراجیف یه عده به ظاهر روشن فکر توجه نکنید

البته نمیگم زود ازدواج کنید
بلکه میگم به موقع
یعنی وقتی دیدی میتونی مسئولیت خانواده رو به دوش بکشی و شرایط لازم رو داری

سلام
بحث خوبی هست که شروع کردید
به نظر من ازدواج باید زمانی باشه که فرد به اون مرحله رسیده باشه که مسئولیت یه زندگی رو قبول کنه نه فقط واسه نیاز جنسی ازدواج کنه که به چند ماه نکشیده دعوا و ... شروع میشه

سلام دوستان به نظر شما سن ازدواج چندسالگی خوبه؟
دلیلتون چیه؟

حامدپورحیدری;229464 نوشت:
دلیلتون چیه؟

سلام
اصلا نمیشه گفت چه سنی خوبه و چه سنی بد اون زمان باید ازدواج کرد که به بلوغ عقلی رسیده باشیم اما من به چشم خودم دیدم افرادی که در سن کم ازدواج کردن به اندازه افرادی که در سن بالاتر ازدواج کردن به بچه شون اهمیت نمیدن و تربیت بچه مشکل داره حالا بعضی مواقع ادب بعضی مواقع اعتقادی
البته قصد جسارت ندارم اما خب با چشم خودم چندین موردش رو دیدم
التماس دعا

سلام

حاج آقا قرائتی گفت:

هر چه ازدواج زودتر باشه بهتره مثلا دو نخ قرقره بهتر با هم گره می خورن و جفت و جور می شن و دو تا طناب مشکله

زودتر باشه میشه مثل نخ قرقره دیرتر باشه میشه مثل دو طناب

سلام به همگی
دلمون خونه واقعا
الان سن ازدواج واقعا بالا رفته
من دانشجوی دکتری هستم
90% هم کلاسی ها و افراد هم رده من مجردن
و اکثرشون دارای انحرافات اخلاقی مختلفی شدن
طرف داره دکتریش تمام میشه (دکتری تخصصی یعنی 4 سال لیسانس+ 3 سال ارشد + 5 سال تخصص) الان کار نداره!!!
بیکاره و طبیعی هست که نمی تونه ازدواج کنه
توصیه منو میشنوین تو هر سنی دستتون به دهنتون میرسه اقدام کنید

سلام
خواهشا هر کی موقعیت ازدواج رو داره، چه دختر چه پسر ازدواج کنه !!!
آخه این چه وضعیتی شده، سن ازدواج خیلی رفته بالا...
به پسر میگی برای چی تا الان ازدواج نکردی میگه داشتم درس میخوندم و ....آخه اینم شد دلیل !!!
امروزه مردم سر پیری میخوان تازه ازدواج کنن....
نمی دونم کی میخوان لذت زندگی رو ببرن، فک میکنن زندگی یعنی فقط پول هست که مهمه.........
لذت زندگی به همون کمبودهاشه به همون تلاش برای بدست آوردنشه والا اگه از روز اول آدم هر چی دلش بخواد رو داشته باشه دچار افسردگی میشه........
پدر و مادر های ما از روز اول مگه همه چیز داشتن که جونای الان دنبال همه چی کامل میگردن !!!
امیدوارم تا دیر نشده از خواب غفلت بیدار بشیم

بانو;232479 نوشت:
به پسر میگی برای چی تا الان ازدواج نکردی میگه داشتم درس میخوندم و ....آخه اینم شد دلیل !!!

حاج آقا قرائتی این ام گفت:

شهوت چکار لیسانس داره. شده یه اتاق بگیری زندگی ات را شروع کنه بعدا ...

سلام
آره واقعا نمیشه عدد داد... ممکنه پسری در سن 20 سالگی راحت یه خانواده رو بتونه اداره کنه یکی در 30 سالگی هم نمیتونه
دختری توی 20 سالگی توانایی مادر شدن و همسر بودن داره ولی یکی هم هنوز بچه است و صبحونه اش رو مادر میذاره جلوش
نمیشه عدد داد... مخصوصا که بچه های این دوره زمونه تا سنین بالا بچه هستند هنوز

ولی در کل من میگم برای دختر 20 تا 22 سال و برای پسر 24 تا 26 یه جورایی بهترین زمان هاست... هم شادی و نشاط جونی هست هم زمان برای خوشی و با هم بودن دو تایی... هم بعدا توی مدیریت فاصله سنی بچه ها و این چیزا مشکلی نیست... البته این نگاه یه جورایی یک بعدی هست

اینم بگم که به نظر من ازدواج زودش بهتر از دیرشه... به شرطی که طرفین توانایی های لازم رو داشته باشن.. سختش نکنیم ولی خوب الکی الکی هم نمیشه

حامدپورحیدری;229464 نوشت:
دلیلتون چیه؟

سلام
من برای هر کسی متناسب با شخصیتش سن ازدواج رو تعیین میکنم.
الان مشکل جامعه ی ما اینه که دختر ها وپسر ها از نظر جنسی در سن کمی به بلوغ میرسن در حالی که به بلوغ عقلی و اجتماعی و اقتصادی دیر میرسن.
واین ناشی از تربیت غلط والدینه که بچه هاشون رو مثلا مشغول درس میکنند ،اونوقت یه دختر بیست ساله هنوز بلد نمیشه که واسه یه خونواده غذا درست کنه
بلد نیس چطور برخورد کنه
دو تا کتاب غیر درسی نخونده
اونوقت پسرها هم اوقات فراغتشون به جای این که دنبال یاد گرفتن یه مهارتی باشن دنبال الللی تلللی میرن
اینجوری میشه که سن ازدواج بالا میره
ازدواج هرچه زودتر بهتر

بلوغ عقلی که یکی از نشانه های اصلی رسیدن سن ازدواجه زمانی به وجود میاد که ما باور کنیم که تو زندگی فقط نباید به خودمون فکر کنیم . مهمتر از ما هم هست و اون خانوادمونه که برای به ثمر رسیدنش باید از خود گذشتگی کرد. از خود گذشتگی در راه به کمال رسیدن اعضای خانواده ،ایثار برای جامعه رو هم به دنبال میاره.

سلام
پیامبر اکرم می فرماید:هرکسی در آغازجوانی ازدواج کند،شیطانی که مامور اوست بانک می زند :واویلا ،دوثلث دینش را ازدستبر من حفظ کرد،وثلث دیگر را با رعایت تقوا می تواند حفظ کند.

بسمه تعالی

سن ازدواج

به عقیده بنده سن ازدواج از زمانی که شهوت وجودت رو گرفت و داشتی به گناه میوفتادی شروع

میشه. خدا خودش روزیه بندشو میده ,پس کفر نگو بگی هیچی ندارم. با یک صلوات برو دنبال

ازدواج

موفق باشید

هرچی ازدواج در سنین کمتر باشه بسیار بسیار بهتره دلایل زیادی داره من جمله به گناه کشیده نشدن و مهم تر از همه کم بودن اختلاف سنی بین فرزندشون و خودشون به راحتی میتونن با فرزندانشون دوست بشن و تربیت صحیح و هوشمندانه ای شکل بدن مثل گذشته که خانم ها سنشون به پانزده میرسید همه فکر میکردن دیگه پیر شدن اما حالا سن اختلاف هم رفته بالا بچه هایی که متولد میشن با والدینشون سی سال اختلاف سنی دارن خوب معلومه پسر دیگه احترام پدرش رو نمیگیره چون نمیتونن همدیگر رو درک کنن به نظر من پسر باید تو بیست و دو و دختر تو بیست دیگه زمینه ازدواجشون رو فراهم کنن انشالله روزی ما هم بشه.

سلام
ازدواج درسن پایین درصورتی خوب ودرسته که طرف میدونه که میتونه بار یک زندگی را باتمام سختی ها بدوش بکشه به قول خواهرم حتی شریک زندگیت 1نقصهایی داشته باشه تو بااون نقصها بپذیریش ودوستش داشته باشی از نظر بلوغ عقلی جنسی اجتماعی وکنترل احساسات خیلی مهمه که بتونه عقلانی تصمیم بگیره...استقلال و توانایی تصمیم گیری ...ادم اگه درست فک کنه ازدواجشم اسان میشه.ازهمه ی ابعاد باید یه میزان قابل قبولی را از هرنظری داشته باشه ...بگم که شرایط مهمه اما مخصوصا برا اقا پسرا من اعلام میکنم شما حتی اگه جیبتون خالیه شما با توکل بر خدا اقدام کنید.چون خدا روزی رسانه

سلام حالا اگه دختره 3 یا4 سال از پسره بزرگتر باشه چی ؟؟
اونوقت مشکلاتی درست نمیشه؟

سلام
جناب mostafa12 سوال شما قبلا توسط كارشناسان پاسخ داده شده است،‌در لينك ذيل پيگيري بفرماييد
http://www.askdin.com/thread7005.html

به نظر من جوون اگه جوون امادگیشو داره خیلی زود هم ازدواج کنه
البته اگه امادگیشو داره
متاسفانه جوونای ما و همچنین نوجوونای ما توان اجرایی و مدیریتی ندارن
یعنی یه جورایی دوران دبیرستان که فقط درس-درس-درس(تازه اگه درسی درکار باشه و پی ....نره)
بعد که وارد دانشگاه شد یکی دوسال اول و که به قول معروف هنوز تو حال و هوای جوونی (خامی)کار میکنه
بعدشم که قصد ادامه تحصیل دارن
یعنی طرف 23-24 تازه به فکر میافته نه این که بخواد بره خواستگاری و شروع کنه ها نه..
تازه با خودش فکر میکنه که خوب اگه منم ازدواج کنم خوب میشه
حالا شما فکر کنین تا اون موقعی که به اون توانی که باید برسه برسه کی میشه ؟
27-28
اما درتمام این دوران دانشجویی هم فقط درس بود و درس بود و درس
دریغ از یک کار اجرایی که طرف توان مدیریتی بدست بیاره
به نظر من جوون باید از دوران دبیرستان به فکر باشه
نه اینکه بخواد اقدام کنه حتی فکر اقدام کردنو هم باید از سرش در بیاره
اما باید با خودش بگه من تا چند سال آینده باید ازدواج کنم و برا ازدواج نیازمند یک سری زمینه ها هستم یعنی باید خودمو از الان آماده کنم
اونوقته که جوون به 20 سالگی که میرسه میتونه اقدا کنه(یعنی میتونه و تواناییشو داره و به شکست بر نمیخوره)
که متاسفانه این روحیه تو بچه دبیرستانی همون نیست

[="Tahoma"][="Green"]بنام خدا.
سلام.
نظر من اینه که هر وقت جوون به سن تکلیف رسید باید ازدواج کنه.
دلایلمو هم میگم:
بعضی از دوستان میگن: که فرد باید به بلوغ فکری برسه...
خوب من میگم:این فرد میتونه ازدواج کنه و با همسرش زودتر به بلوغ فکری برسه و توی زندگی پیشرفت کنه.
میگن:خوب به بلوغ فکری برسه همسری خوب میتونه انتخاب کنه.
میگم:هرچقدر هم به بلوغ فکری برسه پدر و مادرش بیشتر از خودش میفهمند چون زیر دست و بال پدر و مادرش بزرگ میشن چه خوب که پدر و مادرش براش انتخاب کنند.
ضمن اینکه اوایل بلوغ انسان فقط زیبایی ظاهری رو میبینه و ممکنه خطاهای زیادی هم بکنه.
میگن:خوب جوون باید کار داشته باشه تا نون خانواده رو در بیاره یه جوونی که کار نداره چطوری ازدواج کنه؟
میگم:تا الان خرج دختر رو کی میداد؟خرج پسر رو کی میداد؟همونا خرجشونو بدند و کمکشون کنند تا روی پای خودشون وایستند و پسر بره سرکار...
این وسط فقط نیاز های این دو جوون برآورده میشه و انحراف ذهنی و جنسی پیدا نمیکنند.
یا علی:Gol:.
[/]

در مورد اقایون هر وقت نیازش رو احساس کردن و شرایط اولیه رو داشتن بهتره ازدواج کنند

اما در مورد خانم ها هر وقت خواستگار مناسبشون اومد می توانند ازدواج کنند حالا کی بیاد الله اعلم!!! پس سن و نیاز داشتن واسه خانم ها کلا مطرح نیست چون چیزی دست خودشون نیست به همین سادگی!!!

سن اینجا ملاک نیست .
به نظر من هر جوونی چه دختر و چه پسر که در خودش احساس نیاز به همسر کرد ، باید بی رو در بایستی با خانوادش در میون بذاره .
سن مهم نیست . این نیازه که باید بهش پاسخ داده بشه .
و اگه واقعا سیره امامان و پیامبرمونو در پیش بگیریم این امر شدنیه .
من با نظر جناب علی موافقم .
روزی رو خدا میرسونه .
کارو شغل و پول هم مهم نیست.

ساجده خانوم;253655 نوشت:
سن اینجا ملاک نیست .
به نظر من هر جوونی چه دختر و چه پسر که در خودش احساس نیاز به همسر کرد ، باید بی رو در بایستی با خانوادش در میون بذاره .
سن مهم نیست . این نیازه که باید بهش پاسخ داده بشه .
و اگه واقعا سیره امامان و پیامبرمونو در پیش بگیریم این امر شدنیه .
من با نظر جناب علی موافقم .
روزی رو خدا میرسونه .
کارو شغل و پول هم مهم نیست.

کار و شغل و پول مهم نیست؟ این رو زن های سن بالا میگن که دنبال پسرهای جوون هستن که هیچی ندارن

iranmarket;237888 نوشت:
بسمه تعالی

سن ازدواج

به عقیده بنده سن ازدواج از زمانی که شهوت وجودت رو گرفت و داشتی به گناه میوفتادی شروع

میشه. خدا خودش روزیه بندشو میده ,پس کفر نگو بگی هیچی ندارم. با یک صلوات برو دنبال

ازدواج

موفق باشید

مشکل شما اینه که فکر میکنید زندگی با یه صلوات حل میشه

سلام.

shahram1363;253746 نوشت:
کار و شغل و پول مهم نیست؟ این رو زن های سن بالا میگن که دنبال پسرهای جوون هستن که هیچی ندارن

بزرگوار اینا مهم تر هستن یا جوونی که تا به اینها برسه گمراه بشه؟؟؟؟
اینهمه جوون گمراه شدن همش بخاطر اینه که ازدواج نکردن.
کار مهمه.ولی نباید مانع ازدواج یه فرد با ایمان بشه.
shahram1363;253747 نوشت:

اکثر افرادی که در اینجا نظر میدن به حرفایی که میزنند اعتقاد و ایمان قلبی دارند.اگر اعتقاد ندارید باهاشون وارد مباحثه نشید.
موفق باشید.[/]

shahram1363;253747 نوشت:

شما به امضای من توجه بفرمایین لطفا.
حرفی که زدم ، اعتقاد قلبی منه .

ازدواج مقوله خوبی هست منتهی باید بسترش فراهم باشه
ببینید الان قضیه با زمان پیامبر خیلی فرق کرده اون موقع زن و شوهر حاضر بودن روی حصیر بخوابن اما الان چی؟ من نمیدونم دوستایی که میگن پسر باید از 22 سالگی ازدواج کنه دارن چه جوری به زندگی نگاه میکنن؟!؟ خدا روزی رسانه قبول اما خب همون خدا به ما عقل داده الان فراهم کردن شرایط یه زندگی عادی تا بالای 30 سال طول میکشه چرا باید بگیم ازدواج کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد؟ همچین مشکلایی هست که نگو و نپرس
دخترو دست پسری میدن که حداقل یه فوق لیسانس داشته باشه این خودش 24 سال زمان نیاز داره
+2سال سربازی این شد 26 سال + 3 سال تا اینکه استخدام جایی بشه این شد 29+ در 29 سالگی اونم در شرایط ایده آل این فرد فوق فوقش ماهی یه میلیون تومن در آمد داره فرضا یه خونه خیلی معمولی و اسلامی اجاره کنه (به قول حاج اقا قرائتی یه اتاق) ماهی سیصد تومن باید پول اجازه خونه بده و سایر مشکلات ....
به نظر من باید منطقی فک کنیم . از نظر من سن ازدواج اگر از نظر جنسی حساب بشه با شرایط فعلی جامعه باید از 13 الی 14 سالگی بچه ها باید ازدواج کنن (تعارف که نداریم بچه ها امروزی اینجوری شدن)
اما باید حرفا و مشکلات بالا رو هم در نظر گرفت

سلام.

فرشاد فردی;253859 نوشت:
ببینید الان قضیه با زمان پیامبر خیلی فرق کرده اون موقع زن و شوهر حاضر بودن روی حصیر بخوابن اما الان چی؟ من نمیدونم دوستایی که میگن پسر باید از 22 سالگی ازدواج کنه دارن چه جوری به زندگی نگاه میکنن؟!؟ خدا روزی رسانه قبول اما خب همون خدا به ما عقل داده الان فراهم کردن شرایط یه زندگی عادی تا بالای 30 سال طول میکشه چرا باید بگیم ازدواج کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد؟ همچین مشکلایی هست که نگو و نپرس

:Moteajeb!:...هیچ فرقی با دوران پیامبر نکرده جز اینکه تکنولوژی های عوض شده!!!هیچ علوم معنوی ای قادر نیست بالاتر از علوم دوران پیامبر بشه!!!
فرشاد فردی;253859 نوشت:
+2سال سربازی این شد 26 سال + 3 سال تا اینکه استخدام جایی بشه این شد 29+ در 29 سالگی اونم در شرایط ایده آل این فرد فوق فوقش ماهی یه میلیون تومن در آمد داره فرضا یه خونه خیلی معمولی و اسلامی اجاره کنه (به قول حاج اقا قرائتی یه اتاق) ماهی سیصد تومن باید پول اجازه خونه بده و سایر مشکلات ....

به نظر شما تمام اینها نمیتونه بعد از ازدواج هم اتفاق بیوفته؟؟؟؟
چرا بخاطر اینهمه مادیات میخواهید اینهمه ازدواج رو عقب بندازید؟؟؟[/]

دلیلش پدر و مادرا هستن که نمیذارن آدم با کسی که خودش میخواد ازدواج کنه توقعشون رفته بالا .
میگن باید استاد دانشگاه بیاد مومن باشه پولدار باشه و ... حالا چه عجله ایه.
یکی نیس بگه مگه اخلاق خوب کمه.
والا اکثر دوستای من ازدواج کردن نه با اساتید محترم ولی ما هنوز نشستیم دعا میکنیم یه استاد سرش به دیفار بخوره بیاد اینجا
اصن مگه سطح فکری من با اون مهم نیست
به نظرم باید فرهنگ سازی بشه برای والدین.

فرشاد فردی;253859 نوشت:
به نظر من باید منطقی فک کنیم . از نظر من سن ازدواج اگر از نظر جنسی حساب بشه با شرایط فعلی جامعه باید از 13 الی 14 سالگی بچه ها باید ازدواج کنن (تعارف که نداریم بچه ها امروزی اینجوری شدن)
اما باید حرفا و مشکلات بالا رو هم در نظر گرفت

برادر من اینجور که شما میگی جوون باید حداقل تا 30-35 صبر کنه
بعد اونوقت تو این مدت گناهانی رو که به خاطر نداشتن همسر مرتکب شده شما حاضری جواب بدی؟
شما میگی22 که لیسانس 2 سال سربازی -سه سال ....
همش که مشکلات و نیاز های جنسی نیست که شما میگی 13-14
مشکل خیلیا عاطفیه
چطور تو این جامعه با این همه بد حجابی تحریک کننده(بقول خودتون تعارف که نداریم)که اولین اشتباه برابره با اخرین اشتباه
تو جامعه ای که گاهی اوقات خود دختر خانوما پیشنهاد دوستی و ...میدن(البته بلانسبت خانومای محترم اسک دین و همه خانومای محترم دیگه ها)تو این جامعه کی میتونه تحمل کنه
من که والا میگم نمیتونم
دررابطه با مسایل اقتصادی هم باید بگم
مگه ادم برا ازدواج باید شاهزاده سوار بر اسب سفید باشیم
تمام اینایی که میگید بعد از ازدواج هم حل میشه
البته بازم میگم نمیشه برا ازدواج سن دقیق مشخص کرد
چون از هر شخص به شخص دیگه فرق داره
شاید برا یه ادم همونطور که میگید 30 به بالا سن مناسب باشه
شاید هم کسی بتونه تو 19-20 ازدواج کنه

هرچه سن ازدواج و یا زماندار جوانتر باشه شیطان پوزش بخاک مالیده تر میشه . البته پسر بایدتوانایی دادن مهریه رو داشته باشه و دختر هم از یتیمی بیرون آمده باشه بالغ باشه .

فرشاد فردی;253859 نوشت:

دخترو دست پسری میدن که حداقل یه فوق لیسانس داشته باشه

کی این حرف رو زده ؟؟!!! وقتی میگم اقایون دنبال بهانه اوردن هستند باز یه عده ای می ایند می گویند نه دختر ها توقع شون بالا رفته؟؟!!!:Gig:

من خودم در صورت تمایل خوده شخص دخترم رو خیلی زود شوهر میدم پسرم رو هم زود زن می دهم قرار نیست حتما بلافاصله بروند خونه خودشون با پدر مادرشون زندگی می کنند تا شرایط فراهم بشه مثل همین مدل دوست دختر و دوست پسر امروزی با این تفاوت که این شرعی اون غیر شرعی این خانواده ها خبر دارند اون یکی پنهانی و عاقبت 80 درصدش ضربه خوردن روحی و روانی شخصی که ساده تر و پاک تر بوده هست:Ghamgin:

بنده ی خدا;232434 نوشت:
سلام

حاج آقا قرائتی گفت:

هر چه ازدواج زودتر باشه بهتره مثلا دو نخ قرقره بهتر با هم گره می خورن و جفت و جور می شن و دو تا طناب مشکله

زودتر باشه میشه مثل نخ قرقره دیرتر باشه میشه مثل دو طناب

البته دو تا طناب محکم هم پاره نمیشن هم اینکه قابلیت تحمل بار بیشتری دارند

به دلیل تفاوت های سرشتی بین انسان های مختلف ، هیچ سن قطعی ای برای ازدواج وجود نداره . ازدواج کردن تنها بر اساس بلوغ و نیاز جنسی ف یک خطای فاحش و آشکار محسوب میشه . ازدواج به خاطر پیامدهای اون و ضرورت درک مسئولیت های برخواسته از اون و ضرورت درک وظایف زناشویی ، علاوه بر بلوغ جنسی نیاز به بلوغ عقلی و شخصیتی هم داره .

علاوه بر این ، مگه نه اینه که آدما برای هر کاری باید تمرین کنن و یاد بگیرن ؟ از اونایی که طرفدار ازدواج زودرس هستن می پرسم ، یه پسر یا دختر مثلا هجده ساله که همیشه یا مدرسه بوده یا توی خونه داشته درس می خونده و محدوده ی شناختی ش محدود به جمع هم سن و سالای خودش هست ، چه طوری می تونه بدون آشنایی با جنس مخالف ، بدون هیچ درکی از مفهوم زناشویی ، بدون هیچ آموزش جنسی و درکی از مفهوم این روابط و باید و نبایدهای اون و روش ها و حرفا و صحبتای این زمینه ، یه همسر خوب و موفق باشه ؟ فکر می کنم فقط یه راه داره و اون این که تعریف ما از همسر خوب و موفق یه خورده مساله داره !!

عــــلی;253889 نوشت:
[="tahoma"][="green"]بنام خدا.
سلام.

:moteajeb!:...هیچ فرقی با دوران پیامبر نکرده جز اینکه تکنولوژی های عوض شده!!!هیچ علوم معنوی ای قادر نیست بالاتر از علوم دوران پیامبر بشه!!!

به نظر شما تمام اینها نمیتونه بعد از ازدواج هم اتفاق بیوفته؟؟؟؟
چرا بخاطر اینهمه مادیات میخواهید اینهمه ازدواج رو عقب بندازید؟؟؟

[/][/]

سلام برادر
شما انگار هنوز تو این دوره نیمدین، اسلام هم گفته با توجه به شرایط روز پیش برید ازدواج باید در داشته باشه و دو طرف بدونن چقدر مقدسه تورو به خدا انقدر نوک دماغتونو نبینید
این دوران اسباب بازی بچه ها شده امپیوتر تو دوره پیغمبر دختر زنده به گور میکردن مدرسه نبود الان اگر یه دختر یا پسر اشتباه نن در نهایت گردن پدر و مادر و میگیره تو این دوره با جبر و اجبار و هوا و هوس نمیشه ازدواج کرد اونم با این دادگاهها مال ازدواج های چشم و گوش بستس
برادر فر کن بعد بنویس

[="Tahoma"][="Green"]بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.

آسمان آبی;255044 نوشت:
شما انگار هنوز تو این دوره نیمدین، اسلام هم گفته با توجه به شرایط روز پیش برید ازدواج باید در داشته باشه و دو طرف بدونن چقدر مقدسه تورو به خدا انقدر نوک دماغتونو نبینید

نه متاسفانه فقط شما در این دوره زندگی میکنید.من هنوز وقت نکردم به دنیا بیام.چون دنیا هنوز فرق سنت پیامبر رو با سنت خودش نمیدونه.
یعنی اگر صد سال دیگه هیچکس ازدواج نکرد و همه شدن مجرد که کارهای حرام میکنند ما هم باید مثل زمانه پیش بریم؟؟یعنی اگه همه مهریه رو کردن 140 سکه ما هم بکنیم 140 تا و ازدواج رو سخت بگیریم؟یعنی جوان های قدیم زودتر نیاز به ازدواج داشتن و جوان های امروز نیاز ندارن و استثنایی هستن؟؟؟
یعنی خودشون برن نیازشونو بر اورده کنن نه؟؟؟؟مثل الان توی کوچه و بازار درسته؟؟شما اینارو میبینید؟؟شما گوشی های دست جوونا رو میبینید؟شما نیاز های ازدواج اونارو میبینید؟شما میبینید این همه جوون دارن از دست میرن بخاطر دیر ازدواج کردن؟
آره خواهر نوک دماغ جامعه تو نیست.نوک دماغ فاصله ای هست که از سنت پیامبر و قرآن گرفتیم و هرچه این فاصله بیشتر شده افکار و معیار ها بیشتر و ازدواج سخت تر شده.برای همینه که شما اینو مینویسی:
آسمان آبی;255044 نوشت:
این دوران اسباب بازی بچه ها شده امپیوتر تو دوره پیغمبر دختر زنده به گور میکردن مدرسه نبود الان اگر یه دختر یا پسر اشتباه نن در نهایت گردن پدر و مادر و میگیره تو این دوره با جبر و اجبار و هوا و هوس نمیشه ازدواج کرد اونم با این دادگاهها مال ازدواج های چشم و گوش بستس

و من برات مینویسم:

حدیث (1) پيامبر صلى ‏الله‏ عليه‏ و‏آله :

ما مِن شابٍ تَزَوَّجَ فى حَداثَةِ سِنِّهِ اِلاّ عَجَّ شَيطانُهُ : يا وَيلَهُ ، يا وَيلَهُ! عَصَمَ مِنّى ثُلُـثَى دينِهِ ، فَليَتَّقِ اللّه‏َ العَبدُ فِى الثُّـلُثِ الباقى ؛

هر جوانى كه در سن كم ازدواج كند ، شيطان فرياد بر مى‏آورد كه : واى برمن ، واى بر من! دو سوم دينش را از دستبرد من ، مصون نگه داشت . پس بنده بايد براى حفظ يك سومِ باقى مانده دينش ، تقواى الهى پيشه سازد .

شما میخوای این حدیث رو رد کنی؟؟؟ با کدوم استدلال؟؟؟با این استدلال که با جامعه پیش بریم؟؟؟جامعه داره میوفته توی گناه بخاطر فاصله گرفتن از قرآن و احادیث شما چرا این رو میپذیری که با جامعه ای پیش بری که تورو با خودش میبره و بین تو و سنت پیامبر فاصله می اندازه؟

آسمان آبی;255044 نوشت:
برادر فر کن بعد بنویس

!!

موفق باشید.[/]

عــــلی;255070 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.

نه متاسفانه فقط شما در این دوره زندگی میکنید.من هنوز وقت نکردم به دنیا بیام.چون دنیا هنوز فرق سنت پیامبر رو با سنت خودش نمیدونه.
یعنی اگر صد سال دیگه هیچکس ازدواج نکرد و همه شدن مجرد که کارهای حرام میکنند ما هم باید مثل زمانه پیش بریم؟؟یعنی اگه همه مهریه رو کردن 140 سکه ما هم بکنیم 140 تا و ازدواج رو سخت بگیریم؟یعنی جوان های قدیم زودتر نیاز به ازدواج داشتن و جوان های امروز نیاز ندارن و استثنایی هستن؟؟؟
یعنی خودشون برن نیازشونو بر اورده کنن نه؟؟؟؟مثل الان توی کوچه و بازار درسته؟؟شما اینارو میبینید؟؟شما گوشی های دست جوونا رو میبینید؟شما نیاز های ازدواج اونارو میبینید؟شما میبینید این همه جوون دارن از دست میرن بخاطر دیر ازدواج کردن؟
آره خواهر نوک دماغ جامعه تو نیست.نوک دماغ فاصله ای هست که از سنت پیامبر و قرآن گرفتیم و هرچه این فاصله بیشتر شده افکار و معیار ها بیشتر و ازدواج سخت تر شده.برای همینه که شما اینو مینویسی

و من برات مینویسم:
برادر محترم تو این دوره به پسره ها اطمینانی نیست اگر کسی 140 تا مهر رو قبول کنه در حق اون آقا لطف کرده حداقل اینکه راحت یه دختر و بدست نیاورده، من با بی بند و باری تو جامعه موافقم که هست ولی به باری به هر جهت بودن مخالفم چون با یه پسر بیکار چه باید کرد؟ میشه بگید؟ تا کی یه پدر و مادر باید خرج بدن؟ مقدار حقوق مهم نیست دوت جون با هم میسازن ولی بیکار کامل این میشه جنایت وقتی امیرالمومنین هم رفتن خواستگاری پیغمبر بهشون گفتن چی داری؟ شما بری
خواستگاری چی داری در حد اولیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عــــلی;255070 نوشت:

حدیث (1) پيامبر صلى ‏الله‏ عليه‏ و‏آله :

ما مِن شابٍ تَزَوَّجَ فى حَداثَةِ سِنِّهِ اِلاّ عَجَّ شَيطانُهُ : يا وَيلَهُ ، يا وَيلَهُ! عَصَمَ مِنّى ثُلُـثَى دينِهِ ، فَليَتَّقِ اللّه‏َ العَبدُ فِى الثُّـلُثِ الباقى ؛

هر جوانى كه در سن كم ازدواج كند ، شيطان فرياد بر مى‏آورد كه : واى برمن ، واى بر من! دو سوم دينش را از دستبرد من ، مصون نگه داشت . پس بنده بايد براى حفظ يك سومِ باقى مانده دينش ، تقواى الهى پيشه سازد .

شما میخوای این حدیث رو رد کنی؟؟؟ با کدوم استدلال؟؟؟با این استدلال که با جامعه پیش بریم؟؟؟جامعه داره میوفته توی گناه بخاطر فاصله گرفتن از قرآن و احادیث شما چرا این رو میپذیری که با جامعه ای پیش بری که تورو با خودش میبره و بین تو و سنت پیامبر فاصله می اندازه؟

من حدیث کسی و رد نمیکنم و تایید میکنم ولی شما میگین به سن بلوغ برسه یعنی یه دختر 9 تا 13 ساله یه پسر 15 ساله یکی به من بگه چقدر منطقیه این قظیه
شما یه ذره منطقی نگاه کنید و بگید من فکر میکنم سن زیادی ندارید برادر طلبه.

به سن پایین زن و شوهرا تو دادگاه خانواده نگاه کنید

آقا به عمل کار برآید به سخن دانی تیست..
بسم ال..

بنام خدا.
سلام.

آسمان آبی;255097 نوشت:
برادر محترم تو این دوره به پسره ها اطمینانی نیست اگر کسی 140 تا مهر رو قبول کنه در حق اون آقا لطف کرده حداقل اینکه راحت یه دختر و بدست نیاورده، من با بی بند و باری تو جامعه موافقم که هست ولی به باری به هر جهت بودن مخالفم چون با یه پسر بیکار چه باید کرد؟ میشه بگید؟ تا کی یه پدر و مادر باید خرج بدن؟ مقدار حقوق مهم نیست دوت جون با هم میسازن ولی بیکار کامل این میشه جنایت وقتی امیرالمومنین هم رفتن خواستگاری پیغمبر بهشون گفتن چی داری؟ شما بری خواستگاری چی داری در حد اولیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر شما با بالا بردن سکه زندگیهارو نگه میدارید هنوز افرادی هستند که با توکل بر خدا و الگو گیری از زندگی بانوی دو عالم زندگی خودشون رو حفظ میکنن.هیچ جوونی کارمند به دنیا نمیاد.کسی که زود ازدواج کنه نسبت به دیگران بیشتر احساس مسئولیت میکنه لذا همیشه سعی میکنه یه کاری برای خودش پیدا کنه.هیچوقت پیامبران و حتی قران نگفته به جوان بیکار زن ندید یا به کار جوان نگاه کنید بلکه گفته گفته اگر جوان با ایمان و فقیری بود به اون دختر بدید که خداوند خودش روزی رسان هست.
پیامبر از امام علی ع سوال کرد چی داری اما نگفت چه کاره ای.در صورتی که امام گفت من فقط یه شمشیر و زره و شتر دارم.

وَ أَنْكِحُوا الْأَيامى مِنْكُمْ وَ الصّالِحِينَ مِنْ عِبادِكُمْ وَ إِمائِكُمْ إِنْ يَكُونُوا فُقَراءَ يُغْنِهِمُ اللهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللهُ واسِعٌ عَلِيمٌ (024 | نور - 32)
مردان و زنان بى همسر خود را همسر دهيد، همچنين غلامان و كنيزان صالحو درستكارتان را; اگر فقير و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بى نياز مى سازد; (فضل) خداوند واسع و (از نيازهاى بندگان) آگاه است.

آسمان آبی;255097 نوشت:
من حدیث کسی و رد نمیکنم و تایید میکنم ولی شما میگین به سن بلوغ برسه یعنی یه دختر 9 تا 13 ساله یه پسر 15 ساله یکی به من بگه چقدر منطقیه این قظیه شما یه ذره منطقی نگاه کنید و بگید من فکر میکنم سن زیادی ندارید برادر طلبه. به سن پایین زن و شوهرا تو دادگاه خانواده نگاه کنید

روایت از امام باقر (ع) که فرمودند: دختر وقتی به سن نه سالگی می رسد از یتیمی بیرون می آید و می تواند ازدواج کند.

در احوالات رسول خدا (ص) آمده است: پیامبر در حالی با عایشه ازدواج کرد که عایشه ده ساله بود و ایشان با دختری ازدواج نمی کرد مگر این که بالغ باشد

در روایتی از امام صادق (ع) آمده است: از سعادت مرد (پدر) آن است که دخترش در خانه اش عده نشود. (قبل از اینکه عادت زنانه ببیند به خانه شوهر برود.

معمومین و امامان ما اکثراً در سن کمتر از 20 سالگی ازدواج کردند.من نمیدونم شما بر اساس کدوم منطق میگید که آیا این منطقی هست؟؟؟؟خدا اگر میخواست ازدواج رو به تاخیر بی اندازه هرگز بنده هاش رو اینقدر زود به بلوغ جنسی نمیرسوند.
موفق و سربلند باشید در پناه حق.

[="Tahoma"][="Black"]

عــــلی;255181 نوشت:

روایت از امام باقر (ع) که فرمودند: دختر وقتی به سن نه سالگی می رسد از یتیمی بیرون می آید و می تواند ازدواج کند.

در احوالات رسول خدا (ص) آمده است: پیامبر در حالی با عایشه ازدواج کرد که عایشه ده ساله بود و ایشان با دختری ازدواج نمی کرد مگر این که بالغ باشد

در روایتی از امام صادق (ع) آمده است: از سعادت مرد (پدر) آن است که دخترش در خانه اش عده نشود. (قبل از اینکه عادت زنانه ببیند به خانه شوهر برود.

معمومین و امامان ما اکثراً در سن کمتر از 20 سالگی ازدواج کردند.من نمیدونم شما بر اساس کدوم منطق میگید که آیا این منطقی هست؟؟؟؟خدا اگر میخواست ازدواج رو به تاخیر بی اندازه هرگز بنده هاش رو اینقدر زود به بلوغ جنسی نمیرسوند.

لا حول و لا قوة الا بالله

علی جان اون حرف مال همون زمون هست که پسر 15 ساله از بچگی کار میکرده نه الآن که تا بیست و چند سالگی فقط درس میخونه
از نظر قدرت فیزیکی هم اعراب قویتر از ما هستن
تصورش رو بکن یه دختر 10 ساله مادر بشه
اصلاً ببین همچین چیزی جور در میاد
اخلاق و رفتار یه دختر 10 ساله که کلاس چهارم هست رو نگاه کن بعد ببین توانایی زن یک زندگی و مادر یک خانواده شدن رو داره یا نه[/]

سلام.

كبوتر حرم;255262 نوشت:
لا حول و لا قوة الا بالله علی جان اون حرف مال همون زمون هست که پسر 15 ساله از بچگی کار میکرده نه الآن که تا بیست و چند سالگی فقط درس میخونه از نظر قدرت فیزیکی هم اعراب قویتر از ما هستن تصورش رو بکن یه دختر 10 ساله مادر بشه اصلاً ببین همچین چیزی جور در میاد اخلاق و رفتار یه دختر 10 ساله که کلاس چهارم هست رو نگاه کن بعد ببین توانایی زن یک زندگی و مادر یک خانواده شدن رو داره یا نه

علی جان افریدگار انسان ها من و تو نیستیم.خداست.شاید فکر تو بگه این غیر ممکنه یه دختر 10 ساله بچه حمل کنه.اما این یه حقیقت هست.خدا اگر میدونست این دختر 10 ساله نمیتونه بچه حمل کنه توی سن 20 سالگی اونو به بلوغ میرسوند.شما همین الان به عرب ها نگاه کن اونا هرچی دارن اکثرشون شکمونمیشه اینطوری قضاوت کرد و ما پیش خدا مظلوم به این بشیم که نمیتونیم توی این سن کم ازدواج کنیم چون نمیتونیم کار کنیم.توی محله ما پسر های کمتر از 14 سال هم هستند که سخت دارن کار میکنن...
کاری به اینها ندارم.
مثلاً یه پسر 16 ساله که در اول نوجوانی در مرحله حساسی قرار داره و دوستان و رفیقای ناباب میاد سراغش....90 درصد جوونا در همین سنین گمراه میشن و وارد محیط گناه آلود میشن...وگرنه اکثرشون تا به این سن تقریباً پاک و معصوم هستند.
میرن توی یه مجلس میشنن قلیون و سیگار میکشن یا مشروب میخورن یا ... خوب این جوون اگه توی اوایل نوجوانی ازدواج میکرد احتمال اینکه بخواد با رفیقاش بره بچرخه بسیار متفاوت بود.طرز فکرش متفاوت میشه.خودش رو دسته بالا میگیره و میگه من ازدواج کردم با اونا فرق دارم.پی کار و زندگی میگرده تا عشق و حال مجردی...خودتون کدوم رو میپسندین؟؟؟جلوگیری از گناه یا اینکه میخواهید این ریسک رو انجام بدید و جوونا اینهمه دیر ازدواج کنن آخرش هم یه پدر باید اونقدر تحقیق کنه تا همه گناه های این جوون رو سروتشو هم بیاره و اجازه خواستگاری بده تهشم مهریه رو بکنه 140 تا سکه!!!
کجای اینا خواسته معصومین و امامان ما بود و ما عمل کردیم؟؟؟
ما جز اینکه بد کنیم به خدا و خودمون و معصومین کاری نکردیم.چوبشم داریم میخوریم...یه نگاه به جوونا بندازین!!![/]

كبوتر حرم;255262 نوشت:
علی جان اون حرف مال همون زمون هست که پسر 15 ساله از بچگی کار میکرده نه الآن که تا بیست و چند سالگی فقط درس میخونه از نظر قدرت فیزیکی هم اعراب قویتر از ما هستن تصورش رو بکن یه دختر 10 ساله مادر بشه اصلاً ببین همچین چیزی جور در میاد

این مشکل تربیتی خوانواده های ماست ولی این دلیل نمیشه که این اتفاق نیفته .
الان هم یه پسر 15 هم میتونه یه زندگیو اداره کنه منتهی باید این فرصت رو بهش داد.
مشکل ما هستیم.
تازه الان سن بلوغ پایین اومده که راحت تره ماجرا

عــــلی;255181 نوشت:
بنام خدا.
سلام.

اگر شما با بالا بردن سکه زندگیهارو نگه میدارید هنوز افرادی هستند که با توکل بر خدا و الگو گیری از زندگی بانوی دو عالم زندگی خودشون رو حفظ میکنن.هیچ جوونی کارمند به دنیا نمیاد.کسی که زود ازدواج کنه نسبت به دیگران بیشتر احساس مسئولیت میکنه لذا همیشه سعی میکنه یه کاری برای خودش پیدا کنه.هیچوقت پیامبران و حتی قران نگفته به جوان بیکار زن ندید یا به کار جوان نگاه کنید بلکه گفته گفته اگر جوان با ایمان و فقیری بود به اون دختر بدید که خداوند خودش روزی رسان هست.
پیامبر از امام علی ع سوال کرد چی داری اما نگفت چه کاره ای.در صورتی که امام گفت من فقط یه شمشیر و زره و شتر دارم.

وَ أَنْكِحُوا الْأَيامى مِنْكُمْ وَ الصّالِحِينَ مِنْ عِبادِكُمْ وَ إِمائِكُمْ إِنْ يَكُونُوا فُقَراءَ يُغْنِهِمُ اللهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللهُ واسِعٌ عَلِيمٌ (024 | نور - 32)
مردان و زنان بى همسر خود را همسر دهيد، همچنين غلامان و كنيزان صالحو درستكارتان را; اگر فقير و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بى نياز مى سازد; (فضل) خداوند واسع و (از نيازهاى بندگان) آگاه است.

من با شما سر مهریه یک بار بحث کردیم بهتونم گفتم من توکلم بخداس شاید بیشتر از خیلی از آدمها چون تو همه زندگیم دست منو محکم گرفته و رها نکرده ولی با زیر 110 تا مهریه هم موافق نیستم اگر همسر خوب باشه تمامو کمال میبخشم و گرنه زیر دین بمونه

بچه های ما از نظر جسه از عربها ظریفتر هستن دخترها در اونجا 9 سالگی به بلوغ جنسی میرسن ولی اینجا از 13 سالگی تا 18 سالگی برادر طلبه یکم منطقی باشید
شخص 35 ساله میشناسم هنوز کارشو مادرش انجام میده آشپزی بلد نیست خانه داری نکرده و هنوز به بلوغ ذهنی نرسیده بلوغ ذهنی را چه کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فقیر بودن تنگدست بودن با بیکار بودن و به بلوغ کامل نرسیدن فرق داره

سلام.

آسمان آبی;255380 نوشت:
من با شما سر مهریه یک بار بحث کردیم بهتونم گفتم من توکلم بخداس شاید بیشتر از خیلی از آدمها چون تو همه زندگیم دست منو محکم گرفته و رها نکرده ولی با زیر 110 تا مهریه هم موافق نیستم اگر همسر خوب باشه تمامو کمال میبخشم و گرنه زیر دین بمونه

من از شما سوال میکنم دلیل بالابردن مهریه تون چیه؟چرا بانوی دو عالم بین شما خانم ها اینقدر غریب شده؟
آسمان آبی;255380 نوشت:
بچه های ما از نظر جسه از عربها ظریفتر هستن دخترها در اونجا 9 سالگی به بلوغ جنسی میرسن ولی اینجا از 13 سالگی تا 18 سالگی برادر طلبه یکم منطقی باشید

اولین باره میشنوم:Moteajeb!:.از کی تا حالا خانم ها در سن 13 تا 18 سالگی به بلوغ جنسی میرسن؟؟:Moteajeb!:
آسمان آبی;255380 نوشت:
شخص 35 ساله میشناسم هنوز کارشو مادرش انجام میده آشپزی بلد نیست خانه داری نکرده و هنوز به بلوغ ذهنی نرسیده بلوغ ذهنی را چه کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر اون جوون زود ازدواج میکرد الان وضعش این بود؟؟
شما یه مشکل دارید...خدا در بین حرفاتون غریبه...هم در روزی رساندن و هم در کل امور زندگی.زندگی ای که اولش پول باشه بعد خدا میدونی یعنی چی؟؟؟زندگی ای که اولش 114 تا مهریه باشه بعد توکل معنیش چیه؟؟پول شریک خداست؟؟
خدا بنده هاشو آفریده میدونه چه زمانی باید ازدواج کنن و خودش دونسته چه زمانی اونارو به بلوغ جنسی برسونه...وقتی فردی به بلوغ جنسی میرسه یعنی برای ازدواج امادست...
کی میتونه جای خدا تصمیم بگیره و بگه این فرد باید در سن 20 سالگی به بلوغ میرسید و ازدواج میکرد؟[/]

سن ازدواج در شرایط جغرافیایی و اقلیمی مختلف متفاوت است؛ معمولاً در مناطق گرم، سن بلوغ و ازدواج پایین تر ، و در مناطق سرد و كوهستانی بالاتر است. مهم نیست كه فرد در چه سنی بالغ می شود ، این است كه دختر و پسر احساس كنند از نظر فیزیولوژیكی و روانی نیاز به ازدواج دارند. تشخیص زمان مناسب ازدواج از سوی دختر و پسر تازه بالغ مشكل است . در این مورد راهنمایی پدر و مادر و مشاوره با مشاور خانواده ضروری است. معمولاً چون دختران از نظر رشد بدنی و روانی از پسران جلوترند و رشد آنان سریعتر است ، زودتر بالغ و برای ازدواج آماده می شوند. به همین علت در اسلام سن تكلیف دختران نـُه سال و پسران 15 سال می باشد.

در اینجا ذكر این نكته لازم است كه چون اسلام دین جهان شمولی است ، بنابراین حداقل سن تكلیف برای تمام مناطق اعم از سرد و گرم مشخص گردیده ؛ یعنی در روی زمین مناطقی هست كه دختر در نـُه سالگی بالغ است ولی این بدان معنا نیست كه این دختر 9 ساله باید الزاماً ازدواج كند. ازدواج زمانی واجب است كه شرایط آن از نظر فیزیولوژیكی، روانی ، فرهنگی و اقتصادی فراهم باشد و چنانچه انجام نگیرد فرد به گناه بیفتد. در ایران به طور عرف اكثر دختران بین 18 تا 25 سال ازدواج می كنند. پسرها نیز در روستاها در سنین پایین تر و در شهرها بین 25 تا 30 و گاه تا 35 سالگی ازدواج می كنند.

تفاوت سن دختر و پسر با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی و عوامل فرهنگی متفاوت است. گاه تفاوت سن تا ده سال هم مشكلی ایجاد نمی كند. یكی از فرمول هایی كه در این مورد پس از آمارگیری های سن ازدواج پیشنهاد شده ، آن است كه در سنین پایین تر ، نصف سن پسر به اضافه هفت سال سن مناسبی برای دختر خواهد بود. ولی این به هیچ وجه فرمول قطعی و یا استاندارد محاسبه شده ای نیست؛ آنچه در این مورد می توان به طور قطعی پیشنهاد نمود آن است كه بین سن زوجین تناسب منطقی و معمولی وجود داشته باشد.

nakisa;255376 نوشت:

شما چرا به همه چیز به شکل جنسی نگاه میکنین مگه قراره گاو بگیرین که بزاد.
فکر خیلی مهمه باید مرد و زن مسئولیت پذیر باشن طوری که بشه روش به عنوان بابا یا مادر حساب کرد.
الان مشکل بیکار فقر فرهنگی و اینا همش حل شد مشکل شد سن ازدواج دختر که میتونه بچه بیاره یا نه.
یه جامعه با تربیت ناصحیح داغون میشه.
یکم فک کنین!

بنام خدا.
سلام.

من از شما سوال میکنم دلیل بالابردن مهریه تون چیه؟چرا بانوی دو عالم بین شما خانم ها اینقدر غریب شده؟

اولین باره میشنوم:Moteajeb!:.از کی تا حالا خانم ها در سن 13 تا 18 سالگی به بلوغ جنسی میرسن؟؟:Moteajeb!:

اگر اون جوون زود ازدواج میکرد الان وضعش این بود؟؟
شما یه مشکل دارید...خدا در بین حرفاتون غریبه...هم در روزی رساندن و هم در کل امور زندگی.زندگی ای که اولش پول باشه بعد خدا میدونی یعنی چی؟؟؟زندگی ای که اولش 114 تا مهریه باشه بعد توکل معنیش چیه؟؟پول شریک خداست؟؟
خدا بنده هاشو آفریده میدونه چه زمانی باید ازدواج کنن و خودش دونسته چه زمانی اونارو به بلوغ جنسی برسونه...وقتی فردی به بلوغ جنسی میرسه یعنی برای ازدواج امادست...
کی میتونه جای خدا تصمیم بگیره و بگه این فرد باید در سن 20 سالگی به بلوغ میرسید و ازدواج میکرد؟

سلام برادر
شما چرا برداشت خودتو داری من کی گفتم که پول شریک خداست برای من
اول همیشه تو هر کاری توکلم به خداست و در نهایت هم خداست
در مورد مهریه بالا یا پایین بود جاش نیست ولی فکر من اینه
بعدم شما که میخوای 4 الی 5 سال دیگه بری وضع کنی و ارشاد کنی مردمو باید در مورد خیلی از مسائل اطلاعات داشته باشی انسان فقط بود غریزی نداره بلوغ هم فقط جنسی نیست ما بلوغ فکری اجتماعی اقتصادی و...... داریم که یکی از مهمترین هاش بلوغ فکریه که باید برای رویارویی با مشکلات زندگی که کم و بیش هست آماده باشه که فقط اینجا بعد غریزی مورد بحث قرار گرفت
در مورد بلوغ جنسی دختران ، 9 سالگی ثابت نیست و بیشتر در بین هم وطنای عزیز جونب کشوره و این 9 سالگی همونطور که دوستمون هم فرمودن برای همه دختران مسلمان دنیا برای انجام دادن فرایظ دینی حفظ حجاب و..... است بلوغی که من به شما گفتم با سن تکلیف فرق داره

هیچ کس در جای خدا تصمیم نمگیره ولی خدا به ما اجازه داده که تصمیم بگیریم و دلیل هم نیستو جایی هم نشنیدم حتی تو حوزه علمیه که به عنوان استاد تربیت بدنی 2 سالی حضور داشتم این حرفو بزنه که چون الان بلوغ شدی باید الان ازدواج کنی
یا علی

بنام خدا.
سلام.

آسمان آبی;255509 نوشت:
شما چرا برداشت خودتو داری من کی گفتم که پول شریک خداست برای من اول همیشه تو هر کاری توکلم به خداست و در نهایت هم خداست در مورد مهریه بالا یا پایین بود جاش نیست ولی فکر من اینه

شما نیازی نیست بگید پول رو شریک قرار دادید.اکثر خانم ها و خانواده ها با این تفسیر مهریه رو میبرن بالا که جلوی طلاق رو بگیرن در کنارش هم توکل میکنن به خدا.بنابراین چیزی که باعث نگه داشتن زندگی میشه پول و خداست پس پول اینجا شریک خدا میشه!!!
البته من جواب سوالم رو نگرفتم اگر توی تاپیک مشکلات ازدواج پاسخ بدید ممنون میشم.

آسمان آبی;255509 نوشت:
بعدم شما که میخوای 4 الی 5 سال دیگه بری وضع کنی و ارشاد کنی مردمو باید در مورد خیلی از مسائل اطلاعات داشته باشی انسان فقط بود غریزی نداره بلوغ هم فقط جنسی نیست ما بلوغ فکری اجتماعی اقتصادی و...... داریم که یکی از مهمترین هاش بلوغ فکریه که باید برای رویارویی با مشکلات زندگی که کم و بیش هست آماده باشه که فقط اینجا بعد غریزی مورد بحث قرار گرفت

kocholo;255506 نوشت:
شما چرا به همه چیز به شکل جنسی نگاه میکنین مگه قراره گاو بگیرین که بزاد.
فکر خیلی مهمه باید مرد و زن مسئولیت پذیر باشن طوری که بشه روش به عنوان بابا یا مادر حساب کرد.
الان مشکل بیکار فقر فرهنگی و اینا همش حل شد مشکل شد سن ازدواج دختر که میتونه بچه بیاره یا نه.
یه جامعه با تربیت ناصحیح داغون میشه.
یکم فک کنین!

بنده با بلوغ فکری موافق هستم اما بلوغ فکری از نظر بنده وقتی هست که فرد نیاز به ازدواج داشته باشه...بقیه حرفا هم فقط حرفه و یه سدی برای ازدواج جوونا!!!
وقتی جوان احساس نیاز کنه بخودی خود مجبوره این نیاز رو برآورده کنه چه با گناه چه با ازدواج.نگاه به جامعه الان بی اندازید.خیلی اشتباهات توش رخ داده.هم تربیت فرزندان و هم براورده نکردن نیاز های جوونا به وسیله ازدواج سالم.
من نمیدونم چرا وقتی حرف از ازدواچ میاد همه فکرشون میره سراغ بچه و میگن این دختر 9 ساله نمیتونه ازدواج کنه چون نمیتونه بچه دار بشه!!خوب مگه ازدواج فقط برای بچه دار شدنه؟توی ازدواج نیاز عاطفی هست نیاز مشورت و نیاز به داشتن همدم و صلحه رحم خانوادگی و وصلت خانواده ها هست و بسیار بسیار چیز ها توی ازدواج نهفته هست.که همین ازدواج به اصلاح خودمون زود باعث میشه یه جوون تمام درها و راه های ورود وسوسه های شیطانی رو ببنده و باعث بشه جوون انحراف عاطفی پیدا نکنه.
اگر ازدواج کنه مجبور نیست نیاز هاشو از راه های گناه و شیطانی بر آورده کنه.
آسمان آبی;255509 نوشت:
هیچ کس در جای خدا تصمیم نمگیره ولی خدا به ما اجازه داده که تصمیم بگیریم و دلیل هم نیستو جایی هم نشنیدم حتی تو حوزه علمیه که به عنوان استاد تربیت بدنی 2 سالی حضور داشتم این حرفو بزنه که چون الان بلوغ شدی باید الان ازدواج کنی

شما چیکار دارید دیگران چی میگن؟؟؟بنده دارم براتون حدیث میارم از معصومین شما میچسبی به حوزه؟بحث بلوغ که نیست.شاید یه فرد به بلوغ رسیده باشه اما همچین نیازی در خودش نمیبینه به زور که نمیشه بهش گفت برو ازدواج کن!!! مثلاً نیاز عاطفی و نیاز های دیگه.اما یه جا هست طرف به بلوغ رسیده و احساس نیاز میکنه و این خیلی خطرناکه و زمینه ای میشه برای انجام گناه.
nazanin27;255391 نوشت:
در اینجا ذكر این نكته لازم است كه چون اسلام دین جهان شمولی است ، بنابراین حداقل سن تكلیف برای تمام مناطق اعم از سرد و گرم مشخص گردیده ؛ یعنی در روی زمین مناطقی هست كه دختر در نـُه سالگی بالغ است ولی این بدان معنا نیست كه این دختر 9 ساله باید الزاماً ازدواج كند. ازدواج زمانی واجب است كه شرایط آن از نظر فیزیولوژیكی، روانی ، فرهنگی و اقتصادی فراهم باشد و چنانچه انجام نگیرد فرد به گناه بیفتد. در ایران به طور عرف اكثر دختران بین 18 تا 25 سال ازدواج می كنند. پسرها نیز در روستاها در سنین پایین تر و در شهرها بین 25 تا 30 و گاه تا 35 سالگی ازدواج می كنند.

اگر میشه این قضیه
فیزیولوژیكی و فرهنگی و اقصادی رو توضیح بدید ممنون.

موفق و سربلند باشید در پناه حق:Gol:.

موضوع قفل شده است