جمع بندی یک نفر فشن میتونه اعتقادات قوی‌ایی داشته باشه؟؟؟

تب‌های اولیه

88 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یک نفر فشن میتونه اعتقادات قوی‌ایی داشته باشه؟؟؟

سلام به همه!!!
با بچه ها(:khoshgel:)این بحث رو پیش کشیدم که به نظر شما یک آدم فشن از نظر اعتقادی به اندازه ی کافی قوی هست یا نه؟؟یعنی میتونیم اونا رو به عنوان یک آدم حزب اللهی بشناسیم یا نه؟
بهتر بگم یک فشن میتونه اعتقادات قوی ایی داشته باشه؟؟؟
همین که این رو گفتم همه ریختن رو سرم و.... من تا جایی که تونستم سعی کردم به این سوال خودم پاسخ نه بگم مثلآ گفتم عفاف درون باعث عفاف ظاهر میشه و یا مثلآ ما نباید شبیه دشمنان دربیایم ..........دوستام هم کلی اعتراض کردن و سوال هایی از من پرسیدن که به شخصه توجیهی برای آنها نداشتم:Narahat az::
*چرا شما مخالفین ما طراح موی ایرانی هم داریم؟
*چرا فکر میکنین هر فشنی چشم چران و بی ایمانه؟
*نوعی آراستگیه....
*سلیقشون اینه....
*ما اول باید بقیه ی مشکلاتمون رو حل کنیم.بعضی از این فشن ها از صد تا آب شونه ای بهترن!!!!!!
*عیبی نداره پسر ها ابرو هاشون رو بردارن چون باعپ آراستگی است...
*و......
تآکید میکنم اینا حرفای من نیست و من دنبال جوابشونم.
خوشحال میشم راهنمایی ام کنین.

[="Tahoma"][="Green"]بنام خدا.
سلام.
منظورتون دختره یا پسر؟
اگه دخترای فشن رو میگید که آدرسشون ته راهو سمت راست وسط جهنمه!!!:ok:.هیچ جای تردیدی نیست.
سال نیکو از بهارش پیداست.
اگر منظورتون پسر هاست که بنده پسر فشن ندیدم وقت نماز حاضر بشه روی سرش مسح بکشه و وضو بگیره و نماز بخونه!!!!

حالا یه سوال پیش میاد این دو گروه پسر فشن و دختر فشن تاحالا دیدید فقط توی خونه فشن کنن و برای خودشون باشه؟البته شاید بعضی ها اینکارو بکنن بخاطر اینکه موهاشون خوب وایسه.
اما طبیعیه که دخترای فشن برای دیگران و پسرای فشن برای دیگران ظاهر سازی میکنند.
در این مورد میشه زیاد حرف زد.
اما این دختراش با مو روی گاز های جنهنم اویزون میشن!!!!!
در مورد دختراش راحت تر میشه نظر داد!!!!
میدونی شبیه چیه؟
دخترای قدیم خوب چادر بود و زیبایی که براشون ملاک بود.
کمی جلوتر لباس ها مد شد و دخترا برای سبقت از زیبایی هم لباس های تنگ پوشیدن.
بعد دیدن نه رقیب زیاد شده پس آرایشم کردن...
الانم که دیدن نه رقیب زیادتر شده برای جلب توجه بشتر موهاشو سیخ کردن که همه ببینن.
خدا میدونه فردای روز چیکار کنن.
یا علی:Gol:[/]

عــــلی;225102 نوشت:
[="tahoma"][="green"]بنام خدا.
سلام.
منظورتون دختره یا پسر؟
اگه دخترای فشن رو میگید که آدرسشون ته راهو سمت راست وسط جهنمه!!!:ok:.هیچ جای تردیدی نیست.
اگر منظورتون پسر هاست که بنده پسر فشن ندیدم وقت نماز حاضر بشه روی سرش مسح بکشه و وضو بگیره و نماز بخونه!!!!

حالا یه سوال پیش میاد این دو گروه پسر فشن و دختر فشن تاحالا دیدید فقط توی خونه فشن کنن و برای خودشون باشه؟البته شاید بعضی ها اینکارو بکنن بخاطر اینکه موهاشون خوب وایسه.
میدونی شبیه چیه؟
الانم که دیدن نه رقیب زیادتر شده برای جلب توجه بشتر موهاشو سیخ کردن که همه ببینن.
یا علی:gol:

[/][/]

سلام
موافقم
داخل کتاب سوم دبیرستان هم حتی نوشته که کسی که خدا رو دوست داره فقط نباید به زبون بگه به عمل هم باید نشون بده مثلا نباید بگه دل باید پاک باشه وقتی خدا رو دوست داری باید به حرفاشم عمل کنی و دستوراتشم دوست داشته باشی
ولی در کل من خودم موافق آراستگی هم و بنظرم آدم مومن از بقیه باید بیشتر آراسته باشه چون نماد دین هست

*زهرا*;225099 نوشت:
عیبی نداره پسر ها ابرو هاشون رو بردارن چون باعپ آراستگی است...

من با نظر دوستان موافقم .
فقط یه چیزی ؟
ابرو برداشتن چه ربطی به آراستگی داره؟ چیه این اراستگی و پیرهن عثمان کردن . هی میزنن تو سر ما؟

بهشون بگو مگه نعوذ بالله پیامبر ابروشو بر میداشت که بهش میگفتن آراسته؟

آراستگی یه تعریف دیگه داره .
به ابرو برداشتن و فشن کردن نمیگن اراستگی . بهش میگن خل بازی دوران جوانی

برچسبتم مارو کشته ؟:Cheshmak:

مذهبی ها چی کار دارن به آدمای فشن؟

تا هر چی میشه پای این موجودات نازنینو وسط میکشین .
مذهبی ها ، دین دارانی هستن که به احکام شریعت احترام میذارن .

و اگر هم غیر این صورت باشه دین داشتن معنی نمیده .

مذهبی ها با کسی مخالفن که خلاف شریعت عمل کنه.
به همین سادگی:ok:

دوباره سلام!!!

1-منظورم پسرای فشن بود تآکید رو پسرا دارم چون به ظاهر منافاتی با دین نداره(نه مثل دخترا باید مو هاشون رو بپوشونن و تازه اونا توجیه

آراستگی دارن)اما خوشحال میشم در مورد دخترا هم بشنوم.

2-ببینین بحث ما(با دوستام) در فضایی کاملا دوستانه است.پس لطفآفرض کنین دارین دوست خودتونو در این مورد توجیه میکنین.

3-در جوابآراستگی چی باید بگیم؟چون من خودم خیلی به آراستگی اعتقاد دارم و اینو یکی از مهمترین وظایف مذهبی ها:khandeh!: در این دوره و

زمونه میدونم.

*زهرا*;225128 نوشت:
دوباره سلام!!!

1-منظورم پسرای فشن بود تآکید رو پسرا دارم چون به ظاهر منافاتی با دین نداره(نه مثل دخترا باید مو هاشون رو بپوشونن و نه اونا توجیه

آراستگی دارن)اما خوشحال میشم در مورد دخترا هم بشنوم.

2-ببینین بحث ما(با دوستام) در فضایی کاملا دوستانه است.پس لطفآفرض کنین دارین دوست خودتونو در این مورد توجیه میکنین.

3-در جوابآراستگی چی باید بگیم؟چون من خودم خیلی به آراستگی اعتقاد دارم و اینو یکی از مهمترین وظایف مذهبی ها:khandeh!: در این دوره و

زمونه میدونم.

سلام زهرا جان :Mohabbat:
1- ببین داخل اسلام وقتی مسئله حجاب به میان بیاد هدف اصلی چیزی هست که باعث جلب توجه می شه به نظر تو وقتی یه پسر به اون موهای سیخ میاد داخل اجتماع ناخودآگاه باعث نمیشه یه سری از دخترا به گناه بی افتن و به نامحرم نگاه کنن و همین نگاه کردن اولین و مهم ترین تیر زهر آلود شیطان هست
2- آراستگی به این معنی نیست که باعث جلبه توجه بشیم آراستگی این هست که نوع پوششمون در عین درخور یه فرد مومن بود هماهنگ با هم و متناسب باهامون باشه :khandeh!:

[="arial"][="darkorchid"]سلام و عرض ادب...

بعضی ها از مو بلند کردن پیامبر اسلام و شانه و رنگ کردن ایشان سوء استفاده می کنن

می دونید چرا؟

چون پیامبر اگه موهاشون رو بلند می کردن و رنگ می کردن
واسه ناموس مردم نبود... برای همسر خودشون بود

نمی خوام به کسی تهمت بزنم ولی اکثر اینایی که خودشون رو مثل غربی ها می کنن می خوان خودشون رو جذاب کنن برای ناموس مردم...

و در مورد خانم هایی که فشن می کنن پیامبر حدیثی گفتن: در آخر الزمان موهای خانم ها مثل کوهان شتر دیده می شه...

آیا الان اینگونه نیست؟

پشت سر خانم ها ، زیر مقنعه آیا موها مثل کوهان شتر نیومده بالا؟
راهکار چیه؟
خانم ها موهاشون رو خیلی کوتاه کنن؟ موهاشون رو نبندن و از زیر مقنعه بیرون بیاد...

حواسمون باشه همین آقایونی که موهاشون رو بلند می کنن و به قول خودشون می خوان مثل پیامبر باشن

خوب وقتی موهاشون رو می بندن با کِش و مثل خانما می شن
مگه پیامبر نگفتم لعنت بر مردی که خودشو مثل خانما بکنه و لعنت بر زنی که خودشو مثل مردا بکنه

(به نظرتون آیا این کشور بعد سی سال نباید یه مدل موئی رو مشخص می کرد که حالا هر آدم هپلو هپویی تو آنتن ماهواره و اینترنت به جوونای ما مدل مو یاد نده؟)

مدل موی شهدا چجور بود؟
غربی؟ شرقی؟ آفریقایی؟
از شهدا چی یاد گرفتیم؟

فقط بگیم شهدا شرمنده ایم؟!

تو هر بخشی از این کشور شما ضعف دیدید بدونید تو اون جا شهدا فراموش شدن...

همین و بس[/][/]

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

من از این واقعا خنده ام میگیره که اگه یه پسر بره ابرویش را برداره و بگه آراسته ام ! (شادمان کرد)

مردی گفتن ، زنی گفتن ، الآن که دیگه زن و مرد داره قاطی میشه ، فکر کنم به جایی برسه که پسرا روسری بذارن و رژ بزنن و دخترا ریش بذارن و موهای کوتاه پسرونه ! (شوخی)

ولی دور از شوخی ، من این رو واقعا می گم و با این جور آدما تا به حال گشته ام و می چرخم (منظورم پسر هاستا ! نه دخترا ) اینگونه آدما ، خیلی دیدم واقعا برای جلب توجه (پسر ؟؟؟؟؟ باید جلب توجه کنه !؟!) میرن خودشون رو خوشگل می کنن !
الآن مثلا من یه رفیق دارم ، الکی رو چشمش یه عینک گنده میزنه (قشنگ هست اما تیره اش) جالب اینه که این عینک مدل طبی هست ولی در اصل شیشه معمولیه ! طبی نیست و واسه قشنگیه !
بهش میگم چرا میزنی میگه قشنگه !

جدیدا هم چند وقته که بر دستشون کش یا چرم یا بند چنین چیزایی می بندند ! میگم چرا ؟ میگه تو نمی فهمی !
پسر ها باید مردانه باشن و اون اباهت مردانگی رو در خودشون حفظ کنند ، نه اینکه برن خودشونو خوشگل کنن و دختر بازی ، تا نصف عمرشون به فنا بره .... همون آدم وقتی پیر بشه به خودش فوحش میده که چرا با این کارا دوران جوانیش که برای درس و دانشگاهشه رو به فنا داد ...

خلاصه بگم ، آدمی که می خواد برای دیگران خود نمایی کنه و جلب توجه کنه ، از زندگیش عقبه ، چون همش می خواد اینکارو بکنه ... اینم نشانه از آراستگی نیست .

اون ماجرای کوهان شتر که گفتید ، واقعا آدم تو تعجب میمونه ، مثلا چه زیبایی ای داره که اونجوری یه قلمبه از سرشون زده بالا ! انگار کارتون تام و جریه ! تام زده تو کله اش و ورم کرده اومده بالا ! (توهین نباشه ولی من زیبایی ای در اون نمی بینم )

منتظر نظرات دیگران هستم

توی دانشکده مون، یه آقای هنرمند بود که به موهاش خیلی میرسید به گونه ای که با خانومها اشتباه می گرفتمش و نگاهم رو ازش بر میگردوندم، قاطی مرغها هم بگی نگی بود.

ساعت 12 ظهر که میشد، سلف سرویس، پذیرای ناهار خوران و دانشجوهای گرسنه بود و از اون طرف ساعت 12 اذان طهر بود و نمازخونه نیمه تعطیل! این وسط من بودم و بعضی کارکنان و اون آقای مو بلند که نمازش اوّل وقت بود...
شک ندارم که یه روزی این نمازش نجاتش میده.

آن شخصی که گفته است من اعتقاداتم بالاست خواسته است با این حرف شما را فریب دهد.مواظب باشید.دشمن از جاهایی وارد میشود که فکرش را هم نمیتوان کرد.به همان فرد بگوئید شما که انقدر ادعا داری به قرآنت عمل میکنی؟اگر گفت اری بگوئید که اگر عمل میکردید حجابتان را رعایت میکردید و فروج و اندامتان را میپوشاندید و به گونه ای خودتان را درست نمیکردید که ناموس مردم را تحریک کنید.و نیز بگوئید که حضرت علی (علیه اسلام)فرمودند:(( هر جوانی که به قصد شهوت به دنبال زنی بیافتد خداوند به اندازه هر قدمی که بر میدارد برایش زنا مینویسد))دیگر اگر خواست فکر شما را منحرف کند از او دور شوید زیرا دوست ناباب انسان را از پا در می آورد.(التماس دعا)

سلام
بنده عرض می کنم
ممکن نیست یک انسان با عقیده قوی فشن بمونه چون قرآن می فرماید :
سوره المجادلة :
لا تَجِدُ قَوْماً يُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ يُوادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ لَوْ كانُوا آباءَهُمْ أَوْ أَبْناءَهُمْ أَوْ إِخْوانَهُمْ أَوْ عَشِيرَتَهُمْ أُولئِكَ كَتَبَ فِي قُلُوبِهِمُ الْإِيمانَ وَ أَيَّدَهُمْ بِرُوحٍ مِنْهُ وَ يُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدِينَ فِيها رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ أُولئِكَ حِزْبُ اللَّهِ أَلا إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ (22)
ترجمه:

22- هيچ قومى را كه ايمان به خدا و روز قيامت دارد نمى‏يابى كه با دشمنان خدا و رسولش دوستى كنند، هر چند پدران يا فرزندان يا برادران يا خويشاوندان آنها باشند، آنها كسانى هستند كه خدا ايمان را بر صفحه قلوبشان نوشته و با روحى از ناحيه خودش آنها را تقويت فرموده، آنها را در باغهايى از بهشت داخل مى‏كند كه نهرها از زير درختانش جارى است، جاودانه در آن مى‏مانند خدا از آنها خشنود و آنها نيز از خدا خشنودند آنها حزب الله‏اند بدانيد حزب اللَّه پيروز است.

با سلام :Gol:
شخصیت هر انسان در اثر تعامل با محیط اطراف او شکل میگیرد و معنایی که در ذهن او از پدیده های اجتماعی ایجاد میشود بستگی زیادی به محیطی که در آن رشد یافته است دارد. پوشش فرد نشان از بافت اجتماعی است که او در آن رشد یافته و اجتماعی شده است. از این رو در جوامع مختلف پوشش انسان ها متفاوت است و معانی متفاوتی را به همراه دارد. آنچه که به عنوان فشن از او یاد میشود بنا به تعریف پوششی است که در زمانی خاصی رایج میشود. در نتیجه معنایی که این نوع پوشش ایجاد میکند بستگی زیادی به مکان و زمان دارد و نسبی است.

اما فشن از مشخصات عصر مدرن است، از این رو تعارض مدگرایی و دین در واقع ریشه در تضاد بین دین و مدرنیته دارد. فشن بیان فردیت و سلایق فردی در فضایی آزاد است. در کشورهای اسلامی که خواسته اند مدرن هم باشند، تلاش هایی در زمینه مد نیز صورت گرفته است. برقراری شوهای فشن اسلامی در کشورهایی مانند ترکیه، گواهی بر این مدعا است.

شاید همون دختری یا اون پسری که ابرو شو ور میداره اعتقادش از من و شما بیشتر باشه !

ظاهر کسی باطن اون شخص نیست !

madanchi11;225409 نوشت:
شاید همون دختری یا اون پسری که ابرو شو ور میداره اعتقادش از من و شما بیشتر باشه !

ظاهر کسی باطن اون شخص نیست !

به نام خدا.

اما باطن شخص به هر حال باید یک اثری هم بر ظاهر شخص داشته باشه.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

مدرن بودن کشور اسلامی ارتباطی به مد ندارد.کسی که ظاهرش خراب باشد باطنش هم خراب میشود.ظاهر قرآن، چهره ی عمومی آن است که همگان (آنان که با قواعد عربی آشنا هستند) آن را میدانند، ولی باطن قرآن، چهره ی خصوصی است که جز برای زبدگان، خواص و راسخان در علم، آشکار نمیشود.ظاهر قرآن، شاخه است و باطن، اصل و ریشه.رسول گرامی اسلام(صلی الله علیه وآله)یکی از پاکان است که در مرحله ی تنزیل، ظرف وجود قرآن است و در مقام مکنون نیز آن را دیدار کرده و به باطن آن راه یافته است. پس ظاهر متکی به باطن است.و ظاهر، راهی است برای رسیدن به باطن.برای رسیدن به هر دو، طهارت لازم است.برای رسیدن به ظاهر، طهارت ظاهری و برای رسیدن به باطن، طهارت قلبی و باطنی.معنای باطن با ظاهر به صورت جمع است و این دو در طول هم قرار دارند.در سوره واقعه آیه 79نشان میدهد ظاهر دلالت دارد که مراد، طهارت ظاهری (وضو) است و باطن میگوید مراد، طهارت باطنی (و روحی) است و این دو باهم فرقی ندارند.بزرگی میگوید:معنای ظاهری، آن است که بر اساس قواعد عربی از الفاظ قرآن استفاده میشود و معنای باطن را کسانی میفهمند که علم خدایی دارند.

ستايشگر;225423 نوشت:
اما باطن شخص به هر حال باید یک اثری هم بر ظاهر شخص داشته باشه.

شما اول معنی فشن بودن بدونید بعد در مورد باطن اون شخص نظر بدید :Cheshmak:

عــــلی;225102 نوشت:
بنام خدا.
سلام.
منظورتون دختره یا پسر؟

میدونی شبیه چیه؟
یا علی:gol:

با سلام و احترام
دوستان توی جریان اخیر هتک حرمت به آقا امام هادی (ع) فشن ها و خواننده ها زود به پا خواستند یا مداحین که معرف یک مذهبی واقعی هستند؟
همین هایی که قبولشون نداریم امام درونشون بیدار بیدار بیدار هست فقط با یکسری چیز ها حجاب کشیده شده روش ...
بیایید یکبار از ظاهر ادم ها قضاوت نکنیم
همین دختری که شما میفرمایید حجاب کامل ندارند در اعتکاف دیدم در مراسم احیا دیدم و دیدم هر روز نماز یومیه رو که میخونه چطور با خدا عشقبازی میکنه و حقیر هم خیلی وقتها به حالش غبطه خوردم...

ashr;225496 نوشت:
با سلام و احترام
دوستان توی جریان اخیر هتک حرمت به آقا امام هادی (ع) فشن ها و خواننده ها زود به پا خواستند یا مداحین که معرف یک مذهبی واقعی هستند؟
همین هایی که قبولشون نداریم امام درونشون بیدار بیدار بیدار هست فقط با یکسری چیز ها حجاب کشیده شده روش ...
بیایید یکبار از ظاهر ادم ها قضاوت نکنیم
همین دختری که شما میفرمایید حجاب کامل ندارند در اعتکاف دیدم در مراسم احیا دیدم و دیدم هر روز نماز یومیه رو که میخونه چطور با خدا عشقبازی میکنه و حقیر هم خیلی وقتها به حالش غبطه خوردم...

سلام
حرفتو کاملا قبول دارم اما خدا میگه کسی که منو دوست داره باید قوانین منم دوست داشته باشه

rahyafte91;225507 نوشت:
سلام
حرفتو کاملا قبول دارم اما خدا میگه کسی که منو دوست داره باید قوانین منم دوست داشته باشه

حقیر هم قبول دارم فرمایش شما رو ولی نمیشه اونا رو هم ترد کرد
خیلی از مذهبی ها هستند که با رفتار درست دیگر مذهبی ها مذهبی شدند و قبلا فشن بودند...

rahyafte91;225507 نوشت:
قوانین

قوانین شرح بدید؟
نپوشیدن لباس جین؟ رنگ کردن مو؟

madanchi11;225492 نوشت:
شما اول معنی فشن بودن بدونید بعد در مورد باطن اون شخص نظر بدید :Cheshmak:

به نام خدا.

چه ربطی داشت به حرف من؟ من در مورد فشن بودن یا نبودن نظر ندادم. در مورد هماهنگی ظاهر و باطن نظر دادم عزیز.

نمیشه کسی ظاهر درستی نداشته باشه (دختری باشه که حجاب نداشته باشه ، موهاش به شیوه وحشتناکی بیرون باشه ، آرایش کنه ، لباس تنگ بپوشه یا پسری باشه که هیچ دو تار موییش به یک سمت نباشه ، لباس تنگ بچوشه ، خودش رو شبیه دختر ها بکنه) اما در دل عاشقانه خدا رو دوست داشته باشه. به هر حال اون عشق ، باید یه اثری هم رو بیرون بگذاره یا نه؟

میشه کسی دروغ بگه و غیبت بکنه و بگه من از درون عاشق خدا هستم؟ میشه کسی یک جایی آشعال بریزه و بعد بگه من از درونم عاشقانه پاکی رو دوست دارم؟

قضاوت از روی ظاهر یه چیز دوطرفه است. نباید از روی ظاهر قضاوت کرد و نباید ظاهر رو به چیزی که ازش قضاوت بد میشه شبیه کرد.

ستايشگر;225515 نوشت:
میشه کسی دروغ بگه و غیبت بکنه و بگه من از درون عاشق خدا هستم؟ میشه کسی یک جایی آشعال بریزه و بعد بگه من از درونم عاشقانه پاکی رو دوست دارم؟

اینم ربطی به ظاهر ندارد !
یک سری به مسجد دانشگاه بزنید ببینید چه کسانی میان نماز بخونند!
شما فقط دارید ظاهر اون نفر میبنید که موهاشو بیرون انداخته ! همون نفر شاید تو تنهاییش بخدا اینقدر نزدیک بشه که من اینقدر بخدا نزدیک نباشم

بسم الله الرحمن الرحیم
يا ايها الذين امنواطيعو الله و اطيعو الرسول و اولي الامر منكم..."

چطور اعتقاداتشون قویه ولی این ایه و هزاران ایات دیگه رو نمیبینن؟ ای کسانی که ایمان اورده اید اطاعت کنید از خدا،از همه جهت نه فقط یه قسمتی از کتاب رو بگیریم بگیم اره خدایی هست و پیامبری هست و امامی هست میدونم و قبول دارم و از جان دل هم احترام میکنم ولی نمیخوام حجابم رو درست کنم یا از محرمات دوری کنم . این کار مثل اون ضرب المثلی میمونه که الان خیلی تو زبونا افتاده ،دلت پاک باشه رفتارت مهم نیست.
زمانی این اعتقادات قوی هستندکه رو ی اعضا و جوارح تاثیر بزارن

madanchi11;225520 نوشت:
شما فقط دارید ظاهر اون نفر میبنید که موهاشو بیرون انداخته ! همون نفر شاید تو تنهاییش بخدا اینقدر نزدیک بشه که من اینقدر بخدا نزدیک نباشم

اما از لحاظ ظاهر ، یعنی نوع لباس پوشیدن ، اگر شما لباستون بهتر باشه ( به لباس توصیه دین نزدیکتر باشه) مسلما شما به خدا نزدیکترید.

دلیل نمیشه که هرکی به مسجد رفت حتما دیگه ته خوبیه. نماز یک جنبه از زندگیه ، ظاهر هم یک جنبه دیگه.

اینهایی که گفتم (دروغ و آشغال و ...) ، برای این بود که مثال بیارم برای حرفم.

همان نفری که شما میگوئید در تنهاییش به خدا نزدیک تر است درست است شاید توانایی هایی داشته باشد که هر کسی نداشته باشد. ولی آیا به نظر شما جوابی هم از سوی خدا میشنود؟اگر این همه خدا خدا میکند آیا به ظاهر کار اهمیت داده است یا اینکه خدا را تنها در خلوت میبیند؟از این سو ءظاهرش جوانان را تحریک میکند و خشم الهی را به صدا در می آورد و از آن سو ء به خلوت میرود و خدا را میخواند.آیا در عقل میگنجد؟گفتیم ظاهر اگر خراب باشد بر روی شخص تاثیر میگذارد و همین شخص نمازش پایداری ندارد و با همین لباسی که بر تن میکند تبلیغ بر جوانان میکند.ممکن است اعتقاداتی داشته باشد که از بقیه بیشتر باشد با توجه به توانایی هایی که هر شخص دارد .اگر واقعا اعتقادات دینی اش قوی بود به حجابش اهمیت میداد.امیرالمومنین علیه السلام در وصیت خود به امام حسن مجتبی علیه السلام فرمودند:«با پوشش و حجابی که برای همسرانت قرار می‌دهی، چشم آنان را از هوس و حرام بازمی‌داری، چرا که حجاب برای آنها ثبات بیشتری به ارمغان می آورد. از خروج بی‌حساب و بی‌رویه زنان جلوگیری کن، زیرا مفاسدی دارد؛ و اگر می‌توانی، کاری کن که همسرانت غیر از تو را نشناسند و با مردان رفت و آمد نداشته باشند.همچنین پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند:((خدا مردانی را كه شبیه زن می‏شوند و زنانی را كه خود را شبیه مرد قرارمی‏دهند ، نفرین كرده است.))ونیز مولایمان حضرت علی علیه السلام می فرمایند: بهترین لباس لباسی است که تو را از خدا به خود مشغول نسازد.در حدیث قدسی آمده است :به بندگانم بگوئید به لباس دشمنان در نیایند و خود را شبیه دشمنان در نیاورند که در این صورت آنها هم دشمنان من خواهند بود.رسول خدا صلی الله علیه و آله وضعیت دوران ما را از قبل پیش بینی میکنند: در آخر امت من، مرد نماهايي هستند كه سوار بر وسايل نقليه خود، بر در مساجد پياده مي‌شوند. زنان اينان، پوشيده‌هايي برهنه‌اند كه موهايشان برآمده است. اين‌ها زنان نفرين‌شده‌اند.( المحاسن، ج1)امام صادق(عليه‌السلام) پوشيدگي شديد لقمان را از علل حكيم شدن وي مي‌دانند. (قابل توجه کسانی که می گویند پوشش فقط برای زن است)

madanchi11;225520 نوشت:

قوانین یعنی اینکه نباید زن موهاشو بیرون بذاره و مانتو های چسبون و زننده بپوشه
مرد هم نباید جلب توجه کنه و باعث گناه یه دختر بشه
ولی کسی نگفته شلوار جین یا لباس جین نپوشه
کسی هم نگفته موهاشو رنگ نکنه
فقط حدود خدا رو رعایت کنه

سلام
در مورد این مساله از دو دید میتوان بررسی کرد
1-داشتن ظاهری این چنینی از نظر دستورات اسلامی مطلوب هست یا نه؟
2-فردی که دارای ظاهری اینچنینی است می تواند پایبند به مسائل دینی و اعتقادی باشد یا نه؟

1-س-تقليد از مدهاى غربى در کوتاه کردن مو چه حکمى دارد؟
ج: معيارهاى حرمت در اين موارد، شبيه شدن به دشمنان اسلام و ترويج فرهنگ آنهاست و اين موضوع با توجه به کشورها و زمانها و اشخاص مختلف، فرق مى‏کند و اين امر مختص به غرب هم نمى‏باشد.
(استفتائات مقام معظم رهبری)

2- این که بگوییم شخصی که فشن است حتما اعتقادات درستی هم ندارد ظاهرا صحیح نمی باشد چرا که هرچند کسی که ظاهری اینچنینی دارد (بر فرض تشبه به دشمنان اسلام)مرتکب حرام شده است اما این نشان دهنده عدم اعتقاد نمی باشد همچنانکه ممکن است تمامی انسانهای غیر معصوم مرتکب حرام شوند اما خللی در اعتقادات آنها به صورت کلی ایجاد نشود.البته منکر ایجاد خلل در اعتقادات بواسطه گناه نیستیم.

در حدیثى از امام جعفر صادق علیه‏السلام روایت شده است که فرمود:

«ما من عبدٍ إلّا و فى قلبه نکتة بیضاء فإذا أذنب خرج فى النکتة نکتة سوداء فإذا تاب ذَهَب ذلک السواد، و ان تمادى فى الذنوب زاد ذلک السواد حتّى یُغطى البیاضَ، فإذا غُطّى البیاضُ لم یرجع صاحبه إلى خیر أبداً قول اللّه -عزّوجلّ-: «کلاّ بل رانَ على قلوبِهم ما کانوا یکسبون»؛
بنده‏ اى از بندگان خداوند نیست مگر آن‏که در دلش نقطه سفیدى است و هنگامى که گناهى از آن بنده سر زد در نقطه سفید، نقطه سیاهى آشکار مى‏شود. حال اگر توبه کرد آن نقطه سیاه از بین مى‏رود و اگر اصرار بر گناه کرد آن نقطه سیاه گسترش مى‏یابد تا تمامى نقطه سفید را فرا گیرد و هنگامى که نقطه سیاه تمامى نقطه سفید را پوشاند، صاحب چنین قلبى هرگز به سمت خیر و خوبى باز نخواهد گشت و این همان زنگارى است که خداوند در کتابش ذکر فرموده است: «كَلَّا بَلْ رَانَ عَلَى قُلُوبِهِم مَّا كَانُوا یَكْسِبُونَ»

نکته آخر اینکه اسلام عزیز در مورد آراستگی توصیه های بسیاری نموده است اما برای همین آراستگی هم حد و مرزی قرار داده است همانند عدم تشبه به کفار عدم استفاده از لباس شهرت عدم خودنمایی برای نامحرم عدم استفاده از زیور آلات غیر مجاز مانند طلا برای مردان و....

مدیر اجرایی;225552 نوشت:
سلام
در مورد این مساله از دو دید میتوان بررسی کرد
1-داشتن ظاهری این چنینی از نظر دستورات اسلامی مطلوب هست یا نه؟
2-فردی که دارای ظاهری اینچنینی است می تواند پایبند به مسائل دینی و اعتقادی باشد یا نه؟

1-س-تقليد از مدهاى غربى در کوتاه کردن مو چه حکمى دارد؟
ج: معيارهاى حرمت در اين موارد، شبيه شدن به دشمنان اسلام و ترويج فرهنگ آنهاست و اين موضوع با توجه به کشورها و زمانها و اشخاص مختلف، فرق مى‏کند و اين امر مختص به غرب هم نمى‏باشد.
(استفتائات مقام معظم رهبری)

2- این که بگوییم شخصی که فشن است حتما اعتقادات درستی هم ندارد ظاهرا صحیح نمی باشد چرا که هرچند کسی که ظاهری اینچنینی دارد (بر فرض تشبه به دشمنان اسلام)مرتکب حرام شده است اما این نشان دهنده عدم اعتقاد نمی باشد همچنانکه ممکن است تمامی انسانهای غیر معصوم مرتکب حرام شوند اما خللی در اعتقادات آنها به صورت کلی ایجاد نشود.البته منکر ایجاد خلل در اعتقادات بواسطه گناه نیستیم.

در حدیثى از امام جعفر صادق علیه‏السلام روایت شده است که فرمود:

«ما من عبدٍ إلّا و فى قلبه نکتة بیضاء فإذا أذنب خرج فى النکتة نکتة سوداء فإذا تاب ذَهَب ذلک السواد، و ان تمادى فى الذنوب زاد ذلک السواد حتّى یُغطى البیاضَ، فإذا غُطّى البیاضُ لم یرجع صاحبه إلى خیر أبداً قول اللّه -عزّوجلّ-: «کلاّ بل رانَ على قلوبِهم ما کانوا یکسبون»؛
بنده‏ اى از بندگان خداوند نیست مگر آن‏که در دلش نقطه سفیدى است و هنگامى که گناهى از آن بنده سر زد در نقطه سفید، نقطه سیاهى آشکار مى‏شود. حال اگر توبه کرد آن نقطه سیاه از بین مى‏رود و اگر اصرار بر گناه کرد آن نقطه سیاه گسترش مى‏یابد تا تمامى نقطه سفید را فرا گیرد و هنگامى که نقطه سیاه تمامى نقطه سفید را پوشاند، صاحب چنین قلبى هرگز به سمت خیر و خوبى باز نخواهد گشت و این همان زنگارى است که خداوند در کتابش ذکر فرموده است: «كَلَّا بَلْ رَانَ عَلَى قُلُوبِهِم مَّا كَانُوا یَكْسِبُونَ»

نکته آخر اینکه اسلام عزیز در مورد آراستگی توصیه های بسیاری نموده است اما برای همین آراستگی هم حد و مرزی قرار داده است همانند عدم تشبه به کفار عدم استفاده از لباس شهرت عدم خودنمایی برای نامحرم عدم استفاده از زیور آلات غیر مجاز مانند طلا برای مردان و....

تمام حرف های ما رو به صورت کامل توضیح دادید:Kaf:
ممنون

[="Black"]سلام:Gol:

یاد یه خاطره افتادم ترم های اول یه درسی داشتیم به نام ادبیات فارسی.

استادش از این آدم هایی بود که اعتقادات خاص خودش رو داشت

چه سیاسی چه مذهبی خلاصه این که برا پسرها و دختر هایی که تازه وارد دانشگاه شدن حرف های شبهناک زیاد میزد

خب کسی که حوصله و وقت داشت میرفت تا اطلاعات درست کسب کنه که ببینه راست میگه یا نه کسی هم که حوصله نداشت دربست قبول میکرد!!!

خلاصه یه بار که بحث حجاب بود و استاد داشت به هر چی چادر و چادری ه توهین میکرد

اولین کسی که از چادری ها شروع به دفاع کرد نه یه آدم ریشو بود و نه حتی یه دختر چادری

یه پسری بود که اصلا قیافش به این حرفا نمیخورد!!!

بر عکس در ظاهر حزب اللهی ها که با تکون دادن سر حرف استاد رو تایید! میکردن ، این پسر فشن(موی فلان یقه ی فلان شلوار فولان و...) داشت از حجاب حضرت زهرا سلام الله علیها دفاع میکرد

بله به ریش نیست به ریشست! وقتش شده از روی ظاهر در مورد آدم ها قضاوت نکنیم

البته آدم باید ظاهرش طوری باشه که بقیه با دیدنش یاد خدا بیفتند...

علی یارتان:Gol:

[/]

نقل قول:
بر عکس در ظاهر حزب اللهی ها که با تکون دادن سر حرف استاد رو تایید! میکردن ، این پسر فشن(موی فلان یقه ی فلان شلوار فولان و...) داشت از حجاب حضرت زهرا سلام الله علیها دفاع میکرد

به اینجور آدما میگن لوطّی

علامه مرعشی نجفی دعا میکنه که خدایا من رو با لوطی ها محشور کن.

فیلم اخراجیها هم آنچنان دور از واقع نیست ها!

[="Red"][="red"]دو سه نفر از آن بچه ها خلافکار[/][/] بودند. دکتر(چمران) به يکي دو نفر از آنها گفتند موتورها مال خودتان، برداريد و برويد. گفتم آقاي دکتر موتورها چرا، گفت بگذار ببرند. يکي شان هم بعدها شهيد شد، يکي هم مجروح شد. الان موتورسازي دارد، دستش مجروح شد و با يک دست کار مي کند. اسمش [="red"]جليل پا کوتاه[/] بود. لکنت زبان هم دارد. رفتم به حاج آقا گفتم [="Red"]اينها چند نفرشان بچه اتابک هستند و کيف زن و ضبط دزدند[/]، گفت خيلي خوب. گفت ديشب من اينها را طوري ساختم که همه رفتند حمام کله ها را تيغ انداختند، غسل و توبه کردند و فقط براي شهادت مي خواهند خدمت کنند.

لییییینک

به نام خدا

شهید عبدالرضا راهور
ای عزیزان من اگر به خدا معتقدید سختی ها را به خود آسان گیرید و فرهنگ و تمدن اسلامی را در بین خود رایج کنید و از الفاظ و مدهای کاذب غرب و غیره نیز بپرهیزید.

فرازی از وصیت نامه امام راحل:و از جوانان، دختران و پسران، مى‏خواهم كه استقلال و آزادى و ارزشهاى انسانى را، و لو با تحمل زحمت و رنج، فداى تجملات و عشرتها و بى‏بند و باريها و حضور در مراكز فحشا كه از طرف غرب و عمال بى‏وطن به شما عرضه مى‏شود نكنند؛ كه آنان چنانچه تجربه نشان داده جز تباهى شما و اغفالتان از سرنوشت كشورتان و چاپيدن ذخائر شما و به بند استعمار و ننگ وابستگى كشيدنتان و مصرفى نمودن ملت و كشورتان به چيز ديگر فكر نمى‏كنند؛ و مى‏خواهند با اين وسايل و امثال آن شما را عقب مانده، و به اصطلاح آنان «نيمه وحشى» نگه دارند.و- از توطئه‏هاى بزرگ آنان، چنانچه اشاره شد و كراراً تذكر داده‏ام، به دست گرفتن مراكز تعليم و تربيت خصوصاً دانشگاهها است كه مقدرات كشورها در دست محصولات آنها است. روش آنان با روحانيون و مدارس علوم اسلامى فرق دارد با روشى كه در دانشگاهها و دبيرستانها دارند. نقشه آنان برداشتن روحانيون از سر راه و منزوى كردن آنان است؛ يا با سركوبى و خشونت و هتاكى كه در زمان رضا خان عمل شد ولى نتيجه معكوس گرفته شد؛ يا با تبليغات و تهمتها و نقشه‏هاى شيطانى براى جدا كردن قشر تحصيلكرده و به اصطلاح روشنفكر كه اين هم در زمان رضا خان عمل مى‏شد و در رديف فشار و سركوبى بود؛ و در زمان محمد رضا ادامه يافت بدون خشونت ولى موذيانه.و اما در دانشگاه نقشه آن است كه جوانان را از فرهنگ و ادب و ارزشهاى خودى منحرف كنند و به سوى شرق يا غرب بكشانند و دولتمردان را از بين اينان انتخاب و بر سرنوشت كشورها حكومت دهند تا به دست آنها هر چه مى‏خواهند انجام دهند. اينان كشور را به غارتزدگى و غربزدگى بكشانند و قشر روحانى با انزوا و منفوريت و شكست قادر بر جلوگيرى نباشد. و اين بهترين راه است براى عقب نگهداشتن و غارت كردن كشورهاى تحت سلطه، زيرا براى ابرقدرتها بى‏زحمت و بى‏خرج و درجوامع ملى بى‏سر و صدا، هر چه هست به جيب آنان مى‏ريزد.

لا حول و لا قوة الا بالله

(ديگه نقل قول نميكنم)
مومن آن باشد كه اندر جزر و مد / كافر از ايمان او حسرت برد
اينكه از ظاهر شخص نبايد راجبش تصميم گرفت كاملاً درسته
اينكه خيلي از بچه هاي به قول نوه خاله ام خشن بهتر از بچه حزب الهي ها هستن هم درست
ولي من ميگم كسي كه ميخواد سرباز حضرت صاحب بشه بايد 100% بشه و 100% يعني اسلامي ترين ظاهر
دقت كنيد كه نگفتم اسلامي و غير اسلامي گفتم اسلامي ترين
هميشه اين نيست كه خدا به باطن نگاه بكنه بعضي وقتها اتفاقاً به ظاهر نگاه ميكنه
بنده ظاهراً نماز ميخونم باطنم هر كاري ميكنه الا نماز خوندن ولي در ظاهر نماز ميخونم ، خدا هم به همين نگاه ميكنه قطعاً درجه ي كسي كه با خضوع و خشوع نماز ميخونه بالاتر هست ولي حداقل ميتونم در قيات به خدا بگم من نماز خوندم (بخاطر تو و نه بخاطر غير تو)
مشكل ما همين هست كه فكر ميكنيم اسلام با آراستگي مشكل داره
شما يك نفر رو تصور كنيد با لباس اتو زده ، كت و شلوار تميز ، يه چفيه روي دوشش ، مو و ريش شونه زده ، معطر و ....
اينا خوش تيپي نيست ؟

نقل قول:
اين نيست كه خدا به باطن نگاه بكنه بعضي وقتها اتفاقاً به ظاهر نگاه ميكنه

این حرف شماست یا ائمّه؟

یا اباذر انّ الله تبارك و تعالی [="red"]لا ینظر[/] الی صوركم و لا الی اقوالكم و لكن ینظر الی قلوبكم و اعمالكم.

لاینظر یعنی لاینظر! نه یعنی کمی ینظر! در صحبتهاتون دقت کنید لطفاً

po0neh;225659 نوشت:
سلام:Gol:

بله به ریش نیست به ریشست! وقتش شده از روی ظاهر در مورد آدم ها قضاوت نکنیم

البته آدم باید ظاهرش طوری باشه که بقیه با دیدنش یاد خدا بیفتند...

علی یارتان:Gol:

[=Times New Roman]احسنت والله
احسنت والله
احسنت والله
:Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf:

ستايشگر;225531 نوشت:
دلیل نمیشه که هرکی به مسجد رفت حتما دیگه ته خوبیه

روزی یک مرد با چاقو خون الود وارد مسجد شد گفت مسلمان کیه؟ کسی جواب نداد؟ جز یک پیرمرد جواب داد وباهم رفتن بیرون ، باز مرد با چاقو دست خونی آلود آمد داخل مسجد گفت مسلمان کیه !؟ کسی جواب نداد!

اصل مطلب این بود که ماشینی به گله گوسفندی زد که این که گوسفندان هلاک نشوند اومد کمک بگیره برای حلال کردن گوشت گوسفند!
ما فقط از اسلام و دین همین شخصیت یک فرد مذهبی رو دیدم ! نه باطن دین !

rahyafte91;225549 نوشت:
زن موهاشو بیرون بذاره و مانتو های چسبون و زننده بپوشه مرد هم نباید جلب توجه کنه و باعث گناه یه دختر بشه

قرن کپی برداری اینجاست ! وقتی این همه هجوم فرهنگی ! من بچه ها 5 ، 6 ساله میبینم میخندم ! از سنین بچه گی شون مدل ها غربی میزنن ! وقتی پدر و مادر اینو میخواهند ، این بچه بزرگ بشه چی میشه!؟

این عکس رو میگذارم، فکر کنم به جریان بحث کمک کنه (البته با اجازه از صاحبان عکس)

من دوماهه تقریبا که به قول معروف متحول شدم. خدارو شکر از وقتی توبه کردم هم نمازامو میخونم هم این چن روزی که تو ماه رجب هم هستیم با کمک خدا تونستم سه روز رو روزه بگیرم. ولی هنوز نتونستم حجابمو درست کنم... تو فکرشم. ولی هنوز فرصت عملی کردنشو پیدا نکردم. میترسم. اگه مثلا یهو با حجاب شم خیلی تو چشم باشه این کارم... نمیدونم. کمکم کنید. واقعا تصمیم دارم حجابم هم جوری باشه که خدا میخواد...

باور کنین خیلی از اونایی که حجابشون شاید مشکل داره یا مث این عکس فشن هستن دلشون پاکه... قبول دارم اونی که دلش پاکه باید ظاهرشم مث دلش خدایی باشه... ولی یکی مثه من که با مسئله حجاب کنار اومده. فبول داره که حجاب مث صدفیه که مرواریدو از خطرات دور میکنه ولی هنوز نمیتونه حالا بر حسب شرایط... اونو اجرا کنه و ظاهرش رو هم مث دلش نورانی کنه باید چیکار کنه؟ باید چیجوری این ترسو که نکنه دیگران حرفی بزننو کنار بذاره...؟؟

Hannane.76;225747 نوشت:
من دوماهه تقریبا که به قول معروف متحول شدم. خدارو شکر از وقتی توبه کردم هم نمازامو میخونم هم این چن روزی که تو ماه رجب هم هستیم با کمک خدا تونستم سه روز رو روزه بگیرم. ولی هنوز نتونستم حجابمو درست کنم... تو فکرشم. ولی هنوز فرصت عملی کردنشو پیدا نکردم. میترسم. اگه مثلا یهو با حجاب شم خیلی تو چشم باشه این کارم... نمیدونم. کمکم کنید. واقعا تصمیم دارم حجابم هم جوری باشه که خدا میخواد...

[=Times New Roman]با سلام و احترام به خواهر عزیزم
احسنت به شما بزرگوار...حقیر کوچیک تمام دوستانی هستم که بعد از مدتی متحول میشن ...عجب زیبا اسلام رو پاس میدارند و قول میدم اگر اول عشقتون رو رفته رفته بیشتر کنید به خدا و اهل بیت و از خود مادر سادات کمک بخواهید طوری انرژی میگیرید برای مقابله با مخالفین که خودتون هم باورتون نمیشه...
عشق یعنی برای خدا و دفاع از مقام ولایت لای در و دیوار بودن ...عشق یعنی برای خدا و دفاع از امام زمان سیلی خوردن و عشق یعنی فرق شکافته ی مولا علی (ع) و ... که در دل همه این عشق هست باید خودمون کمک کنیم شکوفا بشه...

احسنت :Kaf:

به نام خدا.

Hannane.76;225755 نوشت:
باور کنین خیلی از اونایی که حجابشون شاید مشکل داره یا مث این عکس فشن هستن دلشون پاکه... قبول دارم اونی که دلش پاکه باید ظاهرشم مث دلش خدایی باشه... ولی یکی مثه من که با مسئله حجاب کنار اومده. فبول داره که حجاب مث صدفیه که مرواریدو از خطرات دور میکنه ولی هنوز نمیتونه حالا بر حسب شرایط... اونو اجرا کنه و ظاهرش رو هم مث دلش نورانی کنه باید چیکار کنه؟ باید چیجوری این ترسو که نکنه دیگران حرفی بزننو کنار بذاره...؟؟

یه پیشنهاد بکنم؟

از امروز شروع کنید چادر سعی کردن و هرچی بقیه مسخرتون کردن دلتون رو قوی بگیرید و طاقت بیارید. این مسخره کردن بقیه ، قیمت گناه های گذشتتونه. و همچنین قیمت خدایی شدن هم هست.

شاید هیچکی مثل من ندونه ضایع شدن ، فقط برای اینکه بخوایم اخلاقی عمل کنیم ، چه جوریه. شاید کسی اندازه من اینجوری ضایع نشده باشه و اینجوری مسخره نشده باشه. ولی مهم نیست. خدا راضی باشه و همه ناراضی باشن ، خیلی بهتر از اینه که بقیه راضی باشن ولی خدا راضی نباشه.

بجنگ خواهرم ، بجنگ و کوتاه نیا و حتی بر سر میل خدا بمیر که چیزی بهتر از رضایت خدا وجود نداره.

با آرزوی سلامتی ، ستایشگر :Gol:

میخوام اگه مقنعه میذارم جوری بذارم که موهام معلوم نباشه. آستینای مانتوهامو هم میدم پایین. اگه شال میذارم جوری میذارم که گردنم و موهام مشخص نباشه. هنوز اونقد آماده نیستم که چادر بذارم...آروم آروم شروع کنم بهتر به نتیجه میرسم. هر کلمتون بهم انرژی میده. واقعا ممنونم...:Gol:

hannane.76;225755 نوشت:

ترس نداره بابا.

اون روزها که جلیقه ی خبرنگاری با اون پیرهن صورتی آستین کوتاه رو می پوشیدم، اونقدر معلّم دینیمون، دین اسلام رو قشنگ برامون تفسیر کرد که اصلاً از قیافه ام معلوم بود چی شده! قیافه ام طوری شده بود که خود مامانم اومد گفت مثل اینکه دیگه پیرهن های آستین کوتاهت رو نمیخوای؟ گفتم نه. به همین راحتی!

بعدش هم روی هارد کامپیوترمون پر بود از ترانه های ... و ... حدود 40 گیگ میشد! یه روز کامپیوتر ویروسی شد و من از خدا این روز رو میخواستم، زدم به بهانه ی ویروس، همه ی اون آشغالها رو ریختم بیرون. به همین راحتی!

بعدش از اخلاق و عرفان خوشم اومده بود، رفتم کتاب قلب سلیم آیت الله دستغیب رو گرفتم و از خوندنش لذّت میبردم. خیلی از نماز خوشم میومد. نماز 5 دقیقه ایم 15 دقیقه شده بود. کتاب آداب الصلوه امام خمینی هم خیلی به مذاقم خوش اومده بود.

به نظر من معیار اینکه فلانی مذهبیه یا نه، نمازشه. [="blue"]نماز نماز نماز[/]. وگرنه مفاتیح بگیره، دعا کنه، گریه بکنه، هرچی میخواد بکنه تا نمازش رو اصلاح نکنه هیچ اتّفاقی براش نمیوفته.
شما نمازتون رو اصلاح بکنی، چادر خودش میاد ان شاء الله.

لا حول و لا قوة الا بالله

RQ-170;225688 نوشت:
این حرف شماست یا ائمّه؟

یا اباذر انّ الله تبارك و تعالی لا ینظر الی صوركم و لا الی اقوالكم و لكن ینظر الی قلوبكم و اعمالكم.

لاینظر یعنی لاینظر! نه یعنی کمی ینظر! در صحبتهاتون دقت کنید لطفاً

سلام بزرگوار
ممنون از نظرتون
شما چرا فقط اين يك قسمت رو ديديد و بقيه رو نديديد ؟

كبوتر حرم;225685 نوشت:

هميشه اين نيست كه خدا به باطن نگاه بكنه بعضي وقتها اتفاقاً به ظاهر نگاه ميكنه
بنده ظاهراً نماز ميخونم باطنم هر كاري ميكنه الا نماز خوندن ولي در ظاهر نماز ميخونم ، خدا هم به همين نگاه ميكنه قطعاً درجه ي كسي كه با خضوع و خشوع نماز ميخونه بالاتر هست ولي حداقل ميتونم در قيات به خدا بگم من نماز خوندم (بخاطر تو و نه بخاطر غير تو)

نمازي كه بخاطر خدا نباشه پشيزي نمي ارزه اينكه درسته ولي همه اونهايي كه نماز ميخونن مثل هم نماز نميخونن
نماز من با نماز حضرت آقا و آقا بهجت فرق ميكنه ، نميكنه؟ ولي هممون دارين نماز ميخونيم
به نظر شما ظاهر مهم نيست ؟ شما اگر لباستون نجس باشه نميتونيد نماز بخونيد لباس جزء ظواهر نيست ؟
روايت داريم كه كسي كه مشروب ميخوره تا چهل روز هيچ كدوم از اعمالش قبول نيست ولي اين دليل نميشه كه ظواهر اعمالش رو انجام نده يعني بايد نمازش رو بخونه هر چند مقبول نيست يعني بايد ظاهر نماز خوندن رو داشته باشه

Hannane.76;225747 نوشت:

سلام حنانه خانم
خيلي وقت بود خبري ازتون نبود
الحمد لله رب العالمين
خيلي خوشحالم كرديد ، ارزش دعاي امثال شما خيلي خيلي بيشتر از امثال من هست خواهش ميكنم خيلي دعا كنيد
راجب حجابتون هم اصلاً نگران نباشيد
اينو بخونيد

http://www.askdin.com/thread19250.html

سلام

با عرض پوزش

بله می تونه اعتقادات محکمی هم داشته باشه چون چهره سندی بر ایمان و غیر ان نیست:ok::Gol:

سلام
چرا اينقدر راه دور ميريد
بيچاره فشن ها
از شيطون كه بدتر نيستند
آره شيطون
مگه نشنيديد معلم اخلاق فرشته ها بود
فرشته ا رو داشته باش
آهان خوب تصور كردي
الان معلم اخلاقشون رو تصور كن!
چقدر بايد اعتقاداتش قوي باشه
خوب
شيطون هم شنيدم شلوار لي مي پوشه
حالا هر تيپي مثلا فشن! يا كت و شلوار يا دامن يا ...
بالخره هم معتقده بيشتر از من و شما هم شيطونه بيشتر از منو شما

بنام خدا.
سلام.

ضرب المثل;225744 نوشت:
این عکس رو میگذارم، فکر کنم به جریان بحث کمک کنه (البته با اجازه از صاحبان عکس)

جالبه:khaneh:.
منم فردا میتونم برم دست اوبامای ملعون قران بدم بگم بیا ازت عکس بگیرم بعد برم به ملت نشون بدم.
درسته نمیشه از روی ظاهر آدما قضاوت کرد.
اما باطن که سالم باشه ظاهر هم خودبخود درست میشه.
نمیشه گفت این افراد ایمانشون زیر صفره یا افرادی که چفیه میزنن ایمانشون 100 درصده.
اما حداقلش اینه که اونی که چادر سرش کرده یا ظاهرشو مراقبت کرده خون شهیدارو در ظاهرش پایمال نکرده.
ما دوجور آدم داریم یکی فقیره نمیتونه به ظاهرش برسه.یکی زیاد داره و بدجور به ظاهرش میرسه.
قضاوت دست خداست.
با ایماناش هم ظاهرو رعایت میکنن هم باطنو.کم ایمان یا بی ایماناشم یا ظاهر رو میپسندند یا باطنو.

كبوتر حرم;226072 نوشت:
شما اگر لباستون نجس باشه نميتونيد نماز بخونيد لباس جزء ظواهر نيست ؟

احسنت:Kaf:.

عــــلی;226123 نوشت:
بنام خدا.
سلام.

جالبه:khaneh:.
منم فردا میتونم برم دست اوبامای ملعون قران بدم بگم بیا ازت عکس بگیرم بعد برم به ملت نشون بدم.
درسته نمیشه از روی ظاهر آدما قضاوت کرد.
اما باطن که سالم باشه ظاهر هم خودبخود درست میشه.
نمیشه گفت این افراد ایمانشون زیر صفره یا افرادی که چفیه میزنن ایمانشون 100 درصده.
اما حداقلش اینه که اونی که چادر سرش کرده یا ظاهرشو مراقبت کرده خون شهیدارو در ظاهرش پایمال نکرده.
ما دوجور آدم داریم یکی فقیره نمیتونه به ظاهرش برسه.یکی زیاد داره و بدجور به ظاهرش میرسه.
قضاوت دست خداست.
با ایماناش هم ظاهرو رعایت میکنن هم باطنو.کم ایمان یا بی ایماناشم یا ظاهر رو میپسندند یا باطنو.

احسنت:kaf:.

سلام
اين حرفو قبول ندارم كه اينا نمي رن احيا چون خودم با چشمام اين افراد رو توي احيا و حتي اعتكاف ديدم
اما خب تاييدشون هم نمي كنم و البته دين زده شون هم نمي كنم

الان تیپ این دوتاجوان کجاش مشکل داره؟
هیزی میکنن؟!
یا اینکه اختلاس چند میلیاردی میکنن؟
درکل اینقدر حرف میزنن تا دین گریز بشن بریم ........

اول به نظرم شما برین ببینین فشن به کیا می گن بعد بشینین در مورد اعتقادات و عقاید یه فرد اینجوری حرف بزنین

این عکس هم وردارین خیلی ضایعست:Khandidan!:

موضوع قفل شده است