خرید رساله چاپ جدید لازمه ؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خرید رساله چاپ جدید لازمه ؟

با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما

می خواستم بدونم وقتی متوجه شدیم رساله جدید مرجعمون منتشر شده
آیا لزومی داره رساله جدید رو بخریم
آخه نگرانی من واسه اینه که شاید پاسخ برخی مسائل رو جور دیگه ای بدن
مثلا" مسئله ای که قبلا" گفتن احتیاط مستحب ، حالا شده باشه احتیاط واجب...

لطفا" راهنمایی کنید؟

یه سوال دیگر هم داشتم و اون اینکه چجوری می تونیم به این نتیجه برسیم که مرجع ما حلال زاده است...

مثل تعیین مرجع اگه دو نفر عادل شهادت بدن کافیه؟
اون دو نفر چه افرادی باید باشند
مقلد آقای سیستانی هستم
با تشکر

سلام بر برادر خوبم
من فکر می کنم انتشار یک رساله جدید فقط بجهت افزودن پاسخ سوالاتی هست که جدیدا مطرح شده و در رساله نبوده و فتاوی قبلی تغییری نمیکنه. در واقع وقتی یک نفر مجتهد جامع الشرایط میشه، در واقع علم جامع و کافی رو در زمینه ی پاسخگویی در همان زمان رو داره و اونقدر با استدلال پاسخ میدن که نیازی به تغییرش نباشه.
ولی اصلا متوجه این یکی نشدم

نقل قول:
[=arial]چجوری می تونیم به این نتیجه برسیم که مرجع ما حلال زاده است
:Gig:
یا علی

امیر حسین;224827 نوشت:
سلام بر برادر خوبم
من فکر می کنم انتشار یک رساله جدید فقط بجهت افزودن پاسخ سوالاتی هست که جدیدا مطرح شده و در رساله نبوده و فتاوی قبلی تغییری نمیکنه. در واقع وقتی یک نفر مجتهد جامع الشرایط میشه، در واقع علم جامع و کافی رو در زمینه ی پاسخگویی در همان زمان رو داره و اونقدر با استدلال پاسخ میدن که نیازی به تغییرش نباشه.
ولی اصلا متوجه این یکی نشدم :gig:
یا علی

سلام بر امیر حسین گل...

خوب یکی از شرایط مرجعیت باید حلال زاده باشه
خوب من کسی رو که نمی شناسم و ندیدم...
و پدر و مادرشو نمی شناسم
از کجا بدونم حلاال زاده است؟

چون مرجع باید 12 امامی باشه، بالغ باشه

فقط سوالم اینه که اگه دونفر عادل بگن فلانی اعلم تره
یعنی حلال زاده بودنشم رو تایید کردن یا نه؟

نوکر شهدا;224815 نوشت:
با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما می خواستم بدونم وقتی متوجه شدیم رساله جدید مرجعمون منتشر شده آیا لزومی داره رساله جدید رو بخریم آخه نگرانی من واسه اینه که شاید پاسخ برخی مسائل رو جور دیگه ای بدن مثلا" مسئله ای که قبلا" گفتن احتیاط مستحب ، حالا شده باشه احتیاط واجب...

باسلام خدمت شما کاربر محترم
خرید رساله واجب نیست بلکه برمکلف لازم است مسایلی که احتمال می دهدبه واسطه یادنگرفتن انهادرمعصیت (یعنی ترک واجب ویا انجام حرام واقع شود)یادبگیرد

نوکر شهدا;224815 نوشت:
یه سوال دیگر هم داشتم و اون اینکه چجوری می تونیم به این نتیجه برسیم که مرجع ما حلال زاده است...

دراین مسئله تحقیق لازم نیست بلکه اصل براین است که هرمسلمانی متولد می شودحلال زاده است

نوکر شهدا;224815 نوشت:
مثل تعیین مرجع اگه دو نفر عادل شهادت بدن کافیه؟ اون دو نفر چه افرادی باید باشند

بله یکی از راههای تشخیص مرجع تقلیدازنظر اقای سیستانی این است که دو عالمی که قدرت تشخیص اعلم رادارند بپرسندبه شرطی که دوعالم دیگرنظر دوعالم اول راردنکنند
رساله اقای سیستانی /م=3 و9

سلام علیکم.
البته اگه امکان خرید هم نبود با مراجعه به سایت رسمی مرجع ، مقلد اگر از سوال های جدید با خبر باشد بی ضرر نیست.
التماس دعا.

موضوع قفل شده است