چکیده ی زندگی

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چکیده ی زندگی

سلام
امیدوارم محل گذاشتن این تاپیک رو درست انتخاب کرده باشم... اگه نه مدیر محترم لطفا راهنمایی کنند
سوالم از متاهل هاست... البته لزوما متاهل هم نه ها... کلا اونایی که زندگی کردن... منظورم اینه اونایی که زندگی رو به معنی زندگی کردن درک کردن و میدونین تو دنیا چه خبره... سر و تهش کجاست... برای چی اومدیم و اینجا چی کار میکنیم... اونایی که معنی ازدواج رو میدونن... البته منظورم اونایی هست که خودشون به این معنی رسیدن... زندگی براشون مفهوم داره

سوال اولم اینه که بزرگترین و بهترین و با ارزش ترین دارای مرد توی زندگی چیه؟... خصوصا زندگی مشترک

سوال دوم اینه که بهترین دارای زن چیه... اون چیزی که باعث میشه یه زن بتونه دلارام همسرش باشه چیه؟

سوال سوم اینکه خوشبختی واقعا چیه؟... میشه بدستش آورد؟... رمز رسیدن به خوشبختی چیه؟... چطور میشه خوشبخت زندگی کرد؟

شاید سوالام خیلی واضح به نظر بیاد... ولی دوست دارم نظر دوستان رو بدونم... لزوما هم مدیر نه ها... هر کسی اون چیزی که بهش رسیده رو بگه... اون چه بهش باور داره

این سوال جوابا از دید من خیلی ارزش داره چون کسی که جواب میده قراره حاصل یه عمرش رو بیان کنه... این که از زندگی چی فهمیده... چیزی که آدما بعد از یه عمر زندگی بهش میرسن خیلی ارزش داره و اگه جوون ترا از این تجارب و دیدگاه ها استفاده کنن جامعه به سمت رشد و تعالی پیش میره

با تشکر فراوان از همکاری دوستان

بنام خدا.
سلام.
چون نظر شخصی براتون مهم بود و دوستان مجرد هم میتونستن نظر بدن منم نظرمو بگم با اجازه.
بنظرم بزرگترین دارای یک مرد مومن در زندگی ایمان و آبرو و ناموسشه.
این ناموس میتونه شامل همه خانواده از جمله پدر و مادر و خواهر و برادر و مهمتر از همه همسر بشه.
اگر یک همسر اینو خوب درک کنه و باعث نشه که قلب همسرش ناراحت بشه.دنیا رو برای مردش بهشت کرده.فقط این دل ناراحت نشه همه چی حله.خوشحال نگه داشتن مرد کار سختی نیست.بعضی مادرا واقعاً حرفه ای هستن تو اینکار.مخصوصاً وقتهایی که مرد امادست برای ناراحت شدن.اونجاها زن باید خودشو نشون بده.
در مورد خانم ها هم بهتره خانم ها نظر بدن ما استفاده کنیم.
موفق سربلند باشید در پناه حق.

سلام
به نظر من بهترین داریی یک انسان، چشیدن طعم تقوا و محافظت از اون هست ( که بهترینش با رویت و درک امام زمان حاصل میشه!)

از این بالاتر میشه فقط خدا و دیدن جمال نورانی پروردگار!

اما حالا سوالم اینه که چرا ملت اینقدر به دنبال شهوات و زن و ازدواج و این چیزا هستن!

مگه پیامبر سه بار نگفتن ازدواج نکنید تا قبل اینکه تقوی را نچشیدید!

حرف گوش نمی کنن که طلاق بیداد میکنه دیگه!

Izraeel;224808 نوشت:

سلام
خداقوت
بودن انسان هایی که به واسطه ازدواج و بودن یه فرد با تقوا تر کنارشون حضور خدا رو بیشتر حس کردن و طعم تقوا رو چشیدن...:hamdel:
ازدواج شهوت تام نیست بلکه بنظر من مقدس ترین واژه زندگیست نه ....
خدا لحظه پیوند دو انسان رو خیلی دوست داره من دلیلشو این میدونم که بخاطر اینه که بخدا اگر بخوان نزدیکتر میشن و عاشق تر و اینکه از خود و منیتشون فاصله میگیرند و خدا دعایی که لحظه عقد دو فرد گفته بشه رو بی جواب نمیذاره پس اینا خودش یه نشونه از اوج گرفتن و رسیدن به خداست...
زندگی مشتر ک ذاتش قشنگه این ما هستیم که خدای نکرده با کارای نسنجیده تاریکش می کنیم ..
بیایید قشنگ ببینیم:ok:
فکر نکنم امام زمان و پیامبر عزیزمان از این گفته ها ناراضی باشند .
البته نظر کاربر Izraeel محترم است و...

منظورتون اینه که بزرگترین دارایی یک همسر خوشبخت چیه؟
جواب هر سه سوال به نظرم آرامش هست.
حتما احساس کردید که هر وقت عمل نیکی انجام میدیم احساس آرامش بیشتری می کنیم و وقتی اشتباهی ازمون سر میزنه اول از همه این آرامش هست که از دست میره.خب ملاک همه ی اعمال ما همین آرامش درونیه ماست.اصلا اگر یک نفر به آرامش پیوسته در زندگی برسه چه فرشته ای بشه و این رو بهتر از هر کسی همسر آدم میتونه به آدم هدیش کنه.:Gol:

بازم سلام
خوب من سابقه ی بسیااااااااااار طولانی ای در عدم توانایی رسوندن منظورم دارم... البته متاسفانه
سه تا سوال واضح از دید خودم پرسیدم ولی خوب حداقل بجز اصل جوابا کسی نه شماره زد نه هر سه تا رو جواب داد... البته سوتفاهم نشه من دنبالم همین برداشتا هستم... اینکه هر کسی اونچه حس میکنه رو بگه... خودش باشه نه اونچه من دوست دارم

من سعی کردم تو هر جوابی یه نکته ای پیدا کنم... تا اینجا هم واقعا استفاده کردم... بازم منتظر نظرات دوستان هستم

دوباره سلام

من فکر میکردم کلی میگین

پس در این صورت

نقل قول:
سوال اولم اینه که بزرگترین و بهترین و با ارزش ترین دارایی مرد توی زندگی چیه؟... خصوصا زندگی مشترک

بچه ای که صالح باشه...این و من از بنده خدایی که مادر مرحومش و توی خواب دیده بود شنیدم که میگفت
دو چیز در برزخ (که معلوم نیست چند هزار سال باید توش بمونیم!) از شانس های بزرگ آدم هست!
1-محبت به امام علی (ع)
2-داشتن فرزند صالح که برات نماز و قرآن بخونه

نقل قول:
سوال دوم اینه که بهترین دارای زن چیه... اون چیزی که باعث میشه یه زن بتونه دلارام همسرش باشه چیه؟

توی دنیا طبعا فرزند یا شوهر خوب و با شخصیت که برای اونم هم ارزش اجتماعی به ارمغان بیاره

نقل قول:
سوال سوم اینکه خوشبختی واقعا چیه؟... میشه بدستش آورد؟... رمز رسیدن به خوشبختی چیه؟... چطور میشه خوشبخت زندگی کرد؟

خوشبختی فقط در یک کلام تقوا هست!

وقتی موفق به چشیدن تقوا شدین همه چیز برای شما مهیا میشه مثلا چند مورد و مثال بزنم:

1-هر چیزی که آرزو کنی کمتر از یک هفته براورده میشه (از ازدواج و ماشین و خونه بگیر تــــــــــا درمان یک بیماری صعب العلاج!!! )

2-اخلاق بسیار خوب میشه یه جوری که با همه خوبی انگار!

3-به وفور توی رویا به مکانهای زیبا و غیر قابل باور سفر میکنی... مثلا دیدن قصر های شهدا در برزخ و ملاقات با اونها ...

و خیلی چیزای دیگه ( البته برای مردم عادی گفتم )

-------------------------------------------------
تقوا هم اینه:

صمت و جـوع و عـزلت و سحر و ذکری به دوام
کند این پنج چیز همه ناتمامان جهان را به تمام

سلام
به ترتیب شماره میزنم و جواب میدم .

1. بزرگترین و باارزش ترین دارایی مرد توی زندگی از نظر من یکی جوهر کار کردنه و دوم ایمان به اینکه خدا توی زندگیش حاضر و ناظره
مردی که به حضور خدا توی تک تک لحظات زندگیش ایمان حقیقی داشته باشه قطعا هم رفتار درستی با خانواده اش داره هم در زمینه کاری رزق حلال و مدنظر داره و حواسش به نونی که سره سفره زن و بچه اش میبره هست ، چنین مردی میدونه که نمیشه ره صد ساله و یک شبه رفت بنابراین به پیشنهادهای پر زرق و برق که منشا حلال ندارن دست رد میزنه

2. بهترین دارایی زن از نظر من پاکدامنی و تقواست . چون زن تربیت کننده نسل بعدیست
به قول امام خمینی از دامن زن ، مرد به معراج میرود.

3. اما سوال سوم خیلی کلیه چون برای خوشبختی تعریف خاصی وجود نداره و خوشبختی واسه هرکس یه جور خاصی معنی و مفهوم میگیره
یکی با رسیدن به درجات عالی علمی احساس خوشبختی میکنه
یکی با رسین به پست و مقام
دیگری با رسیدن به مال و منال
یکی هم هست که خوشبختی براش لبخند رضایت پروردگاره
به نظر من خوشبخت کسیه که بدون خوشبختی براش تو چی معنی میشه! وقتی فهمید اون وقت برای رسیدن بهش تلاش میکنه

با سلام خدمت سركار گل ميناي محترم و بزرگوار
بالاخره يكي پيدا شد كه باب دل من پست بذاره... منظورم قالب بندي جوابتون هست... اينكه يكي يكي و جدا جدا توضيح داديد... بسيار متشكر
جواباي پخته و ملموسي دادين... آدم راحت متوجه ميشه
بسيار بسيار متشكر از حضورتون... خيلي استفاده كردم

براي منم خوشبختي چيزي شبيه همين هست كه گفتيد... من ميگم آرامش... كسي كه به آرامش برسه خوشبخته... گاهي آدم تو زندگي مشكلاتي هم داره ولي چون به قول شما داره تلاش ميكنه براي اونچه كه ميدونه باعث خوشبختيش ميشه بازم آرومه

التماس دعا

موضوع قفل شده است