تغذیه در خانواده

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تغذیه در خانواده

مدتی پیش مطلبی رو دیدم که در بر خلاف تبلیغات کارخانجات لبنیات ، این شرکت ها در شیر و ماست مواد نگه دارنده ای می ریزند که مانع از فاسد شدن اونها می شه. البته این مطلب از طرف اتحادیه اونها تکذیب شد . اول چندان اهمیتی ندادم اما چون دو تا بچه کوچک دارم که عاشق شیر و ماست هستند بعدا تصمیم گرفتم خودم این مسئله رو امتحان کنم. مقداری شیر رو داخل یک استکان ریختم و در بیرون از یخچال و محیط نسبتا گرم قرار دادم اما حتی بعد از 48 ساعت شیر فاسد نشد ، نتیجه خیلی نگران کننده بود. بعد مقداری شیر رو گرم کردم و به اون مخمر پنیر اضافه کردم اما حتی پس از این کار هم شیر نبرید و طعم شیرین و دلپذیر خودش رو حفظ کرده بود.
من نمی خوام همه رو به یک چنین جنایتی متهم کنم اما اگر شما هم جزو کسانی هستید که زیاد شیر و لبنیات استفاده می کنید بهتره از سلامت اونها مطمئن بشید تا خانواده تون در امان باشه.

«فلینظر الانسان الی طعامه»
انسان باید به غذای خویش بنگرد.
عبس/24

آیا می دانید:
بهترین نوشابه سکنجبین است که ترکیب مقداری عسل،سرکه و ... میباشد.
بیش از صد نوع چای هم اکنون در کشور ما موجود است که متناسب با مزاجها مصرف آنها توصیه می شود مثل (چای کوهی، گل گاوزبان، سنبل الطیب، گزنه، زنجبین، گل نسترن، پونه، دارچین، آویشن، نعناع و ...) همراه کمی نبات.

آیا می دانید:
مواد قندی موجود در نوشابه ها موجب پوسیدگی دندانها می شود؟
(دندان شکسته داخل نوشابه پس از هفت ساعت حل میشود)

آیا می دانید:
پفک حاوی تارترازین (ماده قرمز و نارنجی رنگ) سبب اختلالات رفتاری و اضطراب و پرخاشگری و عصبیت در اطفال می شود؟

آیا می دانید:
پفک براساس تحقیقات علمی انجام شده در کشور انگلستان موجب عقیمی و ناباروری در کودکان میگردد.

سلام
از دیدن این تاپیک خیلی خوشحال شدم.
اگر لطف کنید تمامی مواد غذایی مضر رو به همراه دلایلش بیاورید ممنون می شم.
مخصوصا چیزیایی که باید به کودکانمون ندهیم.
موفق و پیروز باشید...

laila;302469 نوشت:
بیش از صد نوع چای هم اکنون در کشور ما موجود است که متناسب با مزاجها مصرف آنها توصیه می شود مثل (چای کوهی، گل گاوزبان، سنبل الطیب، گزنه، زنجبین، گل نسترن، پونه، دارچین، آویشن، نعناع و ...)

چای نعناع
خواص: لطیف کننده خون، مفرح و مقوی قلب، مسکن ناراحتی های گوارشی، کمک به هضم غذا، مقوی اعصاب وعده، بادشکن، اشتهاآور، دفع صفرا، پاکسازی و تقویت کبد و طحال، برای سرماخوردگی و بیماریهای حلق و گلو (از پونه قویتر است).

ضد: نفخ،سکسه،تهوع،اسهال،دل پیچه، بواسیر، درد شکم،تب

طرز تهیه:1 قاشق غذاخوری نعناع + 3 لیوان آبجوش با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

برای کسانی توصیه میشود که دارای طبیعت گرم هستند.

[spoiler]نوش جون[/spoiler]

موضوع قفل شده است