ماجراي عجيب توبه دزد جوان

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ماجراي عجيب توبه دزد جوان

در زمان رسول خدا (ص)، در شهر مدينه مردى بود با چهره اى آراسته و ظاهرى پاك و پاكيزه. آنچنان كه گويى در ميان اهل ايمان انسانى نخبه و برجسته است.

درحالی که او در بعضى از شبها به دور از چشم مردمان به دزدى مى رفت و به خانه هاى اهل مدينه دستبرد مى زد!
شبى براى دزدى از ديوار خانه اى بالا رفت، ديد اثاث زيادى در ميان خانه قرار دارد و جز يك زن جوان كسى در آن خانه نيست!

پيش خود گفت: مرا امشب دو خوشحالى است، يكى بردن اين همه اثاث قيمتى، يكى هم درآويختن با اين زن!
در اين حال و هوا بود كه ناگهان برقى غيبى به دل او زد ، آن برق راه فكرش را روشن ساخت، بدين گونه در انديشه فرو رفت: مگر من بعد از اين همه گناه و معصيت و خلاف و خطا به كام مرگ دچار نمى شوم؟ مگر بعد از مرگ خداوند مرا مؤاخذه نمى كند؟ آيا در آن روز مرا از حكومت و عذاب خدا راه گريزى هست؟... آن روز پس از اتمام حجّت بايد دچار خشم خدا شوم و در آتش جهنم براى ابد بسوزم.

پس از انديشه و تأمل به سختى پشيمان شد و با دست خالى به خانه ى خود برگشت.

چون آفتاب صبح دميد، با همان لباس نيكان و صالحان به محضر پيامبر (ص) آمد و در حضور آن حضرت نشست.

ناگهان مشاهده كرد صاحب خانه ى شب گذشته، يعنى آن زن جوان به محضر پيامبر شرفياب شد و عرضه داشت: زنى بدون شوهر هستم، ثروت زيادى در اختيار من است، قصد داشتم شوهر نكنم، شب گذشته به نظرم آمد دزدى به خانه ام آمده، اگرچه چيزى نبرده ولى مرا در وحشت و ترس انداخته، جرأت اينكه به تنهايى در آن خانه زندگى كنم برايم نمانده، اگر صلاح مى دانيد شوهرى براى من انتخاب كنيد.

حضرت به آن دزد اشاره كردند، آنگاه به زن فرمودند كه اگر ميل دارى تو را هم اكنون به عقد او درآورم. زن گفت: از جانب من مانعى نيست.

حضرت آن زن را براى آن شخص عقد بست و با هم به خانه رفتند.

مرد داستان خود را براى زن گفت كه آن دزد من بودم! اگر دست به دزدى زده بودم و با تو چند لحظه بسر مى بردم، هم مرتكب گناه مالى شده بودم و هم آلوده به معصيت شهوانى. و بدون شك بيش از يك شب به وصال تو نمى رسيدم آن هم از طريق حرام. ولى چون به ياد خدا و قيامت افتادم و نسبت به گناه صبر كردم، خداوند چنين مقدر فرمود كه امشب از درب منزل وارد گردم و تا آخر عمر با تو زندگى خوشى داشته باشم.

اسرار معراج، ص 28

برچسب: 

سادات;223678 نوشت:
ولى چون به ياد خدا و قيامت افتادم و نسبت به گناه صبر كردم، خداوند چنين مقدر فرمود كه امشب از درب منزل وارد گردم و تا آخر عمر با تو زندگى خوشى داشته باشم.

اسرار معراج، ص 28

میگن آیت الله بهجت میفرمودند

اگر ما به اندازه کودکی که به مادرش اعتماد دارد
به خدا اعتماد داشتیم
و میدانستیم که هر چه از او بخواهیم میدهد
مشکلی نداشتیم و کارهایمان درست میشد...

[=Times New Roman]:Ghamgin:من هم بالای دیوار گناهان، از قول میرزا جواد آقای ملکی تبریزی به خودم می گویم:

[=Times New Roman]
"تا مهلت دارى در مصيبت خويش تفكر نما و تاتو را فرصت از دست نرفته، براى روز حسرت و پشيمانى و طول اقامت در روز قيامت و وحشت‏هاى روز رستاخيز، خود را آماده و بسيج كن و بر نفس خويش كه در اين دنيا آن را به ناز و نعمت و خوشى و راحت، عادت داده‏اى و از عذاب و نقمت و سختى روز قيامت غافلش ساخته‏اى، گريان شو و بگو:
اى معبود من! و آقاى من! و مولاى من! به كدام يك از كارها به نزدت شكايت آوردم؟! و براى كدام يك از آن‏ها ناله كنم و گريان شوم؟!! آيا به درد و شكنجه و سختى آن بگريم؟! يا براى درازى و طول مدت بلاء بنالم؟! و يا از بيم مار و عقرب ضجه كنم؟! يا از زحمت زنجير و پتك‏هاى آهنين فرياد آورم؟! "

[=Arial Black]و مَن یَتَق الله یَجعَل لَهُ مَخرَجا:Gol: و یَرزُقهُ مِن حَیثُ لٰا یَحتَسِب
[=Arial Black]و مَن یَتوَکّل عَلَی اللهِ فَهوَ حَسبُه
[=Arial Black]انَّ اللهَ بٰلغُ اَمرِه قَد جَعَل اللهُ لِکُلِّ شَیءٍ قَدراٰ :Gol:

friend;225248 نوشت:
و مَن یَتَق الله یَجعَل لَهُ مَخرَجا:gol: و یَرزُقهُ مِن حَیثُ لٰا یَحتَسِب

و مَن یَتوَکّل عَلَی اللهِ فَهوَ حَسبُه

انَّ اللهَ بٰلغُ اَمرِه قَد جَعَل اللهُ لِکُلِّ شَیءٍ قَدراٰ :gol:

سلام بزرگوار. ممنون از ياد آوريت خيلي وقت بود اين آيه از يادم رفته بود.

موضوع قفل شده است