یک دختر مذهبی را دوست دارم و حتما میخواهم بهش برسم، از نه گفتنش میترسم

تب‌های اولیه

46 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یک دختر مذهبی را دوست دارم و حتما میخواهم بهش برسم، از نه گفتنش میترسم

سلام دوستان . من یک دختر خانوم مذهبی رو دوست دارم وحتما میخوام بهش برسم چطوری علاقه اش رو به خودم جلب کنم ؟ از راهنماییتان ممنون میشم

امیر 20;223357 نوشت:
سلام دوستان . من یک دختر خانوم مذهبی رو دوست دارم وحتما میخوام بهش برسم چطوری علاقه اش رو به خودم جلب کنم ؟ از راهنماییتان ممنون میشم

سلام

با توکل به خدا و راه صحیح خواستگاری
که شرع اونو پذیرفته

و با شروع از خودتونو نه گفتن به این احساستون
خواستگاری کنید

البته اگر تحقیق کردید و می دونید خوبه!!

عبد الحجج;223358 نوشت:
سلام

با توکل به خدا و راه صحیح خواستگاری
که شرع اونو پذیرفته

و با شروع از خودتونو نه گفتن به این احساستون
خواستگاری کنید

البته اگر تحقیق کردید و می دونید خوبه!!

عبدالحجج عزیز سلام ممنون از همکاریت اما اتفاقا من خواستگاری نمیکنم چون میترسم بهم نه بگه میخوام اول علاقه شو به خودم جلب کنم البته صادقانه چون واقعا دوستش دارم

اگه پول داری برو خواستگاری پول مار رو از سوراخش بیرون میاره من میخواستم برم ولی دیدم برم اولین سوالشون اینه که چی داری نه از خدا میپرسن نه سن و.... فقط پول

امیر 20;223366 نوشت:
عبدالحجج عزیز سلام ممنون از همکاریت اما اتفاقا من خواستگاری نمیکنم چون میترسم بهم نه بگه میخوام اول علاقه شو به خودم جلب کنم البته صادقانه چون واقعا دوستش دارم

سلام

نمی دونم چه طوری می خواهی دختررو علاقه مندش کنی!!!

اصلا مشکل داره یا نه؟ :Gig:

می خواهی کاری کنی رغبت پیدا کنه؟

مطمئنی؟

فکر کنم اول استاد سجاد بیاد ببینیم می تونیم بدون بر هم زدن احکام این کار رو بکنیم یا نه

بعد

امیر 20;223357 نوشت:

با عرض سلام و احترام خدمت جناب امیر 20 گرامی و تشکر از سئوال شما

نمی دانم چطور می خواهید علاقه دختری را به خود جلب کنید اما هر گونه ارتباطی که موجب مفسده باشد یا ترس از وقوع در حرام مانند نگاه حرام و ... در آن باشد شرعا جایز نیست . (1)

توصیه ما به شما این است که رسما به خواستگاری بروید و از نه شنیدن نترسید .

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

سجاد;223382 نوشت:
نمی دانم چطور می خواهید علاقه دختری را به خود جلب کنید

سلام

با این طور که خدش باشه

ریا نکنه
اعمالشو برا خدا انجام بده و با خدا باشه

خلاصه مرد باشه

تا خدا رغبتو به دل دختر بیاندازه البته اگر صلاح بدونه :ok:

البته سیره پدران امت رو بخون و ببین چه طوری با حضرات خدیجه و زهرا(س) ازدواج کردن و این دو بانو چگونه رغبت بپیدا کردند به این دو عزیز و این دو بزرگوار هم همین طور

مثل اون ها باشد و به خدا هم بگو من این خانمو می خواهم

بعد برو خواستگاری خود خدا کمک می کنه:Gol:

نترس ممکنه بعدا پشیمون بشی:Hedye:

عزیز دلم برادرانه بهت میگم یه قاعده هست که میگه از راه گناه فقط حسرت و افسوس و بدبختی برای آدم می ماند%%%

خودت رو اسیر بندگی دیگری نکن...زندگیتون رو به منجلاب میکشونه. میدونم حالا لابد میگی من نمیشم اما این علاقه ای که من میبینم طبیعتا ویران کننده است.

اگر مشکل خیلی خاصی خودت نداری

طبق رسم و رسوم شرعی برو خواستگاری و یه مقدار سماجت هم بخرج دادی دادی...جواب داد که داد نداد یه چیز رو مطمئن باش این آخرین دختر سر راه زندگیت نیست%%%

خیلی وقت ها آدم که سنش(حالا چه سنی تجربی چه سن جسمیش) پایین هست فکر می کنه دیگه مثل این نمیتونه پیدا کنه که کاملا اشتباه میکنه...و این رو فقط با بزرگ شدن و روزگار رو دیدن میفهمه.

پس بازنده این نفهمیدن ها نباش.

یادت باشه از راه غیر شرعی هیچ خوشی ای نخواهی داشت...در بهترین شرایط اضطرار و استرس ذاتی این روابط زندگیت رو نابود میکنه%%%

فقط یجور رفتار نکن که فکر کنه به هر نحوی شده می خوای باهاش ازدواج کنی و بدستش بیاری ..... اینجوری رای مخالف می زنه .... خیلی اروم و با متانت برخورد کن .... اگر هم نشد یه روی خاستگاری جواب نه شنیدن اجبار که نیست !

لا حول و لا قوة الا بالله

دوباره از این بحثا
1-چند سالتونه
2-اختلاف سنیتون چقدره
3-از کی و کجا با ایشون آشنا شدید
4-چرا میترسید که جواب منفی بشنوید

فعلاً همینا

دوستان عزیزم خیلی ممنون از همکاریتون تا الان ، من نه اهل روابط نامشروعم و نه اهل هوسرانی بخاطر همینم هست فردی رو که دیدم واقعا دوست دارم متاسفانه تو جامعه ما اونایی که هوسرانند زود به خواسته هاشون میرسند ولی اونایی که صادقند و واقعا عاشق بخاطر نه شنیدن خجالت میکشن و یا با خواستگاری با بهانه های بی جهت افراد رد میشوند منم از همین مسایلش میترسم

كبوتر حرم;223405 نوشت:

دوباره از این بحثا
1-چند سالتونه
2-اختلاف سنیتون چقدره
3-از کی و کجا با ایشون آشنا شدید
4-چرا میترسید که جواب منفی بشنوید

فعلاً همینا

سلام ایشالا کبوتر حرم امام رضا رو پشت بوم خونه شون بشینه خبر عشق منو بهش بده (شوخی ) ، من لیسانس دارم دقیق نمیدونم دو سه سالی باهاش تفاوت سنی دارم چون مورد خوبیه و میخوام راه رسیدن بهشو کشف کنم بخاطر همین از جواب منفیش میترسم

نقل قول:

سلامم
بهش احترام بذار
و بهش عزت بده
برو خواستگاری
این مطلبتو خوندم یاد یه چیز دیگه افتادم فکر کردم مسئت اونه
آدم بعضی اوقات عاشق میشه
ولی هیچ راهی برای وصال نداره
یا تکوینا یا تشریعا
بدون هیچ خطایی و گناهی
از یکی پرسیدم حکمت این درد چیه؟
گفت
یا ترفیع درجه
یا غفران گناهان
و واقعا هم
من عشق و عف و مات مات شهیدا

امیر 20;223366 نوشت:

به نظر راه بدی نمیاد
ولی چطوری میخوای عمل کنی؟

منم نظر دوستمونو تایید میکنم،یه طوری باید رفتار کنی که قبل از اینکه احساس کنه "تمام هدفت ازدواج با اون هست"،"دوست داشتن های تو رو حس کنه!این طوری بهتر نتیجه میده :Gol:

امیدوارم به خواسته دلت برسی:hamdel:

سلام من اصلا تواین مواردتجربه ندارم ولی اینوشنیدم که یک بنده خدایی میگفت وقتی ازدختری خوشتون میادبهترین راه اثبات علاقه به خانم خواستگار ی کردنه:khandeh!:

دوستان گفتم فقط جواب مثبتشو میخوام پس فعلا خواستگاریو رو کنار بذاریم . من گفتم اصلا هم اهل دوستی های مرسوم نیستم ولی اول میخوام دوستی و علاقمو بهش ثابت کنم و اونو به خودم علاقمند بعدش ازش خواستگاری کنم فقط به من راهی رو بگین که بدون رابطه هوسانه و فقط با درستی رفتار اونو علاقه مندش کنم

امیر 20;223597 نوشت:
دوستان گفتم فقط جواب مثبتشو میخوام پس فعلا خواستگاریو رو کنار بذاریم . من گفتم اصلا هم اهل دوستی های مرسوم نیستم ولی اول میخوام دوستی و علاقمو بهش ثابت کنم و اونو به خودم علاقمند بعدش ازش خواستگاری کنم فقط به من راهی رو بگین که بدون رابطه هوسانه و فقط با درستی رفتار اونو علاقه مندش کنم

سلام
به نظر من اگه اون خانوم واقعا دختر مذهبی هستن، هیچ راهی برای این درخواست شما وجود نداره!
به نظر من شما هر کاری برای اثبات علاقه تون به ایشون بکنین قبل خواستگاری کردن، بدتر اگه ذره ای علاقه هم باشه از بین می برین.
برای جلب علاقه شون به خودتون باید اولا ایمانتون رو تقویت کنین، خانومهای مذهبی علاقه دارن با مردی ازدواج کنن که از خودشون مومن تر باشه تا اونها رو در مسیر بندگی بالا بکشه!
خب از کجا می فهمن طرف مومنه؟ از رفتارش. مثلا طرز برخورد شما رو با نامحرم ها در نظر می گیرن،ارتباطتون فقط به ضرورت هست یا نه، غض بصر دارید یا نه، نمازتون چه جوریه و ...
در عین حال ریا و سمعه رو به راحتی متوجه می شن و ازشم خیلی متنفرن، پس سعی نکنین اگه کار خوبی انجام می دین ایشون ببینن یا کاری کنین که به گوششون برسه یا بعدا خودتون براشون تعریف کنین.
فراموش نکنین که ایشون هم نامحرمن و از این علاقه هم خبر ندارن، پس اگه بخواین زیاد سر راهشون قرار بگیرین یا زیاد سر مسائل دیگه ای باهاشون صحبت کنین و بخواین خودتون رو بهشون نشون بدین، ایشون دیگه شما رو در جرگه انسان های "مومن" که رابطه شون با محرم در حد ضرورته قرار نمی دن!
به نظر من مرحله اول علی رغم اینکه می گین نه، خواستگاری رفتنه. وقتی رفتین خواستگاری، ایشون متوجه می شن که تا حدودی با ملاکهای شما همخوانی دارن و همین احتمال داره شما بهش علاقه مند شده باشین، بعد تازه توجه ایشون به شما و رفتارهاتون جذب می شه و شما بدون این که درصدد جلب توجه برای ایشون بربیاین، ایشون شما و رفتارهاتون رو می بینن. بعدم اگه احساس کردن شما اونقدر که ایشون در نظر دارن "مومن" هستین، قطعا بهتون جواب مثبت می دن و قطعا براشون مسائل مالی به اندازه ایمان شما اهمیت نداره ولی اگر شرایط مالی تون رو هم بهبود بدین، قطعا امتیاز مثبتی براتون حساب میاد.
موفق باشید
یاعلی

بچه هیئتی;223615 نوشت:
سلام
به نظر من اگه اون خانوم واقعا دختر مذهبی هستن، هیچ راهی برای این درخواست شما وجود نداره!
به نظر من شما هر کاری برای اثبات علاقه تون به ایشون بکنین قبل خواستگاری کردن، بدتر اگه ذره ای علاقه هم باشه از بین می برین.
برای جلب علاقه شون به خودتون باید اولا ایمانتون رو تقویت کنین، خانومهای مذهبی علاقه دارن با مردی ازدواج کنن که از خودشون مومن تر باشه تا اونها رو در مسیر بندگی بالا بکشه!
خب از کجا می فهمن طرف مومنه؟ از رفتارش. مثلا طرز برخورد شما رو با نامحرم ها در نظر می گیرن،ارتباطتون فقط به ضرورت هست یا نه، غض بصر دارید یا نه، نمازتون چه جوریه و ...
در عین حال ریا و سمعه رو به راحتی متوجه می شن و ازشم خیلی متنفرن، پس سعی نکنین اگه کار خوبی انجام می دین ایشون ببینن یا کاری کنین که به گوششون برسه یا بعدا خودتون براشون تعریف کنین.
فراموش نکنین که ایشون هم نامحرمن و از این علاقه هم خبر ندارن، پس اگه بخواین زیاد سر راهشون قرار بگیرین یا زیاد سر مسائل دیگه ای باهاشون صحبت کنین و بخواین خودتون رو بهشون نشون بدین، ایشون دیگه شما رو در جرگه انسان های "مومن" که رابطه شون با محرم در حد ضرورته قرار نمی دن!
به نظر من مرحله اول علی رغم اینکه می گین نه، خواستگاری رفتنه. وقتی رفتین خواستگاری، ایشون متوجه می شن که تا حدودی با ملاکهای شما همخوانی دارن و همین احتمال داره شما بهش علاقه مند شده باشین، بعد تازه توجه ایشون به شما و رفتارهاتون جذب می شه و شما بدون این که درصدد جلب توجه برای ایشون بربیاین، ایشون شما و رفتارهاتون رو می بینن. بعدم اگه احساس کردن شما اونقدر که ایشون در نظر دارن "مومن" هستین، قطعا بهتون جواب مثبت می دن و قطعا براشون مسائل مالی به اندازه ایمان شما اهمیت نداره ولی اگر شرایط مالی تون رو هم بهبود بدین، قطعا امتیاز مثبتی براتون حساب میاد.
موفق باشید
یاعلی

سلام بچه هیئتی با مرام . فقط یه نکته خودت میدونی بعد از خواستگاری یا میگن بله یا نه ، دیگه اونی که میگی تازه توجهش جلب میشه و رفتارتو رصد میکنه اتفاق نمی افته ، منم از همینش میترسم . البته قصدمم ریا کردن نیس ولی میخوام خوب رفتارمو ببینه بعد جواب بده

نقل قول:

خوب ما هم برا اینکه جواب مثبت بگیری میگیم برو خواستگاری
نکنه از اون دسته آدمایی که اول عشق رو می خوان بعد ازدواج؟
...........
میبینم بعضی همشهری ها از این طرفا رد می شن و محل نمی ذارن

سلام
برید خواستگاری
اگر نه گفتن دوباره برید خواستگاری
اگر باز هم نه گفتن باز هم برید خواستگاری
اگر با شما مشکل جدی ای نداشته باشه و دلیلش این باشه که احساسی نسبت به شما نداره، با این رفت و آمدها و پیگیر شدن ها احتمال خیلی زیاد علاقه مند میشه.
توی خواستگاری هم می تونید باهاش صحبت کنید.

بچه هیئتی;223615 نوشت:
بچه هیئتی;223615 نوشت:

دقیقا موافقم.
چرا از یک واسطه کمک نمی گیرید که بفهمید راضی به خواستگاری هست یا نه؟
خواهری دوست مشترکی..
ولی همونطور که گفتم این خواستگاری های مداوم نشون می ده که بهش علاقه دارید و ولش نمی کنید.

با سلام و احترام

اگر میخواین عزت و شخصیت خودتون و خانوادتون و اون دخترخانم و خانوادشون کاملا حفظ بشه، تنها راه و البته بهترین راه همین مسیری هست که دوستان عرض کردند.

با توکل بر خدا و طلب خیر و عافیت برین خواستگاری.

موفق باشید

اشکال ما جوونای این دوره زمونه اینه که خودمون رو مجبور میکنیم که فقط از یک مسیر خاص به نتیجه برسیم و حتما هم همه چیز رو باید خودمون به نتیجه برسونیم. این همه جوون که تا حالا این مسیر رو با اعتماد به نفس کاذبشون تجربه کردن کافی نیست. چرا زندگی های امروزه ی ما زود به طلاق منتهی میشه. اگه خواستگارس بد بود که پیامبر راه دیگه ای رو پیش می گرفتن.
حرف شما متین ولی خواستگاری یک مومن(جنابعالی) از یک خانم مذهبی فرق داره با دوستی های مد شده ی امروزی که حتما می خوان اول دل طرف رو بدست بیارن و شاید بعدش زندگی کنن. عاشق کردن جنس مخالف هنر نیست، هنر انتخاب مناسب با معیارهای صحیح برای داشتن یک زندگی با دوام هست.
شما رسما و طی فقط خواستگاری و از همون مسیر دین اقدام کن و نتیجه رو بسپار به خدا.ما هم دعا می کنیم که ایشون همسر ایده ال شما برای زندگی موفقتون باشن.
به خدا اعتماد کن

سلام مجدد
ميبينم كه جمع مشهدي ها جمعه
شما اصلاً نگفتيد كه كجا با اين خانم آشنا شديد ، دانشگاه ، محل كار يا هر جاي ديگه
بهترين راه نشون دادن خودتون اينه كه يه بزرگتري زنگ بزنه به خون اين خانم و بگه اگر اجازه ميديد مزاحمتون بشيم براي خاستگاري تازه از اون موقع به بعد هست كه بايد خودت رو نشون بدي چون با تعريفي كه شما ميكنيد اصلاً به رفتارهاي شما اهميتي نميده
شما خودت رو براي خدا نشون بده خدا خودش ميدونه چيكار كنه

باران☂;223669 نوشت:
سلام
برید خواستگاری
اگر با شما مشکل جدی ای نداشته باشه و دلیلش این باشه که احساسی نسبت به شما نداره، با این رفت و آمدها و پیگیر شدن ها احتمال خیلی زیاد علاقه مند میشه.

ميخواستم همين رو بگم ولي نميدونستم چه جوري

باران☂;223669 نوشت:
سلام
برید خواستگاری

سلام دوست عزیز باران ، ممنون از نظرت ، حالا که نظرت اینه که با دفعات زید خواستگاری میتونم علاقه مندش کنم میشه راهنمایی منی چه چیزایی تو زندگی یه پسر مثل من باعث علاقه اش میشه ؟

با سلام
شما اصلا این موضوع رو با خانواده مطرح کردین؟ مطمئنین خانوادتون راضی هستن و بعدا سنگ جلو پاتون نمیندازن ؟حالا اومدین و علاقه این خانم رو به خودتون جلب کردین و هر دو عاشق شدین حالا خانواده شما یا ایشون راضی نباشن اونوقت میدونین از چاله درمیایین میفتین تو چاه؟ میدونم حوصله شنیدن این حرفارو ندارین فقط میخوایین بدونین چطوری علاقه مندش کنین ولی خواهشا به عواقب کار هم فکر کنین
همانطور که کاربران گرامی گفتند بهترین راه خواستگاریه و اگر الان میبینید که موقعیت ازدواج رو ندارین به خانوادتون بگین تا اگر نظر اونا هم مساعد بود از زیر زبون دختر خانم بکشن (به طور غیر مستقیم)که به شما علاقه ای دارن یا نه اینم بگم مطمئن باشید اگر دختر مومنی باشه معیارهاش هم حتما منطقی و اسلامی خواهد بود پس از نه شنیدن نترسین
یا حق

امیر 20;223696 نوشت:
سلام دوست عزیز باران ، ممنون از نظرت ، حالا که نظرت اینه که با دفعات زید خواستگاری میتونم علاقه مندش کنم میشه راهنمایی منی چه چیزایی تو زندگی یه پسر مثل من باعث علاقه اش میشه ؟

علیک سلام
مهمترین مسئله شخصیت فرده، اون باید از شخصیت شما خوشش بیاد. می تونید خواستگاری رو انجام بدین، بالاخره توی صحبتها دستش می اد شما اون معیارهایی رو که می خواد دارید یا نه؟
اگر شخصیت کسی مورد پسند طرف مقابل نباشه، نه ثروت نه مدرک نه خانواده نه .. علاقه اش رو جلب نمی کنه.

مثل اینکه دوستان متفق القول میگن باید برم خواستگاری احسنت به این هماهنگی(شوخی ) . خب من قبول کردم اما 2 تا سوال که میخوام دقیق راهنمایی کنید : 1- من تو دانشگاه باهاش آشنا شدم ،قدم اولو چطور بردارم ؟
2- چه چیزهایی به ترتیب اولویت برا یک دختر و از نوع مذهبیش مهمه ؟ ممنون میشم

نقل قول:

سلام
ظاهرا شما یه چیزی رو یادتون رفته
با این چه می کنید
:sibil:
آره بابا
:chakeretim:
داداش
اصرار در خواستگاری بعضی اوقات نتیجه معکوس میذاره
و حساسیت ایجاد می کنه
بهترین راه یه تحقیق ابتدایی از خانوادهایشان است.
ببینید منش و اخلاقشون چه طوریه!
حالا نگفتی داداش تا حالا صحبت هم کردی با این خواهر خوشبخت یا نه!
منظورم اینه تو خیالات و آرزو هستی
یا نزدیک به واقعیات
البته ببخش اینقدر رک میگم

سید علی جان;223715 نوشت:
با این چه می کنید

آره بابا

داداش
اصرار در خواستگاری بعضی اوقات نتیجه معکوس میذاره

با چی؟

چرا نتیجه معکوس؟ مثلا چه نتیجه ای؟

یا الله
سلام دوست جدید...

همین اول بسم الله بهتون بگم که اگر واقعا اومدی
تا از بهترین مسیر مشکلتو حل کنی پس خدا رو حتما بر خودت ترجیح بده!!!
یعنی هی نگو "میترسم... میخوام عاشقم بشه... چکنم عاشقم بشه..." و از این صحبتها..
بنظرم اول ادبیاتِ درخواستت رو از خدا عوض کن...
بگو:
"خدایا عقل ناقص من(جسارت نشه) و دل ناکامل من تا الان تشخیص داده که او همسر مناسبیست
برای من و به نوعی همونیه که می خوام...
ولی خدایا تو صلاح منو از خودم بیشتر میدونی...پس خودت کمکم کن.
من به صلاحدیدِ تو ربّ خودم بیشتر محتاجم تا جذب کردن دل طرف"
خلاصه از این ادبیاته من هیچی ، تو(خدا) همه چی..
اونوقت شک نکن که اگه صلاحت باشه و اون مسیری هم که دوستان جلو پات گذاشتن
با توکل به خدا بری ..میبینی که اون خانم هم جذب شما میشه...
حرفای بچه هیئتی و باران رو چند باره بخون تا ملکه ی ذهنت بشه!

امیر 20;223710 نوشت:
مثل اینکه دوستان متفق القول میگن باید برم خواستگاری احسنت به این هماهنگی(شوخی ) . خب من قبول کردم اما 2 تا سوال که میخوام دقیق راهنمایی کنید : 1- من تو دانشگاه باهاش آشنا شدم ،قدم اولو چطور بردارم ؟

سلام
به قول دوستان اگه طرف واقعا مذهبی باشه از هیچ راه جلب توجهی خوشش نمیاد!
از ما گفتن بود:ok:

به نظر من از راه واسطه شروع کنید،چون اگه مستقیم به خودشون بگید شایددد معذب بشن و یه پاسخ بدون تفکر بدن!!
از یه واسطه مطمئن تو دانشگاهتون بخواید که شرایط شمارو بهشون بگن و فرصت فکر کردنم بهشون بدید!

سلام
با بابا و داداش
منظورم اینه که به راحتی نمی شه وارد قلب کسی شد
اصلا من موندم چه اصراری دارید اول عاشقتون بشه؟
احساس میکنم شما بیشتر دنبال این هستید که او هم احساسی مثل احساس شما داشته باشه
تا بزم عشق کامل بشه ...
بگذریم
بعضی اوقات اصرار بیش از حد موجب ناراحتی دختر یا خانوادش میشه
مثلا دختر خانم اصلا تو فضای ازدواج نیست
یا باباش به هر دلیل از ریخت شازده خوشش نیاد و حرف هم حرف بابا باشه
اصرار بیشتر ناراحت میکنه خانواده رو

امیر 20;223710 نوشت:

سلام مجدد
تا اینجاشو آفرین که حرف منطقی رو قبول می کنین. برین خواستگاری، مام براتون دعا می کنیم که ان شاالله خداوند خیرتون رو تو همین خانوم قرار داده باشه و مسئله جور بشه.
وقتی شما برین خواستگاری، قطعاً تو جلسه ی اول جواب بهتون نمیدن، بعد خواستگاری شما، اون خانوم و خانوادش می رن تحقیق و این که گفتم رفتارهای شما برا خانوم جلب توجه می کنه منظورم این بود که چون شما خواستگارشون هستی، ایشون سعی می کنه برای شناخت بهتر شما بعضی رفتارهای شما رو زیر نظر بگیره واگه متناسب با ملاک های ایشون باشه باعث علاقشون به شما هم شاید بشه.
اما قدم اول،خب اگه شماره خونشون رو دارین بدین به یه خانوم که بزرگترتونه مثل مامانتون تا زنگ بزنن و اجازه بگیرن که خدمت برسین، اگرم شماره ندارین تشریف ببرین نهاد نمایندگی دانشگاهتون به مسئول خواهران نهاد - تاکید می کنم فقط به مسئول خواهران نهاد- بگین شماره این خانوم را برا امر خیر می خواین، اگه ایشون اهل فعالیت های نهادی باشن که شمارشون رو دارن و میدن، اگرم نداشته باشن به طرفة العینی براتون پیداش می کنن. محض تاکید بگین که می خواین ناشناخته بمونین که یه وقت مسئول مربوطه قضیه شماره گرفتنتون رو لو نده- یه وقتی می بینی خانواده شما هنوز با خانواده ی اون خانوم تماس نگرفته، در اثر فرآیند یک کلاغ، چهل کلاغ همه بچه های دانشگاه از شما و اون خانوم شیرینی می خوان!!! - بعد شماره رو که گرفتین همین مرحله رو از قسمت داشتن شماره دوباره مرور کنین و انجام بدین.
آنچه که برای یک دختر مذهبی مهمه رو که تو پست قبلی براتون گفتم؛ ایمان و ایمان و ایمان. خدایی اش سعی کنین ایمانتون رو تقویت کنین نه اینکه فعلا چند وقتی آدم مومنی باشین یا سوابق مومن بودنتون رو براشون تعریف کنین و بعد که خرتون از پل گذشت، برگردین به قبل از علاقمند شدنتون!
مومن تر از ایشون که باشین همه ی ملاک های یک دختر مذهبی از جمله اخلاق خوب داشتن، محبت به خانواده، غیرت، سختگیری در مورد حلال و حرام، سخاوت داشتن و ... رو دارین. گفتم اگر در کنارش وضعیت اقتصادی خوبی هم برای خودتون دست و پا کنین-یعنی کاری چیزی داشته باشین ها نه این که جیب پدر بزرگوارتون خیلی وسیع باشه:khandeh!:- براتون یه امتیاز محسوب می شه.
ان شاالله که خیره
موفق باشید
یاعلی

نقل قول:
مومن تر از ایشون که باشین همه ی ملاک های یک دختر مذهبی از جمله اخلاق خوب داشتن،

سلام
از کی تا حالا زن اینقدر ارزش پیدا کرده که آدم بخواد مومن تر بشه واسش
این ایمان به درد ...

سید علی جان;223721 نوشت:
بعضی اوقات اصرار بیش از حد موجب ناراحتی دختر یا خانوادش میشه
مثلا دختر خانم اصلا تو فضای ازدواج نیست
یا باباش به هر دلیل از ریخت شازده خوشش نیاد و حرف هم حرف بابا باشه
اصرار بیشتر ناراحت میکنه خانواده رو

اصرار کردن باعث میشه توجه خانواده بیشتر به این شخص جلب بشه
و بیشتر بهش فکر بکنند.
خود اون خانم هم می فهمه این شخص بهش علاقه داره
اگر خود خانم علاقه مند بشه هم خودش میاد تو فضای ازدواج هم خانواده اش رو راضی می کنه.
توی این دوره زمونه خیلی نیستند خانواده هایی که حرف حرف باباست..!
این رفت و آمدها به احتمال خیییلی زیاد توجه خانم رو جلب می کنه.

سید علی جان;223723 نوشت:
سلام
این ایمان به درد ...

مومن تر بشه به خاطر خدا، این خانم بهانه است..
البته لحنتون توهین آمیزه!

نقل قول:
این رفت و آمدها به احتمال خیییلی زیاد توجه خانم رو جلب می کنه.

خواهر گرامی
من میگم چرا هدف جلب توجه باشه؟
به معنای عشق ورزیدن دختر!

سید علی جان;223728 نوشت:
خواهر گرامی
من میگم چرا هدف جلب توجه باشه؟
به معنای عشق ورزیدن دختر!

یعنی اینکه چرا میخوان دختر بهشون علاقه مند بشه؟
چرا نشه؟
اگر علاقه ای نباشه احتمال جواب منفی هست..
البته این رو باید از استارتر بپرسید چون خودشون می خواستن اول اون خانم بهشون علاقه مند بشه

سید علی جان;223723 نوشت:
سلام
این ایمان به درد ...

سلام
یه کم حرفتون درسته ولی حالا شمام انقدر سخت نگیرین، آدم به خاطر یه علاقه ی مجازی هم شروع به مومن تر شدن بکنه- مومن ترشدن ها نه ریا کاری- خدا خودش دست آدمو می گیره. مث اون جوونه که عاشق گوهرشادخانوم شد و گوهرشاد هم براش شرط گذاشت که چهل شب نمازشب بخون تا من قبول کنم. اونم بعد چهل شب نمازشب که شبای اولش قطعا به خاطر گوهرشاد بوده نه خدا، اصلاح شد و راهش رو پیدا کرد.

غیر محرم شدن(حالا به هر طریقی) بدبختیه% شک نکن%

باران☂;223669 نوشت:

برید خواستگاری

يه چيز بگم به هيشكي نگيد :khandeh!:
يكي از ملاكهاي ازدواجم اينه كه خانواده خانم جواب رد بدن
بعد انقدر سرتق بشم تا با اون خانم ازدواج كنم :khaneh:
اينجوري بيشتر قدر بق بقو كردنامونو ميدونيم :khaneh:
ما هم اينجوري ديوونه ايم ديگه

نقل قول:

با لاحولش می خونه؟

با لاقوتش می خونه؟!

با الا با...هش می خونه؟!

با کبوتری حرمش می خونه؟!

با چی می خونه این خرج شوخ طبعی در مقابل نامحرم و...؟!

یا الله

اگر راه داشت بنده پای پست های بچه هیئتیه عزیز چندین تا صلوات میزدم...
میزنی به هدف...

ببین دوست جدید شما یک پسر هستین...پس از تجربیات دوستان خصوصا توصیه های خواهرانت در اینجا کمال استفاده رو بکن...
دختر خانم های مذهبی به هیچ عنوان از خود شیرینی های عرفانی خوششون نمیاد...
پس بهترین راه همون خواستگاری شرعیه...

بعدشم کی گفته که اصرار بده و نتیجه عکس داره؟؟؟
اتفاقا دختر خانمهای مذهبی درسته حیا دارن و از این خودشیرینی های الکی برای جلب رضایت خوششون نمیاد...
ولی فراموش نکنید که زن مظهر نازه و مرد مظهر نیاز...
پس فطرتا بدش نمیاد از اینکه شما از راه درست و سنگین و رنگین بر خواستتون اصرار کنید...

دوباره تاکید میکنم:: خواسته ی خود رو بر خواسته ی خدا ترجیح ندید...
و اگر با همه ی تلاش های صحیحی که انجام دادید دیدید واقعا نمیشه
سرنوشتتون رو بسپارید به خدا...

نقل قول:
اگر علاقه ای نباشه احتمال جواب منفی هست..
البته این رو باید از استارتر بپرسید چون خودشون می خواستن اول اون خانم بهشون علاقه مند بشه

سلام
نه اون دختری که با چند بار سلام و خواستگاری عاشق بشه...
شما ظاهرا خودتون خانم هستید
یه سوال
اگه یه فردی چند بار بیاد خواستگاری
شما علاقه مند میشید بهش؟

سلام:Gol:

ممنون از کسانی که در بحث شرکت کردند

تاپیک تا زمان پاسخگویی کارشناسان قفل میشود.

سپاسگذار از صبوری شما

علی یارتان:Gol:

موضوع قفل شده است