هر کس سه روز از ماه رجب را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می شود ؟

تب‌های اولیه

28 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

از حضرت موسى بن جعفر(علیهماالسلام) روایت شده است كه: هر كس یك روز از ماه رجب را روزه بگیرد، آتش جهنم یك سال، از او دور شود و هر كس سه روز از آن را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می گردد.

این حدیث در ست است :

آیا برای بهشت رفتن همین کافی است ؟

یعنی هر جنایتی در زندگی بکنیم و سه روز در رجب روزه بگیریم بهشت واجب میشه؟

با عقل و منطق جور در نمیاد :Gig: احتمالا مفهوم دیگه ای داشته باشه.

thinker;223114 نوشت:

مطمئن باشید این توفیق سه روز روزه ماه رجب به هر کس داده نمیشود !!! هرکس توفیق این سه روز روزه را داشته باشد ادم گناهکاری نیست و ادمهایی که اعمال گناهی انجام میدهند اصلا این چنین روایاتی به گوششان نمیخورد که برن روزه بگیرن و اونایی که هم میشنود هم نمیتونن روزه بگیرن

موفق باشید !!! به امید ظهور

فرمانده;223125 نوشت:
مطمئن باشید این توفیق سه روز روزه ماه رجب به هر کس داده نمیشود !!! هرکس توفیق این سه روز روزه را داشته باشد ادم گناهکاری نیست و ادمهایی که اعمال گناهی انجام میدهند اصلا این چنین روایاتی به گوششان نمیخورد که برن روزه بگیرن و اونایی که هم میشنود هم نمیتونن روزه بگیرن

موفق باشید !!! به امید ظهور

پس خوش به حال من و شما که هم می تونیم روزه بگیریم و هم این روایت رو شنیدیم.

الان من مجازم هر جنایتی خواستم انجام بدم؟

thinker;223229 نوشت:
پس خوش به حال من و شما که هم می تونیم روزه بگیریم و هم این روایت رو شنیدیم.

اگه بتونی روزه بگیری که خالصانه باشه مطمئن باش مرتکب هیچ گناهی نمیشی و در پناه خداوند هستی

منی که این روایت را شنیدم هنوز نتونستم روزه بگیرم امروز که جمعه هست از دو روز پیش نیت کردم که روزه بگیرم امروز را !!!! ولی متاسفانه اصلا نتونستم برای نماز صبح بیدار بشم چه برسد به اینکه بخوام روزه بگیرم ساعت 6.30 یهو از خواب پریدم وقتی ساعت را دیدم اشک تو چشهام پر شد که چرا نتونستم حداقل امروز بیدار بشم یه دعای عهدی بخونم و روزه بگیرم و برای سلامتی و ظهور امام زمان یه دعایی بکنم اونم این شب شب ارزوها

لعنت بر شیطان و گناهانی که مرتکب شدم

به نام خدا
سلام و عرض ادب و احترام

منظور از وجوب بهشت بر کسی که سه روز از این ماه رو روزه میگیره بیشک پاک شدن تمام گناهان با این سه روز روزه نمیتونه باشه.
این بهشت کنایه از نیکی عمل و آرامش روح به سبب نزدیکی به خداست که میتونه با گناهان کوچک و بزرگ دیگه کاملا لوث و محو بشه
البته این نظر شخصی منه و منبع و برهان شرعی نداره
یاعلی
موفق و موید باشید:Gol:

ولی خداوند خیلی عجیبه فضل و کرمش.

من به دعای مظلوم جواب میدم و از او دفاع میکنم هر چند کافر باشد.

این حدیث مال پیامبر هست که از او سوال کردند خداوند دعای چه کسانی رو مستجاب میکند

که سه دسته بود که یک دسته اونه.

thinker;225638 نوشت:

عزیز جان خدا این دنیا رو برا یکی تبدیل به جهنم می کنه که اون دنیا رو براش بهشت کنه. از اولش هم اینجا تبعیدگاه بوده پس انتظار زیادی نداشته باش.

کس یکه دنیا براش جهنم باشه مطمعن باش که اکثرا آخرت هم براش جهنم میشه چون که این دنیا هست که اون دنیا رو میسازه اگر بشر دچار کاستی ها و کمبودهای اقتصادی و روحی و عاطفی باشه ناخوداگاه دیگه از همه چی دلسرد میشه و دچار افسردگی میشه چنین فردی به هیچ عنوان نمیتونه آخرت خوبی هم داشته باشه بلکه عقده ها و نمداشته هاش تو این دنیا زمینه ساز گناه و حتی کفر رو فراهم میکنه خواهش میکنم یک مقدار واقع بین باشید

saeedsaeedi;225973 نوشت:
کس یکه دنیا براش جهنم باشه مطمعن باش که اکثرا آخرت هم براش جهنم میشه چون که این دنیا هست که اون دنیا رو میسازه اگر بشر دچار کاستی ها و کمبودهای اقتصادی و روحی و عاطفی باشه ناخوداگاه دیگه از همه چی دلسرد میشه و دچار افسردگی میشه چنین فردی به هیچ عنوان نمیتونه آخرت خوبی هم داشته باشه بلکه عقده ها و نمداشته هاش تو این دنیا زمینه ساز گناه و حتی کفر رو فراهم میکنه خواهش میکنم یک مقدار واقع بین باشید

اینها همه امتحان الهی است. حضرت علی هر شب با نان خالی افطار می کردند.

هر که در این بزم مقرب تر است / جام طلا بیشترش می دهند

[=&quot]اعمال ايام البيض:[/]
[=&quot] شب سیزدهم:[/][=&quot][/]

[=&quot] اوّل لیالى بیض است و در آن سه عملست اول غسل دوم چهار رکعت نماز در هر رکعت حمد و بیست و پنج مرتبه[/] [=&quot]توحید سیّم دو رکعت نماز که در شب سیزدهم رجب و شعبان نیز خوانده مى‏شود در هر رکعت بعد از حمد یس و تَبارَکَ[/] [=&quot]الْمُلْک و توحید بخواند[/]

شب چهاردهم:

[=&quot]در این شب نماز خوانده مى‏شود به چهار رکعت به دو سلام که هر که آن را در ایّام البیض ماه رمضان بخواند گناهانش[/] [=&quot]آمرزیده شود اگرچه به عدد قطرات باران و برگ درختان و ریگ بیابان باشد[/]

شب پانزدهم:

[=&quot] از لیالى متبرکهـ است و در آن چند عملست: اوّل غسل دوّم زیارت امام حسین‏علیه السلام سیّم شش رکعت نماز به حمد و یس و تبارک و توحید چهارم صد رکعت نماز در هر رکعت بعد از حمد ده مرتبه توحید بخواند شیخ مفید در مقنعه از حضرت امیرالمؤمنین‏علیه السلام روایت کرده که هر که این عمل را بجا آورد حق تعالى بفرستد بسوى او ده ملائکه که دفع کنند از او دشمنان او را از جنّ و انس و بفرستد سى فرشته نزد مَوْت او که او را ایمن کنند از آتش پنجم روایت شده که از حضرت صادق‏علیه السلام سؤال کردند که چه مى‏فرمائى ـدر حق کسى‏که حاضر شود نزد قبر حسین‏علیه السلام در شب نیمه ماه رمضان فرمود بَه بَه کسى‏که نماز گذارد نزد قبر آن حضرت در شب نیمه ماه رمضان ده رکعت بعد از نماز عشاء و این نماز غیر از نافله شب باشد و بخواند در هر رکعت بعد از حمد قُلْ هُوَاللَّهُ اَحَدٌ ده مرتبه و پناه ببرد به خداوند تعالى از آتش جهنّم حق تعالى او را آزاد از آتش ثبت فرماید و از دنیا نرودتادرخواب به‏بیند ملائکه‏اى که بشارت دهند او را به بهشت و ملائکه‏اى که ایمن گردانند.[/]

پیام;226091 نوشت:
همون حضرت علی اگر زیاد پول نداشت در عوض انقدر زن و کنیز داشت که باهاشون حتما رابطه هم داشت و از لحاظ روحی ارضا میشد اما تو این زمونه کسی که پول نداشته باشه تو خانواده خودش هم غریبه هست و هیچ کسی تو جامعه اهمیتی براش قایل نیست و کسی که نه نیازهای روحیش برطرف بشه و نه نیازهای اقتصادی چطور میشه ازش توقع داشت که اصلا بتونه دوام بیاره و به قول شما این امتحاه های الهی رو پشت سر بذاره؟

ای کاش امام زمان زودتر بیاد تا همه مشکلاتمون حل بشه !!!

مهدی فاطمه بیا

فرمانده;226815 نوشت:
ای کاش امام زمان زودتر بیاد تا همه مشکلاتمون حل بشه !!!

مهدی فاطمه بیا

مشکل ما اینه که همه منتظر هستیم تا یکی بیاد کارها رو درست بکنه اگر هر کسی از خودش شروع بکنه و هر جا که هست سعی بکنه یک قدم به سمت خوبی نزدیکتر بشه اون وقت ببینید چه تاثیر مثبتی تو جامعه و حتی زندگی خود فرد میذاره خیلی از افرادی هستند کورکورانه فقط و فقط یک سری نظرها و عقایدی رو که بهشون گفته شده را بدون بررسی قبول کرده اند و مشکل اینجاست که قدرت فکر کردن منطقی رو ندارند به خاطر همین خیلی از زشتی ها و بدیهایی که هست رو نمیبینند خودتان قضاوت کنید

فرمانده;226815 نوشت:
نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : پیام همون حضرت علی اگر زیاد پول نداشت در عوض انقدر زن و کنیز داشت که باهاشون حتما رابطه هم داشت و از لحاظ روحی ارضا میشد اما تو این زمونه کسی که پول نداشته باشه تو خانواده خودش هم غریبه هست و هیچ کسی تو جامعه اهمیتی براش قایل نیست و کسی که نه نیازهای روحیش برطرف بشه و نه نیازهای اقتصادی چطور میشه ازش توقع داشت که اصلا بتونه دوام بیاره و به قول شما این امتحاه های الهی رو پشت سر بذاره؟ ای کاش امام زمان زودتر بیاد تا همه مشکلاتمون حل بشه !!! مهدی فاطمه بیا

saeedsaeedi;226066 نوشت:
نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : Thinker اینها همه امتحان الهی است. حضرت علی هر شب با نان خالی افطار می کردند. هر که در این بزم مقرب تر است / جام طلا بیشترش می دهند همون حضرت علی اگر زیاد پول نداشت در عوض انقدر زن و کنیز داشت که باهاشون حتما رابطه هم داشت و از لحاظ روحی ارضا میشد اما تو این زمونه کسی که پول نداشته باشه تو خانواده خودش هم غریبه هست و هیچ کسی تو جامعه اهمیتی براش قایل نیست و کسی که نه نیازهای روحیش برطرف بشه و نه نیازهای اقتصادی چطور میشه ازش توقع داشت که اصلا بتونه دوام بیاره و به قول شما این امتحاه های الهی رو پشت سر بذاره؟

سلام لطفا امانت داری کرده ودر نقل مطالب به دیگران دقت نمایید.

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ: إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ لَمْ يَبْعَثْ نَبِيّاً إِلَّا بِصِدْقِ‏ الْحَدِيثِ‏ وَ أَدَاءِ الْأَمَانَةِ إِلَى الْبَرِّ وَ الْفَاجِرِ.هلالى، سليم بن قيس، كتاب سليم بن قيس الهلالي، 2جلد، الهادى - ايران ؛ قم، چاپ: اول، 1405ق.
کاربران عزیز ازنسبت دادن نوشته های عزیزان بجای دیگر کاربران خودداری نمایید.

اوّل ليالى بيض است و در آن سه عمل غسل، چهار رکعت نماز در هر رکعت سوره «حمد» و بيست و پنج مرتبه «توحيد»، دو رکعت نماز که در شب سيزدهم رجب و شعبان نيز خوانده مى‏شود که در هر رکعت بعد از سوره «حمد»، سوره «يس»، «ملک» و «توحيد» خوانده مي‌شود، در شب چهاردهم، نيز چهار رکعت نماز خوانده مي‌شود که به دو سلام ختم مي‌شود که به شيوه نماز شب سيزدهم گزارده شود، هر که آن را در ايّام البيض ماه رمضان بخواند، گناهانش آمرزيده شود، اگر چه به عدد قطرات باران و برگ درختان و ريگ بيابان باشد.

شب پانزدهم
از ليالى متبرکه است و در آن چند عمل از جمله غسل، زيارت امام حسين ‏عليه‌السلام، 6 رکعت نماز به «حمد»، «يس»، «ملک» و «توحيد»، 100 رکعت نماز در هر رکعت بعد از «حمد» 10 مرتبه «توحيد» وارد شده است، «شيخ مفيد» در المقنعه از حضرت اميرالمؤمنين ‏عليه‌السلام روايت کرده که هر که اين عمل را بجا آورد، حق تعالى به سوى او 10 ملائکه بفرستد که از او دشمنان او را از جن و انس دفع کنند و سى فرشته نزد مَوْت او بفرستد که او را از آتش جهنم ايمن کنند

الان من نفهمیدم اگه روزه بگیریم 3 روز دیگه حتما می ریم بهشت یا نه ؟؟

یکی نیست به این سوال پاسخ بده ؟؟

نقل قول:
الان من نفهمیدم اگه روزه بگیریم 3 روز دیگه حتما می ریم بهشت یا نه ؟؟ با هر چی گناه هم بکنیم

Thinker;223114 نوشت:

Thinker;223114 نوشت:

با عقل و منطق جور در نمیاد :Gig: احتمالا مفهوم دیگه ای داشته باشه.

با صلوات بر محمد آل محمد
دوست گرامی جناب thinkerبنابه فر مایش شهید بهشتی (ره)«بهشت را به بها دهند نه به بهانه»پس گوش بسپار که ندای وحی این گونه است :
بر تو باد اى طالب بهشت و نعماتش به ترك مهر دنيا و زينتش زيرا كه خداى تعالى دنيا را نكوهش فرموده ،چنان كه در كتابش مي فرمايد: «مَنْ كانَ يُرِيدُ الْحَياةَ الدُّنْيا وَ زِينَتَها نُوَفِّ إِلَيْهِمْ أَعْمالَهُمْ فِيها وَ هُمْ فِيها لا يُبْخَسُونَ » كسانى كه زندگى دنيا و زينت آن را بخواهند بطور كامل به ايشان مي دهيم و پاداش كردارشان كم نخواهد شد از مال و رياست و شخصيت «أُولئِكَ الَّذِينَ لَيْسَ لَهُمْ فِي الْآخِرَةِ إِلَّا النَّارُ وَ حَبِطَ ما صَنَعُوا فِيها » ايشان كسانى باشند كه در روز رستاخيز جز آتش چيزى برايشان نيست و كردارشان نابود شود.
و قال اللَّه تعالى مَنْ كانَ يُرِيدُ الْعاجِلَةَ عَجَّلْنا لَهُ فِيها ما نَشاءُ لِمَنْ نُرِيدُ ثُمَّ جَعَلْنا لَهُ جَهَنَّمَ يَصْلاها مَذْمُوماً مَدْحُوراً » كسى كه دنيا را اراده كند بزودى باو خواهيم داد در همان دنيا هر چه بخواهيم و براى هر كسى كه خواسته باشم سپس شتاب مى‏كنيم براى او جهنم را كشيده مى‏شود در آن نكوهش شده و رانده شده.
و خداى تعالى فرمود: «مَنْ كانَ يُرِيدُ حَرْثَ الْآخِرَةِ نَزِدْ لَهُ فِي حَرْثِهِ وَ مَنْ كانَ يُرِيدُ حَرْثَ الدُّنْيا نُؤْتِهِ مِنْها وَ ما لَهُ فِي الْآخِرَةِ مِنْ نَصِيبٍ » هر كس اراده‏ى آخرت كند برايش زياد خواهيم كرد و هر كس اراده‏ى دنيا كند از آن دنيا بوى ميدهيم ولى در آخرت برايش بهره‏اى نيست مراد از حرث آخرت همان كرداري است كه براى آخرت انجام دهد كه بدان سبب بنده سزاوار بهشت مى‏شود و بعضى گفته‏اند:
ان الناس الا هالك و ابن هالك و ذو نسب في الهالكين غريق
اذا امتحن الدنيا لبيب تكشفت له عن عدو في ثياب صديق
مردم در دنيا جز تباه‏شونده و فرزند تباه‏شونده چيزى نيستند و صاحب نسبى كه در شماره تباه‏شوندگان باشد غرق است.
هر گاه دنيا خردمندى را آزمايش كند پرده بر مى‏افتد براى او كه دنيا دشمنى است كه خود را در لباس دوست جلوه ميدهد.
و ديگرى گفته:
كأحلام نوم أو كظل زائل ان اللبيب بمثلها لا يخدع
دنيا مانند خواب يا سايه‏ايست كه همانا خردمند فريب آن را نميخورد.
و نبى اكرم(ص) فرمود كه :اهل بهشت بر چيزى از مالهاى دنيا پشيمان نمى‏شوند مگر بر آن ساعتى كه به آنان در دنيا گذشت و بياد خدا نبودند و نيز نبي اكرم صلّى اللَّه عليه و اله فرمود: روزى بر بنده نمي گذرد مگر اينكه خداى عز و جل صدا مي زند بنده من انصاف ندادى من تو را ياد مى‏كنم ولى تو مرا فراموش مي كنى، من تو را به سوى عبادت خودم مي خوانم و تو به سوى ديگرى مي روى، از گنجينه خودم بتو روزى مي دهم و مي گويم به خاطر من صدقه و انفاق كن اطاعت مرا نمي كنى و به روى تو درهاى روزى را گشوده‏ام و از مالم قرض خواستم سرت را پائين افكندى بلاها را از تو دور كردم شب‏زنده‏دارى بر گناهان مي كنى اى پسر آدم فردا جواب تو چه خواهد بود.
و بعضى از دانشمندان گفته‏اند كه : مردگان از مرگ گريه نمى‏كنند زيرا كه مرگ و مردن حتمى است و گريزى از آن نيست و همانا گريه مى‏كنند كه چرا وقت گذشت و كارى نكردند و چطور شد كه زاد و توشه بر نگرفتند از كردار شايسته‏اى كه بدانها سزاوار درجات بلند مي شدند و بواسطه اين كه از آن زاد و توشه برنداشتند و به سرائى مي روند كه آن را آباد نكرده‏اند پس در اين هنگام مي گويند دريغا بر آن زياده روى و تفريط كه در مقابل خدا كرديم!! و نيز نبى اكرم فرمود: شبى نيست كه فرشته مرگ صدا نكند كه اى ساكنان گورستان براى كى رشك مى‏بريد و مسلم شما خود مشاهده كرديد ترس و بيم آخرت را سپس مردگان گويند همانا رشك مي بريم مؤمنانی را كه در سجده‏گاه‏هايشان باشند زيرا كه ايشان نماز مي گزارند و ما چنين نيستيم، زكاة مي دهند و ما نمى‏دهيم، روزه ماه رمضان مي گيرند ما نمى‏گيريم، صدقه مي دهند از زيادى مالشان و ما نمي دهيم، فراوان بياد خدا هستند و ما نيستيم.
پس دريغا بر ما كه همه اينها در دنيا از ما فوت شد .
و لقمان به فرزندش گفت :«كه اى پسرك من اگر بهشت را دوست دارى خدا هم اطاعت و بندگى ترا دوستدارد، پس دوست بدار آنچه را كه خدا دوست دارد تا آنچه را كه دوست مي دارى بتو ببخشد و اگر تو آتش دوزخ را ناخوش دارى خدا هم گناه كردن ترا ناخوش دارد پس ناخوش دار آنچه را كه خدا ناخوش دارد تا از آنچه كه ناخوش دارى نجات و رهائى دهد ترا.»
التماس دعای خیر ..........................................سه صلوات
..........................................................................................................
ارشاد القلوب-ترجمه رضايى، ج‏1، صص؛131تا 132

rezachess;232174 نوشت:
یکی نیست به این سوال پاسخ بده ؟؟

سلام

برادر من بله صددرصد میری بهشت.اما به این نکته توجه داشته باش.

از من به تو نصیحت:حضرت یوسف(ع) وقتی پدر و مادرش رو زیارت کردند دعا کردند:

خدایا مرا مسلمان بمیران

هر چی میتونی جمع کن.ولی عملی انجام نده تا اون خوبیات از بین بره.اینها نکته های

ظریف قران هست.

فرمانده;223282 نوشت:
نتونستم برای نماز صبح بیدار بشم چه برسد به اینکه بخوام روزه بگیرم ساعت 6.30 یهو از خواب پریدم وقتی ساعت را دیدم اشک تو چشهام پر شد که چرا نتونستم حداقل امروز بیدار بشم یه د

واقعاً برای نماز صبح خواب ماندی و برای از دست دادن دعای عهد اشک در چشمانتان مع شد؟!:Gig:
قصد حسارت ندارم ولی به نظر من کسی که برای مستحبات اینقدر بیتاب میشود بریا نماز صبح آنهم صبح حمعه باید کارش به بیمارستان بکشد (اگر نگویم به بهشت زهرا)
یا حق

saeedsaeedi;225973 نوشت:
کس یکه دنیا براش جهنم باشه مطمعن باش که اکثرا آخرت هم براش جهنم میشه

علی ع :دنیا بهشت کافر و حهنم مومن است.

hamid40;232821 نوشت:
علی ع :دنیا بهشت کافر و حهنم مومن است.

سلام
لطفا کفر نگید
همه عالم و آدم می گن هرچی توی ذهنت باشه برات پیش میاد پس به جای این حرف بگو من جام توی بهشته البته به حرف تنها نه به عمل هم نشون بده

آره واجب میشه به شرط اینکه 2 روز بعد جهنم رو به خودمون واجب نکنیم

دوستان عزیز دقت کنند مادو جور ادم داریم یکی مومن یکی مسلمان
مسلمان کسی هست که خدا و معصومین رو قبول داره روز حساب و مرگ.
اما مومن کسی هست که عملهای خیر زیاد انجام میده مستحبات و واجبات رو به بهترین نحو احسن انجام میده.(مثلا نماز میخونه اما اول وقت و...)پس مسلمان و مومن باهم فرق دارند.

مطمئن باشید همون عذابهایی که میکشیم برای عملهای زشتی هست که انجام میدیم.
چون خدا دوستمون داره به ما یه گوش مالی میده.وگرنه تابان این عمل توی اون دنیا سنگینتر هست.

هارون از امام موسی کاظم پرسید:دنیا خانه کیست؟ حضرت فرمود: دنیا برای شیعیان ما مایه آرامش و برای دیگران

آزمایش است.

در آخر این گفتگو، هارون با درماندگی تمام پرسید: آیا ما کافریم؟ امام كاظم علیه السلام

علیه*السلام پاسخ داد: نه، ولی چنان هستید که خداوند متعال فرموده است:

«الَّذینَ بَدَّلُوا نِعْمَتَ الله*ِ کُفْرا وَ اَحَلُّوا قَوْمَهُمْ دارَ الْبَوارِ»(2)؛ «کسانی که نعمت خدا را به کفر تبدیل

کردند و قوم خود را در محل تباهی فرود آوردند.»(3)

ان شا الله خدا مارو از مومنین قرار بده نه مسلمان امین

حرفت کاملا قبول دارم اما اینم هست که با گناه هرچی کاشتیم میشه هیچی

توبندگی چوگدایان به شرط مزدمکن که خواجه خود صفت بنده پروری داند

پیام;232980 نوشت:
توبندگی چوگدایان به شرط مزدمکن که خواجه خود صفت بنده پروری داند

ولی هیچ کس رو پیدا نمی کنی که بدون پاداش کاری انجام بده

[="black"][="mediumturquoise"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ[/]

به نام یار

سلام به دوستان ، با اجازه من هم یه نظر کوچولو بدمو برم.

به نظر من هر کلمه ای یه ظاهری داره و یه باطنی
به حدیث دوباره توجه کنید

نقل قول:
هر کس سه روز از ماه رجب را [="red"]روزه[/] بگیرد [="red"]بهشت[/] بر او واجب می شود ؟

من دوتا کلمه توی این حدث میبینم که نمیشه به راحتی به ظاهرشون بسنده کرد
1. روزه: شما روزه رو چجور می بینید؟ به نظرتون چنتا انسان روی این کره خاکی وجود دارند که روزه رو به معنای واقعی درک کردن و انجامش میدن ؟؟؟؟؟؟
اصلا ماها چنتامون به معنای واقعی روزه پی بردیم ؟؟؟ چنتامون روزه رو همونطور که هست و باید باشد می گیریم؟؟؟
2. بهشت: روی این هم فکر کنید ( معناش شاید اون چیزی نباشه که ما فکر می کنیم )

و در ضمن قران رو همیشه میگن با خود قران تفسیر و تعبیرش کنید. ممکنه خدا در جایی از قران چیزی رو فرمودن که شاید اگر فقط به اون ایه بخواهیم بسنده کنیم ( کاری که شبهه سازان می کنند ) دچار سر در گمی میشیم.
پس حتما به نظر من بیاین و ببینید "روزه" رو ائمه چجور معنی می کنند و همین طور "بهشت" رو ، و ...

یا حق التماس دعا...[/]

موضوع قفل شده است