در مورد قوم عرب ایران چه می دانید؟

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
در مورد قوم عرب ایران چه می دانید؟

آیا ایران عرب دارد ؟
جمعیت آنها چقدر است ؟
در کجا ساکن هستند ؟
دین ومذهب آنها چیست؟
چه جور مردمی هستند؟

سمت خوزستان هستن خب
فکر میکنم اکثرشونم شیعه باشن

من خودم عرب خوزستانم
تعریف خودمون نباشه مردم خون گرمی هستیم
بیش از 95درصدم شیعه ایم

یارمهربان;223111 نوشت:
آیا ایران عرب دارد ؟ جمعیت آنها چقدر است ؟ در کجا ساکن هستند ؟ دین ومذهب آنها چیست؟ چه جور مردمی هستند؟

سلام

توی مشهدم ام باید باشند ولی بیشتر جنون اند

یارمهربان;223111 نوشت:
آیا ایران عرب دارد ؟

بله
یارمهربان;223111 نوشت:
جمعیت آنها چقدر است ؟

دقیق نمی دانم ولی ما که اهواز زندگی می کردیم توی مدرسه شاید یک سوم عرب بودن..البته مدرسه ما آزمون ورودی داشت برای همین ترکیبی از قشرهای مختلف بود. ولی خوزستان خیلی عرب داره.
یارمهربان;223111 نوشت:
دین ومذهب آنها چیست؟

اونهایی که من دیدم اکثرا مذهب شیعه داشتند ولی وهابیت به شدددددت اونجا گسترش پیدا کرده.
البته تازه وهابی شده های خوزستان عرب و عجم قاطی اند.
یارمهربان;223111 نوشت:
چه جور مردمی هستند؟

معمولی
همه جوره داشتن. خوب و بد توی همه قشرها هست. ولی رسوم خاص خودشون رو دارن. الان تعداد زیادی از دوستان من عرب هستن و خیلی خوبن. سوالتون خیلی کلیه.. منظورتون رو واضح تر بفرمایید.
یه چیزی که هست اینه که متاسفانه خیلی از نسل جدید عربها ، به خاطر دید بدی که نسبت به اعراب وجود داره عرب بودنشون رو منکر می شن.گاهی حتی کار به دعوا می کشید که ثابت کنن عرب نیستن.
به قوم و قبیله هم خیلی اهمیت می دن. پشت هم رو دارن اگر برای یکی از عشیره شون مشکلی پیش بیاد بسیج میشن..
از نظر مادی هم خیلی ها سطح ضعیفی دارن البته شیوخ قبیله هم هستن که فکر کنم وضعشون خوب باشه.

با سلام
در این کتاب میتوانید اطلاعات خوبی بدست آورید

0642572;223143 نوشت:
من خودم عرب خوزستانم
تعریف خودمون نباشه مردم خون گرمی هستیم
بیش از 95درصدم شیعه ایم

سلام حبیبی انا عربی طرحت هذا السؤال لجل اعرف العرب اشگد عدهم مقبولیه فی ایران وایضا اشگد معروفین .

حاب اتعرف علیک اکثر.

باران☂;223148 نوشت:
بله

دقیق نمی دانم ولی ما که اهواز زندگی می کردیم توی مدرسه شاید یک سوم عرب بودن..البته مدرسه ما آزمون ورودی داشت برای همین ترکیبی از قشرهای مختلف بود. ولی خوزستان خیلی عرب داره.

اونهایی که من دیدم اکثرا مذهب شیعه داشتند ولی وهابیت به شدددددت اونجا گسترش پیدا کرده.
البته تازه وهابی شده های خوزستان عرب و عجم قاطی اند.

معمولی
همه جوره داشتن. خوب و بد توی همه قشرها هست. ولی رسوم خاص خودشون رو دارن. الان تعداد زیادی از دوستان من عرب هستن و خیلی خوبن. سوالتون خیلی کلیه.. منظورتون رو واضح تر بفرمایید.
یه چیزی که هست اینه که متاسفانه خیلی از نسل جدید عربها ، به خاطر دید بدی که نسبت به اعراب وجود داره عرب بودنشون رو منکر می شن.گاهی حتی کار به دعوا می کشید که ثابت کنن عرب نیستن.
به قوم و قبیله هم خیلی اهمیت می دن. پشت هم رو دارن اگر برای یکی از عشیره شون مشکلی پیش بیاد بسیج میشن..
از نظر مادی هم خیلی ها سطح ضعیفی دارن البته شیوخ قبیله هم هستن که فکر کنم وضعشون خوب باشه.

سلام باران عزیز
از اینکه در این موضوع شرکت کردید ممنونم ، من خودم بچه عرب خوزستانم وساکن شوش دانیال ، حدث شما درست است دید بدی در کل کشور نسبت به عربها وجود دارد با این که بیش از چهار میلیون عرب فقط در خوزستان هستند به خاطر همین این موضوع رو مطرح کردم
اما این که میگید وهابیت به شدت در حال گسترشه کاملا اشتباهه من نمی خوام با یه دونه تایپیک نظر یه ملت رو نسبت به عربها برگردونم ولی انصافا این ظلمه نسبت به عربها .
عربها مردمی خون گرم ، میهمان نواز ،قانع وشیعه ای دوازده امامی مخلص و این خوزستانه که دروازه ورود مذهب شیعه به ایرانه واین مردم عربش بودند که مذهب خاندان اهل بیت (ع) را به ایران معرفی کردند سند تاریخی هم دارم خودت هم حتما می دونی که ایران توسط سنی ها فتح شد نه شیعه ها ولی با وجود این ما به لطف ورود تشیع از جلگه پهناور خوزستان به سراسر کشور الان شیعه هستیم.
باز هم متشکر

دوست عزیز
اولین حکومت های شیعه در شمال ایران تشکیل شد و کم کم همه گیر شد...

شیعه از همان زمان فتح ایران بلکه قبل تر وارد ایران شده بود. و منسجم تر بعدا شد

یارمهربان;223424 نوشت:
اما این که میگید وهابیت به شدت در حال گسترشه کاملا اشتباهه من نمی خوام با یه دونه تایپیک نظر یه ملت رو نسبت به عربها برگردونم ولی انصافا این ظلمه نسبت به عربها .

منظور من این بنود که فقط عربها تحت تاثیر وهابیون خوزستان قرار گرفتن. این مسئله همه گیرتره و عرب و عجم نداره. شش هفت سال پیش که ما اونجا بودیم به هر شیعه ای که وهابی میشد 200 هزار تومان می دادند. پایگاهشون هم حرم علی ابن مهزیار بود. الان که اونجا رو خراب کردن نمی دونم پایگاهشون کجا رفته ولی می دونم تبلیغات ادامه داره. نمونه هم داشتیم توی آشناها
به هر حال نمیشه در مورد عربها گفت خوبن یا بد یا چه صفاتی دارن. بعضی ها اونقدر خوبن که آدم دلش نمی خواد از کنارشون تکون بخوره و بعضی ها اونقدر بدن که آدم نمی تونه دو ساعت تحملشون کنه. توی همه قشرها همینطوره.

سلام

من هم عرب ساکن اهوازم - بیشتر عربهای ایران غرب و جنوب غرب (جنوب غرب بیشتر) هستند. اکثر عربها در خوزستان ساکنن جنوب و غرب خوزستان و من شنیدیم در شهر سرخه در استان سمنان هم عرب هست و شهر های مذهبی مثل مشهد ، قم . اکثریت شهر اهواز هم عرب است. اکثریت شیعه اثنی عشری هستند راستش را بخواهید من تا حالا فرد بومی که سنی باشه ندیدم و مسجد سنی ها هم وجود نداره فکر کنم.

اما وهابیت دارد اینجا فعالیت می کند و چند سال پیش شیخ هشام الصیمری یکی از روحانیون مناطق عرب نشین اهواز را ترور کردند قبلا پست شیخ هشام الصیمری را در اسک دین گذاشتم لینک زیر:

عرب ها آداب و رسوم خاصی دارند و خیلی هم خون گرمن اگه بفهمند شما میهمانید خیلی تحویلتون می گیرن

راستش بعضی ها نمی توانند تحمل زخم زبون ها را داشته باشند برای همین عرب بودن شون انکار می کنن چون بعضی از مردم با خطای یکی ، همه را بد خطاب می کنن این از آفات جامعه ماست و بعضی ها دارن کم کم هویتشان را گم می کنن و می گویند عربن و نمی توانند به زبان عربی تکلم کنند.

بنده ی خدا;223775 نوشت:
من هم عرب ساکن اهوازم - بیشتر عربهای ایران غرب و جنوب غرب (جنوب غرب بیشتر) هستند. اکثر عربها در خوزستان ساکنن جنوب و غرب خوزستان و من شنیدیم در شهر سرخه در استان سمنان هم عرب هست و شهر های مذهبی مثل مشهد ، قم . اکثریت شهر اهواز هم عرب است. اکثریت شیعه اثنی عشری هستند راستش را بخواهید من تا حالا فرد بومی که سنی باشه ندیدم و مسجد سنی ها هم وجود نداره فکر کنم.

سلام

چرا مسجد اهل سند وجود داره

البته فکر کنم تو بندر عباشو استان هرمزگان اونجا هم عرب داره؟(اسم استانو درست گفتم؟:khandeh!:)

راستی یه کلاس زبان عربی برامون می گذارید؟

عبد الحجج;223799 نوشت:
سلام

چرا مسجد اهل سنت وجود داره

البته فکر کنم تو بندر عباشو استان هرمزگان اونجا هم عرب داره؟(اسم استانو درست گفتم؟)

راستی یه کلاس زبان عربی برامون می گذارید؟

سلام منظورم شهر اهواز بود هرمزگان چرا داره شاید هم زیاد داشته باشه

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم اخی الکریم علی هذه الاسئله ولکن لازم هنا انت تعرف العرب منهم العرب و ما یفعلون
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی همینطور که چندسوال پیرامون
آیا ایران عرب دارد ؟ بله کشور ایران عرب زبان دارد و در خیلی از استانها هم عرب زبان داریم اعم از اصفهان شیراز قم واکثرا در استان خوزستان بخصوص در اهواز آبادان شادگان ودیگر جاهای خوزستان
جمعیت آنها چقدر است ؟ جمعیتی که در خوزستان هستند بیشتر از سایر قومیتهای دیگری می باشند ولی در استانهای دیگر کمترند
در کجا ساکن هستند ؟ همن طوری که در بالا نوشتم اکثرا در استان خوزستان می باشند
دین ومذهب آنها چیست؟ دین این مردم غیور اسلام و مذهب شیعه 12 امامی می باشند
چه جور مردمی هستند؟ آدمهای خون گرم مهمان نواز غیرتمند

وصل الله علی سیدنا محمد وال محمد

سلام
منم عربم
فکرم نمیکردم اینجا عرب داشته باشه،خوشبختم
بیشتر جمعیت خوزستان رو عربا پر کردن مخصوصا آبادان و خرمشهر خیلییییییییی عرب داره
ولی من خودم ماهشهری هستم
تا اونجایی که من میشناسم شیعه هستن اونا هم مثل همه ی مردمن مگه چه فرقی دارن فقط زبونشون فرق داره

حا چی شد که این سوال مطرح شد؟؟

هااااااااا اینو یادم رفت بگم

به نظر شما چرا خییییییلی ها از عربا بدشون میاد و دید بدی نسبت به اونا دارن؟؟؟
حتی من خودم دیدم بعضی از عربا خودشون از عرب بودنشون خجالت میکشن ،متاسفانه

یارمهربان;223111 نوشت:

سلام "واقعا ربطی به گروه قرآن وحدیث داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خادمة الرضا;223941 نوشت:

بله من هم زیاد دیدم.
شاید این به دلیل دید بدی باشه که نسبت بهشون وجود داره.

عبد الحجج;223451 نوشت:
شیعه از همان زمان فتح ایران بلکه قبل تر وارد ایران شده بود. و منسجم تر بعدا شد

سلام دوست عزیز من عرض کردم خوزستان دروازه ورود شیعه به ایرانه مورخان اسلامی گسترش تشیع در ایران را بعد از ورود امام رضا به ایران می دانند که هزاران نفر وحتی بعضیها گفتند بیشتر از یک میلیون نفر پا به پای امام رضا وارد ایران شدند ومسیر ورودشون خوزستانه من فقط سطری از تاریخ رو گفتم تعصب هم به کنار.

یارمهربان;223971 نوشت:
سلام دوست عزیز من عرض کردم خوزستان دروازه ورود شیعه به ایرانه مورخان اسلامی گسترش تشیع در ایران را بعد از ورود امام رضا به ایران می دانند که هزاران نفر وحتی بعضیها گفتند بیشتر از یک میلیون نفر پا به پای امام رضا وارد ایران شدند ومسیر ورودشون خوزستانه من فقط سطری از تاریخ رو گفتم تعصب هم به کنار.

سلام

پس ایرانیانی که در قیام مختار با مختار بودند چه طور؟

یا سلمان فارسی و...

خادمة الرضا;223941 نوشت:
هااااااااا اینو یادم رفت بگم

باران☂;223950 نوشت:
بله من هم زیاد دیدم.
شاید این به دلیل دید بدی باشه که نسبت بهشون وجود داره.

سلام ، تعصب به کنار همون طور که در پست قبلی هم گفتم بعضی ها از عربا خوششون نیماید و شروع می کنند به توهین و مثلا یکی که اشتباه کرد دیگه از همه بدشون میاد

بعضی ها توهین می کنند . مثال: [="navy"]یکی پسرش می اومد خونه ی یکی از فامیل هامون با پسر فامیلمون بازی کنی پدرش گفته بود دیگه نرو خونه شون اونا عربن [/](دقیقا نمی دونم اینطوری یا نه)

قضاوت با شما؟

گمونم بهتره بحث درانجمن دیگه ای باشه "چون قرآنی نیست.

پیام;224264 نوشت:

سلام شاید بهتره قفل ش کنید ممکنه به جاهای باریک بکشه این بحث

[="darkgreen"]

پیام;224264 نوشت:

سلام

استاد خب قرانی اش کنیم

و در مورد نژاد پرستی از نظر قران اش کنیم[/]

عبد الحجج;224269 نوشت:
سلام

استاد خب قرانی اش کنیم

و در مورد نژاد پرستی از نظر قران اش کنیم

چه ربطی به نژادپرستی داره این بحث؟

بنده ی خدا;224396 نوشت:
چه ربطی به نژادپرستی داره این بحث؟

سلام

همین که می گویند عرب و عجم و ترک و لر و فارس و...
نظر قران در مورد این حرف ها

و بررسی خوب یا بد بودنش:ok:
و علل

سلام "اقوام وطوایفی که در قرآن آمده به تناسب ایمان وعدم ایمان آنان است وپیروی ازپیامبرانشان ميباشد.

موضوع قفل شده است