آیا این خواب ممکنه صحنه ای از عالم قبـــر باشه؟!!!

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا این خواب ممکنه صحنه ای از عالم قبـــر باشه؟!!!

سلام خدمت همه دوستان

در یکی انجمن ها بنده خدایی این خوابشو تعریف میکرده که میگفت به نظر خودش که، انگار شب اول قبـــــــــــر بود؟!

بخونین

نقل قول:

« ....اینایی که گفتین بیشتر شبیه شب اول قبـــــــــر بود تا خواب!!!

منم هر از چند گاهی که این جوری میشم خیلی هول برم میداره!
اینو که الان میگم واقعیت مطلق هست باور کنین!

یادم هست یه شب خواب دیدم توی یه دره ای که بین کوههای سیاهی قرار داشت ایستادم (یادمم نمیاد که چی باعث شد این خواب و دیدم اما فقط میدونم بی علت نبود!)

می دیدم یه چیزایی شبیه حیوون میان طرفم، اول فکر کردم سگ هستن اما جلوتر که اومدن متوجه شدم گرگن!(این و که مطمئن شدم همون موقع مُردم!!)

شاید حدودا ده تا 15 متر با من فاصله داشتن، منم چون ترسیده بودم از جام تکون نمی خوردم که خودشون راهشون و بگیرن برن که ... از بدبختیم یکیشون منو دید و دویید طرفم!
نمی دونم این جور موقع ها آدم می خواد فرار کنه چرا پاهاش جون ندارن که!

همین که اومدم بدوم ، شنیدم یکی بلند داد میزنه تکون نخور تکون نخور پارت میکنه که... یدفه ای دیدم یه سگ بزرگی افتاد به جونش و با چه سر و صدایی که با هم درگیر نشدن!(منم که اینجور صحنه ها رو اصلا تا حالا ندیده بودم که ... خـــــونم از ترس خشک شد!)

برگشتم که ببینم این صدای آشنا برای کیـــــــــه... دیدم یکی از دوستامه که چند سال پیش فوت کرده بود!!
یکمی که بهش نگاه کردم تازه متوجه شدم من توی خوابم!
بهش گفتم فلانی نیستی؟!! گفت: آره... برای چی اومدی اینجا ؟!!!
من گفتم اینجا... کجا هست مگه؟؟؟
گفت اصلا جای خوبی نیست برگردد برگردد... (که همینطور که میگفت برگردد من همون لحظه بیدار شدم در حالی که هنوز صداشو می شنیدم!!! )

البته بعدا که متوجه شدم اونشب کجا بودم، رفتم صدقه دادم که یه وقت نشه بریم و دیگه بر نگردیم!!

بدرود

--------------------------------------
حضرت علی (ع):

اَلنــٌـاسُ نیــــــــامٌ ...اذا مــــــاتوا انتـــــهبوا...!

مردم همه در خوابند زمانی که بمیرند، بیدار میشوند! »

--------------------------------------------------------

الان سوال من اینه که اگر این صحت داشته باشه تکلیف کسانی که با مرگ مفاجاة(درست گفتم) می میرند چی میشه؟
یعنی واقعا به این سرنوشت مبتلا میشن!(
تا کی؟...خدا رحم کنه! )

سلام

یک چند وقت که بگذره عادت می کنند و اون موقع یک چیز جدید سرشون میاد. بالای جهنم ملایکی هستند که تا مجرمین از دیواره آن بالا می روند با گرز بر سرشان می زنند و آنها را سقوط می دهند.

با سلام خدمت شما

در مورد داستاني كه تعريف كرده ايد چند نكته را ذكر مي كنم:

1- داستان به صورت مبهم بيان شده و علت ديدن اين خواب ذكر نشده تا بتوان در مورد آن توضيح داد و برداشت شما از آن به عنوان شب اول قبر نيز معلوم نيست.

2- خواب براي ديگران نمي تواند حجت باشد و نمي توان سخن كسي را به صرف اينكه خواب ديده پذيرفت كه البته اين به اين معنا نيست كه خواب صحيح و درست نيست بلكه بدين معناست كه در مقام اثبات حجيت ندارد.

3- اين طور خواب ها بر فرض صحت اگر در روايات ذكر نشده باشند تمثيلي هستند و بيانگر شدت گناهي است كه شخص انجام داده است.مثلا شايد شخصي غيبت كسي را انجام دهد و شب خواب ببيند گوشت همان شخص را ميخورد.

اما در مورد شب اول قبر كه شما فرموديد شب اول قبر ،اولين شبي است كه انسان از دنيا رفته وشبي است سخت كه علت آن آشنایی با جهان آخرت ، پذیرفتن حقایق هولناکی چون حساب و کتاب ،نکیر و منکر ،برزخ و قیامت و... باشد.در دعاي مكارم الاخلاق آمده است:

اللَّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِكَ مِنْ عَذَابِ الْقَبْرِ وَ مِنْ ضِیقِ الْقَبْرِ وَ مِنْ ضَغْطَةِ الْقَبْر. (مكارم الأخلاق،قسمتی از دعای هر صبح وشام از امام صادق ص 279) خداوندا از عذاب قبر و تنگى و فشار قبر بتو پناه میبرم .

از ويژگي هاي اين شب سوالات نكير ومنكر هستند : نکیر و منکر در شب اول قبر وارد می شوند. یکی در جانب راست و دیگری در جانب چپ متوفی قرار می گیرد و شروع به پرسیدن سوالاتی از او می کنند.این سوالات راجع به اعتقادات مهم، همچون خدایت کیست. پیامبر و امامت کیست. و جوانیت را در چه راهی صرف کردی می باشد. (ر.ج:كشف المحجة لثمرة المهجة، ص: 273) از امام صادق(علیه السلام) نقل است که: چون در قبر خود داخل شود دو فرشته قبر (نكیر و منكر) نزد او آیند در حالى كه موهاى خود را به زمین می كشند و با پاهاى خود زمین را می شكافند، صداى ایشان مانند صداى سخت رعد و چشمهایشان مانند برق خیره‏كننده چشم است و به او می گویند: كیست پروردگار تو و چیست دین تو و كیست پیغمبر تو؟ می گوید: خدا پروردگار من و اسلام دین من و محمد (ص) پیغمبر من است، پس به او می گویند خداوند تو را در آنچه كه دوست می دارى و به آن راضى و خشنودى ،ثابت و استوار گرداند. (طرائف الحكم یا اندرزهاى ممتازترجمه‏ ج‏2-ص152 )

نتيجه آنكه وضعيت انسان در آن دنيا بستگي به اعمال انسان دارد كه براي آن روزها ذخيره كرده است و از معصومين(عليهم السلام) نيز بياناتي براي آسايش در شب اول قبر نقل شده است كه بايد راهنماي انسان در زندگي قرار بگيرد:

1-خواندن سوره سوره ملک، برای خلاصی از ترس و وحشت پس از مرگ سفارش شده است؛ در برخی دعاها نیز خلاصی از این مرحله دشوار طلب شده است.

2- سفارش شده است که پس از خاکسپاری، میت را تنها نگذارند و با تلقین به او، در پاسخ دادن به سئوالات نکیر و منکر یاری‌اش کنند( اصول کافی،‌ باب المسأله فی القبر 2/ 634 و 3/201 )

3- روزه ماه شعبان:هر كس نُه روز از ماه شعبان را روزه بگیرد منكر و نكیر به هنگام سؤال، با وى مهربان و با عطوفت خواهند بود.( ثواب الاعمال وعقاب الاعمال ،شیخ صدوق ،ص82)

4- دوستی وپیروی از حضرت علی علیه السلام :هر كس على را دوست بدارد خداوند ...

ترس منكر و نكیر را از او دور مى‏گرداند و قبرش را روشن مى ‏سازد و چهره ‏اش را نورانى مى ‏نماید. (الإیمان و الكفر بحار الانوار،ج‏1،254)

5- نماز شب:و امام صادق علیه السّلام از پدرانش از پیامبر صلّى اللَّه علیه و آله و سلم نقل كردند كه: نماز شب باعث خشنودى خدا و دوستى فرشتگان مى ‏گردد و... جواب منكر و نكیر و مونس و زائر او در قبر مى‏ گردد.(منبع:تبيان)

موضوع قفل شده است