سوال در مورد نماز

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال در مورد نماز

ببخشید من امروز پشت سر کسی نماز واجب صبح رابه جا آوردم که اون در حال ادای نماز مستحبی بود آیا نماز من صحیح است ؟
زیاد با محیط این سایت آشنا نیستم بی زحمت جواب را برایم ایمیل کنید.

برچسب: 

یارمهربان;220706 نوشت:
ببخشید من امروز پشت سر کسی نماز واجب صبح رابه جا آوردم که اون در حال ادای نماز مستحبی بود آیا نماز من صحیح است ؟ زیاد با محیط این سایت آشنا نیستم بی زحمت جواب را برایم ایمیل کنید.

با تشکر از سئوال شما

در فرض سئوال اگر پس از اتمام نماز متوجه اشتباه شده ، نماز به صورت فرادا صحیح است . و نیازی به قضا ندارد (1)

عذرخواهی می کنیم ، ارسال پاسخ به ایمیل برایمان مقدور نیست شما می توانید هر جایی که سئوال مطرح فرمودید مراجعه کنید و پاسخ را دریافت نمایید .

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

با سلام و عرض ادب؛

یک سوال:

آیا در هنگام نماز خواندن،واجب هست که هفت جا از بدن روی زمین باشد؟اگر کمتر بشه،ایراد دارد؟

ممنون و متشکرم:Gol:

یا علی:Gol:

«سید رضوی»;220984 نوشت:
آیا در هنگام نماز خواندن،واجب هست که هفت جا از بدن روی زمین باشد؟اگر کمتر بشه،ایراد دارد؟

با سلام و احترام

اگر منظورتان در سجده است،باید در سجده ، پيشانى و كف دو دست و سر دو زانو و سر دو انگشت بزرگ پاها را بر زمين بگذاریم.اگر موقعى كه ذكر سجده را مى‏ گويیم يكى از هفت عضو را عمدا از زمين برداریم ، نماز باطل مى‏ شود ولى موقعى كه مشغول گفتن ذكر نيستیم اگر غير پيشانى جاهاى ديگر را از زمين برداشته و دوباره بگذاریم، اشكال ندارد.

رساله مراجع،م1045 و1054

***به نام حضرت دوست،که هر چه دارم از اوست***

سلام و عرض ادب؛:Gol:
-آیا هنگامی که داریم نماز میخوانیم،کسی از جلویمان رد شود،نماز ما ایرادی پیدا میکند؟
-آیا جایی که میخواییم نماز بخوانیم،جلویمان اشیائی باشد،با اینکه حواس ما را پرت نکنند،نمازمان ایراد دارد؟

{{مقلد دو بزرگوار:آیت الله بهجت و آیت الله وحید ،میباشم}}

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

آیا درسته که: نماز مغرب و عشاء را زمانی میتوان خواند که حداقل یک ستاره در آسمان باشد؟

یا علی

«سید رضوی»;222634 نوشت:
-آیا هنگامی که داریم نماز میخوانیم،کسی از جلویمان رد شود،نماز ما ایرادی پیدا میکند؟ -آیا جایی که میخواییم نماز بخوانیم،جلویمان اشیائی باشد،با اینکه حواس ما را پرت نکنند،نمازمان ایراد دارد؟

با سلام و احترام

در فرض سوال،نماز صحیح است اما آنچه خضوع و خشوع را در نماز بهم بزند کراهت دارد.

رساله مراجع،مکروهات نماز

«سید رضوی»;223879 نوشت:
آیا درسته که: نماز مغرب و عشاء را زمانی میتوان خواند که حداقل یک ستاره در آسمان باشد؟

مغرب موقعى است كه سرخى طرف مشرق كه بعد از غروب آفتاب پيدا مى ‏شود، از بين برود.نماز مغرب و عشا هر كدام وقت مخصوص و مشتركى دارند: وقت مخصوص نماز مغرب از اول مغرب است تا وقتى كه از مغرب به اندازه خواندن سه ركعت نماز بگذرد و وقت مخصوص نماز عشا موقعى است كه به اندازه خواندن نماز عشا به نصف شب مانده باشد و بين وقت مخصوص نماز مغرب و وقت مخصوص نماز عشا، وقت مشترك نماز مغرب و عشا است.

رساله مراجع،م736

نور;223934 نوشت:
با سلام و عرض ادب خدمت شما کاربر گرامی

مغرب موقعى است كه سرخى طرف مشرق كه بعد از غروب آفتاب پيدا مى ‏شود، از بين برود.نماز مغرب و عشا هر كدام وقت مخصوص و مشتركى دارند: وقت مخصوص نماز مغرب از اول مغرب است تا وقتى كه از مغرب به اندازه خواندن سه ركعت نماز بگذرد و وقت مخصوص نماز عشا موقعى است كه به اندازه خواندن نماز عشا به نصف شب مانده باشد و بين وقت مخصوص نماز مغرب و وقت مخصوص نماز عشا، وقت مشترك نماز مغرب و عشا است.

رساله مراجع،م736

نقل قول:

سلام علیکم؛

یا علی

پس بزرگوار این نظریه که از قدیما گفتند، غلط میباشد؟

یا علی

«سید رضوی»;224045 نوشت:
پس بزرگوار این نظریه که از قدیما گفتند، غلط میباشد؟

با سلام و عرض ادب

حکم شرعی باید جامع و کامل باشد،اگر ملاک، ستاره درآسمان باشد پس تکلیف شبهایی که آسمان غبارآلود ویا به هر دلیلی امکان رویت ستاره نیست،چه می شود؟
به هر حال آنچه مراجع بزرگوار تقلید بیان کرده اند در وقت نماز مغرب و عشا همان بود که بیان شد.

در پناه حضرت حق سالم و شاد باشید.

موضوع قفل شده است