راه رسوم و پوشش بچه حزب اللهی

تب‌های اولیه

45 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راه رسوم و پوشش بچه حزب اللهی

سلام خدمت دوستان بازم سوالای من شروع شد سوال؟؟
جوانان حزب اللهی مذهبی آیا باید حتما لباس و مدل مو هاشون و رفتارشون باید خاص باشه؟؟؟

یعنی پوشیدن شلوار لی چه پاره پوره چه ساده مشکلی داره ؟؟ حتما باید پارچه ای باشه؟؟

کفش با این که کفش سیاه کراهت داره اما تو کشور اکثرا کفش شیبرو سیاه وجود داره و رنگای دیگه هم زشت هستش یا اینکه اصلا با شلوار پارچه ای سیاه جور در نمیاد؟؟؟

تو عروسیا اصرار بر رقص میکنن 40 روز دیگه عروسیه پسر عمم هستش اصرار پشت اصرا که باید

برقصی آیا رقص مشکلی داره؟؟

شوخی ها شون یکم (بیشتر البته) حرفای زشت و شوخی بد هستش میای ازشون دوری می کنی میگن یارو تازه در اومده دانشگاه خودش رو میگیره میای باهاشون همرنگ میشی نمیشه؟؟

نکته: تو جامعه خیلیا از بچه حزب اللهی جماعت پرت هستن یعنی کمتر قبولشون دارن و واسه اینکه باهشون باشی و یکم قبولت کنن یه خورده باید از شدت حزب اللهیت کاهش بدی!!!

برچسب: 

حزب اللهی!
چه کلمه جالبی

تا به حال به این قضیه فکر کردین که چرا عده ای عده ی دیگه رو حزب اللهی خطاب میکنن؟

مگه بقیه تو حزب شیطانن که به بقیه میگن حزب اللهی؟

سلام و خدا قوت

ملاک تشخیص کتاب خدا و روایات و نمونه بارز عمل کردن به دو منبع قبل رو شهدا رو در نظر داشته باشید....

اینم سخن رهبر معظم انقلاب راجع به ملاک تشخبص:

reza1001;220372 نوشت:

یعنی پوشیدن شلوار لی چه پاره پوره چه ساده مشکلی داره ؟؟ حتما باید پارچه ای باشه؟؟

کفش با این که کفش سیاه کراهت داره اما تو کشور اکثرا کفش شیبرو سیاه وجود داره و رنگای دیگه هم زشت هستش یا اینکه اصلا با شلوار پارچه ای سیاه جور در نمیاد؟؟؟

این یه قسمت واسه منم سواله!......

nakisa;220420 نوشت:
حزب اللهی!
چه کلمه جالبی

تا به حال به این قضیه فکر کردین که چرا عده ای عده ی دیگه رو حزب اللهی خطاب میکنن؟

مگه بقیه تو حزب شیطانن که به بقیه میگن حزب اللهی؟

حزب شیطان که نیستن ولی خود اونا به ماها میگن حزب اللهی حالا خودت قضاوت کن:Moteajeb!::Moteajeb!:

«.. وَمَا عِندَ اللَّهِ خَيْرٌ وَأَبْقَى..»

و البته آنچه نزد خداست پايدارتر است...:Gol:

بچه حزب اللهی باید خوشگل ترین باشه
نمیدونم چرا فکر میکنید اسلام یعنی زشتی و بدبختی
شما عزیزم ببین چه مدل مویی خوشگل تره برات اونجوری کن
لباس شاد زیبا و خوش رنگ و مد بپوش اینمو من نمیگم خدا میگه جون باید خوشگل باشه
ببین ریش بهت میاد یا بدون ریش خوبه هر جوری قیافت بهتره اونجوری کن هیچ اجباری تو اینا نیس
فقط مستحب هست رنگ شاد بپوشی
و عفیف هم باشه نه این که بالا ناف و ....
شلوار لی هم مشکل نداره یه مقدار میگن تنگه اونم زیاد تنگ نباشه ایرادی نداره
پیامبر خودش موهاشو بلند میکرده
و به مژه هاش سرمه میکشیده
هر دو روز حموم کنی حتی امام صادق گفته هر روز حموم کردن خیلی خوبه
موهای بدن رو هر 20 روز باید بزنی و حتی حدیث داریم هر کی موهای بدنشو نمیزنه آدم حسابش نکنید و باهاش حرف نزنید ...
این معیار هایی که تو ایران هست برای مثلا بچه حزب اللهی ها معیار من در آوردی نمیدونم کیاس
وگر نه اسلام با زیبایی مشکلی نداره
و خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد
عطر بزن - مسواک کن - موهاتو شونه کن و ...
حتی میتونی موتو رنگ کنی و مستحب هست حنا گذاشتن و این جور چیزا
متاسفانه جوری فرهنگ سازی شده این کار ها که اسلام میگه رو بکنی مردم میگن فلان بهمان
باید واقعیات رو گفت
واسه همین دروغ هاس که جوون مردم از اسلام فرار میکنه
در کل بگم هر چی خوشگل تر باشی بیشتر خدا دوست داره Smile
فقط تا یه حدی هنجار جامعه رو رعایت کن و عفیف باشه لباست و بدن نما نباشه همین

reza1001;220372 نوشت:
جوانان حزب اللهی مذهبی آیا باید حتما لباس و مدل مو هاشون و رفتارشون باید خاص باشه؟؟؟

تو عروسیا اصرار بر رقص میکنن 40 روز دیگه عروسیه پسر عمم هستش اصرار پشت اصرا که باید

شوخی ها شون یکم (بیشتر البته) حرفای زشت و شوخی بد هستش میای ازشون دوری می کنی میگن یارو تازه در اومده دانشگاه خودش رو میگیره میای باهاشون همرنگ میشی نمیشه؟؟

نکته: تو جامعه خیلیا از بچه حزب اللهی جماعت پرت هستن یعنی کمتر قبولشون دارن و واسه اینکه باهشون باشی و یکم قبولت کنن یه خورده باید از شدت حزب اللهیت کاهش بدی!!!

مد زیاد مهم نیست ولی مثل این تازه به دوران رسیده لباس اجق و وجق و موهای فشن و ... و ریش آنچنانی نداشته باش بهتره
به خاطر اینکه مردم به ظاهر زیاد اهمیت می دن از روی ظاهر می گن چه آدمی هستی !!

سعی کن معمولی باش بهتره

اما مضرات پوشیدن شلور تنگ
بیضه نباید دمای هم دمای بدن داشته باشه باعث عقیم شدن مرد میشه ن

این سخنرانی هم ببینی بد نیست

دانلود سخنرانی رائفی پور- کفش پاشنه بلند و شلوار لی

رقصیدن کلا اشکال داره جلوی نامحرم

رقصیدن فقط برای آقایان اگر باعث مفسده باشه اشکال داره

حرف آخر اینکه معمولی باش !!

سلام
متاسفانه وقتی نظامی طوری مهندسی شود
که در آن حزب الله و بسیجی نوعی خاص مسلمان هستند
و به تبع خارج از مسلمانان
در نتیجه سهم خاصی از دولت خواهند گرفت و...
ما در اسلام برای زن مسلمان و مرد مسلمان یه تعریف بیشتر برای پوشش نداریم

سید علی جان;220502 نوشت:
سلام
متاسفانه وقتی نظامی طوری مهندسی شود

و اون تعریف جز زیبایی و حفظ عفت نیست
البته این مسئله عفت در مورد خانم ها شدید تره ولی آقایون از این لحاظ خیلی آزاد تر هستن :khandeh!:

لا حول و لا قوة الا بالله

خواهش میکنم دین رو انقدر کوچیک نکنید
کجا دین گفته هر کی شلوار لی بپوشه یه راست میره ته جهنم ؟
آخه چرا برداشتهای بد خودتون رو به اسم دین میگذارید
کی گفته بچه حزب الهی نباید خوش تیپ باشه ؟ مگه پیامبر ما یک سوم از درآمدش رو برای خرید عطر مصرف نمیکرد ؟
لباسی ایراد داره که بخوای باهاش خودنمایی کنی یا لباسی باشه که باعث تحریک بشه حالا اون لباس میتونه شلوار لی باشه یا شلوار پارچه ای و پیرهن یقه گرد

نقل قول:

[="darkred"]با سلام. در مورد پوشش چیزی که مخالف شرع و عرف جامعه نباشه. شلوار لی الان عرف است و در صورتی که خیلی تنگ نباشد مخالف شرع نیست و پوشیدن آن اشکالی ندارد. خود من الان خیلی وقته کفش مشکی نمی پوشم چون طبق روایات کراهت دارد اما مشکی هم اشکالی ندارد بستگی به سلیقه فرد داره .[/]

نقل قول:

[="darkred"]در مورد رقص توصیه نمی کنم چون اکثر مراجع آن را چه در مجلس زنانه و چه مردانه جایز نمی دانند مگر زن برای شوهر که باز بین مراجع اختلاف نظر وجود دارد.[/]

نقل قول:

[="darkred"]لازم نیست از اول در جمع افرادی که شوخی های نا به جا میکنند حاضر بشوید که بعدا کنایه بشنوید[/]

نقل قول:

[="darkred"]حزب اللهی واقعی همیشه در بطن جامعه هست و از جمع پرت نیست مگر به ضرورت . اونایی که پرتن حزب اللهی نیستند و ادعای حزب اللهی بودن دارند چون اسلام هیچ وقت توصیه به کناره گیری نکرده. اگر عقایدت برات مهمه از شدت حضورت در این جمع کم کن نه شدت حزب اللهی بودنت.[/]

كبوتر حرم;220690 نوشت:

خواهش میکنم دین رو انقدر کوچیک نکنید
کجا دین گفته هر کی شلوار لی بپوشه یه راست میره ته جهنم ؟
آخه چرا برداشتهای بد خودتون رو به اسم دین میگذارید
کی گفته بچه حزب الهی نباید خوش تیپ باشه ؟ مگه پیامبر ما یک سوم از درآمدش رو برای خرید عطر مصرف نمیکرد ؟
لباسی ایراد داره که بخوای باهاش خودنمایی کنی یا لباسی باشه که باعث تحریک بشه حالا اون لباس میتونه شلوار لی باشه یا شلوار پارچه ای و پیرهن یقه گرد

حاجی قاطی نکن کی توهین کرد به اسلام !!!

فقط نظر دادیم اگه منظورت نوشته منه که منم می خواستم اطلاعاتم بیشتر بشه چون یه جایی خوندم شیطان شلوار لی میپوشه (حالا کجا یادم نیست کجا بود ولی سایت بود)

اگه هم توهینی شد و متوجه نشدم از خدا معذرت میخوام و از شمام واسه تلنگرت ممنون

جل ال خالق !!
چرا به شیطان بدبخت بهتان میزنید ؟ Lol
شیطان شلوارش کجا بود
اون که شما شنیدی بلو جین هست
که اونم معلوم نیس درسته یا نه
که میگه جن مذکر آبی رنگ هست و جن مونث صورتی
و این چیزا که میگن جن سم داره و نمیدونم طلا میخوره اینا هم مربوز به اینه
که من نمیدونم درسته واققعا یا خرافاته

سلام
بچه به قول شما حزباللهی ها هم آدم هستن و دوست دارن به روز بوده و شیک لباس بپوشن . هیچ کس نباید دیگری رو محکوم و مجبور کنه که از یه رنگ خاص استفاده کنه .

باور کنین میشه هم شیک بود و هم حجاب کامل داشت.

من حدیثی خوندم که هرکس خودش رو شبیه گروهی کنه از همون گروه میشه..
یه مصداقش میتونه توی لباس پوشیدن شبیه کفار باشه
اصلا شلوار لی پاره در شان یه مومن هست؟
یه ملاک وجود داره: اگر امام زمان (ع) بود میپوشید؟
اگر حضرت زهرا (س) بود میپوشید؟
شیک بودن و اراستگی فرق داره با پوشیدن هر لباسی...

helmon;220480 نوشت:
در کل بگم هر چی خوشگل تر باشی بیشتر خدا دوست داره :)

؟؟
پشتوانه این حرف آیه یا حدیث هست؟
از نظر معنوی بله..
ولی به نظرم به جای این جمله باید بگیم آراستگی واجبه!

helmon;220480 نوشت:
[="darkgreen"]نمیدونم چرا فکر میکنید اسلام یعنی زشتی و بدبختی[/]
[="darkgreen"][="black"]شما عزیزم ببین چه مدل مویی خوشگل تره برات اونجوری کن
ببین ریش بهت میاد یا بدون ریش خوبه هر جوری قیافت بهتره اونجوری کن هیچ اجباری تو اینا نیس
فقط مست[/][/]حب هست رنگ شاد بپوشی
موهای بدن رو هر 20 روز باید بزنی و حتی حدیث داریم هر کی موهای بدنشو نمیزنه آدم حسابش نکنید و باهاش حرف نزنید ...
این معیار هایی که تو ایران هست برای مثلا بچه حزب اللهی ها معیار من در آوردی نمیدونم کیاس
متاسفانه جوری فرهنگ سازی شده این کار ها که اسلام میگه رو بکنی مردم میگن فلان بهمان
باید واقعیات رو گفت

[="yellow"] [="navy"]سلام
کسی اینطور فکر نکرده
در کل منظور شما آراستگی است که خیلی هم خوبه اسلام سفارش کرده و اما با حفظ عفت و در چارچوب شرع. در مورد ریش مواظب باش . [[/]/color]

سید علی جان;220502 نوشت:
سلام
[="indigo"]متاسفانه وقتی نظامی طوری مهندسی شود
[/]

[="navy"]
بسیجی نوع خاصی مسلمان نیست کی گفته.شاید بیشتر یه چیزایی رو رعایت کنن حالا شما اینطور خطاب خاص می کنید
[/]

باران☂;220794 نوشت:
من حدیثی خوندم که هرکس خودش رو شبیه گروهی کنه از همون گروه میشه..
یه مصداقش میتونه توی لباس پوشیدن شبیه کفار باشه

[="yellow"] [="navy"]آره ، با این حرف موافقم ولی در کل شاید شلوار لی مشکلی نداشته باشه[/][/]

به نظر من علاوه بر ظاهر لباس باید سعی کرد لباسی رو خرید که به مسلمون سود برسونه و ترجیحا ایرانی باشه بهتره تا بریم لباس خارجی بخریم و پول ارز کشور خارج بشه و سودش هم به مسلمون و هم میهن نرسه البته اگه لباس مناسب ایرانی پیدا کنید بهتره ایرانیشو بخرید تا خارجیشو البته در این مورد دستوری چیزی نیست و از نظر اخلاقی فکر میکنم اینجوری بهتر باشه
-----
در ظمن این که امام زمان چی میپوشه فکر نکنم مقایسه درستی باشه چون اولا کسی نمیتونه بگه ! دوما ایشون با ما فرق دارن و قرار نیست همه شبیه هم باشن
خدا انسان ها رو متفاوت آفریده
تو همین امامان خودمون نگاه کنید
یکیشون به راز نیاز مشهوره
یکیشون به پاکیزگی
یکی به سادگی
یکی به علم
البته نه این که باقی صفات درشون نباشه ولی هر شخص خصوصیت ویژه ای داره و قرار نیست که همه شبیه هم باشن اینجوری خدا 1 نفر میافرید دیگه لازم نبود این همه تنوع ! Smile قرار نیست همه جامعه یک شکل باشن
------
یه سوال دیگه من دارم
ریش کی گفته واجب هست ؟
هیچکس
ولی داغ ریش رو هی به سینه میزنید
در حالی که چیزایی مثل زدن موی بدن واجب هست و کسی انجام نمیده چون انجام بدی به چشم یه .... بهت نگاه میکنن
خداییش الان یه پسر به چشمش سرمه بکشه بهش چی میگن ؟
یا یه پسر موشو رنگ کنه
هزار تا حرف میگن بهش ...
در حالی که اینا بعضیاش واجب و مستحبه
ولی ریش که واجب نیس هی میگن ریش ریش ریش ریش
من که فکر میکنم یه عده این وسط برداشتن هر چی که فکر میکردن بد و زشت و سادگیه به خیال خودشون رو کردن نماد مسلمونی و بدبختی ما درست همین جاس ....

نقل قول:
چون یه جایی خوندم شیطان شلوار لی میپوشه (حالا کجا یادم نیست کجا بود ولی سایت بود)

:Khandidan!::Khandidan!::Khandidan!::Khandidan!::Khandidan!:
سلام
خواهشا به جناب شیطون توهین نکنید
در شان ایشان نیست همچین تیپی بزنه
بابا واسه خودش برو بیایی داره

نقل قول:
باور کنین میشه هم شیک بود و هم حجاب کامل داشت

بله مثلا چادر براق پوشید
یا دانشجویی
مومن تمییز و خوش سیماست
درست مثل من:khandeh!:

helmon;220941 نوشت:
یه سوال دیگه من دارم
ریش کی گفته واجب هست ؟
هیچکس

شاید تعجب برانگیز باشه اما برید تو سایت مرجع تقلیدتون حتما در این باره سوال و جواب شده و جوابی خلاف جواب شما دادند.(خودم شک داشتم اما دیدم تمام حرف ها در مورد تراشیدن ریش با تیغ و ماشین ریش تراشی درسته!!!!)

تراشیدن ریش چه حکمی دارد؟
آیات عظام خامنه ای وسیستانی:بنابر احتیاط واجب تراشیدن ریش ویا کوتاه کردن آن به گونه ای که از نظر عرف صدق ریش تراشی برآن صادق باشد جایز نیست وتراشیدن مقداری از ریش در حکم تراشیدن تمام آن است
آیات عظام بهجت ونوری همدانی وصافی گلپایگانی:تراشیدن ریش ویا ماشین کردن آن به گونه ای که همانند تراشیدن باشد حرام است
آیت الله مکارم شیرازی :احتیاط واجب در ترک تراشیدن ریش است ولی ریش پورفسوری مانعی ندارد
آیت الله وحید خراسانی:بنابر احتیاط واجب تراشیدن ریش چانه یا قسمتی از آن جایز نیست واگر به مقداری ریش بگذاردکه عرفا صدق ریش بکند کافی است وریش پورفسوری در صورتی که عرفا صدق ریش کند مانعی ندارد
منبع تمام سوالات از سایت واستفتائات مراجع می باشد

http://www.askquran.ir/thread1496.html
حکم تراشیدن ریش

از کجا معلوم معتبر باشند این احادیث
بعدشم گفتن با تیغ نتراشید
میشه با ماشین زد مشکلی نداره
تیغ هم به دلیل این که آلوده بوده اون زمان و بهداشت هم وجود نداشته گفتن احتمالا
مگه نمیگیم احکام ما پویا هستن
الان که علم و بهداشت اینقدر پیشرفت کرده باید با اون زمان فرق داشته باشه
البته ریش به شدت احساس شهوت مرد نسبت به مرد دیگر را کم میکنه ولی در مورد این که خانم ها در مورد مرد های ریش دار چه حسی دارند نمیدونم

reza1001;220372 نوشت:

بذار بگن برادر من به حرف گربه سيا كه بارون نمياد
ببين خدا چي ميگه بنده هاي خدا ممكنه خيلي چيزا بگن

بهت قول ميدم اگر بخاطر خدا از اين افراد فاصله بگيري خدا خيلي بهتر از اينها رو در مسير زندگيت قرار ميده

reza1001;220372 نوشت:

كي گفته اين حرف رو
اتفاقاً حزب الهي واقعي كسي هست كه در بطن جامعه هست
و اتفاقاً تجربه اي كه براي خودم پيش اومده اين بوده كه هر چقدر حزب الهي تر باشي عزيز تري
از اينكه ترد بشي نترس عزيز من ، چه فرصتهايي كه در اثر ترسيدن از انجامش از دست ميره دل به دريا بزن

helmon;220480 نوشت:

موافقم البته نه هر خوشگلي اي منظور مرتب و منظم و تميز و خوش عطر بودن و اينهاست
helmon;220480 نوشت:

مخالفم ، هر مدلي كه خوشگل تره كفايت نميكنه خدا هم بايد راضي باشه
helmon;220480 نوشت:

اينم تا يه جاهايي موافقم ولي اين مد كه گفتيد يه خرده مشكل داره
هر مدي كه نبايد پوشيد ، البته مخالف مد نيستم حضرت آقا ميگن من هم مد رو قبول دارم ولي نه مدي كه ترويج فرهنگ غربي باشه
خيلي از مدها هستند كه مخالف شرع و قانون هستن

helmon;220480 نوشت:

اينم كه ديگه هيچي نميگم
helmon;220480 نوشت:
شلوار لی هم مشکل نداره

موافقم البته اين پاره پوره ها رو نميگم شلوار لي معمولي
helmon;220480 نوشت:

مگه كسي گفته اسلام با زيبايي مشكل داره ؟
helmon;220480 نوشت:
در کل بگم هر چی خوشگل تر باشی بیشتر خدا دوست داره

زيبايي به تقواست نه به ظاهر
reza1001;220695 نوشت:
حاجی قاطی نکن کی توهین کرد به اسلام !!!

نه بابا من كي باشم كه بخوام براي كسي قاطي كنم
باران☂;220794 نوشت:

شان مومن چي هست ؟
كسي كه شلوار لي ميپوشه و كار خلافي هم انجام نميده بهتره يا كسي كه لباس روحانيت ميپوشه و دزدي ميكنه ؟
قياس ما هم با اهل بيت شايد خوب نباشه
خيلي از پيشرفتهاي تكنولوژي هستن كه شايد اگر زمان اهل بيت بود به هر دليل غير شرعي از اين تكنولوژي ها استفاده نميكردن ولي دليل نميشه كه ما هم استفاده نكنيم

باران☂;220794 نوشت:

اينو موافقم

[="purple"]لباسی بپوشیم که اگر با اون لباس از کنار امام زمان(عج) رد شدیم، از لباسمون خجالت نکشیم..[/]

كبوتر حرم;221631 نوشت:
شان مومن چي هست ؟

شلخته گشتن نیست.. بعضی تیپها شلختگیه حتی اگر عرف جامعه اون رو قشنگ بدونه.
كبوتر حرم;221631 نوشت:
كسي كه شلوار لي ميپوشه و كار خلافي هم انجام نميده بهتره يا كسي كه لباس روحانيت ميپوشه و دزدي ميكنه ؟

هر دو تا بد هستن. کسی که شلواری بپوشه که جلب توجه کنه و دل کسی رو بلرزونه یا نگاه حرامی رو جلب کنه خلاف کرده! حجاب فقط برای خانمها نیست..!
كبوتر حرم;221631 نوشت:
قياس ما هم با اهل بيت شايد خوب نباشه
خيلي از پيشرفتهاي تكنولوژي هستن كه شايد اگر زمان اهل بيت بود به هر دليل غير شرعي از اين تكنولوژي ها استفاده نميكردن ولي دليل نميشه كه ما هم استفاده نكنيم

چرا خوب نباشه؟
مگه نمیگیم شیعه ایم؟ چرا پیروی نکنیم؟
اولیا خدا چی؟
جین پاره میپوشن؟
مثلا چه تکنولوژی ای؟ معصومین(ع) الگوی ما هستند...نمونه ای در زمان خودشان سراغ دارید که از فناوریهای آن زمان استفاده نکرده باشند؟ مگر اینکه دلیلی باشد. مثلا برای جین پاره نپوشیدن چه دلیلی غیر از مناسب نبودنش؟
ظاهر و باطن انسان باید جوری باشد که انسان را به یاد خداوند سبحان و معصومین(ع) بیاندازد ..نه شیاطین!

باران☂;221637 نوشت:

هر دو تا بد هستن. کسی که شلواری بپوشه که جلب توجه کنه و دل کسی رو بلرزونه یا نگاه حرامی رو جلب کنه خلاف کرده! حجاب فقط برای خانمها نیست..!

چرا خوب نباشه؟
اولیا خدا چی؟
جین پاره میپوشن؟
مثلا چه تکنولوژی ای؟ معصومین(ع) الگوی ما هستند...نمونه ای در زمان خودشان سراغ دارید که از فناوریهای آن زمان استفاده نکرده باشند؟ مگر اینکه دلیلی باشد. مثلا برای جین پاره نپوشیدن چه دلیلی غیر از مناسب نبودنش؟
ظاهر و باطن انسان باید جوری باشد که انسان را به یاد خداوند سبحان و معصومین(ع) بیاندازد ..نه شیاطین!

کی گفت جین پاره !؟
جینی که پاره پوره و تنگ نباشه و زیاد هم جنگولکی نباشه فکر نکنم مشکلی داشته باشه
بعدشم هر کی با جین مخالف هست قرار نیست بره پیرهن یقه گرد بپوشه
اصلا میگم آقایون هم یه دامن بپوشن ضریب ایمنیشون بیشتر شه !
خدا خودش گفته مشکلی نیست ولی ما گیر دادیم بهش !:|
حجاب برای آقایون هم هست ولی با حجاب خانوم ها فرق میکنه

باران☂;221637 نوشت:

چرا خوب نباشه؟
اولیا خدا چی؟
جین پاره میپوشن؟

مثل اينكه شما منظور من رو بد متوجه شديد
من كي گفتم شلوار جين پاره ؟ يا كي گفتم لباسي كه جلب توجه ميكنه ؟ اين كه كلاً حرامه
منظور من هم دقيقاً همون حرف شماست البته با لباسي كه جلب توجه نكنه و مفسده اي نداشته باشه مخالف نيستم

helmon;221015 نوشت:
از کجا معلوم معتبر باشند این احادیث
بعدشم گفتن با تیغ نتراشید
میشه با ماشین زد مشکلی نداره
تیغ هم به دلیل این که آلوده بوده اون زمان و بهداشت هم وجود نداشته گفتن احتمالا
مگه نمیگیم احکام ما پویا هستن
الان که علم و بهداشت اینقدر پیشرفت کرده باید با اون زمان فرق داشته باشه
البته ریش به شدت احساس شهوت مرد نسبت به مرد دیگر را کم میکنه ولی در مورد این که خانم ها در مورد مرد های ریش دار چه حسی دارند نمیدونم

سلام و خدا قوت

اولا" ما چهار کتب معتبر در زمینه حدیث داریم
اگه اینجوریه شما وقتی میری دکتر می گی سرم درد می کنه
اگه بهتون گفتم فلان شربت رو بخورید ولی اگه خوردید رانندگی نکنید
شما می گی آقای دکتر شما از کجا می دونی!

این یک

دوما" اولین کسی که ریشش رو تراشیده ابلیس بوده
اینه تو احادیث اومده (در مورد شیطون هم می تونید کتاب شیطون مامور گمراهی تالیف فرشته مهری رو مطالعه بفرمایید)

سوما" داشتن مو در بدن باعث کاهش شهوت میشه... شاید داشتن ریش به همین دلیل باشه...
چهارما" من و شما بهتر می فهمیم یا حجت خدا؟
مفاتیح رو باز کنید لطفا"
عنوانش هست: حرمت تراشیدن ریش
که پیامبر گفتن ریش تراشی کار یهودیان هست... و مسلمان باید ریش داشته باشه...

که فکر کنم یکی از عزیزان همین سایت یه مطلبی رو گذاشتن که تو یکی از کشور های اروپایی انجمن حمایت از ریش تشکیل شده
و بعضی فوائد ریش هم ذکر شده

برای هزارمین بار: نمونه بارز عمل به آیات و روایات =شهدا:Sham:

تراشیدن با تیغ حرمت داره
پیامبر هم گفته هر کس از مسلمانان خودش رو شکل یهودی ها در بیاره ....
زدن صورت با ماشین ریش تراشی که از ته نمیزنه
مو در بدن که گفتن باید بزنید !

helmon;221656 نوشت:
تراشیدن با تیغ حرمت داره
پیامبر هم گفته هر کس از مسلمانان خودش رو شکل یهودی ها در بیاره ....
زدن صورت با ماشین ریش تراشی که از ته نمیزنه
مو در بدن که گفتن باید بزنید !

اینم سند که دیگه گیر ندین !
در اوقات نوره کشيدن و ساير آداب آن :
از حضرت صادق عليه السلام منقول است که : يکمرتبه در تابستان دارو کشيدن ، بهتر است در فضيلت و نفع از ده مرتبه که در زمستان بکشند.

از حضرت اميرالمؤ منين عليه السلام نقل است که : احتراز کنيد از نوره ماليدن در روز چهارشنبه ، که روز نحس مستمر است ، جهنم در روز چهارشنبه خلق شده است .

از حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم منقول است که : پنج چيز است که مورث پيسى است نوره در روز جمعه و چهارشنبه ماليدن ، وضو وغسل بآبى کردن که در آفتاب گرم شده باشد، در حال جنابت چيزى خوردن ، زن را در حال حيض جماع کردن ، و در حال سيرى چيزى خورد.

از حضرت امام رضا عليه السلام نقل شده است : هر که در روز جمعه نوره بکشد و پيس شود، ملامت نکند مگر خود را و دور نيست که اين دو حديث ، محمول بر تقيه باشد، يا آنکه يکى از طريق اهل سنت است . زيرا که حديث گذشت که حضرت پيغمبر صلّى اللّه عليه وآله وسلّم در روز جمعه دارو ميکشيدند.
در حديث معتبر ديگر منقول است که : بخدمت حضرت صادق عليه السلام عرض کردند که مردم ميگويند: که نوره کشيدن در روز جمعه مکروه است ، حضرت فرمود: چنين نيست که تو گمان کرده چه چيز پاک کننده تر است از نوره کشيدن در روز جمعه .
در حديث ديگر منقول است که : على بن يقطين خواست که بخدمت حضرت امام موسى عليه السلام بنويسد که : آيا مرد در حال جنابت دارو ميتواند کشيد و فراموش کرد، حضرت از باب اعجاز باو نوشتند که باکى نيست ، نوره باعث زيادتى پاکيزگى جنب است .
از حضرت صادق عليه السلام نيز پريسدند، فرمود: باکى نيست .

در حديث حسن آمده : از حضرت صادق عليه السلام پرسيدند که کسيکه دارو کشد ايستاده بول ميتواند کرد، فرمود که : باکى نيست .
در روايت ديگر منقول است که : کسيکه در وقت دارو کشيدن بنشيند، بيم آنستکه بعلت فتق مبتلا شود.
بشير نَبّال با حضرت امام محمد باقر عليه السلام بحمام رفتند، حضرت لنگى بستند از ناف تا زانو و خدمتکار حمام را طلبيدند، آنچه بالا و پائين لنگ بود دارو ماليد، بعد از آن او را بيرون کردند و از ناف تا زانو خود کشيدند و با بشير گفتند که هر گاه دارو بکشى چنين کن .
در بعضى احاديث تجويز آن وارد شده است که : غير عورتين را ديگرى بمالد و به سند حسن منقول است که : از حضرت صادق عليه السلام پرسيدند که آيا جايز است که کسى آرد را با روغن زيت مخلوط کند و بعد از نوره بر بدن بمالد براى آنکه بوى نوره ببرد، فرمود که : باکى نيست .
در حديث ديگر منقول است که : حضرت امام موسى عليه السلام چنين ميکردند و در حديث ديگر منقول است که : از حضرت صادق عليه السلام پرسيدند آرد را بعد از نوره بربدن مى توان ماليد، فرمود که : باکى نيست ، راوى گفت که : مردم ميگويند که اسرافست ، حضرت فرمود که : در چيزيکه اصلاح بدن کند اسراف نيست ، من بسيار است که ميفرمايم که آرد پخته را با روغن زيت مخلوط ميکند و بر بدن ميمالم ، اسراف در چيزى مى باشد که مال را تلف کند و ببدن ضرر برساند.
قال اميرالمومنين(ع): «النّورة نشرة و طهور للجسد.» حضرت علي(ع) فرمودند: استفاده از نوره (زدودن موي زير بغل و اسافل اعضا) نشاط مي‌آورد و بهداشت بدن است. (بحارالانوار ، ج76، ص89.)
«احادیث و روایات وارد شده در آداب و احکام نوره کشیدن از ائمه اطهار(ع)
1. نوره کشیدن مستحب است و پاکیزگی و امان از بیماری هاست .
2. نوره کشیدن مستحب است، اگرچه به فاصله سه روز باشد .
3. نوره کشیدن هر 15 روز یکبار سنت است .
4. مستحب است هرگاه 20 روز گذشت و شخص پولی برای نوره کشیدن ندارد، قرض کند و خداوند به او خواهد داد .
5. کراهت بسیار دارد که 40 روز نوره کشیدن را ترک کنند، بلکه روایت شده است تارک آن مومن و مسلمان نیست و چنین کسی کرامت و احترامی ندارد .
6. نوره کشیدن در روز چهارشنبه مکروه است.
7. مستحب است موقع نوره کشیدن قدری نوره بر سر بینی خود بگذارد و آن را ببوید و این دعا را بخواند: «صلی الله علی سلیمان بن داود کما امر بالنوره.».
8. موی بدن وقتی بلند شود ... و مفاصل را سست می گرداند و موجب ضعف و تنبلی و سل می شود
9. نوره ... بدن را قوی می نماید و پیه کلیه ها را زیاد می کند و بدن را بانشاط و سرحال و سالم می سازد. 10. یکبار نوره کشیدن در تابستان بهتر است از ده بار نوره کشیدن در زمستان .
11. هر کس حمام برود و نوره بمالد، بعد حنا استعمال کند این عمل او امان از جنون و جذام و برص و آکله است تا دفعه دیگر که نوره بکشد و فقر را هم ازاو دور می کند .
12. نوره کشیدن پاک کننده بدن است و دفع دل گیری و پریشانی خاطر می کند .
13. نوره کشیدن از اخلاق پیغمبران است .»/حلیة المتقین مرحوم مجلسی /وسائل الشیعه مرحوم شیخ حر عاملی.
رفتار اجتماعی
در عطاری ها و میان عامه چنین گفته هایی شنیده می شود:
«...نوره یکی از اقسام دارو است و بدن را فربه میکند و اگر آنرا با حنا مخلوط کنند و در حمام برخود بمالند وضح (لکهای سفید پوست ) و بحق ( لکهای سیاه پوستی ) را می زداید . تنویر وسیله طهارت است و کسی که با انگشت ان را بردارد و ببوید و بر سر بینی خود بگذارد و دعای( الهم ارحم سلیمان بن داود کما امرنا بالنوره) را بخواند او را نمی سوزاند ،نوره اب صلب (منی) را زیاد می کند و بدن را نیرو می دهد و بر پیه کلیه می افزاید و بدن را فربه می کند و یک بار استعمال آن در تابستان مفیدتر از ده برابر آن در زمستان است موی بدن همین که بلند شد آب پشت را قطع می کند و مفاصل را سست می کند و ضعف و سل می آورد و کسی که پس مالیدن آنها از فرق تا قدم خود را حنا بمالد از جنون ، جذام، برص و آکله در امان است ضماد کردنی میباشد»

reza1001;220451 نوشت:
حزب شیطان که نیستن ولی خود اونا به ماها میگن حزب اللهی حالا خودت قضاوت کن:moteajeb!::moteajeb!:

میدونی اشتباهت و دلیل سرگردونیت چیه؟

همین ماها و اونا گفتنت

خودتو جدا میدونی

برادر من همه ی ما یک ملتیم

چرا این دیگاهو داری که اونا یه مدل دیگند ما یه مدل دیگه

چرا جدا میکنی جامعه را؟

شما دنبال مد نباش چون مد اونیه که آدم باش راحت باشه

وبرای خودت زندگی کن

لباسی که اول خدا دوست داره بعد خودت دوست داری بپوش

رفتاریکه خدا گفته و خودت دوست داری داشته باش

اصلاهم مهم نیست کی چی میگه

ما یبار قراره زندگی کنیم اگه همین یبارم ازش استفاده نکنیموئ فقط بفکر حرف مردم باشیم حرام میشه

پس خودت باشو واسه خودت زندگی کن
یاعلی

[="tahoma"] به نام خدا
با سلام

reza1001;220372 نوشت:

خير اما بايد بر مبناي موازين شرعي باشد . توضيح اينكه لازم نيست همه از يك رنگ و يك سبك پيروي كنند اما در هر رنگ و سبكي بايد متوجه احكام و دستورات عام و خاص پوشش در آن خصوص باشند .
reza1001;220372 نوشت:

شلوار لي يا پارچه اي يا ... پاره پوره و با مدلهايي كه قطعا جلب توجه مي كند جايز نيست .
reza1001;220372 نوشت:

پوشيدن لباس سياه مكروه است . البته [="red"]كفش , عمامه , عبا و چادر در روايات از اين حكم استثنا شده و كراهت ندارد[/](1)

(1)- وسائل الشيعه , ج 4, ص 382[/]

[="Tahoma"]

reza1001;220372 نوشت:

حكم رقص مرد براي مرد :
آيات عظام بهجت، فاضل، نورى، وحيد، سيستانى: بنابر احتياط واجب رقص مرد در حضور مردان جايز نيست.(1) آيات عظام تبريزى، خامنه‏اى، امام خمينى: اگر باعث تحريك شهوت يا ارتكاب گناه و يا ترتب مفسده نشود اشكال ندارد (ولى براى مؤمن سزاوار است كه از لهو اجتناب نمايد)(2) آيت الله صافى، آيت الله مكارم: رقص مرد در حضور مردان حرام است(3)

reza1001;220372 نوشت:

شما برادر بزرگوار بايد تكليف برنامه هاي صحيحي كه مي دانيد بايد در زندگيتان اجرايي شود را با خودتان مشخص كنيد . يا بايد برنامه هاي درست و راه درست را براي دلخواه يا حرف و نيش و كنايه ديگران ، رها كنيد و يا در راه صحيح استقامت داشته باشيد تا شخصيت شما به عنوان يك انسان متدين و فهيم و مودب معرفي شود . به قول مرحوم آيت الله بهجت : "آخر ما اگر خودمان را درست بکنیم، خدا کافی است، خدا هادی است. ما خودمان را نمی خواهیم درست بکنیم، اما از کسی هم نمی خواهیم آزار ببینیم. [="Red"]آنهایی که طبعشان آزار است، کار خودشان را می کنند، مگر اینکه یک کافی و یک حافظ جلوگیری بکند.[/]"
لذا شما اگر در راه خدا باشيد ، خداوند هم از شما دفاع خواهد كرد و شما را تنها رها نخواهد ساخت :
ان الله يدافع عن الذين آمنوا ( حج / 38)
قطعا خداوند از كسانى كه ايمان آورده‏اند دفاع مى‏كند

(1)- آيت الله فاضل، جامع المسائل، ج 1، س 1736؛ آيت الله سيستانى، sistani.org، رقص ش 9؛ آيت الله نورى، استفتاءات، ج 2 س 574؛ آيت الله بهجت، توضيح‏المسايل، متفرقه، م 1.
(2)- آيت الله تبريزى، استفتاءات، س 1042؛ آيت الله خامنه‏اى، اجوبه، س 1168؛ دفتر: امام خمينى.
(3)- .آيت الله مكارم، استفتاءات، ج 1، س 537؛ آيت الله صافى، جامع‏الاحكام، ج 2، س 1580.

[="tahoma"]

reza1001;220372 نوشت:

هر فردي كه در حزب خداوند وارد شده و مسلمان و معتقد و اهل عمل است نبايد به دنبال قبول يا عدم قبول ديگران باشد ملاك براي او بايد خدا و رسول و ائمه (ع) و در يك كلمه " دينش " باشد : يا ايها الذين آمنوا اطيعوا الله واطيعوا الرسول واولي الامر منكم... (نساء /59)
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد خدا را اطاعت كنيد و پيامبر و اولياى امر خود را [نيز] اطاعت كنيد
لذا وظيفه ما اطاعت از فرامين الهي است و بدانيد كه : " ولله العزه ولرسوله وللمومنين ( منافقون /8)
عزت از آن خدا و از آن پيامبر او و از آن مؤمنان است
ما تنها در سايه سار ايمان مي توانيم به عزت برسيم و توجه ديگران مانند حبابي است كه گرچه ممكن است بنظر بزرگ بيايد اما حتي براي ساعتي ابدا دوام ندارد .
موفق باشيد [/]

helmon;220480 نوشت:
نمیدونم چرا فکر میکنید اسلام یعنی زشتی و بدبختی
فقط مستحب هست رنگ شاد بپوشی
باید واقعیات رو گفت

helmon;220480 نوشت:

واقعآ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میشه متن و آدرس کامل اون رو هم بدین؟

helmon;221659 نوشت:
اینم سند که دیگه گیر ندین !
در اوقات نوره کشيدن و ساير آداب آن :
از حضرت صادق عليه السلام منقول است که : يکمرتبه در تابستان دارو کشيدن ، بهتر است در فضيلت و نفع از ده مرتبه که در زمستان بکشند.

از حضرت اميرالمؤ منين عليه السلام نقل است که : احتراز کنيد از نوره ماليدن در روز چهارشنبه ، که روز نحس مستمر است ، جهنم در روز چهارشنبه خلق شده است .

از حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم منقول است که : پنج چيز است که مورث پيسى است نوره در روز جمعه و چهارشنبه ماليدن ، وضو وغسل بآبى کردن که در آفتاب گرم شده باشد، در حال جنابت چيزى خوردن ، زن را در حال حيض جماع کردن ، و در حال سيرى چيزى خورد.

از حضرت امام رضا عليه السلام نقل شده است : هر که در روز جمعه نوره بکشد و پيس شود، ملامت نکند مگر خود را و دور نيست که اين دو حديث ، محمول بر تقيه باشد، يا آنکه يکى از طريق اهل سنت است . زيرا که حديث گذشت که حضرت پيغمبر صلّى اللّه عليه وآله وسلّم در روز جمعه دارو ميکشيدند.
در حديث معتبر ديگر منقول است که : بخدمت حضرت صادق عليه السلام عرض کردند که مردم ميگويند: که نوره کشيدن در روز جمعه مکروه است ، حضرت فرمود: چنين نيست که تو گمان کرده چه چيز پاک کننده تر است از نوره کشيدن در روز جمعه .
در حديث ديگر منقول است که : على بن يقطين خواست که بخدمت حضرت امام موسى عليه السلام بنويسد که : آيا مرد در حال جنابت دارو ميتواند کشيد و فراموش کرد، حضرت از باب اعجاز باو نوشتند که باکى نيست ، نوره باعث زيادتى پاکيزگى جنب است .
از حضرت صادق عليه السلام نيز پريسدند، فرمود: باکى نيست .

در حديث حسن آمده : از حضرت صادق عليه السلام پرسيدند که کسيکه دارو کشد ايستاده بول ميتواند کرد، فرمود که : باکى نيست .
در روايت ديگر منقول است که : کسيکه در وقت دارو کشيدن بنشيند، بيم آنستکه بعلت فتق مبتلا شود.
بشير نَبّال با حضرت امام محمد باقر عليه السلام بحمام رفتند، حضرت لنگى بستند از ناف تا زانو و خدمتکار حمام را طلبيدند، آنچه بالا و پائين لنگ بود دارو ماليد، بعد از آن او را بيرون کردند و از ناف تا زانو خود کشيدند و با بشير گفتند که هر گاه دارو بکشى چنين کن .
در بعضى احاديث تجويز آن وارد شده است که : غير عورتين را ديگرى بمالد و به سند حسن منقول است که : از حضرت صادق عليه السلام پرسيدند که آيا جايز است که کسى آرد را با روغن زيت مخلوط کند و بعد از نوره بر بدن بمالد براى آنکه بوى نوره ببرد، فرمود که : باکى نيست .
در حديث ديگر منقول است که : حضرت امام موسى عليه السلام چنين ميکردند و در حديث ديگر منقول است که : از حضرت صادق عليه السلام پرسيدند آرد را بعد از نوره بربدن مى توان ماليد، فرمود که : باکى نيست ، راوى گفت که : مردم ميگويند که اسرافست ، حضرت فرمود که : در چيزيکه اصلاح بدن کند اسراف نيست ، من بسيار است که ميفرمايم که آرد پخته را با روغن زيت مخلوط ميکند و بر بدن ميمالم ، اسراف در چيزى مى باشد که مال را تلف کند و ببدن ضرر برساند.
قال اميرالمومنين(ع): «النّورة نشرة و طهور للجسد.» حضرت علي(ع) فرمودند: استفاده از نوره (زدودن موي زير بغل و اسافل اعضا) نشاط مي‌آورد و بهداشت بدن است. (بحارالانوار ، ج76، ص89.)
«احادیث و روایات وارد شده در آداب و احکام نوره کشیدن از ائمه اطهار(ع)
1. نوره کشیدن مستحب است و پاکیزگی و امان از بیماری هاست .
2. نوره کشیدن مستحب است، اگرچه به فاصله سه روز باشد .
3. نوره کشیدن هر 15 روز یکبار سنت است .
4. مستحب است هرگاه 20 روز گذشت و شخص پولی برای نوره کشیدن ندارد، قرض کند و خداوند به او خواهد داد .
5. کراهت بسیار دارد که 40 روز نوره کشیدن را ترک کنند، بلکه روایت شده است تارک آن مومن و مسلمان نیست و چنین کسی کرامت و احترامی ندارد .
6. نوره کشیدن در روز چهارشنبه مکروه است.
7. مستحب است موقع نوره کشیدن قدری نوره بر سر بینی خود بگذارد و آن را ببوید و این دعا را بخواند: «صلی الله علی سلیمان بن داود کما امر بالنوره.».
8. موی بدن وقتی بلند شود ... و مفاصل را سست می گرداند و موجب ضعف و تنبلی و سل می شود
9. نوره ... بدن را قوی می نماید و پیه کلیه ها را زیاد می کند و بدن را بانشاط و سرحال و سالم می سازد. 10. یکبار نوره کشیدن در تابستان بهتر است از ده بار نوره کشیدن در زمستان .
11. هر کس حمام برود و نوره بمالد، بعد حنا استعمال کند این عمل او امان از جنون و جذام و برص و آکله است تا دفعه دیگر که نوره بکشد و فقر را هم ازاو دور می کند .
12. نوره کشیدن پاک کننده بدن است و دفع دل گیری و پریشانی خاطر می کند .
13. نوره کشیدن از اخلاق پیغمبران است .»/حلیة المتقین مرحوم مجلسی /وسائل الشیعه مرحوم شیخ حر عاملی.
رفتار اجتماعی
در عطاری ها و میان عامه چنین گفته هایی شنیده می شود:
«...نوره یکی از اقسام دارو است و بدن را فربه میکند و اگر آنرا با حنا مخلوط کنند و در حمام برخود بمالند وضح (لکهای سفید پوست ) و بحق ( لکهای سیاه پوستی ) را می زداید . تنویر وسیله طهارت است و کسی که با انگشت ان را بردارد و ببوید و بر سر بینی خود بگذارد و دعای( الهم ارحم سلیمان بن داود کما امرنا بالنوره) را بخواند او را نمی سوزاند ،نوره اب صلب (منی) را زیاد می کند و بدن را نیرو می دهد و بر پیه کلیه می افزاید و بدن را فربه می کند و یک بار استعمال آن در تابستان مفیدتر از ده برابر آن در زمستان است موی بدن همین که بلند شد آب پشت را قطع می کند و مفاصل را سست می کند و ضعف و سل می آورد و کسی که پس مالیدن آنها از فرق تا قدم خود را حنا بمالد از جنون ، جذام، برص و آکله در امان است ضماد کردنی میباشد»

سلام علیکم و رحمه الله

جناب helmon بعنوان همکار علمی انجمن قرآن و حدیث از حضرتعالی میخواهم اسناد وثوقی احادیث فوق الذکر را با سلسه سند متقن و مستدل برایم بیاورید

وفقکم الله فی الدارین :Gol:

helmon;221656 نوشت:
تراشیدن با تیغ حرمت داره پیامبر هم گفته هر کس از مسلمانان خودش رو شکل یهودی ها در بیاره .... زدن صورت با ماشین ریش تراشی که از ته نمیزنه مو در بدن که گفتن باید بزنید !

با تشکر از اظهار نظر شما جناب helmon گرامی

آنچه معیار این حکم است صدق ریش تراشی در عرف است حال چه با تیغ تراشیده شده باشد یا با هر وسیله دیگری ،تفاوتی در حکم ندارد .

اگر ریش تراشی محسوب شود ، اشکال شرعی دارد .

همیشه موفق باشید

مُد،راهی غیر عقلانی و به سوی پرتگاه

زیبایی،امری پسندیده اگر به خودستایی نیانجامد

اصل ((انسان سازی)) است و باقی فرع است

اگر سیاست فضای انسان سازی توست،اهلش شو.وگر نه رهایش کن
اگر تحصیل علوم ظاهری فضای انسان سازی توست،اهلش شو.وگر نه رهایش کن
اگر تحصیل علوم باطنی فضای انسان سازی توست،اهلش شو.وگر نه رهایش کن

اما بدان (( اصل انسان سازیست )) و لا غیر
مبادا خود را فراموش کنی و لحظه ای بیاندیشی چیز دیگری اصل است
اما عاقل باش

*زهرا*;225083 نوشت:

واقعآ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میشه متن و آدرس کامل اون رو هم بدین؟

به نقل از آقای دکتر روازاده امام رضا گفتن شخصی که 40 روز بگذره و واجبی نکشه مسلمان نیست.

خوب خوب
دوستانی که سند و دلیل خواست باید بگم هیچ کدوم از این اسناد رو نمیشه معتبر دونست Smile
خیلی مطالب معتبر داریم که نمیشه گفت !
پس رجوع میکنیم به پیغمبر
پیغمبر داخلی
عقلمون
--
یک نکنه
کسی که با نگه داشتن ریش غرور مذهبی بودن میگرتش و جو گیر میشه خودش بزرگترین گناه رو میکنه Smile
--
شما با این کار ممکنه موجب فراری کردن بعضیا از اسلام بشید و اون دنیا جئاب پس میدین
--
خدا زیباست و زیبایی رو دوست داره
--
در ضمن قبل حملات توپخانه ای من منابع حرفم رو چند پست پیش گذاشتم
هر چند هیچ منبعی معتبر نیست Smile

وایسلی گوجا;240018 نوشت:
به نقل از آقای دکتر روازاده امام رضا گفتن شخصی که 40 روز بگذره و واجبی نکشه مسلمان نیست.

با تشکر از اظهار نظرتان

این روایات دلالت بر استحباب مؤکد نوره کشیدن دارد و فقیهی لااقل از معاصران را نیافتیم که این کار را جزء واجبات بداند و ظاهرا این گونه تعبیرات در مستحبات و مکروهات بخاطر تأکید بیشتر و ترغیب به عمل از ناحیه معصومان صلوات الله علیهم صادر می شده است .

روایتی را که حقیر پیدا کردم از امام صادق علیه السلام است که روایت صحیحی هم هست و می فرمایند:

عَنْ بَعْضِ أَصْحَابِنَا عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ: السُّنَّةُ فِي النُّورَةِ فِي كُلِّ خَمْسَةَ عَشَرَ يَوْماً- فَمَنْ أَتَتْ عَلَيْهِ أَحَدٌ وَ عِشْرُونَ يَوْماً (وَ لَمْ يَتَنَوَّرْ) - فَلْيَسْتَدِنْ عَلَى اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ وَ لْيَتَنَوَّرْ- وَ مَنْ أَتَتْ عَلَيْهِ أَرْبَعُونَ يَوْماً وَ لَمْ يَتَنَوَّرْ- فَلَيْسَ بِمُؤْمِنٍ وَ لَا مُسْلِمٍ وَ لَا كَرَامَةَ. (1)

سنت در نوره کشیدن هر پانزده روز یک بار است و هر کس که بیست و یک روز بر او بگذرد و نوره نکشیده باشد [اگر بخاطر فقر است] پس قرض کند و نوره بکشد تا خداوند آن را ادا نماید و هر کس که چهل روز بر او بگذرد و نوره نکشیده باشد ، مؤمن و مسلمان نخواهد بود و احترامی ندارد !

موفق و پیروز باشید

پی نوشت:

1. حر عاملی ره ، وسائل الشیعه ج 2 ص 72

شلوار جین یه فرهنگ غربیه که تو کشورمون خیلی وقته افتاده...اگه خودشون این لباس رو قبول دارن پس چرا تو مدارسشون لباس فرم دانش آموزاشون شلوار لی نیست؟؟؟؟؟(((نفوذ غرب در جوان های ایرانی)))
راستی اگر هم معقولانه بگیم اینه که اونطور که شلوار لی بدن رو نشون میده شلوار پارچه ای نمیده...
به نظرم پارچه ای مرتب تر نشون میده
..
لباس بچه مسلمون:
اولا ظاهر هرکس قطعا در باطن او تاثیر میگذارد....
دوما(یک مثال)
اگر یه شخص عادی در جامعه سوار موتور شه و حتی تک چرخ هم بزنه شاید برا افراد اون جامعه عادی باشه یا اینکه اگه یه شخص عادی سر بطری نوشابه رو تو دهنش بگیره و بخوره(درسته کار پسندیده ای نیست)ولی کسی حرفی نمیزنه
اما...
اگه یه روحانی سوار موتور شه(کاری به این ندارم در بعضی از شهرها مثل قم امر عادیه) یا نوشابه رو اونطور بخوره 80 درصد افراد در اون محیط با دست نشونش میدن و حتی بعضی ها مسخره نمیکنن و با خودشون میگن این چه کاری بود که این روحانی انجام داد،،در شانش نبود
برادرا
بچه حزب اللهی توی شهر تابلو و نمونه اهل بیت(علیهم السلام) هست و خیلی از کارهاش زیر ذره بینه و اگه یه خطایی کنه..........باید گفت اون موقع میشه مایه ننگ و دل اهل بیت (علیهم السلام) رو ناراحت میکنه
برادرا (حرف آخر)
اگه کسی خوابیده باشه یه تکون آروم یا یه صدا زدن آروم بیدارش مینه...اما کسی که خودش رو زده به خواب،،اگه جفت پا هم بری رو صورتش بیدار نمیشه..چی..بیداااااار نمیشه...................

[="Arial"][="DarkOrchid"]

ع.ب.د.الله;240514 نوشت:
شلوار جین یه فرهنگ غربیه که تو کشورمون خیلی وقته افتاده...اگه خودشون این لباس رو قبول دارن پس چرا تو مدارسشون لباس فرم دانش آموزاشون شلوار لی نیست؟؟؟؟؟(((نفوذ غرب در جوان های ایرانی)))
راستی اگر هم معقولانه بگیم اینه که اونطور که شلوار لی بدن رو نشون میده شلوار پارچه ای نمیده...
به نظرم پارچه ای مرتب تر نشون میده
..
لباس بچه مسلمون:
اولا ظاهر هرکس قطعا در باطن او تاثیر میگذارد....
دوما(یک مثال)
اگر یه شخص عادی در جامعه سوار موتور شه و حتی تک چرخ هم بزنه شاید برا افراد اون جامعه عادی باشه یا اینکه اگه یه شخص عادی سر بطری نوشابه رو تو دهنش بگیره و بخوره(درسته کار پسندیده ای نیست)ولی کسی حرفی نمیزنه
اما...
اگه یه روحانی سوار موتور شه(کاری به این ندارم در بعضی از شهرها مثل قم امر عادیه) یا نوشابه رو اونطور بخوره 80 درصد افراد در اون محیط با دست نشونش میدن و حتی بعضی ها مسخره نمیکنن و با خودشون میگن این چه کاری بود که این روحانی انجام داد،،در شانش نبود
برادرا
بچه حزب اللهی توی شهر تابلو و نمونه اهل بیت(علیهم السلام) هست و خیلی از کارهاش زیر ذره بینه و اگه یه خطایی کنه..........باید گفت اون موقع میشه مایه ننگ و دل اهل بیت (علیهم السلام) رو ناراحت میکنه
برادرا (حرف آخر)
اگه کسی خوابیده باشه یه تکون آروم یا یه صدا زدن آروم بیدارش مینه...اما کسی که خودش رو زده به خواب،،اگه جفت پا هم بری رو صورتش بیدار نمیشه..چی..بیداااااار نمیشه...................

سلام ... احسنت...

یه روحانی اومده تو تلویزیون می گفت من قبل برنامه گرسنه بودم
رفتم ساندویچی
، یه ساندویچ گرفتم خوردم
می گفت : مردم خیلی بد منو نگاه می کردن انگار دارم گناه می کنم...
از بس روحانیت رو بد نشون دادن و دشمن بد تبلیغ کرده
که روحانی حق نداره مثل بقیه ساندویچ بخوره
خدا رحم کرده اگه یه روحانی خدایی نکرده یه سیگاری هم روشن کنه که دیگه ...[/]

موضوع قفل شده است