چرا خودکشی حرام است؟

تب‌های اولیه

315 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا خودکشی حرام است؟

چرا خدا اجازه خودکشی به بشر را نمی دهد؟ایا زنده نگه داشتن زورکی و تحمیل شده ادمی و کسانی که نمی خواهند باشند متضاد با عدالت نیست.چرا خدا ازادی بیان را از انسان گرفته و گفته حق اعتراض و شکایت نداری؟چرا به کسانی که زندگی خدا و نعمتهایش را نمی خواهند کافر میگویند؟
خدا چگونه عادلیست که همه چیز را به زور میدهد .خدا چه جور حکومتی دارد ؟ کسانی که نمی خواهند زندگی کنند باید چه کسی از نمایندگان خدا را ببینند؟چرا خدا جوابگوی بشر نیست و همیشه ما باید جوابگوی خدا باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

seven-sky;220067 نوشت:
چرا خدا اجازه خودکشی به بشر را نمی دهد؟ایا زنده نگه داشتن زورکی و تحمیل شده ادمی و کسانی که نمی خواهند باشند متضاد با عدالت نیست.چرا خدا ازادی بیان را از انسان گرفته و گفته حق اعتراض و شکایت نداری؟چرا به کسانی که زندگی خدا و نعمتهایش را نمی خواهند کافر میگویند؟
خدا چگونه عادلیست که همه چیز را به زور میدهد .خدا چه جور حکومتی دارد ؟ کسانی که نمی خواهند زندگی کنند باید چه کسی از نمایندگان خدا را ببینند؟چرا خدا جوابگوی بشر نیست و همیشه ما باید جوابگوی خدا باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام این الان یه سواله؟؟؟
هر سوال خودش میتونه یا تاپیک بشه

ولی همه سوالا حول این محور میچرخه که خدا داره با زور با ما برخورد میکنه درسته؟
ببینم زندگیت سخت تر از زندگی حضرت ایوب شده؟
سخت تر از مصائب حضرت زینب س شده؟

در ضمن اگر بخدا اعتقاد نداری که میتونی خودکشی کنی
ولی اگر اعتقاد داری
پس میدونی خدا عالم و مهربان و ...هست

ببین وقتی من یه دستگاهی رو میسازم
یه برگه مشخصات همراهش میدم و میگم اگر طبق این جدول با این دستگاه برخورد بشه بهترین بازدهی رو خواهد داشت

خب خدا ما رو افریده و گفته که این راه صلاح و سعادت شماست
گفته این قران و اهل بیت و صراط مستقیم

خدا وقتی گفته اشرف مخلوقاتی
یعنی یه چیزی داخل تو دیده وگرنه نعوذ بلله دروغ نمیگه و قصد فریب کسی رو هم نداره

اشرف مخلوقات اینقدر سریع جا میزنه؟
همه حیوانات تا اخرین لحظه تلاش میکنن سالم بمونن و با مشکلات زندگی و زنده موندن دست و پنچه نرم میکنن و سریع تسلیم نمیشن

ما که انسانیم
اشرف مخلوقاتیم...

behrooz_313;220069 نوشت:
سلام این الان یه سواله؟؟؟
هر سوال خودش میتونه یا تاپیک بشه

ولی همه سوالا حول این محور میچرخه که خدا داره با زور با ما برخورد میکنه درسته؟
ببینم زندگیت سخت تر از زندگی حضرت ایوب شده؟
سخت تر از مصائب حضرت زینب س شده؟

در ضمن اگر بخدا اعتقاد نداری که میتونی خودکشی کنی
ولی اگر اعتقاد داری
پس میدونی خدا عالم و مهربان و ...هست

ببین وقتی من یه دستگاهی رو میسازم
یه برگه مشخصات همراهش میدم و میگم اگر طبق این جدول با این دستگاه برخورد بشه بهترین بازدهی رو خواهد داشت

خب خدا ما رو افریده و گفته که این راه صلاح و سعادت شماست
گفته این قران و اهل بیت و صراط مستقیم

خدا وقتی گفته اشرف مخلوقاتی
یعنی یه چیزی داخل تو دیده وگرنه نعوذ بلله دروغ نمیگه و قصد فریب کسی رو هم نداره

اشرف مخلوقات اینقدر سریع جا میزنه؟
همه حیوانات تا اخرین لحظه تلاش میکنن سالم بمونن و با مشکلات زندگی و زنده موندن دست و پنچه نرم میکنن و سریع تسلیم نمیشن

ما که انسانیم
اشرف مخلوقاتیم...

سلام
دوست عزیز شما نگرفتی من چی میگم ..
من میگم کسایی که دوست ندارند زندگی کنند باید کی رو ببینند.من با ایوب کاری ندارم من پی خودم هستم.ایا زندگی زوری با عدل متضاد نیست/؟؟کسانی که زندگی و نعمت نمی خواهند چه باید کنند؟؟

خودکشی بدترین راه برای راحت شدن از مشکلات است .

کسانی که خودکشی می کنند بعدش حتما پشیمون می شوند . نمونه اش هم دیدم

دختری می شناسم در سن جوانی خودکشی کرده بود بعد از مرگش چندین بار به خواب مادرش آمده بود که می گفت من پشیمونم می خوام برگردم!!!
اما راه برگشتی نیست .

خدا زندگی رو به ما تحمیل نکرده

اما اگر دلیل قانع کننده ای برای خدا داری که خودکشی کنی پس بکن !!!!

خدا عادل است و تو را مجازات نمی کند .

اما هیچ کدام دلایل برای خودکشی قانع کننده نیست و به خاطر تصمیم گیری اشتباست

seven-sky;220072 نوشت:
سلام
دوست عزیز شما نگرفتی من چی میگم ..
من میگم کسایی که دوست ندارند زندگی کنند باید کی رو ببینند.من با ایوب کاری ندارم من پی خودم هستم.ایا زندگی زوری با عدل متضاد نیست/؟؟کسانی که زندگی و نعمت نمی خواهند چه باید کنند؟؟

الان بچه ای که بخواد به سماور داغ دست بزنه چون مثلا از رنگ و ارم و..خوشش اوومده
شما بهش اجازه میدی؟
میزاری بره و بهش دست بزنه چون میل شخصیشه؟
خب چون صلاحشو میدونی و میدونی که سماور باعث سوختگی اون ممکنه بشه
ممانعت میکنی و جلوی راهشو میگیری

ماها شاید خیر و صلاح خودمونو نمیدونیم و ...
البته این سوال شما یه شبهه قدیمیه که مفصل بهش جواب داده شده
ولی من الان دقیق تو خاطرم نیست
ولی بگردی تو سایتهای مختلف جواب این شبهه رو پیدا میکنی...
یا علی ع

دوستان توجه کنید من یک سوال دارم اونم اینه
کسانی که علاقه به زندگی ندارند حالا به هر دلیلی چه کسی را باید ببینند؟اگر خدا عادل است باید پاسخگوی کسانی که نمیخواهند زندگی کنند باید باشد.من از زندگی خوشم نمیاد نمی خوام باشم پاسخگویی در این زمینه هست.کسی میتونه راهنمایی کنه که من باید به کجا برم؟؟تا مشکلم حل شه.کسانی که دوست ندارند زندگی کنند.راه حلی به جز خودکشی اگر سراغ دارید بفرمایید

seven-sky;220087 نوشت:
دوستان توجه کنید من یک سوال دارم اونم اینه
کسانی که علاقه به زندگی ندارند حالا به هر دلیلی چه کسی را باید ببینند؟اگر خدا عادل است باید پاسخگوی کسانی که نمیخواهند زندگی کنند باید باشد.من از زندگی خوشم نمیاد نمی خوام باشم پاسخگویی در این زمینه هست.کسی میتونه راهنمایی کنه که من باید به کجا برم؟؟تا مشکلم حل شه.کسانی که دوست ندارند زندگی کنند.راه حلی به جز خودکشی اگر سراغ دارید بفرمایید

گفتم اگر راه کمال در زندگی و سعادت رو نمی خوای یا فکر می کنی دلیل قانع کننده ای برای جواب دهی در قیامت داری

خودتو بکش خدا عادله مجازات نداری

خب مگه با اختیار خودمون اومدیم که بخوایم با اختیار خودمون بریم؟
البته تنها راهی که خدا اجازه داده و سفارش هم کرده شهادت و از خود گذشتگی بخاطر خداست...

behrooz_313;220084 نوشت:
الان بچه ای که بخواد به سماور داغ دست بزنه چون مثلا از رنگ و ارم و..خوشش اوومده
شما بهش اجازه میدی؟
میزاری بره و بهش دست بزنه چون میل شخصیشه؟
خب چون صلاحشو میدونی و میدونی که سماور باعث سوختگی اون ممکنه بشه
ممانعت میکنی و جلوی راهشو میگیری

ماها شاید خیر و صلاح خودمونو نمیدونیم و ...
البته این سوال شما یه شبهه قدیمیه که مفصل بهش جواب داده شده
ولی من الان دقیق تو خاطرم نیست
ولی بگردی تو سایتهای مختلف جواب این شبهه رو پیدا میکنی...
یا علی ع

مگه خدا خیر و صلاح همه رو نمیخواد پس چرا این همه جرم و جنایت و بدبختی و فلاکت و توهین و دزدی تو دنیا اتفاق میافته خدا باید نذاره دستش رو به سماور داغ بزنه

[=Times New Roman]به نام خدا

سلام و عرض ادب

مراجعه بفرمائید:
http://www.askdin.com/thread1629.html

http://www.askdin.com/thread15261-9.html
http://www.askdin.com/thread18944.html
http://www.askdin.com/thread16320-3.html
موفق باشید:Gol:

victoryone;220090 نوشت:
گفتم اگر راه کمال در زندگی و سعادت رو نمی خوای یا فکر می کنی دلیل قانع کننده ای برای جواب دهی در قیامت داری

خودتو بکش خدا عادله مجازات نداری

جوابت منطقی نیست.خودت هم میدونی که ما انسانها تحت هر شرایطی به جز موارد خاص حق خودکشی نداریم.من هم جز موارد خاص نیستم .ببینید دوستان من میگم [="red"]به جز خود کشی[/] راه دیگری برای راحت شدن از این دنیای کثیف وجود دارد

seven-sky;220099 نوشت:
جوابت منطقی نیست.خودت هم میدونی که ما انسانها تحت هر شرایطی به جز موارد خاص حق خودکشی نداریم.من هم جز موارد خاص نیستم .ببینید دوستان من میگم به جز خود کشی راه دیگری برای راحت شدن از این دنیای کثیف وجود دارد

چه راهی ؟

seven-sky;220067 نوشت:

من یه سوال میپرسم لطفا فقط جواب سوال منو بدید...و نگید سوال بی ربطه و اینا....
و خواهشا جواب منطقیم بدید....نه جواب از سر لجبازی
شما یه سرمایه ای رو...مثلا 500 هزار تومن پولو میدی به خواهرت.... که باهاش کار کنه....
حالا اگه این خواهرت جلو روت اون پولو اتیش بزنه! بهش نمیگی چرا؟.... جلوشو نمیگیری؟؟؟؟؟؟؟

seven-sky;220093 نوشت:
مگه خدا خیر و صلاح همه رو نمیخواد پس چرا این همه جرم و جنایت و بدبختی و فلاکت و توهین و دزدی تو دنیا اتفاق میافته خدا باید نذاره دستش رو به سماور داغ بزنه

این جرم و جنایتا همش آزمایشه
خب باید فرق آدم و خوب و بد مشخص بشه

آدم بد هم میتونه هر گناهی کنه و تابع امیال نفسانیش باشه و خود کشی کنه
ولی خب خدا اختیار داده تا خوب و بد بتونن خودشون رو نشون بدن

لدم هم میتونه پاک بمونه و مخالفت هوای نفس رو کنه
و هم اینکه از حیون پست تر شه و دست به کارهایی بزنه که...
خدا راه خیر و شر رو به ما نشون داده
و مثلا گفته دزدی و ادم کشی و غیبت و خود کشی حرومه
دیگه انتخابش با خودمونه

حرف شما مثل اینه که بگی من میخوام غیبت کنم خدا چرا اجازه نداده!!!

seven-sky;220093 نوشت:

خب اگه خدا بخواد جلو همه اینا رو بگیره که میخواید بپرسید چرا اختیار نداریم ماها!!!!!!!
تازه....اون موقع سوال جواب چیه پس؟.... خب همه بهشت میرن دیگه....

zahrarezaei;220104 نوشت:
من یه سوال میپرسم لطفا فقط جواب سوال منو بدید...و نگید سوال بی ربطه و اینا....
و خواهشا جواب منطقیم بدید....نه جواب از سر لجبازی
شما یه سرمایه ای رو...مثلا 500 هزار تومن پولو میدی به خواهرت.... که باهاش کار کنه....
حالا اگه این خواهرت جلو روت اون پولو اتیش بزنه! بهش نمیگی چرا؟.... جلوشو نمیگیری؟؟؟؟؟؟؟

جلوشو نمیگیرم
بعد از این دیگه بهش پول نمی دم و اگه بهم بگه به من پول بده میگم نباید پولی رو که بهت دادم اتیش میزدی

seven-sky;220113 نوشت:
جلوشو نمیگیرم
بعد از این دیگه بهش پول نمی دم و اگه بهم بگه به من پول بده میگم نباید پولی رو که بهت دادم اتیش میزدی

بهله...:ok:
خب خداام خودکشی کنی جلوتو نمیگیره !!!!!!!!معجزه نمیشه که مثلا برق روت اثر نکنه!
شما سیم برقو بگیر دستت یه راست رفتی اون سمت...
اما
اون سمتم.... اگه عمر دوباره بخوای بهت نمیده و حقم داره!
و همین که باز خواست میشی که چرا..... اون سرمایه به اون بزرگی (عمر)...رو هدر دادی!..... سرمایه ای که میتونستی باهاش خیلی کارا کنیو نکردیو تازهههه تمومشم کردی!

سلام
بلاخره روزی عمر تو هم تموم میشه.دنبال جواب نباش پیداش نمیکنی من دنبالش رفتم چیزی پیدا نکردم.تو و من نمیتونیم دنیا و خدا رو عوض کنیم.ما فقط میتونیم خودمون رو تغیر بدیم.بیخیال دنیا شو واین رو بدون از خدا پاسخی دریافت نمیکنی.برای خدا شخص مهم نیست و تو هم برای خدا مهم نیستی.پس از کسی که براش مهم نیستی سوال نکن.حرفات و زندگیت هیچ اهمیتی برای خدا ندارد چون خدا به خاطر تو قوانینش را تغیر نمی دهد

zahrarezaei;220116 نوشت:
بهله...:ok:
خب خداام خودکشی کنی جلوتو نمیگیره !!!!!!!!معجزه نمیشه که مثلا برق روت اثر نکنه!
شما سیم برقو بگیر دستت یه راست رفتی اون سمت...
اما
اون سمتم.... اگه عمر دوباره بخوای بهت نمیده و حقم داره!
و همین که باز خواست میشی که چرا..... اون سرمایه به اون بزرگی (عمر)...رو هدر دادی!..... سرمایه ای که میتونستی باهاش خیلی کارا کنیو نکردیو تازهههه تمومشم کردی!

من هم با خود کشی مخالفم من میگم خود خدا عمر ی رو که بهم داده ازم بگیره بهتره.یبعنی ارزوی مرگ
اره راهش ارزوی مرگ کردن هست و ول کردن زندگی

اینا رو باید از خود خدا بپرسی که اونم باشه بعد مرگ .... اما همینقدر که اگه اختیار داشتیم که به دنیا نمی اومدیم که بازم بخوایم با اختیارمون از دنیا بریم (!)

aboutgod;220123 نوشت:
سلام
بلاخره روزی عمر تو هم تموم میشه.دنبال جواب نباش پیداش نمیکنی من دنبالش رفتم چیزی پیدا نکردم.تو و من نمیتونیم دنیا و خدا رو عوض کنیم.ما فقط میتونیم خودمون رو تغیر بدیم.بیخیال دنیا شو واین رو بدون از خدا پاسخی دریافت نمیکنی.برای خدا شخص مهم نیست و تو هم برای خدا مهم نیستی.پس از کسی که براش مهم نیستی سوال نکن.حرفات و زندگیت هیچ اهمیتی برای خدا ندارد چون خدا به خاطر تو قوانینش را تغیر نمی دهد

بهترین راه همون ول کردن زندگیست

aboutgod;220123 نوشت:
سلام

ما ادما... یه نفر برامون یه کار میکنه....خیلی کوچولو...مثلا بنزینت تموم شده و وایمیسته کمکت میکنه....
کلی ازش تشکر میکنیم و قدر دانی... و بعدم میگیم چه ادم باحالی بود دمش گرم
حالا خیلی نامردیه ... به خدایی که تمام زمینو زمانو قوانینو گذاشت برا راحتی ماها بگیم براش مهم نیستیم.....
اگه خدا قوانینو تغییر بده چی میشه؟...مثلا همین روزو شب شدن یه قانونی داره.... فک کن من دعا کنم امروز صب نشه...خدا برا دل من قانونو تغییر بده... یکی دیگه دستش قطع شده...دعا کنه....خدا قانونو تغییر بده و طرف دست در بیاره!!!!!!!!!!!!!!!!!!! سنگ رو سنگ بند میشه اینجوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zahrarezaei;220128 نوشت:
ما ادما... یه نفر برامون یه کار میکنه....خیلی کوچولو...مثلا بنزینت تموم شده و وایمیسته کمکت میکنه....
کلی ازش تشکر میکنیم و قدر دانی... و بعدم میگیم چه ادم باحالی بود دمش گرم
حالا خیلی نامردیه ... به خدایی که تمام زمینو زمانو قوانینو گذاشت برا راحتی ماها بگیم براش مهم نیستیم.....
اگه خدا قوانینو تغییر بده چی میشه؟...مثلا همین روزو شب شدن یه قانونی داره.... فک کن من دعا کنم امروز صب نشه...خدا برا دل من قانونو تغییر بده... یکی دیگه دستش قطع شده...دعا کنه....خدا قانونو تغییر بده و طرف دست در بیاره!!!!!!!!!!!!!!!!!!! سنگ رو سنگ بند میشه اینجوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو خدا رو خیلی دست کم میگیری
اگر خدا کل کره زمین رو فقط به خاطر دل من به اسمم میزد .هیچی از خدا کم نمیشد.اگر خدا مشتاق دلشاد کردن و خواهان دلشادی انسان بود خیلی بهتر بود

aboutgod;220134 نوشت:
اگر خدا کل کره زمین رو فقط به خاطر دل من به اسمم میزد .هیچی از خدا کم نمیشد.اگر خدا مشتاق دلشاد کردن و خواهان دلشادی انسان بود خیلی بهتر بود

خدا رو دست کم نمیگیرم! تو از خدا چیزیو میخوای که تو ذهن خودتم نمیگنجه....مثلا همین که خودت گفتی......تو میخوای کره زمین به نام تو باشه؟؟؟؟؟؟.... ئه...خب منم میخوام کره زمین همش به نام من باشه!
فقط تو بنده خدا نیستیااااااااا 7 میلیارد نفر دیگه هستن....
یکی دلش با چی شاد میشه؟.... با اینکه به قول خودت کره زمین به نام اون باشه.... یکی دلش با این شاد میشه منظومه راه شیری به نام اون باشه!.... شما منطق خوندی؟...دو تا نقیض جمع شدنشون محاله! اینم جواب منطقی!

خدایا --گوش اگر گوش تو ناله اگر ناله من انچه البته به جایی نرسد فریاد است

aboutgod;220123 نوشت:
سلام

واقعا؟
تو رفتی سمتش و خدا نداد؟
تو بیخیال شیطون شدی و رفتی بندگی خدا رو کردی و خدا راضیت نکرد؟
نه عزیز من
برو ببین کجا میلنگی
خدا رحمتش واسعه هست به همه میرسه
خدا نور آفتاب رو گسترانیده
این من و توییم که میریم تو سایه و لطفش به ما نمیرسه
شما دو قدم بیا اونور تر تا نور خورشید به تو هم برسه!!

aboutgod;220134 نوشت:

خدا یه چیزای بزرگی به بنده هاش میده که حد نداره
خیلی چیزا رو هم چون به صلاحمون نیست نمیده
چون میدونه مثلا اگر به من 1000میلیارد پول بده زندگیم میریزه بهم و آرامشم بهم میریزه

یا اینکه من اگر یه جا فلان مریضی رو بگیرم به نفعمه و..

حکمت خدا رو دست کم گرفتی...
در ضمن لا یکلف الله نفسا الا وسعها

به قول یکی من خدایا خودم رو فدا میکنم تو به من پول بده ببینم جنبه دارم یا نه !
یه چیز دیگه نمیشه خدا هم پول بده هم کاری کنه زندگی به هم نریزه ؟
دیگه اینا وارد معقوله خوشمزه سفسته میشه که حسش نیست
ولی من یه سوالی دارم
خدا هدفش از آفریدن افراد دیوانه و منگل و معلول چیه ؟
اینا که نه بهشت دارن نه جهنم چون عقل ندارن
مردم رو هم عذاب میدم
آخه چرا !

helmon;220211 نوشت:

خدا هدفش از آفریدن افراد دیوانه و منگل و معلول چیه ؟
اینا که نه بهشت دارن نه جهنم چون عقل ندارن
مردم رو هم عذاب میدم
آخه چرا !

مردم رو آزار نمیدن
بلکه واسه آزمایش ماها هستن
اینکه با دیدن اونا بدونی باید بخاطر سلامتیت خدا رو شکر کنی
اینکه از نعمتهایی که خدا بهت داده درست استفاده کنی و...

behrooz_313;220225 نوشت:
مردم رو آزار نمیدن
بلکه واسه آزمایش ماها هستن
اینکه با دیدن اونا بدونی باید بخاطر سلامتیت خدا رو شکر کنی
اینکه از نعمتهایی که خدا بهت داده درست استفاده کنی و...

اره تو راس میگی اگه یکی از اعضای خانوادت اینجوری بود حسابی شکر میکردی

helmon;220245 نوشت:
اره تو راس میگی اگه یکی از اعضای خانوادت اینجوری بود حسابی شکر میکردی

حرف منو نمیفهمی دیگه
من نگفتم که خدا رو شکر کنیم که طرف معلوله!!!
من میگم خدا رو شکر کنیم که ما سالمیم

یعنی تو اگر یکی از اعضای خانوادت اینجوری بود از خدا میخواستی تو هم اونجوری بشی؟

خوب به نظرت خدا به اون شخص و خانواده اون شخص ظلم نکرده ؟

helmon;220253 نوشت:
خوب به نظرت خدا به اون شخص و خانواده اون شخص ظلم نکرده ؟

چه ظلمی؟
مگه خدا از کسی که یه دست نداره همون تکلیفی رو خواسته که از من و تو خواسته؟
لا یکلف الله نفسا الا وسعها
قبول دارم واسه خانواده ها کمی سخته همچین چیزی
و شایدم غیر قابل تحمل و..
خب اینا آزمایشه

همه دوست دارن اولاد سالم و خوب داشته بشان
ولی از لحاظ توانایی ها همه ما با هم متفاوت داریم
یکی تیز هوشه
یکی کند ذهنه
و..
خب حالا کند ذهنا هم باید اعتراض کنن؟
اگر اینجوری باشه که همه میکن ما چرا بالاترین ایکیو نیستیم و..

خوب دقیقا !
چرا ما بالا ترین نیستیم ؟
خدا میگه به کسی ظلم نکردم که من میبینم کرده
1 - انسان دیوانه به دلیل نداشتن عقل به جهنم نمیره
2 - انسان دیوانه چون عقل نداره لیاقت بهشت هم نداره ولی اگر فرزند مسلمون باشه میره بهشت (مرتبه اول و با نعمات اندک)
خوب اولا یه اشکال بزرگ بر دین همینه !
بچه ای به دنیا اومده
4-5 روزشه و میمیره
اگه فرزند مومن باشه میره بهشت
اگه نباشه تو بهشت خدمتکار بهشتیان میشه
مگه اون بچه که یکی دو روزه مرده و هیچی نفهمیده خودش انتخاب کرده بچه مومن باشه یا یه بی دین
این اولین ظلم بزرگ
خوب میرسیم به 3
خدا آدم دیونه رو چجوری آزمایش میکنه
4 - فردا اون دیونه نمیگه من اگه عقل داشتم به حدی تو دنیا خوب میشدم که برم بالاترین مرتبه بهشت نه این جا ؟
5 - خدا چجوری با این که میدونه بعضیا تحمل ندارن ولی آزمایششون میکنه طوری که طرف خودکشی میکنه
6 - چرا خدا کاری میکنه بچه 5-6 ساله خودکشی کنه ؟
7- آدم پولداری که در ناز و نعمت بزرگ میشه و میره جهنم حداقل این دنیا رو داره
آدم بدبختی که نه این دنیا رو داره نه اون دنیا رو در مقابل اون آدم بالایی ! بهش ظلم نشده ؟
آدم خوشبختی که این دنیا رو داره و اینقدر خوبه که به بالا ترین درجات بهشتی میرسه
با آدم بدبختی که اونم به بالاترین درجات بهشتی میرسه برابرن ؟ با اونی که این دنیا رو از دست داده و تو این دنیا مظلوم بوده ظلم نشده ؟
8 - خدا مگه ما رو نیافریده ؟ مگه نمیدونسته که ما خوب میشیم یا بد پس خودش ما رو خوب یا بد آفریده
9 - خدا امام زمان رو با این بینش آفریده و من رو احمق پس خوبی امام زمان هم کار خداس و بدی من هم کار خدا اگر من هم اندازه ایشون بینش و فهم داشتم از کجا معلوم که مثل ایشون نمیشدم ؟
بین انسان ها خدا زیادی فرق گذاشته و از نظر من خدا عادل نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت
خدا وجود داره و هست ولی با همه یکسان برخورد نمیکنه
چرا یکی مثل حضرت سلیمان خوشبخت میشه هم این دنیا هم اون دنیا یکی هم بدبخت
مگه خدا همه چیز رو نمیدونسته
مگه همه کار ها کار خدا نیس ؟
این نظر منه حالا هر کی میتونه منو قانع کنه که خدا عادل هست
خدا شاید مهربون باشه و تو اون دنیا بگذره از برخی چیزا و کلا یه چیزی بده بهمون ولی بازم مساوات برقرار نشده
احل بحص هم هستم
خیلیم منطقیم !
حالا اگه کسی میتونه منو قانع کنه

helmon;220268 نوشت:
خوب دقیقا !
چرا ما بالا ترین نیستیم ؟
خدا میگه به کسی ظلم نکردم که من میبینم کرده
1 - انسان دیوانه به دلیل نداشتن عقل به جهنم نمیره
2 - انسان دیوانه چون عقل نداره لیاقت بهشت هم نداره ولی اگر فرزند مسلمون باشه میره بهشت (مرتبه اول و با نعمات اندک)
خوب اولا یه اشکال بزرگ بر دین همینه !
بچه ای به دنیا اومده
4-5 روزشه و میمیره
اگه فرزند مومن باشه میره بهشت
اگه نباشه تو بهشت خدمتکار بهشتیان میشه
مگه اون بچه که یکی دو روزه مرده و هیچی نفهمیده خودش انتخاب کرده بچه مومن باشه یا یه بی دین
این اولین ظلم بزرگ

سلام
اولا منابع شما چیه که یکی قراره خدمتکار شه و..
اصلا سندیت داره؟

helmon;220268 نوشت:
خوب میرسیم به 3
خدا آدم دیونه رو چجوری آزمایش میکنه
4 - فردا اون دیونه نمیگه من اگه عقل داشتم به حدی تو دنیا خوب میشدم که برم بالاترین مرتبه بهشت نه این جا ؟
5 - خدا چجوری با این که میدونه بعضیا تحمل ندارن ولی آزمایششون میکنه طوری که طرف خودکشی میکنه
6 - چرا خدا کاری میکنه بچه 5-6 ساله خودکشی کنه ؟ه

واسه چندمین بار
با یکلف الله نفسا الا وسعها
خدا بیشتر از توان کسی ازش نمیخواد
و از همون مقدار که ازش بر میاد
ازش راضی میشه

خدا تحمل رو به همه داده
این ماییم که نمیخوایم زیر بار مشکلات و واقعیات بریم
و سریع از کوره در میریم
خب همین امتحاناس که باید آدم سعی کنه خودشو نشون بده
تا ثابت کنه اشرف مخلوقاته

خدا کاری میکنه بچه خود کشی کنه؟
خدایی من که اصلا خود کشی بچه این سنی رو نشنیدم
چه برسه که خدا باعثش شده باشه

در ضمن اگر هم اتفاق افتاده باشه
سر تربیت غلطه
وگرنه بچه تو این سن چی میفهمه و...

helmon;220268 نوشت:
7- آدم پولداری که در ناز و نعمت بزرگ میشه و میره جهنم حداقل این دنیا رو داره
آدم بدبختی که نه این دنیا رو داره نه اون دنیا رو در مقابل اون آدم بالایی ! بهش ظلم نشده ؟
آدم خوشبختی که این دنیا رو داره و اینقدر خوبه که به بالا ترین درجات بهشتی میرسه
با آدم بدبختی که اونم به بالاترین درجات بهشتی میرسه برابرن ؟ با اونی که این دنیا رو از دست داده و تو این دنیا مظلوم بوده ظلم نشده ؟

جهنم طبقات داره
مراحل داره
منزل ها داره
خب اونی که مثلا دنیا هم نداشته و از سختی به کفر افتاده شاید جایگاهش بهتر از اونی باشه که در حال خوشی و..اومده جهنم و..

بازم میگم خدا هر کسی رو به اندازه توانش تکلیف کرده و بیشتر از اون بازخواست نمیکنه

بهشتم طبقات داره
شما نترس خدا عادل ترینه
حق کسی پایمال نمیشه
باور کن...

helmon;220268 نوشت:
8 - خدا مگه ما رو نیافریده ؟ مگه نمیدونسته که ما خوب میشیم یا بد پس خودش ما رو خوب یا بد آفریده

نه عزیز من
دونستن باعث اجبار نیست
مثل اینکه شما یه فیلم سینمایی رو قبلا دیدی و میدونی که اخر داستان فلان شخص میمیره

حالا اگر تو خونه تعریف کنی فلانی میمیره
میریزن و میزنن تو سرت که چرا فلانی رو کشتی؟

خدا به زمان احاطه داره
و فکر کن دیده که اخر کار کی کجا رفته و کدوم راه رو با میل و اختیار خودش انتخاب کرده

این بحث جبر و اختیاره که خیلی خیلی مفصله و با یه پست نمیشه جمعش کرد
یا علی ع

helmon;220268 نوشت:

9 - خدا امام زمان رو با این بینش آفریده و من رو احمق پس خوبی امام زمان هم کار خداس و بدی من هم کار خدا اگر من هم اندازه ایشون بینش و فهم داشتم از کجا معلوم که مثل ایشون نمیشدم ؟
بین انسان ها خدا زیادی فرق گذاشته و از نظر من خدا عادل نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت
خدا شاید مهربون باشه و تو اون دنیا بگذره از برخی چیزا و کلا یه چیزی بده بهمون ولی بازم مساوات برقرار نشده
احل بحص هم هستم
خیلیم منطقیم !

نه
خدا به تو هم استعداد اشرف مخلوقات شدن رو داده
من و شما نمیخوایم و تنبلی میکنیم و کوتاهی میکینم که به اونجا نمیرسیم

خدا بی عدالتی نکرده
بی عدالتی اینه که من و تویی که شبیه هم نیستیم تو یه جایگاه و یه حکم قرار بگیریم
مثلا منی که 20 تا گناه کردم با تویی که 2 تا گناه کردی
یه جور عذاب و بازخواست بشیم و..
در صورتی که اینجوری نیست و خدا عادلترینه

حالا سواالی موند جواب نگرفته باشی؟

helmon;220268 نوشت:

احل بحص هم هستم
خیلیم منطقیم !

نه
خدا به تو هم استعداد اشرف مخلوقات شدن رو داده
من و شما نمیخوایم و تنبلی میکنیم و کوتاهی میکینم که به اونجا نمیرسیم

خدا بی عدالتی نکرده
بی عدالتی اینه که من و تویی که شبیه هم نیستیم تو یه جایگاه و یه حکم قرار بگیریم
مثلا منی که 20 تا گناه کردم با تویی که 2 تا گناه کردی
یه جور عذاب و بازخواست بشیم و..
در صورتی که اینجوری نیست و خدا عادلترینه

حلا سواالی موند جواب نگرفته باشی؟

یعنی من الان جواب تمام سوالاتم رو گرفتم !

helmon;220292 نوشت:
یعنی من الان جواب تمام سوالاتم رو گرفتم !

جاهایی رو که نگرفتی رو از اول بپرس تا منم بلد نبودم بقیه بگن
البته بی انصافی نکن و جوابای منو تا آخر بخون و بعد بگو مثلا فلان سوال رو نگرفتم...

دوستان خودتون رو خسته نکنیداگه به دنیای اطرافتون خوب نگاه کنید میبینید هیچ نظم و عدالتی تو دنیا وجود نداره.همه چیز فقط در حرف خلاصه میشه.ما رو یه مدت میفرستن اینجا هر چی بلاست سرمون میارن میگن خودت باعث شدی که این بلاها سرت بیاد.یه نگاه به دنیا بنداز ببین تو کدوم منطقه عدل و نظم هست.اینا یکی رو میلیاردر میکنند و یکی رو فقیر و بی چیز بعد بهش میگن عدالت تا میخوای اعتراض کنی میگن کافر شدی.
این همه جنگ و جنایتی که تو دنیا اتفا ق می افته ببین چه کسانی بیشتر صدمه میبینه و چه کسانی اصلا صدمه نمی بینند
1- توهمه جنگها افزاد ضعیف و بی پول از بین میرند و قربانی حوادث میشند.قدرتمندها و پولدارها سود میبرند و خدا و امامش هیچ صدمه ای نمی بینند.اسم همین رو میزارن امتحان یا حکمت و مصلحت.هر روز مسلمانان را به قتل میرسانند و منافع انها را روی زمین نابود میکنند خدا و امامش هیچی نمی گن میدونی چرا چون منافع و حکومت خدا این وسط خسارت نمی بینه

aboutgod;220858 نوشت:
دوستان خودتون رو خسته نکنیداگه به دنیای اطرافتون خوب نگاه کنید میبینید هیچ نظم و عدالتی تو دنیا وجود نداره.همه چیز فقط در حرف خلاصه میشه.ما رو یه مدت میفرستن اینجا هر چی بلاست سرمون میارن میگن خودت باعث شدی که این بلاها سرت بیاد.یه نگاه به دنیا بنداز ببین تو کدوم منطقه عدل و نظم هست.اینا یکی رو میلیاردر میکنند و یکی رو فقیر و بی چیز بعد بهش میگن عدالت تا میخوای اعتراض کنی میگن کافر شدی.
این همه جنگ و جنایتی که تو دنیا اتفا ق می افته ببین چه کسانی بیشتر صدمه میبینه و چه کسانی اصلا صدمه نمی بینند
1- توهمه جنگها افزاد ضعیف و بی پول از بین میرند و قربانی حوادث میشند.قدرتمندها و پولدارها سود میبرند و خدا و امامش هیچ صدمه ای نمی بینند.اسم همین رو میزارن امتحان یا حکمت و مصلحت.هر روز مسلمانان را به قتل میرسانند و منافع انها را روی زمین نابود میکنند خدا و امامش هیچی نمی گن میدونی چرا چون منافع و حکومت خدا این وسط خسارت نمی بینه

اگه اون دنیا وجود نداشت عدالت بی معنی بود.... تو این دنیا نمیشه جواب همه چیزو دادو همه رو مجازات کرد.... فک کن یکی یه یه بمب انداخت تو هیروشیما.... هنوزم که هنوزه مردم اونجا و اطرافش بدبختن.... اگه میخواست خدا تو این دنیا جوابشو بده...که عذاب ناچیزی میدید در مقابل کاری که کرده....
اینکه جنگ میشه و یکی میلیاردره و فقیرم که خدا نکرده....خدا به اون مورچه ای که رو زمینه روزی خودشو داده...اما ما ادماییم که به حق خودمون راضی نیستیمو حق همدیگرو ضایع میکنیمو ظلم میکنیمو جنگ راه میندازیم...... اگه خدا میخواست جلو همه جنگا و بدی ها رو بگیره و نذاره خودمون اختیار داشته باشیم که اصلا بهشتو جهنمو اون دنیا و سوال جواب بی معنی بودشو الان تو رو این دیوار مجازی مینوشتی خدا بهم اختیار نداده! ...
پیامبرا اسیب نمیبینن؟ کی گفته؟ حضرت ایوب کم عذاب دید؟.... با اون همه سختی به خدا و عدالتش شک نکرد.... و خدا هم پاداششو داد....شما یه امامو بگو که شهیدش نکرده باشنو عذاب نکشیده باشه! اونا جواب تحملو صبرو ایمانشونو گرفتن..... مثه منو شما نبود که تا یه چی میشه به خدا هم کافر میشیم........
دوست عزیز کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده رو نمیشه بیدار کرد.......

من کافر نیستم.
تازه خودم رو هم به خواب نزدم من تازه بیدار شدم.همه چیز رو به این سادگی توجیح نکن.ما نخواهیم نعمت و زندگی خدا رو باید کی رو ببینیم.ما رو میارن پدرمون رو در میارن بعد بازم یه چیزی ما بدهکار میشیم

aboutgod;220897 نوشت:
من کافر نیستم.
تازه خودم رو هم به خواب نزدم من تازه بیدار شدم.همه چیز رو به این سادگی توجیح نکن.ما نخواهیم نعمت و زندگی خدا رو باید کی رو ببینیم.ما رو میارن پدرمون رو در میارن بعد بازم یه چیزی ما بدهکار میشیم

منم همچین جسارتی نکردم...
بدهکار شدنمون بستگی به کارا خودمون داره.....
هرچیزی رو که میخوای بهش برسی باید براش یه بهایی بپردازی....حتی ارامشو راحتی
اینکه خدا چرا ما رو افریده و من نمیخوام تو این دنیا باشم.... اصلا سوال چرتیه..... اصلا نبودن خودت....این که کلا از اولم نبودی ...... تو ذهنت میگنجه؟؟؟؟؟.....
همه سوالا رو که نمیشه با علم کم ما جواب داد.....
شما برید به زمان قدیم! برا ادما اولیه دلیل روزو شبو خورشید گرفتگیو توضیح بده! مگه میفهمن؟....چون علم ندارن در اون حد !....
شما به یه سوال من جواب بدید......:
علم خدا بی نهایته....حکمت خیلی کاراشو... فقط کسی میتونه جواب بده که مثه خودش علم بی نهایت داشته باشه....شما همچین کسیو سراغ دارید؟.....

خوب نه
ولی این منطقی نیست

وقتی شرکت نوکیا یه گوشی رو با ایراد میسازه ایراد از گوشی نیست از شرکت سازنده اش هست

aboutgod;220914 نوشت:
وقتی شرکت نوکیا یه گوشی رو با ایراد میسازه ایراد از گوشی نیست از شرکت سازنده اش هست

وقتی شرکت نوکیا.... یه گوشیو میسازه..... بهت تذکر میده گوشی تو اب بیوفته میسوزه... گوشی رو بکوبی زمین داغون میشه گوشی نوکیا رو وصل کامپیوتر کنی و یه دفعه بکنی ممکنه بسوزه!.....
وقتی گوشی خراب میشه..... شما نمیفهمی مشکل از کجاشه....میبری میدی برات کسی که متخصصه!!!!!!!!!!! و اون شخص میتونه بگه خودت گوشیو داغون کردی یا کلا شرکت مشکل داشته و این گوشی از اول مشکل داشته!!!!!!!!!.......
شما مراجعه کن به قران! ببین مشکل از خودتو ادما بوده بعضی وقتا به مشکل خوردی یا مشکل از سازنده!

منم با ایشون موافقم !
حتی به نظر من به حیوانات بیشتر از ما ظلم شده
و فرشته ها !
فرشته بدبخت فقط کار میکنن و برای آدم سجده میکنه و ...
چرا فرشته کم تر از آدمه این تفاوت نیست بین مخلوقات
پس عدل و مساوات کجاس ؟!
فرض کن تو یه فرشته بودی
میومدی کار های یه آدم رو مینوشتی بعد چند هزار سال صبر میکردی تا قیامت بشه و ....
به اونها ظلم نشده در مقابل با انسان ؟
به بعضی انسان ها بیشتر لطف نشده ؟
Fool
یه الاغ بدبخت این همه زجر میکشه کار میکنه بهشت هم نداره ! این یعنی چی ظلم نیس ؟
من که انسان هستم و کریم و بخشنده و مهربان نیستم اینا رو دلم نمیاد ببینم
چرا خدا اینجوری کرده
چیزی که من از خدا انتظار دارم این نیست
خدا هست ولی با اهداف و معیار های که من برای این موجود تعالی تو سرشت و ذهنم دارم سازگار نیست

helmon;220934 نوشت:
منم با ایشون موافقم !
حتی به نظر من به حیوانات بیشتر از ما ظلم شده
و فرشته ها !
فرشته بدبخت فقط کار میکنن و برای آدم سجده میکنه و ...
چرا فرشته کم تر از آدمه این تفاوت نیست بین مخلوقات
پس عدل و مساوات کجاس ؟!
فرض کن تو یه فرشته بودی
میومدی کار های یه آدم رو مینوشتی بعد چند هزار سال صبر میکردی تا قیامت بشه و ....
به اونها ظلم نشده در مقابل با انسان ؟
به بعضی انسان ها بیشتر لطف نشده ؟
Fool
یه الاغ بدبخت این همه زجر میکشه کار میکنه بهشت هم نداره ! این یعنی چی ظلم نیس ؟
من که انسان هستم و کریم و بخشنده و مهربان نیستم اینا رو دلم نمیاد ببینم
چرا خدا اینجوری کرده
چیزی که من از خدا انتظار دارم این نیست
خدا هست ولی با اهداف و معیار های که من برای این موجود تعالی تو سرشت و ذهنم دارم سازگار نیست

فرشته که اختیار نداره عوضش سوالو جوابم نمیشه!.....
تازه ادماام با توجه به شرایطشون تو این دنیا جواب پس میدن....
الاغم وظیفش اینه و برا همین خلق شده....برا راحتی منو شما!.... تازه همون الاغو اگه یه ادم بیشتر از توانش ازش کار بکشه و اذیتو ازار کنه اون دنیا جواب همین کارشو میبینه......
چرا شما نمیخواید باور کنیم کسی که ظالمه ما ادماییم....که بعدا جواب این ظلما رو پس میدیم......
هر کس تو دنیا یه وظیفه داره و درستشم همینه....شما ببین یه جامعه کوچیکم این هست... یکی معلمه یکی رفتگره یکی پزشکو.....
خدا اون جور که شما انتظار دارین نیست؟؟؟؟؟..... یه سوال.... شما اون طور که خدا انتظار داره هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

موضوع قفل شده است