زندگی در خارج از کشور و فراهم نبودن زمینه ازدواج!

تب‌های اولیه

46 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زندگی در خارج از کشور و فراهم نبودن زمینه ازدواج!

سلام به همه اونایی که این متن را میخوانند.
مهدی، دیگه 22 را دارم پر میکنم و میرم که برم توی 23.مجرد. حدود 6 ماه هست که واسه تحصیل به سیدنی_استرالیا امدم. مثل همه بچه های انجمن مذهبی نبودم اما خوب مسجدی بودم،هیئتی بودم 7-8 سال.
نماز؟ بگیر نگیر داشت، راستش کارم گیر میکرد میخوندم.
امام زمان؟ نه، زیاد نمیشناختمش،البته همیشه توی مسجد بهترین برنامه های مهدویت و .. را داشتیم راستش شرکت نمکردم اما یه چیزای میدونستم.
نماز شب؟ وقتی غم و قصه داشتم، چیزی میخواستم زیاد میخونم.
امام رضا؟ عاشقش بودم.
دوست دختر؟ عمرا.زیر بارش نرفتم هیچ وقت.
چرا؟ اعتقاداتم.
خانواده ام؟ بر عکس خودم. با مسجد رفتن،هیئت رفتن، گریه شب زنده داریم مخالف نبودن، اما حال هم نمیکردن.
این موضوع را درست کردم فقط فقط واسه اینکه بدونید به حال بچه مذهبی ها چی میاد خارج از کشور و در خانه شیطان. و مشاوران با تجربه رهنمایی کنن که خیلی بهش نیازمندم.
اقا اینجا خیلی قشنگه، خیلی مرتبه، همه تمیز، اختلاف طبقاتی نیست، همه ماشین و خونه دارن همه خوش بختن، همه مهربون، کسی دروغ نمیگه، همه به هم اعتماد میکنن، کار فراوان، جوان بی کار نیست، فقر نیست، کار شکنی نیست، فرار از کار نیست خلاصه که توی دنیاشون همه چی هست، همه چی دارن، اما، امــــا خیلی بدبختن، خیـــــلی. معنویت صفر .
به هرکی میرسم میگم دینت چیه؟ میگه دین یعنی چی،
میگم خدا را قبول داری؟ میگه خدا چیه؟ یعنی چی خدا، نمیفهمم من، هرچی توضیح میدی که بابا خدا همونی هست که من و تو را افرید،دنیا را افرید کسی که همه برمیگردیم پیش اون. اصلا اینگار که نه انگار، هیچی اصلا کوچکترین معنایی براشون نداره.
بعد میری توی زندگی هاشون که سرک میکشی میبینی وااااااای چه خبره!!! دختره دوست پسرش را میاره خونه، پسره میاره، امروز با اینن، فردا با اون. کلی دختر زیر 15 حامله شده توی خیابان میبینی.
این حالا حالت عادیش هست.
زن به مرد خیانت میکنه، مرد به زن.
کوچکترین پای بندی به هیچی ندارن.
جواناشون توی سیگار،مشروب دارن خفه میشن، سیگار کشیدنشون از دبستان شروع میشه،
با الکل خیلی مشکل دارن خودشون اعتراف میکنن که بده، اما باز میخورن.
حالا جالبیش اینه، خدا را قبول ندارن اما شیطان را چرا.
واقعا درسته که میگن فرشته خدا،از دری تو بیاد، شیطان از اون در بیرون میره،باور کنید اینجا خود خود خود خانه شیطانه، فکر کنم اینقدر که شیطان پرست اینجا هستا، خدا پرست نیست.
تا نبینید باور نمیکنید من چی میگم. این حرف ها را به کسی نمیشه زد، به یه نفر یه ذره گفتم بهم خندید... اما اینجا جایی خوبیه.
چند وقت پیش مرکز شهر رژه همجنسباز ها بود... نمیدونید چه وضعی بود...
فکر کنم به طور قطع میشه گفت که بیشتر از 90% اینا حرامزاده هستن...
خلاصه اینکه ما امیدم اینجا حدود 1 سال قبل اینکه بیام ایجا از وضع جامعه،فقر،گرانی و.... دیگه سرد شده بودم به دین برامم هیچی مهم نبود میگفتم میرم اونجا عشق و حال صفا.
خوب ما امدم،ماه های اول کمی شل بودم،بعدش یواش یواش دیدم بله،یه چیزی کم دارم، فقر معنوییت توی وجودم داد میزنه.
هی فکر کردم، فکر کردم فکر کردم به همه اون چیزای که میدونستم، هر روز شب ایات قران،حدیث ها همه و همه جلو چشمم عبور میکرد،روانی شده بودم حس میکردم یه چیزی کم دارم، نمیدونستم چی، همه چی داشتم، ارامش، درس،خونه،موفقیت همه و همه اونم توی این سن کم اما تهه تهه دلم یه چی کم بود، نگاه به عکس حرم امام رضا میکردم اشک میریختم. دیگه دیوانه دیوانه شده بودم.
هرچی بیشتر فکر میکردم به صحت قران،احادیث و ... بهتر و بیشتر پی میبردم.
قشنگ میشد لمسش کرد،کتاب خوندم،سخنرانی گوش دادم تا که به این نتیجه ی رسیدم که واقعا واقعا اونی که خدا را نداره،چی داره؟ و اونی که خدا را داره چی نداره؟
شروع کردم به نماز، نمازی که 1 ساعت بین دو رکعت گریه داشت.
گفتنش اسونه،اما اینجا انجام دادنش خیلی سخته . شما نمیدونید اینجا چه جور جایی که! خود لانه شیطانه.
نماز خوندم نه واسه این که مشکلی داشتم، واسه اینکه دوستش داشتم خدا را دوست داشتم، با عشق خوندم. با عشق میخونم. بعد از 23 سال زندگی امروز لذت نماز را درک کردم، واسه یک لحظه حس کردم اصلا روی زمین نیستم،شیرین ترین چیزی که ممکنه وجود داشته باشه.
من تا تهه دنیا رفتم، بهترین جاهای دنیا را دیدم، اما خدا شاهده که یک کاشی صحن امام رضا به تمام دنیاشون می ارزد، نمیدونید چیه. وقتی دور میشی میبینی که بله حرم بچه های علی اگر تیکه ای از بهشت نیست،دری از درهای بهشته.
واقعا دوستان شما که مثل من نیستید،ندیده و تحربه نکرده را خریدید، اما واقعا محبت اهل بیت خیلی کمک ادم میکنه از هلاکت نجاتت میده، دستت را میگیره و خودت هم میفهمی.
حقیقت اینه که خدا جز به شیعه نگاه نمیکنه،خدا را شکر کنیم که شیعه هسیتم...بهترین دین،ارامش واقعی، زیبایی واقعی.حقیقت حق و سعادت و معنویت تو اسلامه و بس.
ادم زورش از این میگیره که اینا که یکی در میان بچه پدر مادرشون نیستن واسه خاک مقدس ما نقشه میریزنند، جنگ جنگ میکنند، دستتون را قطع میکنیم، چشمتون را کور میکنم.مطمئن باشید اگر خدای نکرده جنگی هم بشه این جنگ بین مسلمانان هست و شیاطین.
اینا را گفتم،اینا رو خوندید، حالا راهنمایی کنید که منی که توی همچین محیطی هستم چی کار کنم که خودم را حفظ کنم و به لطف خدا به برکت وجود اهل بیت به هلاکت نرم و بتونم به یاری حق سر بلند از این امتحانه الهی بیرون بیام؟ دوستان،مشاوران واقعا سخته، راهنمایی کنید؟ میدونم که بهترین راه ازدواجه، خوب من خیلی از خدا خواستم اما نمیده؛ شاید صلاح نیست چون نه کار دارم، نه خونه، نه ماشین نه اینده ام روشنه با این شرایط واسه چی باید بده که اون دختر هم بدبخت بشه با من.؟ حالا همه اینا به کنار من میخوام همسرم را امام زمان و خود خدا بهم بده، ما ادما سلیقه نداریم، چیزی هم نمیفهمیم اینجا کو دختر با تقوا و با ایمان؟؟؟؟؟؟ پس خودشون باید بدن.
واسه حل مشکلم یه صلواتی بفرست
:khandeh!:

درسته اونجا خیلیا خدا رو نمیشناسن....
خیلیاام که خدا رو میشناسن کم کم فراموششون میشه..... و میشن همرنگ جماعت!
تبریک........ که شما جزو این دسته نبودید.....

با سلام

مهدي جان تو باید برای ما دعا کنی نه ما برای تو ، به پاکیت در لانه شیاطین غبطه میخورم .

قدر خودت را بدان فعلا صبر کن واز فضل خدا ، مصلحت و عافیت را بخواه ...انه قریب مجیب .

mehdi_852;219943 نوشت:
مهدی، دیگه 22 را دارم پر میکنم و میرم که برم توی 23.مجرد. حدود 6 ماه هست که واسه تحصیل به سیدنی_استرالیا امدم. مثل همه بچه های انجمن مذهبی نبودم اما خوب مسجدی بودم،هیئتی بودم 7-8 سال.
امام زمان؟ نه، زیاد نمیشناختمش،البته همیشه توی مسجد بهترین برنامه های مهدویت و .. را داشتیم راستش شرکت نمکردم اما یه چیزای میدونستم.
امام رضا؟ عاشقش بودم.
چرا؟ اعتقاداتم.
خانواده ام؟ بر عکس خودم. با مسجد رفتن،هیئت رفتن، گریه شب زنده داریم مخالف نبودن، اما حال هم نمیکردن.
این موضوع را درست کردم فقط فقط واسه اینکه بدونید به حال بچه مذهبی ها چی میاد خارج از کشور و در خانه شیطان. و مشاوران با تجربه رهنمایی کنن که خیلی بهش نیازمندم.
اقا اینجا خیلی قشنگه، خیلی مرتبه، همه تمیز، اختلاف طبقاتی نیست، همه ماشین و خونه دارن همه خوش بختن، همه مهربون، کسی دروغ نمیگه، همه به هم اعتماد میکنن، کار فراوان، جوان بی کار نیست، فقر نیست، کار شکنی نیست، فرار از کار نیست خلاصه که توی دنیاشون همه چی هست، همه چی دارن، اما، امــــا خیلی بدبختن، خیـــــلی. معنویت صفر .
میگم خدا را قبول داری؟ میگه خدا چیه؟ یعنی چی خدا، نمیفهمم من، هرچی توضیح میدی که بابا خدا همونی هست که من و تو را افرید،دنیا را افرید کسی که همه برمیگردیم پیش اون. اصلا اینگار که نه انگار، هیچی اصلا کوچکترین معنایی براشون نداره.
بعد میری توی زندگی هاشون که سرک میکشی میبینی وااااااای چه خبره!!! دختره دوست پسرش را میاره خونه، پسره میاره، امروز با اینن، فردا با اون. کلی دختر زیر 15 حامله شده توی خیابان میبینی.
این حالا حالت عادیش هست.
واقعا درسته که میگن فرشته خدا،از دری تو بیاد، شیطان از اون در بیرون میره،باور کنید اینجا خود خود خود خانه شیطانه، فکر کنم اینقدر که شیطان پرست اینجا هستا، خدا پرست نیست.
تا نبینید باور نمیکنید من چی میگم. این حرف ها را به کسی نمیشه زد، به یه نفر یه ذره گفتم بهم خندید... اما اینجا جایی خوبیه.
خلاصه اینکه ما امیدم اینجا حدود 1 سال قبل اینکه بیام ایجا از وضع جامعه،فقر،گرانی و.... دیگه سرد شده بودم به دین برامم هیچی مهم نبود میگفتم میرم اونجا عشق و حال صفا.
خوب ما امدم،ماه های اول کمی شل بودم،بعدش یواش یواش دیدم بله،یه چیزی کم دارم، فقر معنوییت توی وجودم داد میزنه.
هی فکر کردم، فکر کردم فکر کردم به همه اون چیزای که میدونستم، هر روز شب ایات قران،حدیث ها همه و همه جلو چشمم عبور میکرد،روانی شده بودم حس میکردم یه چیزی کم دارم، نمیدونستم چی، همه چی داشتم، ارامش، درس،خونه،موفقیت همه و همه اونم توی این سن کم اما تهه تهه دلم یه چی کم بود، نگاه به عکس حرم امام رضا میکردم اشک میریختم. دیگه دیوانه دیوانه شده بودم.
قشنگ میشد لمسش کرد،کتاب خوندم،سخنرانی گوش دادم تا که به این نتیجه ی رسیدم که واقعا واقعا اونی که خدا را نداره،چی داره؟ و اونی که خدا را داره چی نداره؟
گفتنش اسونه،اما اینجا انجام دادنش خیلی سخته . شما نمیدونید اینجا چه جور جایی که! خود لانه شیطانه.
نماز خوندم نه واسه این که مشکلی داشتم، واسه اینکه دوستش داشتم خدا را دوست داشتم، با عشق خوندم. با عشق میخونم. بعد از 23 سال زندگی امروز لذت نماز را درک کردم، واسه یک لحظه حس کردم اصلا روی زمین نیستم،شیرین ترین چیزی که ممکنه وجود داشته باشه.
من تا تهه دنیا رفتم، بهترین جاهای دنیا را دیدم، اما خدا شاهده که یک کاشی صحن امام رضا به تمام دنیاشون می ارزد، نمیدونید چیه. وقتی دور میشی میبینی که بله حرم بچه های علی اگر تیکه ای از بهشت نیست،دری از درهای بهشته.
واقعا دوستان شما که مثل من نیستید،ندیده و تحربه نکرده را خریدید، اما واقعا محبت اهل بیت خیلی کمک ادم میکنه از هلاکت نجاتت میده، دستت را میگیره و خودت هم میفهمی.
حقیقت اینه که خدا جز به شیعه نگاه نمیکنه،خدا را شکر کنیم که شیعه هسیتم...بهترین دین،ارامش واقعی، زیبایی واقعی.حقیقت حق و سعادت و معنویت تو اسلامه و بس.
ادم زورش از این میگیره که اینا که یکی در میان بچه پدر مادرشون نیستن واسه خاک مقدس ما نقشه میریزنند، جنگ جنگ میکنند، دستتون را قطع میکنیم، چشمتون را کور میکنم.مطمئن باشید اگر خدای نکرده جنگی هم بشه این جنگ بین مسلمانان هست و شیاطین.
اینا را گفتم،اینا رو خوندید، حالا راهنمایی کنید که منی که توی همچین محیطی هستم چی کار کنم که خودم را حفظ کنم و به لطف خدا به برکت وجود اهل بیت به هلاکت نرم و بتونم به یاری حق سر بلند از این امتحانه الهی بیرون بیام؟ دوستان،مشاوران واقعا سخته، راهنمایی کنید؟ میدونم که بهترین راه ازدواجه، خوب من خیلی از خدا خواستم اما نمیده؛ شاید صلاح نیست چون نه کار دارم، نه خونه، نه ماشین نه اینده ام روشنه با این شرایط واسه چی باید بده که اون دختر هم بدبخت بشه با من.؟ حالا همه اینا به کنار من میخوام همسرم را امام زمان و خود خدا بهم بده، ما ادما سلیقه نداریم، چیزی هم نمیفهمیم اینجا کو دختر با تقوا و با ایمان؟؟؟؟؟؟ پس خودشون باید بدن.
واسه حل مشکلم یه صلواتی بفرست :khandeh!:

سلام
[spoiler]
منم اوایل ورود به دانشگاه همچین شرایطی داشتم
چون تو سن کم پا به دانشگاه گذاشتم
و قبلشم تو محیط هیئت و کمی هم فضای بسته خانواده
گفتم برم دانشگاه و خوابگاه آزاد میشم و فلان میکنم و...

ولی بعد که از فضای مسجد و هیئت دور شدم تازه فهمیدم چی رو از دست دادم
بابا تو که استرالیا هستی و از اون بیشتر ازشون توقع نمیره
من تو همین ایرانش هم اتاقیایی داشتم که از همه اون ...منحرفتر

تو این محیط تا تونستم تهمت و ناسزا و..رو نسبت به اعتقادانم شنیدم
تو حسرت مونده بودم یه نماز خون پیدا کنم تو جمع...
((گرچه آزمایش خدا بود چون دانشگاه های دیگه و خوابگاه های دیگه بودن افرادی که یه عارف تمام بودن واسه خودشون))

تو این محیط پر گناه و بی خدا بود که من شیعه شدم

بله شیعه شدم
قبلش به تقلید از خانواده دینداری میکردم
ولی تو دانشگاه شروع کردم به کشف حقیقت و خدا
به این که کدوم دین درسته
شیعه حقه یا سنی و کلی شبهات شنیدم ور فتم پی جوابهاش
و جوری شد که میخواستم رشته خودمو ول کنم و برم حوزه

[/spoiler]
خلاصه الان فرصت خوبی داری تا به خدا نزدیک شی

چمران مگه آمریکا نرفت؟
شهید بابایی مگه نرفت؟
دوست عزیزم تو هم میتونی

جدای از راه های دیگه که بهت معرفی میکنن
من یه دوست خوب بهت معرفی میکنم
که از این مهربونتر و عزیز تر گیر نمیاری

بچسب به دعاهای امام سجاد
ابوحمزه صحیفه سجادیه مناجات خمس عشر و....
دعای کمیل و عرفه و..
اینا رو معنیاشو بخون و بزن تو قلب کفر اگر لحظه ای لرزیدی من اسممو عوض میکنم

در مورد ازدواجم برو سفارت شاید یه عالم روحانی و..بود که بتونه راهنماییت کنه

در ضمن همین سایتهای مذهبی هم میتونن دوستای خوبی برات باشن
روزی 10 دقیقه هم بیای میتونی روحیاتتو حفظ کنی
انشالله که مدارج معنوی بالایی میرسی و این علومی که میخونی بهانه ای باشه برای رسیدن بخدا

خیلی خوبه بتونیم راه چمرانو ادامه بدیم
اون شهید عزیز معنی واقعی زندگی و تحصیل و..رو خوب فهمید

خیلی قشنگ بود

من تا حالا چنین جاهایی رو تجربه نکردم حتی دانشگاه رو اما یه جاهایی قرار گرفتم مثل اینجاهایی که خودت میگی می دونم چقدر سخته

راستش رو بهت بگم من حالا نشده یکبار برم امام رضا(ع) چیزی نگرم مگر اینکه صلاح نبوده و می دونم دعای همه س مثل اللهم عجل لولیک الفرج

به نظر اگه اومدی ایران تونستی برو مشهد زیارت امام رضا . از همون استرالیا هم بگی قبوله این آقایان خیلی با معرفتنن

سعی کن مطالعات و زیاد کنی و عقایدتو استدلالی یاد بگیری مثل شهید بابایی عقاید تو بروز بده تا شاید چندتا براشون سوال ایجاد بشه بیان با تو ایمان شون محک بزنن

یه دوست خوب: یه دوست 24 ساعته میخای بهت معرفی کنم " خدا "
اونی که میگه اگه یک قدم به سمتم بیاید من یک گام میام و اگر شما یک گام به سمت من بیاید من به بدوبدو به سمت اش میام

اون می تونی بهش بگی " یا رفیق من لا رفیق له" ای دوستی که دوستی نداره .

توسلات فراموش نشه و من هم مثل خیرالبریه بهت غبطه می خورم.

حالا همه اینا به کنار من میخوام همسرم را امام زمان و خود خدا بهم بده، ما ادما سلیقه نداریم، چیزی هم نمیفهمیم اینجا کو دختر با تقوا و با ایمان؟؟؟؟؟؟ پس خودشون باید بدن.

سلام
چقدر این جمله بالا که بیان کردید زیبا بود خیلی خوشم اومد آفرین واقعأ همین درسته آفرین
خدا یار و یاورتون باشه .ان شاالله خدا همسرتون و قسمتتونو میرسونه:Kaf:
التماس دعا

یه خوبی که این جوامع دارند اینه که سریع درون هر کس رو می بینی و وقتت رو صرف یکی نمی کنی که آخرش بهمی بله از اون دو رو های روزگار بوده و در ظاهر خودش رو مومن نشون داده و چون که در خلوت می روند آن کار دیگر می کنند.

شما که به خودت اطمینان داری و زندگی اون افراد هم به خودشون مربوطه و خودشون در آخرت باید جواب کارهاشون رو بدن و حداقل اگه یه مسلمان دیدی می دونی از روی انتخاب خودش و عشق و علاقه و آگاهی مسلمان شده و این افراد جزو با ایمان ترین های دنیا هستند. نیمه پر لیوان رو ببین.

mehdi_852;219943 نوشت:
سلام

با سلام
اول که امیدوارم با توکل به خدا مشکل ساده و حساس شما حل شود! که خوب آنهم راه دارد !!حالا دوستان شاید در جریان نباشند اما بنده کاملا در جریان هستم !!البته بنده نمیدانم شرایط شما چیست و آیا اقامت دارید و یا نه!!؟
میتوانید در پیام خصوصی عنوان کنید تا راهنمایی کنم البته در مورد شرایط ازدواج !!
اما دوست گرامی اینهایی که فرمودید و بنده با رنگ قرمز مشخص کردم سندیت هم دارد ؟
فکر نکنم آنقدرها هم کشوری را که وحشیهای و جانیهای تبعیدی انگلسیها به وجود آوردند به این درجات رسیده باشد !البته نمیدانم چند سالی است در آنجاید !!
دروغ و نیرنگ و کار شکنی و حسادت و بی بندوبار وتو خون و پ
وست این مردم لانه کرده !!
اما در ظاهر فریبنده است !!
این جز خصوصیات جامعه غرب
است و محدود به استرالیا و کشورهای دیگر پیشرفته غربی نمیشود !!
اما به جرات و با سند میتوانم از موارد بالا فقط کمی قانون مندی و ماشینیسم را قبول کنم !
و بقیه چنین نیست از بیکاری گرفته تا فقر و تا...و....!
یا علی ع

نقل قول:
واسه حل مشکلم یه صلواتی بفرست

با سلام. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

احسنت به شما برادر بزرگوار. انشاالله که اهل بیت یار و یاورت باشند.
در مورد ازدواجت هم نگران نباش. وقتی سپردی به خدا و صاحب الزمان(عج) انشاالله خودشون به موقعش یک مورد خوب و مومن نصیبت می کنن منتهی باید یه کم صبور باشی .
انشاالله که از این امتحان الهی سربلند بیرون بیای. ما هم برای شما دعا میکنیم. التماس دعا هم داریم.

mehdi_852;219943 نوشت:
اینا را گفتم،اینا رو خوندید، حالا راهنمایی کنید که منی که توی همچین محیطی هستم چی کار کنم که خودم را حفظ کنم و به لطف خدا به برکت وجود اهل بیت به هلاکت نرم و بتونم به یاری حق سر بلند از این امتحانه الهی بیرون بیام؟ دوستان،مشاوران واقعا سخته، راهنمایی کنید؟ میدونم که بهترین راه ازدواجه، خوب من خیلی از خدا خواستم اما نمیده؛ شاید صلاح نیست چون نه کار دارم، نه خونه، نه ماشین نه اینده ام روشنه با این شرایط واسه چی باید بده که اون دختر هم بدبخت بشه با من.؟ حالا همه اینا به کنار من میخوام همسرم را امام زمان و خود خدا بهم بده، ما ادما سلیقه نداریم، چیزی هم نمیفهمیم اینجا کو دختر با تقوا و با ایمان؟؟؟؟؟؟ پس خودشون باید بدن. واسه حل مشکلم یه صلواتی بفرست

سلام

منم می خواهم حضرت زهرا (س) دختر برام انتخاب کنه

و خطبه عقد رو امام زمان بخونه یعنی می شه؟

صبر باید کرد صبر

عبد الحجج;220266 نوشت:
سلام

منم می خواهم حضرت زهرا (س) دختر برام انتخاب کنه

و خطبه عقد رو امام زمان بخونه یعنی می شه؟

صبر باید کرد صبر

صبر؟
چه صبری؟
اگر منظور صبر و انتظار برای فرج امام زمانمون هست بله درسته
خدا ما رو به منتظر واقعی تبدیل کنه
ولی اینکه منتظرید تا حضرت زهرا س براتون دختر انتخاب کنن و امام زمان عج هم خطبه بخونن....
باید واقع بین باشید.
حضرت زهرا و امام زمان و همهتر از همه خدا دستور دادن که ازدواج کنیم تا کامل بشیم و از گناه دور بشیم و..

ما وظیفمون ازدواجه
حالا اینکه حضرت زهرا س از جانب خدا یکی رو براتون انتخاب کنن
به کرم اونا و به اعمال و محبت ما به اونا بستگی داره
ما باید قصدمون قرب خدا باشه
و اگر حضرت زهرا س هم خواستن کاری برامون کنن که نور علی نور...

وگرنه نمیشه مجرد موند و منتظر یکی که بیاد بگه منو حضرت زهرا س فرستادن و...
یا علی ع

zahrarezaei;220031 نوشت:
درسته اونجا خیلیا خدا رو نمیشناسن.... خیلیاام که خدا رو میشناسن کم کم فراموششون میشه..... و میشن همرنگ جماعت! تبریک........ که شما جزو این دسته نبودید.....

آره،متاسفانه همین طور هست، من که خیلی میترسم وقتی اطرافیانم را میبینم که واقعا کور و کر هستن حق،ادم تن و بدنش به لرزه می افتد. امیدوارم من هم رنگ جماعت نشم.

خیر البریه;220049 نوشت:
با سلام مهدي جان تو باید برای ما دعا کنی نه ما برای تو ، به پاکیت در لانه شیاطین غبطه میخورم . قدر خودت را بدان فعلا صبر کن واز فضل خدا ، مصلحت و عافیت را بخواه ...انه قریب مجیب .

متشکرم. ما که فعلا اول راه هستیم داداش. سر سالم به مقصد رساندن هنر هست

behrooz_313;220064 نوشت:
خلاصه الان فرصت خوبی داری تا به خدا نزدیک شی چمران مگه آمریکا نرفت؟ شهید بابایی مگه نرفت؟ دوست عزیزم تو هم میتونی جدای از راه های دیگه که بهت معرفی میکنن من یه دوست خوب بهت معرفی میکنم که از این مهربونتر و عزیز تر گیر نمیاری بچسب به دعاهای امام سجاد ابوحمزه صحیفه سجادیه مناجات خمس عشر و.... دعای کمیل و عرفه و.. اینا رو معنیاشو بخون و بزن تو قلب کفر اگر لحظه ای لرزیدی من اسممو عوض میکنم در مورد ازدواجم برو سفارت شاید یه عالم روحانی و..بود که بتونه راهنماییت کنه

راست میگی به خدا، وقتی ادم فکر میکنه به امثال چمران، میگه خدایا اینا به کجا بودن، به کجا رسیدن، ته ته انسانیت. متاسفانه من اینجا هیچ کتاب دعایی ندارم اما حتما از اینترنت میگیرم و میخوانم. متاسفانه سفارت در کانبرا هست، و من سیدنی. ولی بعید میدانم کمکی کنن،تایید مدارکم را هنوز بعد 1 ماه نفرستادن دیگه از این انتظارها نمیشه داشت ازشون:khandeh!: اما یه انجمن اسلامی هست که تنها چیزی که دارن یه سایته و بس:khaneh: اینجا هم سعی میکنم بیشتر بیام. خیلی حال کردم با جواب بچه ها.
به هر حال ممنون از راهنمایت

بنده ی خدا;220076 نوشت:
اون می تونی بهش بگی " یا رفیق من لا رفیق له" ای دوستی که دوستی نداره .

عجب حرفی زدی، چقدر به دلم نشست این جمله. ممنون

بهار2012;220236 نوشت:
سلام چقدر این جمله بالا که بیان کردید زیبا بود خیلی خوشم اومد آفرین واقعأ همین درسته آفرین خدا یار و یاورتون باشه .ان شاالله خدا همسرتون و قسمتتونو میرسونه التماس دعا

ممنونم. خوب واقعا هم حرف درستی هست ماها باید یه فرقی با اونای که صبج تا شب کف جامعه میبینم داشته باشیم.اگر بخواییم مثل اونا انتخواب کنیم که وای به حالمون

Thinker;220238 نوشت:
یه خوبی که این جوامع دارند اینه که سریع درون هر کس رو می بینی و وقتت رو صرف یکی نمی کنی که آخرش بهمی بله از اون دو رو های روزگار بوده و در ظاهر خودش رو مومن نشون داده و چون که در خلوت می روند آن کار دیگر می کنند. شما که به خودت اطمینان داری و زندگی اون افراد هم به خودشون مربوطه و خودشون در آخرت باید جواب کارهاشون رو بدن و حداقل اگه یه مسلمان دیدی می دونی از روی انتخاب خودش و عشق و علاقه و آگاهی مسلمان شده و این افراد جزو با ایمان ترین های دنیا هستند. نیمه پر لیوان رو ببین.

خوب میشه گفت این یک خوبی را دارن واقعا. ممنون

رضا;220250 نوشت:
فکر نکنم آنقدرها هم کشوری را که وحشیهای و جانیهای تبعیدی انگلسیها به وجود آوردند به این درجات رسیده باشد !البته نمیدانم چند سالی است در آنجاید !! دروغ و نیرنگ و کار شکنی و حسادت و بی بندوبار وتو خون و پوست این مردم لانه کرده !! اما در ظاهر فریبنده است !! این جز خصوصیات جامعه غرب است و محدود به استرالیا و کشورهای دیگر پیشرفته غربی نمیشود !! اما به جرات و با سند میتوانم از موارد بالا فقط کمی قانون مندی و ماشینیسم را قبول کنم ! و بقیه چنین نیست از بیکاری گرفته تا فقر و تا...و....!

بهترین کشور دنیا در چند سال اخیر معرفی شده،از نظر امنیت و جرم خیزی،تمیزی و پیشرفتگی، نرخ تورم ، کار و خیلی چیزای دیگه؛ حالا شما میفرمایید نرسیده لابد نرسیده و حتما ایران رسیده به این وضع.:Nishkhand: درسته قبول دارم ظاهر فریبنده ای دارن در حالی که بدتر از خودشون،خودشان هستند.اما اینجا یک کشور چندین ملیتی هست،از همه جای دنیا اینجا هستند از کانادا،امریکا بگیر بیا تا روسیه، چین، ژاپن. این چیزای که شما خوندی ما دیدیم به چشم برادر،اینا فقر ندارن چون کار دارن و کار هست.. و ....

سادات;220251 نوشت:
احسنت به شما برادر بزرگوار. انشاالله که اهل بیت یار و یاورت باشند. در مورد ازدواجت هم نگران نباش. وقتی سپردی به خدا و صاحب الزمان(عج) انشاالله خودشون به موقعش یک مورد خوب و مومن نصیبت می کنن منتهی باید یه کم صبور باشی . انشاالله که از این امتحان الهی سربلند بیرون بیای. ما هم برای شما دعا میکنیم. التماس دعا هم داریم.

انشالله. التماس دعا

خوب اقا ممون از همه، اما راه حل چی شد؟ کسی راه حلی نداره؟ فقط همون دعاهای که behrooz_313 گفتن؟ اینجا من خیلی تنهام، خیلی غریبم، بی کس و تنها،خیلی تنها. پسری هم هم که حداقل انسانیت را داشته باشه یعنی مشروب نخوره، اینجا پیدا نمیکنم که باهاش رفیق شم، این چیزا خیلی بهم داره فشار میاره تنهای،دوری از خانواده و....

سلام
خداقوت
واقعأ درکتون می کنم آدم توی یه شهر غریب دلتنگ میشه چه برسه کشور غریب!
یه وبلاگی هست که برای چند ساعت شاید حالو هواتونو عوض کنه تنها کاری که می تونم برای هم وطنم بکنم ببخشید دیگه:

http://www.URU.persianblog.ir
اگه دلتون گرفت به خدا نزدیک شدید برا ما هم دعا کنید درسته تو کشور غریب نیستیم امّا گاهی خیلی غریبیم ...
خدا رفیق همه هست پس تنها نیستید چون شما بهترین رفیق عالمو یعنی خدا رو دارید البته یه همدم هم لازمه زندگی ما انسان های معمولی هست...
توکل برخدا:ok:

mehdi_852;219943 نوشت:
امام رضا؟ عاشقش بودم.
چرا؟ اعتقاداتم.
این حالا حالت عادیش هست.

یا واویلا !

آقا شما با این طرز فکر مگه مجبوری بری با هزینه ی سنگین خارج از کشور تحصیل کنی ؟

همین جا با خیلی کمتر از اون درس می خوندی ، بقیه ی پولتم هزینه ی ازدواج می کردی و این همه م عذاب نمی کشیدی !!

مگه این که ....... ؟؟؟!!!! :khandeh!:

Netuser;220452 نوشت:
یا واویلا ! آقا شما با این طرز فکر مگه مجبوری بری با هزینه ی سنگین خارج از کشور تحصیل کنی ؟ همین جا با خیلی کمتر از اون درس می خوندی ، بقیه ی پولتم هزینه ی ازدواج می کردی و این همه م عذاب نمی کشیدی !! مگه این که ....... ؟؟؟!!!!

:ok: این هزینه ها واسه ما پول خورده. من همه چی ایران داشتم همه چیز، خانواده،خونه،ماشین،ثروت از همهش بهترینش را داشتم، اما زندگی نداشتم، ارامش نداشتم، اینده ام مشخص نبود، توی مملکتی که تورم،گرانی ،بی کاری،بی قانونی و دزدی توش بیداد میکنه نمیتونستم زندگی کنم.من فقط و فقط واسه ارامش امدم و الان اون ارامش را دارم و راضی هم هستم خدا را صد بار هم شکر میگم.
من این جوری بهش نگاه نمیکنم، من بهش میگم فرصتی الاهی واسه رستگاری، عذاب نیست، اصلا نیست! چرا عذاب باشه؟ مگر که خدا اگر بندش را امتحان بکنه، ابزار اون را هم بهش میده!؟ جز اینه؟
وقتی که بری توی خانه شیطان زیارت عاشورا بخونی نمیدونی چه حسی داره،اگر بگم پروازت میده دروغ نگفتم اگر بگم نمازهات میشن سپرت دروغ نگفتم اگر بگم با یک نماز تمام دلتنگیت مثل اب روی اتیش از بین میره دروغ نگفتم. اگر بگم روز به روز حس میکنی خودت و ذات خودت را بیشتر داری پیدا میکنی حرف به جای زدم و ادم در موقعیت من افسوس میخوره به گذشته به روزهای که گذشت،به کار های که کردم،که میتونستم نکنم. به کار های که نکردم ولی میتونستم بکنم. من تا الان فکر نمیکردم که نماز و دعا اینقدر شیرین باشه، هرچی یادم بود گریه، غم، اه ناله بود. اما امروز دارم میفهمم که اسلام و همه محتویاتش چقدر شیرینه.

mehdi_852;220507 نوشت:
این هزینه ها واسه ما پول خورده. من همه چی ایران داشتم همه چیز، خانواده،خونه،ماشین،ثروت از همهش بهترینش را داشتم، اما زندگی نداشتم، ارامش نداشتم، اینده ام مشخص نبود، توی مملکتی که تورم،گرانی ،بی کاری،بی قانونی و دزدی توش بیداد میکنه نمیتونستم زندگی کنم.من فقط و فقط واسه ارامش امدم و الان اون ارامش را دارم و راضی هم هستم خدا را صد بار هم شکر میگم. من این جوری بهش نگاه نمیکنم، من بهش میگم فرصتی الاهی واسه رستگاری، عذاب نیست، اصلا نیست! چرا عذاب باشه؟ مگر که خدا اگر بندش را امتحان بکنه، ابزار اون را هم بهش میده!؟ جز اینه؟ وقتی که بری توی خانه شیطان زیارت عاشورا بخونی نمیدونی چه حسی داره،اگر بگم پروازت میده دروغ نگفتم اگر بگم نمازهات میشن سپرت دروغ نگفتم اگر بگم با یک نماز تمام دلتنگیت مثل اب روی اتیش از بین میره دروغ نگفتم. اگر بگم روز به روز حس میکنی خودت و ذات خودت را بیشتر داری پیدا میکنی حرف به جای زدم و ادم در موقعیت من افسوس میخوره به گذشته به روزهای که گذشت،به کار های که کردم،که میتونستم نکنم. به کار های که نکردم ولی میتونستم بکنم. من تا الان فکر نمیکردم که نماز و دعا اینقدر شیرین باشه، هرچی یادم بود گریه، غم، اه ناله بود. اما امروز دارم میفهمم که اسلام و همه محتویاتش چقدر شیرینه.

سلام

راستی چرا از ایران همسر اختیار نمی کنید؟

عبد الحجج;220512 نوشت:
راستی چرا از ایران همسر اختیار نمی کنید؟

راستش اگر بشه که خیلی عالی هست. مشکل دو تا هست، اول اینکه خانواده من اسم،رسم دار هستن به هیچ وجه زیر بار وصلت با خانواده های پایین و معمولی نمیرن، حداقلش معمولی روبه بالا از همه نظر. و دوم اینکه کدام دختری هست حاظر باشه با شرایط من زندگی کنه من کار ندارم،خانه ندارم،وضعیتم مشخص نیست اینجا، یک کلمه اواره هستم. اگر هم خودش بشه، خانوادش راضی نیستن. صد سال هم من راضی نمیشم پدرم خرج زندگی من را بده؛ من همین الانش اینجا در کنار درسم دارم شبانه روز سخت کار میکنم که مرد خودم باشم،دستم توی جیب پدرم نباشه،واسه مرد زشته این حرکت.

mehdi_852;220507 نوشت:
:ok: این هزینه ها واسه ما پول خورده. من همه چی ایران داشتم همه چیز، خانواده،خونه،ماشین،ثروت از همهش بهترینش را داشتم، اما زندگی نداشتم، ارامش نداشتم، اینده ام مشخص نبود، توی مملکتی که تورم،گرانی ،بی کاری،بی قانونی و دزدی توش بیداد میکنه نمیتونستم زندگی کنم.من فقط و فقط واسه ارامش امدم و الان اون ارامش را دارم و راضی هم هستم خدا را صد بار هم شکر میگم.
من این جوری بهش نگاه نمیکنم، من بهش میگم فرصتی الاهی واسه رستگاری، عذاب نیست، اصلا نیست! چرا عذاب باشه؟ مگر که خدا اگر بندش را امتحان بکنه، ابزار اون را هم بهش میده!؟ جز اینه؟
وقتی که بری توی خانه شیطان زیارت عاشورا بخونی نمیدونی چه حسی داره،اگر بگم پروازت میده دروغ نگفتم اگر بگم نمازهات میشن سپرت دروغ نگفتم اگر بگم با یک نماز تمام دلتنگیت مثل اب روی اتیش از بین میره دروغ نگفتم. اگر بگم روز به روز حس میکنی خودت و ذات خودت را بیشتر داری پیدا میکنی حرف به جای زدم و ادم در موقعیت من افسوس میخوره به گذشته به روزهای که گذشت،به کار های که کردم،که میتونستم نکنم. به کار های که نکردم ولی میتونستم بکنم. من تا الان فکر نمیکردم که نماز و دعا اینقدر شیرین باشه، هرچی یادم بود گریه، غم، اه ناله بود. اما امروز دارم میفهمم که اسلام و همه محتویاتش چقدر شیرینه.

دقیقا منتظر همین جواب بودم !

ببخشید قربان ، ولی یک بار نشد که پیش خودتان فکر کنید چطور از آن همه آدم فاسد و فاجر . فاسق و همجنس باز و هرزه و شرابخواره و ... ( چیزهایی که دوستان مذهبی معمولا دوست دارند باور کنند ) آن مملکت بیرون امده و از این جامعه ی پر از اخلاص و معنویت و صفا و دین و خدا و پیغمبر و محبت و عشق و صمیمیت و راستی ، آن چیزی که خودتان هم نوشته اید .... !!!!!!!!!

دوست من ، دوباره فکر کنید . ببینید خروجی و محصول کدام سیستم فکری بهتر بوده ؟ یک جامعه ی پر از حرف و شعار و ادعا و رفتار های معکوس ِ همان حرف ها و شعارها ؟ یا یک جامعه ی بدون ادعای اتصال به عالم معنا و خدا ، اما با آرامش ؟

کمی فکر کنید .

netuser;220522 نوشت:
ببخشید قربان ، ولی یک بار نشد که پیش خودتان فکر کنید چطور از آن همه آدم فاسد و فاجر . فاسق و همجنس باز و هرزه و شرابخواره و ... ( چیزهایی که دوستان مذهبی معمولا دوست دارند باور کنند ) آن مملکت بیرون امده و از این جامعه ی پر از اخلاص و معنویت و صفا و دین و خدا و پیغمبر و محبت و عشق و صمیمیت و راستی ، آن چیزی که خودتان هم نوشته اید .... !!!!!!!!! دوست من ، دوباره فکر کنید . ببینید خروجی و محصول کدام سیستم فکری بهتر بوده ؟ یک جامعه ی پر از حرف و شعار و ادعا و رفتار های معکوس ِ همان حرف ها و شعارها ؟ یا یک جامعه ی بدون ادعای اتصال به عالم معنا و خدا ، اما با آرامش ؟

در هر صورت هر چیزی که بوده من از تصمیم راضی هستم. به فساد جامعه اینا شکی نیست و به خوبی معنویت و صفا مملکت ما هم سوالی وارد نیست. چیزهای که ما داریم اینا حتی به ذهنشون هم نمیرسه.
اما ارامش از نظر من بعد از ارامش روحی و معنوی ارامش، اجتماعی هست من منظورم این بود.ارامشی که از نگرانی های مثل گرانی، سر و صدا ماشین، دود و گرد غبار و... میاد. من منظورم این بود.
نمیفهمم علت رفتن من هرچی که بوده تمام شده رفته. این چه دخلی به مشکل الان من داره؟!! راه حل داری واسه الانم؟

mehdi_852;220507 نوشت:

استادمون میگفت من توی هیچ کشوری غیر از ایران، نمیتونم اینقدر رشد معنوی داشته باشم.

نقل قول:

از نظر اخلاقی [="blue"][="Arial"]تراشیدن مصیبت برای خود، ممنوع است[/] (علمای اخلاق گفته اند).
نقل قول:

این حسّ ها ناشی از دور بودن شما از ایران نیست که بخواهید بگویید که من اینها را از برکت دوری از ایران به دست آورده ام. خیلی ها در خود ایران از راه دست و پنجه زدن با مشکلاتی که ذکر کردید در ایران هست و در آنجا نیست دارن رشد می کنن.
آنجا از نعمت ولایت فقیه محرومید.
آنجا از نعمت نماز جماعت محروم هستید.
آنجا از نعمت نماز جمعه محروم هستید.
[SPOILER]هر چی هم که توی نماز فرادات زور بزنی به گرد پای نماز جماعت مسجدمون هم نمیرسی :khandeh!:
800 جوان که مثل شما طالب خودسازی هستند در آن مسجد نماز می خوانند و من آنرا با هیییییییچ چیز دیگری عوض نمی کنم.
[/SPOILER]
آنجا از نعمت عزاداری اباعبدالله و نذری خوردن و نذری دادن محروم هستید.
آنجا از روضه رفتن محروم هستید
غذاهای شبهه ناک در اطرافتان فراوان است.
و خیلی نعمتهای دیگری در ایران هست که در آنجا نیست و ما از آنها داریم بیشتر از شما حضّ می کنیم :ok:

البته اگر قصد بازگشت به ایران را دارید می توانید فعلاً به آیه ی زیر عمل کنید:

[="Arial"][="Blue"]و الیستعفف الذین لا یجدون نکاحاً حتی یغنهم الله من فضله[/]

RQ-170;220524 نوشت:
استادمون میگفت من توی هیچ کشوری غیر از ایران، نمیتونم اینقدر رشد معنوی داشته باشم.

از نظر اخلاقی تراشیدن مصیبت برای خود، ممنوع است (علمای اخلاق گفته اند).
این حسّ ها ناشی از دور بودن شما از ایران نیست که بخواهید بگویید که من اینها را از برکت دوری از ایران به دست آورده ام. خیلی ها در خود ایران از راه دست و پنجه زدن با مشکلاتی که ذکر کردید در ایران هست و در آنجا نیست دارن رشد می کنن.
آنجا از نعمت ولایت فقیه محرومید.
آنجا از نعمت نماز جماعت محروم هستید.
آنجا از نعمت نماز جمعه محروم هستید.
[SPOILER]هر چی هم که توی نماز فرادات زور بزنی به گرد پای نماز جماعت مسجدمون هم نمیرسی :khandeh!:
800 جوان که مثل شما طالب خودسازی هستند در آن مسجد نماز می خوانند و من آنرا با هیییییییچ چیز دیگری عوض نمی کنم.
[/SPOILER]
آنجا از نعمت عزاداری اباعبدالله و نذری خوردن و نذری دادن محروم هستید.
آنجا از روضه رفتن محروم هستید
و خیلی نعمتهای دیگری در ایران هست که در آنجا نیست و ما از آنها داریم بیشتر از شما حضّ می کنیم :ok:

البته اگر قصد بازگشت به ایران را دارید می توانید فعلاً به آیه ی زیر عمل کنید:

و الیستعفف الذین لا یجدون نکاحاً حتی یغنهم الله من فضله

اره،اره به این میگن یه جواب درست و حسابی Netuser عزیز کیف کن و یاد بگیر:khandeh!:. ممنون از RQ-170 واقعا دلم واسه اون بوی قالی سجده های نماز جماعت ها تنگ شده. واسه همه چیز اون مرز و بوم مقدس. برمیگرم ایشالله، دکترا که گرفتم با دست پر واسه خدمت به مملکتم برمیگردم..به امید تدریس در دانشگاه. به قول شاعر:
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست / این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست
آن دختـــــــــــر چشم آبی گیسوی طلایی / طناز سیه چشــــــــــم چو معشوقه من نیست
آن کشور نو آن وطــــن دانش و صنعت / هرگز به دل انگیــــــــــزی ایران کهن نیست

mehdi_852;220313 نوشت:

بهترین کشور دنیا در چند سال اخیر معرفی شده،از نظر امنیت و جرم خیزی،تمیزی و پیشرفتگی، نرخ تورم ، کار و خیلی چیزای دیگه؛ حالا شما میفرمایید نرسیده لابد نرسیده و حتما ایران رسیده به این وضع.:Nishkhand: درسته قبول دارم ظاهر فریبنده ای دارن در حالی که بدتر از خودشون،خودشان هستند.اما اینجا یک کشور چندین ملیتی هست،از همه جای دنیا اینجا هستند از کانادا،امریکا بگیر بیا تا روسیه، چین، ژاپن. این چیزای که شما خوندی ما دیدیم به چشم برادر،اینا فقر ندارن چون کار دارن و کار هست.. و ....

[=Book Antiqua]با سلام
[=Century Gothic]اول این را ذکر کنیم که بنده و دوستان بسیار خوش حال هستیم که شما از دین و دینداری جدا نیستید !:Gol:
اما مطالبی را خدمتتان عنوان میکنم

[=Book Antiqua]فکر میکنم از سابقه حضور شما در استرالیا چند سالی نیست که میگذرد!!اگر اشتباه نکنم !
از کجا می دانید که بنده خوانده ام و شما دیده اید ؟
اول یک دلیل علمی برایتان بیاورم که با آنچه شما گفته اید متفاوت است !البته اگر تسلط به زبان انگلیسی دارید در پیام خصوصی هم متن انگلیسی را برایتان بفرستم !
کشوری که شما ازش تعریف کرده اید در سال ۲۰۱۱ ،چهارمین کشور جهان شناخته شد که مدرک را خدمتتان ارائه میدهم !!
نشریه معتبر فوربس رده بندی بهترین کشورهای جهان رو در سال ۲۰۱۱ منتشر کرد.
در این رده بندی به ۱۱۰ کشور جهان رتبه داده شده.
این رتبه بندی بر اساس ۸۹ شاخص بوده که این ۸۹ شاخص در ۸ گروه دسته بندی شدن:
[=Book Antiqua]۱. اقتصاد ۲. فضای کارآفرینی ۳. دولت ۴. سیستم آموزشی ۵. سلامتی و بهداشت ۶. امنیت ۷. آزادی های اجتماعی و ۸. سرمایه های اجتماعی (میزان نزدیکی و اعتماد مردم به هم دیگه)
[=Book Antiqua]نتایج این رده بندی به این صورته:
[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]مقام اول: نروژ به خاطر بالاترین رقم سرانه تولید ناخالص داخلی ۵۳۰۰۰ دلار در سال. مقام دوم بودجه سلامتی در دنیا بعد از آمریکا.
[=Book Antiqua]۷۴٪ نروژیها اعتقاد دارن که می شه به دیگران اعتماد کرد و ۹۴٪ از زیبایی محیط زندیگشون راضین.
[=Book Antiqua]۹۳٪ اعتقاد دارن که با کار و تلاش میشه به هر آرزویی در زندگی رسید.
[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]مقام دوم: دانمارک به خاطر کمترین هزینه شروع یه بیزینس جدید در دنیا. سیستم آموزشی فوق العاده و آزادی های اجتماعی نامحدود.
[=Book Antiqua]دانمارکی ها به فوق العاده به دولتشون و به همدیگه اعتماد دارن و بالاترین استاندارد زندگی در دنیا رو دارن.
[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]
[=Book Antiqua]مقام سوم: فنلاند به خاطر سیستم بسیار خوب آموزش و بهداشت و درمان. آزادی های اجتماعی بسیار زیاد و دولت مورد اعتماد.
[=Book Antiqua]بودجه بالای تحقیقات و هزینه کم شروع بیزینس از دلایل قدرت اقتصاد دانمارک محصوب می شن.
[=Book Antiqua]فنلاند بالاترین میزان تقسیم ثروت تولیدی کشور بین مردم رو داره و ۷۵٪ فنلاندها معتقدند با کار و تلاش می شه به آرزوها رسید.
[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]
[=Book Antiqua]مقام چهارم: استرالیا به خاطر سیستم آموزشی عالی . آزادی های اجتماعی و میزان کم جرم.
[=Book Antiqua]صادرات مواد معدنی سبب قدرت اقتصاد استرالیا شده. هزینه شروع بیزینس پایینه و سرعت اینترنت بسیار بالا.
[=Book Antiqua]اکثر استرالیایی ها به دولتشون اعتماد دارن.
[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]مقام پنجم: نیوزیلند به خاطر درجه بالای همبستگی اجتماعی. رتبه اول سیستم آموزش در جهان و رتبه اول آزادی های اجتماعی.
[=Book Antiqua]۹۴٪ نیوزیلندی ها از زیبایی محیط زندگیشون احساس رضایت دارن.
[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]
[=Book Antiqua]مقام ششم: سوئد
[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]
[=Book Antiqua]مقام هفتم: کانادا
[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]
[=Book Antiqua]مقام هشتم: سویس
[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]
[=Book Antiqua]مقام نهم: هلند
[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]
[=Book Antiqua]مقام ‌دهم: آمریکا
[=Book Antiqua]......!.
[=Book Antiqua].........!

mehdi_852;219943 نوشت:
سلام

اقا اینجا خیلی قشنگه، خیلی مرتبه، همه تمیز، اختلاف طبقاتی نیست، همه ماشین و خونه دارن همه خوش بختن، همه مهربون، کسی دروغ نمیگه، همه به هم اعتماد میکنن، کار فراوان، جوان بی کار نیست، فقر نیست، کار شکنی نیست، فرار از کار نیست خلاصه که توی دنیاشون همه چی هست، همه چی دارن،

[=Book Antiqua]اما این سخنان شما با سخنان بالا مغایرت دارد !!:Sham:
فرمودید که آنها دروغ نمیگویند !!به هم اعتماد دارند و....تعریف و تمجید!!
و ما گفته ایم اینها سند دارد ؟

چطور میشود کسی مسائل اخلاقی را از دین نگیرد و خدا نقشی در زندگی آنها نداشته باشد بعد چنین مدینه فاضله ای ساخته شود !!

بعد هم خوش بخت باشند! !
اگر با دید باز تری نگاه کنیم میبینیم نتنها این خوشبختی نیست که این نوع دیگری از بدبختیست با زرق و برق بیشتر !! !!

چرا که از این خبرهایی که شما میگوید در بهترین کشورهای دنیا هم پیدا نمیکنید چه رسد به کشوری همانند استرالیا !!

شاید اگر میگفتید کشوری مثل کوبا مردم دروغ نمیگویند و ...و... بیشتر قبول میکردیم و سند داشتیم !!تا آنجا !:Sham:
البته نباید فراموش کرد که دوستان ایرانی که از کشور خارج میشود باید در نظر گرفت چه موقعیتی در ایران داشته اند و از لحاظ اقتصادی گرفته تا اخلاقی !!و در چه محیطی و با چه اشخاصی رفت و آمد داشته اند !
بنده که حالم از این جماعت دغل باز و حسود و فریبکار و...زنا کار !!حرام زاده !!بهم میخورد و حاضرم با سند اینها را برای شما ثابت کنم !!
با سوال کردن و جواب دادن از خود شما !!
از آنجا که مهاجرین اصلی این قاره ازاروپا, بویژه انگلستان بوده اند, جو غالب این سرزمین را تجلیاتی از فرهنگ غرب (فساد و مصرف ) تشکیل می دهد.

آنچه بیشتراز هر چیز برای ملت استرالیایی اهمیت دارد: شغل خوب , خوشگذرانی و فساد...است و آنچه بی اهمیت می نماید, مذهب و معنویات است

سطح زندگی مردم قابل مقایسه با اروپاییهاست .:Sham:

[=Courier New]حالا سوال اینجاست که چنین انسانهایی دروغ نمیگویند !!
بقول یکی از دوستان میگفت اینقدر بهم اعتماد دارند که یک زن آرزوی در خواست ازدواج کردن را باید به گور ببرد !!

چرا که از بی اعتمادی و دروغ و فساد کمتر کسی از آنها به هم اعتماد دارند !
گفتنی است که سرمایه داران استرالیایی , یا یهودیند و یا تحت نفوذ صهیونیستها پدیده بسیار مهمی که از شانزده سال پیش دراسترالیا آغاز شده است , سیاست چند فرهنگی (Multi Cultualis) می باشد.
سیاست دولت , جذب ملیتهای مختلف و آزاد گذاشتن آنان , نسبت به فرهنگ و مذهب خود ( البته به قول خودشان در محدوده دموکراسی ) می باشد.

مگر میشود جای یهود باشد و حق حقوق وجود داشته باشد!!
یا علی ع

mehdi_852;220523 نوشت:
در هر صورت هر چیزی که بوده من از تصمیم راضی هستم. به فساد جامعه اینا شکی نیست و به خوبی معنویت و صفا مملکت ما هم سوالی وارد نیست. چیزهای که ما داریم اینا حتی به ذهنشون هم نمیرسه.
اما ارامش از نظر من بعد از ارامش روحی و معنوی ارامش، اجتماعی هست من منظورم این بود.ارامشی که از نگرانی های مثل گرانی، سر و صدا ماشین، دود و گرد غبار و... میاد. من منظورم این بود.
نمیفهمم علت رفتن من هرچی که بوده تمام شده رفته. این چه دخلی به مشکل الان من داره؟!! راه حل داری واسه الانم؟

اتفاقا اگر شما این تناقض را حل نکنید ، مشکل به زندگی آینده تان هم سرایت خواهد کرد .

شما یکی از اعضای خیل عظیمی هستید که هم دوست دارید در بلاد کفر بمانید و از آرامش و نظم و امکانات پیشرفته استفاده کنید ، و هم دوست ندارید اینجا در قلب اسلام با هزار جور گرفتاری و بی نظمی و آشفتگی سر و کله بزنید ... هم خر را طلبیده اید ، هم خرما را ! :Cheshmak:

شما که دلتان برای قالی های مسجد تنگ شده ، خوب چرا نمی آیید از این همه صفا بهره مند شوید ؟! :khaneh: روحانیت را دوست دارید ، اما با طعم کفر ؟! :Ghamgin:

معنویت و صفای مملکت ما نتیحه اش همان وضعیتی است که از آن گریخته اید ! :khandeh!:

rq-170;220524 نوشت:

بحمدالله که ما اطرافمان غذای شبهه نام فراوان نیست ... فقط یک قلمش فتاوای مراجع در باره ی سود بانکی است که اکثر ما به شکل های مختلف درگیر آن هستیم .

واقعا که !

نقل قول:
اره،اره به این میگن یه جواب درست و حسابی netuser عزیز کیف کن و یاد بگیر

آره آره ، شما دنبال پاسخ نیستید قربان ، به دنبال تاییدیه ای برای رفتار و انتخاب خودتان هستید . دوستان این کار را برایتان انجام می دهند .

مزاحم ِ حال خوش و محفل صمیمانه تان نمی شوم .

خوش باشید

توی ایران همه از مشکلات تحصیلی کاری ناله میکنن
اما اگه واقعا هرکسی در جای خودش بهترین باشه میتونه به زندگی ایده آلش دست پیدا کنه
و واقعا کشور پیشرفته ای خواهیم داشت.
وقتی تو دانشگاه ها به جای درس و پیشرفت
اکثر قریب به فکر عشق و عاشقی هستن
مطمئنن آینده کاری و تحصیلی تضمین شده ای نخواهند داشت
وهمینان که همش از وضع جامعه ناله میکنن.

تازگی ها مد شده همه برا تحصیل به بهانه سطح پایین آموزشی دانشگاه ها و عدم تضمین آینده کاری
برا تحصیل به کشورهای خارجی میرن
در حالی نمیخوان به خودشون زحمت بدن واقعا تلاش کنن
در کنار چند ساعت درس خوندن و تفریح و... میخوان به همه چی برسن
بخدا کار هست منتها برا اونی که زحمت میکشه!!!!!

اگه ایران برا زندگی کردن جای مناسبی نباشه
کشورهای خارجی مخصوصا اروپایی به خاطر زیر پا گذاشتن معنویات و اخلاقیات واقعا جهنمه
توی همچین جهنمی رفاه و ماشین و خونه خوب چه معنی و لذتی داره؟؟؟؟؟
من ترجیح میدم زندگی خیلی مرفهی نداشته باشم اما آرامش داشته باشم
بدونم مردمی که در بینشون زندگی میکنم به یه اصولی پایبندن و انسانیت سرشون میشه

خوب دوست ما یک درخواست کمک کرد ولی بعضی دوستان بجای بحث در سوال مطرح شده شروع کردن به تایید و اثبات حرف خودشون.
کاری ندارم به اینا ولی کلا در ایران آرامش راحت تر بدست می آد و در استرالیا و امثالهم آسایش و رفاه اجتماعی.تمام.
ولی شما آقا مهدی عزیز اولا که رسیدن به درجات عالی زحمت و سختی داره و نمیشه همه چیز رو با هم داشت.من هم اوج جوانیم رو در شرایطی نسبتا مشابه میگذرونم و فکر ازدواج رو هم در صورت پیدا نشدن کیس مناسب بوسیدم گذاشتم کنار.اینجور جاها باید تا جایی که می تونی سرت تو کار خودت باشه و فقط به هدفت فکر کنی و درست رو بخونی.
اما در مورد مشکل معنوی شما، اولا بین ایرانی های مقیم میتونی یکی رو پیدا کنی یا اگه کنسولگری اونجا هست هرجور شده باهاشون در ارتباط باش و اصلا نگو چون کار اداری منو دیر انجام میدن پس امیدی بهشون نیست.امور اداری در خارج از کشور در بیشتر جاها همینطوره.اصلا یکی از علل ایجاد سفارت و کنسولگری در هر کشور ایجاد یک محیط نسبتا ایرانی برای مقیمان هست.در این ضمینه البته باید کمی صبور باشی.
مطمینم که انگلیسیت خوبه پس بین همون دوستات هم نگاه کنی میتونی یک رفیق خوب واسه خودت پیدا کنی.حتما که طرف نباید مسلمون باشه.یکی از رفقای مسیحی خود من از همه ی دوستان ایرانیم معنوی تر و صمیمی تر هست و عاشق خدا هم هست.اگه به اعتقاداتت مطمینی با اونا هم رفیق شی ضرر نمی کنی.
در عالم تنهایی به دور از همه ی سختیهاش آدم فرصتی پیدا می کنه تا به خودش بیشتر فکر کنه و شما هم با موفقیت وارد این انقلاب بزرگی درونی شدی.قدرشو بدون و روش کار کن.:ok:
من پیشنهاد می کنم تا جایی که می تونی تو این شرایط چشماتو کنترل کن که میگن نگاه آلوده تیری زهر آلوده که شیطان به قلب مومن میزنه. این زهر میتونه این حس قشنگتو راحت ازت بگیره و غافلگیرت کنه.
حتما یک اتاق خصوصی که داری.پس 4 دیواری اختیاریه.در کنارش برو تو سایت ها ی مذهبی و انواع سخنرانیها در هر زمینه که احساس نیاز می کنی رو دانلود کن و هر روز گوش بده.این سخنرانی ها نوع اعتقاد آدم رو به سرعت ارتقا میده و بهت قول میدم یه انس خاصی بهش پیدا می کنی.من خودم از صحبت های کارشناسان سایت http://www.ch3.ir/samtekhoda خیلی لذت میبرم.
در مناسبت های مختلف هم میتونی از برنامه های شبکه های ایران استفاده کنی که جالبه.مشکل سرعت اینترنت هم که قطعا نداری.پی ازش به بهترین نهو استفاده کن.
تا جاییکه می تونی برنا مه هاتو طبق برنامه جلو ببر و هر روز از خودت یک حسابرسی کن . روز بعد بهترش کن.
اگه بخوای با کمی سختی میشه از بخش زیادی از معنویاتی که در ایران هست بهره مند شی و با کمک خودسازی هایی که فقط در تنهایی ممکن هست، گامهایی رو برداری که از همه ی بچه های این سایت هم جلو بزنی.(البته اگه همین الان جلو تر نباشی):Cheshmak:
آینده ی ایران با تلاش بدست میآد.شما می تونی با بهره گیری از علم به روز شده ی دیگران خدمتی به کشور عزیزمون بکنیم که همه ی حسرتش رو بخورن.
در مسیرت استوار باش که خدا در رفاقت واسه ی رفقای تنهاش اصلا کم نمی ذاره.یا علی:Gol:

رضا;220573 نوشت:
کشوری که شما ازش تعریف کرده اید در سال ۲۰۱۱ ،چهارمین کشور جهان شناخته شد که مدرک را خدمتتان ارائه میدهم !!

دوست عزیز این سوال من بود؟؟؟ من مشکلم این بود؟؟؟ من واسه این اینجا پست زدم؟ که بیام سر اول و دومی بحث کنم!؟ حالا اول یا دوم یا دهم یا هزارم. خـــوب که چی؟؟؟؟ مشکل من حل میشه باهاش؟
رضا;220573 نوشت:
آنچه بیشتراز هر چیز برای ملت استرالیایی اهمیت دارد: شغل خوب , خوشگذرانی و فساد...است و آنچه بی اهمیت می نماید, مذهب و معنویات است

من هم که همین چیزا را گفتم توی حرفام، گفتم که خوشم نمیاد ازشون گفتم بدبختن.
به هرحال تحقیقات خوبی کردید،واسه اونای که نمیدونستن خوب بود.ولی همش تو خاکی زدی دادش،من سوالم خودم بودم نه جای که توشم، شما اون را واسم بیشتر تفسیر و توضیح کردی اما جواب من را ندادی.
Netuser;220585 نوشت:
شما که دلتان برای قالی های مسجد تنگ شده ، خوب چرا نمی آیید از این همه صفا بهره مند شوید ؟! روحانیت را دوست دارید ، اما با طعم کفر ؟!

شما میدونی که من نمیخوام بیام؟ شما میدونی که من دلم نمیخواد بیام؟ شما که از مشکلات من و علت نیامدن من خبر نداری عزیز.همه اطلاعاتت در حد 1-2 جمله ای بود که گفتم.
Netuser;220588 نوشت:
آره آره ، شما دنبال پاسخ نیستید قربان ، به دنبال تاییدیه ای برای رفتار و انتخاب خودتان هستید . دوستان این کار را برایتان انجام می دهند .

اگر به تفسر محل زندگی من میگید پاسخ ، اره من دنبالش نیستم.
mahdiya;220600 نوشت:
در حالی نمیخوان به خودشون زحمت بدن واقعا تلاش کنن

اونای که تلاش کردن و مدرکی گرفتن توی ایران الان یا جذب شدن با حقوق 600-700 تومانی نهایتا،یا توی صف بی انتهای کار ایستادن، یا دارن روی تاکسی و... کار میکننه. این حقیقته کسی نمتونه انکارش کنه. چیزی هست که کف جامعه داره داد مزینه. مگر اینکه کسی بخواد چشمش را بر روی واقعیت ببنده.
mahdiya;220600 نوشت:
کشورهای خارجی مخصوصا اروپایی به خاطر زیر پا گذاشتن معنویات و اخلاقیات واقعا جهنمه توی همچین جهنمی رفاه و ماشین و خونه خوب چه معنی و لذتی داره؟؟؟؟؟ من ترجیح میدم زندگی خیلی مرفهی نداشته باشم اما آرامش داشته باشم

این حرفت را قبول دارم، الان قبول دارم، اما قبل از اینکه بیام اینجا نه، قبول نداشتم. اینجا کسی که لیسانس بگیره مثلا همون کامپیوتر. با یک کار ساده که بعدش به دست بیاره، با اولین حقوقش میتونه بهترین ماشین را بخره، بعد از 3 ماه میتونه خونه از دم قسطی بگیره با سود 2.5% معمولا همه توی 27-28 سالگی این 2 تا را دارن اگه رفته باشن دنبالش. اما واسه اونی که بفهمه،درک کنه، ببینه، همه اینا یا بهتر از اینا بدون معنویت و ارامش روحی پشیزی ارزش نداره.
امیر حسین;220819 نوشت:
خوب دوست ما یک درخواست کمک کرد ولی بعضی دوستان بجای بحث در سوال مطرح شده شروع کردن به تایید و اثبات حرف خودشون.

خدا خیرت بده، به خدا دیشت که پست اینا را خوندم تا صبح عصابم خورد بود، تصمیم داشتم دیگه جواب ندم تا اینکه شما پست زدید. به ادم حسی بدتر از هر حسی را تلقین میکنن(ناخواسته) اگر اطلاعات نداری چرا جواب میدید اخه!!!؟ چرا کاری میکنید که ادم دیگه اینجا نیاد؟ من به یه امیدی، از دل غربت از تهه تنهای با 100 تا کار بلند شدم اینجا پست گذاشتم که 4 تا دوست پیدا کنم کمی درد دل کنم،حرفای که به کسی نمیتونستم بزنم به کسی اینجا بزنم و البته راهنمایی و انرژی بگیرم واسه ادامه راه...اما امان از کسی که....
امیر حسین;220819 نوشت:
.اینجور جاها باید تا جایی که می تونی سرت تو کار خودت باشه و فقط به هدفت فکر کنی و درست رو بخونی.

دقیقا،روش تمرکز کردم
امیر حسین;220819 نوشت:
در عالم تنهایی به دور از همه ی سختیهاش آدم فرصتی پیدا می کنه تا به خودش بیشتر فکر کنه و شما هم با موفقیت وارد این انقلاب بزرگی درونی شدی.قدرشو بدون و روش کار کن

ممنون از انرژی که میدی، اره روش کار میکنم حتما.
امیر حسین;220819 نوشت:
در کنارش برو تو سایت ها ی مذهبی و انواع سخنرانیها در هر زمینه که احساس نیاز می کنی رو دانلود کن و هر روز گوش بده

واقعا بهترین کار هست، کلی دانلود کردم و همش گوش میدم، عکس حرم امام رضا هم زدم توی اتاقم :Mohabbat:
ممنونم از لطفت،حرفات دل نشین بود

با سلام و احترام

کاربران گرامی سوال اصلی کاربر mehdi_852 در خواست راهنمایی در مورد این هست که: چه طوری ایمان‌شون رو در چنین شرایطی حفظ کنند و از گناه و معصیت دور بمونند، در حالی که شرایط ازدواج هم براشون فراهم نیست و تا حدودی مشکل هست.

لطفاً اگر نظر یا راهنمایی دارین، در راستای موضوع اصلی تاپیک گفتگو کنید.

در مورد چالشها و حقایق خارج از کشور میتونین در تاپیک زیر بحث کنید:

از چالشها تا حقایق اروپا !سوال کنید؟!

با تشکر از همکاری شما.

mehdi_852;219943 نوشت:
میدونم که بهترین راه ازدواجه، خوب من خیلی از خدا خواستم اما نمیده؛ شاید صلاح نیست چون نه کار دارم، نه خونه، نه ماشین نه اینده ام روشنه با این شرایط واسه چی باید بده که اون دختر هم بدبخت بشه با من.؟ حالا همه اینا به کنار من میخوام همسرم را امام زمان و خود خدا بهم بده، ما ادما سلیقه نداریم، چیزی هم نمیفهمیم اینجا کو دختر با تقوا و با ایمان؟؟؟؟؟؟ پس خودشون باید بدن.

اینو که خوندم فکر کردم شما دختر دم بختی که از خدا شوهر می خواهید:Khandidan!:

دوست عزیز الحمدالله دست اقایون بازه همه جور دختری هم داریم مطمئن باشید هستند دخترهای که با تمام نداشته هاتون بازم بخواهند با شما زندگی کنند من اصلا از یه اقا قبول نمی کنم بگه نتوانستم ازدواج کنم چون دختر خوب پیدا نکردم اقایون قدرت انتخاب دارند می توانند هزار جا بروند مطمئنا پیدا می کنند:ok:

حالا اگه دختر بودی یه چیز اون قضیه اش زمین تا اسمون فرق می کنه:Cheshmak:

mehdi_852;221221 نوشت:
واقعا بهترین کار هست، کلی دانلود کردم و همش گوش میدم، عکس حرم امام رضا هم زدم توی اتاقم ممنونم از لطفت،حرفات دل نشین بود امضاء » mehdi_852

سلام

توی سیدنی هیچ مسلمانی نیست؟

ستوده تنها;221248 نوشت:
اینو که خوندم فکر کردم شما دختر دم بختی که از خدا شوهر می خواهید دوست عزیز الحمدالله دست اقایون بازه همه جور دختری هم داریم مطمئن باشید هستند دخترهای که با تمام نداشته هاتون بازم بخواهند با شما زندگی کنند من اصلا از یه اقا قبول نمی کنم بگه نتوانستم ازدواج کنم چون دختر خوب پیدا نکردم اقایون قدرت انتخاب دارند می تونند هزار جا بروند مطمئنا پیدا می کنند حالا اگه دختر بودی یه چیز اون قضیه اش زمین تا اسمون فرق می کنه

:khaneh::khaneh::khaneh: حرف حق چـــی؟ جواب نداره دادش. کلی خندیدم ایول. درست هم میگیا، من اصلا دنبالش نرفتم، همش خواستم و دعا کردم اما واقعا یک قدم هم برنداشتم چون تنها راهی که به ذهنم رسید یا اینکه من میتونستم انجامش بدم پیدا کردن یه نفر همین دور و اطراف خودم بود مثلا دانشگاه و دوستان و... که واقعا هیچ کدم شرایط اولیه من را نداشتن. نگو به خانوادت میگفتی که گفتم و گفتن تا نری خارج از این چیزا خبری نیست، گفتن خودت را بدبخت نکن سر جوانی :Khandidan!: چه میشد کرد!! حالا شما میگی چی کار کنم؟ چه جوری دستم بازه و پیدا کنم؟ :Cheshmak:

عبد الحجج;221253 نوشت:
توی سیدنی هیچ مسلمانی نیست؟

مسلمان،مسلمان اونجوری که فکرش را بکنی، من که ندیدم، هستند تک و توکی از اندلزی ،مالزی گاها اعراب، اون چیزای که من دیدم به اسم مسلمان حداقل از جامعه ایرانی ها، زنان بی حجاب بودن و مردان شراب خور.دیگه جر خدا هم چیز دیگه ای را از اسلام قبول نداشتن. اون چیزی که به پست من خورد و من دیدم این بود

ستوده تنها;221248 نوشت:
اینو که خوندم فکر کردم شما دختر دم بختی که از خدا شوهر می خواهید دوست عزیز الحمدالله دست اقایون بازه همه جور دختری هم داریم مطمئن باشید هستند دخترهای که با تمام نداشته هاتون بازم بخواهند با شما زندگی کنند من اصلا از یه اقا قبول نمی کنم بگه نتوانستم ازدواج کنم چون دختر خوب پیدا نکردم اقایون قدرت انتخاب دارند می توانند هزار جا بروند مطمئنا پیدا می کنند حالا اگه دختر بودی یه چیز اون قضیه اش زمین تا اسمون فرق می کنه

سلام

با عرض پوزش و احترام به نظرتان مخالفم

چون نمی شه براحتی دختر خوب را یافت

دختر خوب تو این دور و زمونه مثله یک مروارید توی اعماق چند صد متری زیر دریا است

الان نه می شه به چادر سر کردنشون اعتماد کرد و نه سکوتشون

شما باشید چه کار می کنید؟

دوستمون تو غربت چه کار کنند؟
:Sham::ok::ok::ok::Sham:
:Gol::Gol:
:Hedye:

mehdi_852;221255 نوشت:
:khaneh::khaneh::khaneh: حرف حق چـــی؟ جواب نداره دادش. کلی خندیدم ایول. درست هم میگیا، من اصلا دنبالش نرفتم، همش خواستم و دعا کردم اما واقعا یک قدم هم برنداشتم چون تنها راهی که به ذهنم رسید یا اینکه من میتونستم انجامش بدم پیدا کردن یه نفر همین دور و اطراف خودم بود مثلا دانشگاه و دوستان و... که واقعا هیچ کدم شرایط اولیه من را نداشتن. نگو به خانوادت میگفتی که گفتم و گفتن تا نری خارج از این چیزا خبری نیست، گفتن خودت را بدبخت نکن سر جوانی :Khandidan!: چه میشد کرد!! حالا شما میگی چی کار کنم؟ چه جوری دستم بازه و پیدا کنم؟ :Cheshmak:

شما برو به خانواده ات بگو اگه ازدواج نکنی به گناه می افتی بعید میدونم با توصیفی که از خانواده ات کردی بگویند به ما چه و این چه حرفیه و خجالت بکش و.....:khandeh!:

هیچ کدوم از چیزهای که گفتید دلیل نمیشه اینهمه ادم توی خارج ازدواج کردند هر چند که من بهتون توصیه می کنم از ایران و اونم کسی که روش زیاد تحقیق کرده باشید اقدام کنید:Cheshmak:

چون با عرض معذرت باید بگم بعضی از دخترهای ایرانی یا بهتره بگم تقریبا درصدزیادی از دخترهای ایرانی توی جامعه بد الان، کم از دخترهای خارجی که تعریفشون رو کردید ندارند فقط تو ایران همه چی زیرزمینی است تو خارج علنی:ok:

عبد الحجج;221260 نوشت:

سلام

با عرض پوزش و احترام به نظرتان مخالفم

چون نمی شه براحتی دختر خوب را یافت

دختر خوب تو این دور و زمونه مثله یک مروارید توی اعماق چند صد متری زیر دریا است

الان نه می شه به چادر سر کردنشون اعتماد کرد و نه سکوتشون

شما باشید چه کار می کنید؟

دوستمون تو غربت چه کار کنند؟
:Sham::ok::ok::ok::Sham:
:Gol::Gol:
:Hedye:

تو ایران پیدا کنه همون نایاب هاش هم پیدا میشوند :ok:
همین تفکراته که باعث شده سن ازدواج بالا بره دختره میگه پسره خوب پیدا نمیشه پسره میگه دختر خوب.... بگرد پیدا میشه :Gol:

ستوده تنها;221261 نوشت:
شما برو به خانواده ات بگو اگه ازدواج نکنی به گناه می افتی بعید میدونم با توصیفی که از خانواده ات کردی بگویند به ما چه و این چه حرفیه و خجالت بکش و..... هیچ کدوم از چیزهای که گفتید دلیل نمیشه اینهمه ادم توی خارج ازدواج کردند هر چند که من بهتون توصیه می کنم از ایران و اونم کسی که روش زیاد تحقیق کرده باشید اقدام کنید چون با عرض معذرت باید بگم بعضی از دخترهای ایرانی یا بهتره بگم تقریبا درصدزیادی از دخترهای ایرانی توی جامعه بد الان، کم از دخترهای خارجی که تعریفشون رو کردید ندارند فقط تو ایران همه چی زیرزمینی است تو خارج علنی

نه عزیز من فایده نداره. اونا اگر میخواستن من گناه نکنم یا براشون مهم بود که از اول یا متاهل میفرستادنم یا نمیفرستادنم. خودم باید دست به کار شم:Nishkhand: از اونا بخاری بلند نمیشه.
پیدا کردن یه جواهر اصل بین این همه جنس خراب و بدل و تقلبی، انصافا کار سختی هست، به نظر من که از دست ماها خارجه.باید متوسل بشیم به بچه های بالا:Gol: اونم معلوم نیست استجابت بشه،نشه... کی بشه و... درسته دختران ایرانی الان همه مکتب نرفته ملا هستن، ادم بعضی هاشون را که میبینه ها کلا میگه بهتره قیدازدواج رو بزنم.:khaneh: اگه ایه لخَْبِیثَاتُ لِلْخَبِیثِینَ وَ الْخَبِیثُونَ لِلْخَبِیثَاتِ وَ الطَّیِّبَاتُ لِلطَّیِّبِینَ وَ الطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّبَاتِ أُوْلَئکَ مُبرََّءُونَ مِمَّا یَقُولُونَ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَ رِزْقٌ کَرِیمٌ(26) و امثالهم نبود ما دلمون را به چی خوش میکردیم!؟

ستوده تنها;221262 نوشت:
تو ایران پیدا کنه همون نایاب هاش هم پیدا میشوند همین تفکراته که باعث شده سن ازدواج بالا بره دختره میگه پسره خوب پیدا نمیشه پسره میگه دختر خوب.... بگرد پیدا میشه

سلام

خب شما باشی کی رو بر می گزینی؟

می بین دختره چادر سرش و بعد با پسره دوسته

با حجابش که چه عرض کنم
یا اون دختره که بد حجابه همچین دعا و نماز می خونه
ما چه طوری باید دختر مناسبو بیابیم آخه!!!!
سن ازدواج بیشتر به خاط مال است

تو سفر بحث شد(حلقه معرفت حرم مشدی ها از دست ندید این حلقه ها رو شبا که خوابتون نمی بره برید حرم و فیض ببرید )
گفتند مال بهانه است خودش میاد

اما من الان بدون مال چه طوری؟ ازدواج کنم؟

نه دختر خوبی درست می شه پیدا کردد و اعتماد کرد و نه پسر خوبی!!!

خداییش چکار کنم؟

برم لبنانی بگیرم؟
عرب بگیرم؟

اونا هم که خارجی اند معلوم نیست اصل اند یا تقلبی؟

من احتمالا یک دختر برقع پوش بخواهم بگیرم یکی از ملاک های پوشش زنم است

خوبه؟
چه طوری مطمئن شم خوبه؟
(ببخشید ها ما جوونا مشکلامون شبیه همه در مورد یکی بگویید بقیمونم می تونیم استفاده کنیم حال دوستمون تو غربت با تو قربت غربت!! هی روزگار)

mehdi_852;221267 نوشت:
نه عزیز من فایده نداره. اونا اگر میخواستن من گناه نکنم یا براشون مهم بود که از اول یا متاهل میفرستادنم یا نمیفرستادنم. خودم باید دست به کار شم:Nishkhand: از اونا بخاری بلند نمیشه.
پیدا کردن یه جواهر اصل بین این همه جنس خراب و بدل و تقلبی، انصافا کار سختی هست، به نظر من که از دست ماها خارجه.باید متوسل بشیم به بچه های بالا:Gol: اونم معلوم نیست استجابت بشه،نشه... کی بشه و... درسته دختران ایرانی الان همه مکتب نرفته ملا هستن، ادم بعضی هاشون را که میبینه ها کلا میگه بهتره قیدازدواج رو بزنم.:khaneh: اگه ایه لخَْبِیثَاتُ لِلْخَبِیثِینَ وَ الْخَبِیثُونَ لِلْخَبِیثَاتِ وَ الطَّیِّبَاتُ لِلطَّیِّبِینَ وَ الطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّبَاتِ أُوْلَئکَ مُبرََّءُونَ مِمَّا یَقُولُونَ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَ رِزْقٌ کَرِیمٌ(26) و امثالهم نبود ما دلمون را به چی خوش میکردیم!؟

به هر حال اگر می توانید بدون ازدواج خودتون رو حفظ کنید که هیچ اما اگر نمی توانید اینهای که گفتید پیشه خدا قبول نیست
یه جای خوندم یه اقای رفت پیش پیامبر گفت من میخواهم ازدواج کنم اما هیچ چیز با ارزشی ندارم مهریه قرار بدم پیامبر گفت از دار دنیا چه چیزی دارید؟ گفت یه شمشیر یا....نمی دونم دقیقا چی بود پیامبر همون موقع رو به مردم میکنه میگه این اقا قصد ازدواج داره کی حاضره با این مهریه کم دخترش رو به عقد این اقا در بیاره همون موقع یک فردی اعلام موافقت می کنه و .....( باقی فیلم هندیه:khandeh!:)

خلاصه اینا رو گفتم که اگه این بهانه ها قبول بود پیامبر به اون شخص میگفت برو هر وقت پولدارشدی بیا ....:Narahat az:

هیچ بهانه ای پذیرفته نیست اینو من میگم ( وکیل خدا :khaneh:)

ستوده تنها;221285 نوشت:
به هر حال اگر می توانید بدون ازدواج خودتون رو حفظ کنید که هیچ اما اگر نمی توانید اینهای که گفتید پیشه خدا قبول نیست
یه جای خوندم یه اقای رفت پیش پیامبر گفت من میخواهم ازدواج کنم اما هیچ چیز با ارزشی ندارم مهریه قرار بدم پیامبر گفت از دار دنیا چه چیزی دارید؟ گفت یه شمشیر یا....نمی دونم دقیقا چی بود پیامبر همون موقع رو به مردم میکنه میگه این اقا قصد ازدواج داره کی حاضره با این مهریه کم دخترش رو به عقد این اقا در بیاره همون موقع یک فردی اعلام موافقت می کنه و .....( باقی فیلم هندیه:khandeh!:)

خلاصه اینا رو گفتم که اگه این بهانه ها قبول بود پیامبر به اون شخص میگفت برو هر وقت پولدارشدی بیا ....:narahat az:

هیچ بهانه ای پذیرفته نیست اینو من میگم ( وکیل خدا :khaneh:)

خوب اقا درست میگی. درسته. حالا میگی چی کــار کنم؟ خودم هستم و خدای خودم دوره خانواده هم فعلا خط کشیدم حداقل واسه پیدا کردن فرد مناسب. تکلیف چیه حالا؟

عبد الحجج;221276 نوشت:

سلام

خب شما باشی کی رو بر می گزینی؟

می بین دختره چادر سرش و بعد با پسره دوسته

با حجابش که چه عرض کنم
یا اون دختره که بد حجابه همچین دعا و نماز می خونه
ما چه طوری باید دختر مناسبو بیابیم آخه!!!!
سن ازدواج بیشتر به خاط مال است

تو سفر بحث شد(حلقه معرفت حرم مشدی ها از دست ندید این حلقه ها رو شبا که خوابتون نمی بره برید حرم و فیض ببرید )
گفتند مال بهانه است خودش میاد

اما من الان بدون مال چه طوری؟ ازدواج کنم؟

نه دختر خوبی درست می شه پیدا کردد و اعتماد کرد و نه پسر خوبی!!!

خداییش چکار کنم؟

برم لبنانی بگیرم؟
عرب بگیرم؟

اونا هم که خارجی اند معلوم نیست اصل اند یا تقلبی؟

من احتمالا یک دختر برقع پوش بخواهم بگیرم یکی از ملاک های پوشش زنم است

خوبه؟
چه طوری مطمئن شم خوبه؟
(ببخشید ها ما جوونا مشکلامون شبیه همه در مورد یکی بگویید بقیمونم می تونیم استفاده کنیم حال دوستمون تو غربت با تو قربت غربت!! هی روزگار)

چرا فکر می کنید پیدا نمیشه دختری رو سراغ دارم دکتره از یه خانواده مرفه اهل هیچ چیزی هم وجدانن نبوده مهریه اش هم 122 سکه بوده زن یه دانشجوی دکترا شده که نه خونه داشته نه ماشین نه پول توی بانک ...... پس اون حتما از اسمون اومده....:Cheshmak:

هست فقط باید گشت اینای که گفتید درسته اما خیلی دختر ها هستند که اهل هیچی نیستند توقع شون کمه و از همه لحاظ متوسط هستند اما به خاطر همین طرز تفکر پسرها و به خاطر با عرض معذرت هوس باز شدن پسرها امکان ازدواج به هیچ وجه ندارند

تازه همین که اهل هیچی نیستد باعث شده توی چشم نیایند و تازه پاکدامنی شون بشه بلای جون و ایندشون این تفکرات غلطه به خدا:ok:

mehdi_852;221289 نوشت:
خوب اقا درست میگی. درسته. حالا میگی چی کــار کنم؟ خودم هستم و خدای خودم دوره خانواده هم فعلا خط کشیدم حداقل واسه پیدا کردن فرد مناسب. تکلیف چیه حالا؟

شما واسه حفظ دین ات یه مدت قید همه چی رو میزنی میری ایران!!! :khandeh!:

حتما از خانواده کمک بگیر خانم ها همدیگه رو بهتر میشناسند اگه میخواهید پشیمون نشوید باید از اطرافیانتون دوست و اشنا کمک بگیرید توی این دوره زمانه هیچ کس به تنهایی نمی تونه تصمیم بگیره

اونا تحقیق کنند خودتم همین طور.... در نهایت توکل به خدا و در اخر....( بازم فیلم هندی شد:khaneh:)

با سلام و احترام

کاربران گرامی لطفا پاسخ‌گویی نهایی رو به کارشناسان محترم واگذار کنید.

ان شاءالله به زودی کارشناسان گرامی پاسخ گوی سوالات شما خواهند بود

با تشکر

ستوده تنها;221294 نوشت:
چرا فکر می کنید پیدا نمیشه دختری رو سراغ دارم دکتره از یه خانواده مرفه اهل هیچ چیزی هم وجدانن نبوده مهریه اش هم 122 سکه بوده زن یه دانشجوی دکترا شده که نه خونه داشته نه ماشین نه پول توی بانک ...... پس اون حتما از اسمون اومده....:Cheshmak:

هست فقط باید گشت اینای که گفتید درسته اما خیلی دختر ها هستند که اهل هیچی نیستند توقع شون کمه و از همه لحاظ متوسط هستند اما به خاطر همین طرز تفکر پسرها و به خاطر با عرض معذرت هوس باز شدن پسرها امکان ازدواج به هیچ وجه ندارند

تازه همین که اهل هیچی نیستد باعث شده توی چشم نیایند و تازه پاکدامنی شون بشه بلای جون و ایندشون این تفکرات غلطه به خدا:ok:

این که خدا بنده خوب زیاد داره، درسته داره. نظرتون چیه اگهی بزنم؟:Narahat az: :khaneh: چه جوری بگردم اخه، یه ادم دست تنها، به هرکی هم بگم یا گفتم ازم زار زار خندیده، بابا دوربری های من که اینجوری نیستن، طرز تفکرشون اینه که تا زمانی که میشه شیر پاکتی خرید چرا بریم یه گاو بخریم و ببندیم توی حیاط؟ تا اسم دختر میاد، خاک تو سرت برو دوست دختر بگیر، حالا میشه اینا را راضی کرد که بگردند دنبال فرد مناسب، نهایتش اینه که خود خدا بگذاره جلوم وگرنه من دست تنها پیدا کنی همچین فردی نیستم،مگر همون اگهی:Narahat az:

جمع بندی تمامی پست های کاربر mehdi_852 جهت پاسخ‌گویی کارشناسان گرامی

mehdi_852;219943 نوشت:
امام رضا؟ عاشقش بودم.
چرا؟ اعتقاداتم.
این حالا حالت عادیش هست.

mehdi_852;220313 نوشت:
آره،متاسفانه همین طور هست، من که خیلی میترسم وقتی اطرافیانم را میبینم که واقعا کور و کر هستن حق،ادم تن و بدنش به لرزه می افتد. امیدوارم من هم رنگ جماعت نشم.

متشکرم. ما که فعلا اول راه هستیم داداش. سر سالم به مقصد رساندن هنر هست

راست میگی به خدا، وقتی ادم فکر میکنه به امثال چمران، میگه خدایا اینا به کجا بودن، به کجا رسیدن، ته ته انسانیت. متاسفانه من اینجا هیچ کتاب دعایی ندارم اما حتما از اینترنت میگیرم و میخوانم. متاسفانه سفارت در کانبرا هست، و من سیدنی. ولی بعید میدانم کمکی کنن،تایید مدارکم را هنوز بعد 1 ماه نفرستادن دیگه از این انتظارها نمیشه داشت ازشون:khandeh!: اما یه انجمن اسلامی هست که تنها چیزی که دارن یه سایته و بس:khaneh: اینجا هم سعی میکنم بیشتر بیام. خیلی حال کردم با جواب بچه ها.
به هر حال ممنون از راهنمایت

عجب حرفی زدی، چقدر به دلم نشست این جمله. ممنون

ممنونم. خوب واقعا هم حرف درستی هست ماها باید یه فرقی با اونای که صبج تا شب کف جامعه میبینم داشته باشیم.اگر بخواییم مثل اونا انتخواب کنیم که وای به حالمون

خوب میشه گفت این یک خوبی را دارن واقعا. ممنون

انشالله. التماس دعا

خوب اقا ممون از همه، اما راه حل چی شد؟ کسی راه حلی نداره؟ فقط همون دعاهای که behrooz_313 گفتن؟ اینجا من خیلی تنهام، خیلی غریبم، بی کس و تنها،خیلی تنها. پسری هم هم که حداقل انسانیت را داشته باشه یعنی مشروب نخوره، اینجا پیدا نمیکنم که باهاش رفیق شم، این چیزا خیلی بهم داره فشار میاره تنهای،دوری از خانواده و....

mehdi_852;220507 نوشت:

mehdi_852;220517 نوشت:
راستش اگر بشه که خیلی عالی هست. مشکل دو تا هست، اول اینکه خانواده من اسم،رسم دار هستن به هیچ وجه زیر بار وصلت با خانواده های پایین و معمولی نمیرن، حداقلش معمولی روبه بالا از همه نظر. و دوم اینکه کدام دختری هست حاظر باشه با شرایط من زندگی کنه من کار ندارم،خانه ندارم،وضعیتم مشخص نیست اینجا، یک کلمه اواره هستم. اگر هم خودش بشه، خانوادش راضی نیستن. صد سال هم من راضی نمیشم پدرم خرج زندگی من را بده؛ من همین الانش اینجا در کنار درسم دارم شبانه روز سخت کار میکنم که مرد خودم باشم،دستم توی جیب پدرم نباشه،واسه مرد زشته این حرکت.

mehdi_852;220523 نوشت:

mehdi_852;220527 نوشت:
اره،اره به این میگن یه جواب درست و حسابی Netuser عزیز کیف کن و یاد بگیر:khandeh!:. ممنون از RQ-170 واقعا دلم واسه اون بوی قالی سجده های نماز جماعت ها تنگ شده. واسه همه چیز اون مرز و بوم مقدس. برمیگرم ایشالله، دکترا که گرفتم با دست پر واسه خدمت به مملکتم برمیگردم..به امید تدریس در دانشگاه. به قول شاعر:
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست / این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست
آن دختـــــــــــر چشم آبی گیسوی طلایی / طناز سیه چشــــــــــم چو معشوقه من نیست
آن کشور نو آن وطــــن دانش و صنعت / هرگز به دل انگیــــــــــزی ایران کهن نیست

mehdi_852;221221 نوشت:
دوست عزیز این سوال من بود؟؟؟ من مشکلم این بود؟؟؟ من واسه این اینجا پست زدم؟ که بیام سر اول و دومی بحث کنم!؟ حالا اول یا دوم یا دهم یا هزارم. خـــوب که چی؟؟؟؟ مشکل من حل میشه باهاش؟
من هم که همین چیزا را گفتم توی حرفام، گفتم که خوشم نمیاد ازشون گفتم بدبختن.
به هرحال تحقیقات خوبی کردید،واسه اونای که نمیدونستن خوب بود.ولی همش تو خاکی زدی دادش،من سوالم خودم بودم نه جای که توشم، شما اون را واسم بیشتر تفسیر و توضیح کردی اما جواب من را ندادی.

شما میدونی که من نمیخوام بیام؟ شما میدونی که من دلم نمیخواد بیام؟ شما که از مشکلات من و علت نیامدن من خبر نداری عزیز.همه اطلاعاتت در حد 1-2 جمله ای بود که گفتم.

اگر به تفسر محل زندگی من میگید پاسخ ، اره من دنبالش نیستم.

اونای که تلاش کردن و مدرکی گرفتن توی ایران الان یا جذب شدن با حقوق 600-700 تومانی نهایتا،یا توی صف بی انتهای کار ایستادن، یا دارن روی تاکسی و... کار میکننه. این حقیقته کسی نمتونه انکارش کنه. چیزی هست که کف جامعه داره داد مزینه. مگر اینکه کسی بخواد چشمش را بر روی واقعیت ببنده.
این حرفت را قبول دارم، الان قبول دارم، اما قبل از اینکه بیام اینجا نه، قبول نداشتم. اینجا کسی که لیسانس بگیره مثلا همون کامپیوتر. با یک کار ساده که بعدش به دست بیاره، با اولین حقوقش میتونه بهترین ماشین را بخره، بعد از 3 ماه میتونه خونه از دم قسطی بگیره با سود 2.5% معمولا همه توی 27-28 سالگی این 2 تا را دارن اگه رفته باشن دنبالش. اما واسه اونی که بفهمه،درک کنه، ببینه، همه اینا یا بهتر از اینا بدون معنویت و ارامش روحی پشیزی ارزش نداره.

خدا خیرت بده، به خدا دیشت که پست اینا را خوندم تا صبح عصابم خورد بود، تصمیم داشتم دیگه جواب ندم تا اینکه شما پست زدید. به ادم حسی بدتر از هر حسی را تلقین میکنن(ناخواسته) اگر اطلاعات نداری چرا جواب میدید اخه!!!؟ چرا کاری میکنید که ادم دیگه اینجا نیاد؟ من به یه امیدی، از دل غربت از تهه تنهای با 100 تا کار بلند شدم اینجا پست گذاشتم که 4 تا دوست پیدا کنم کمی درد دل کنم،حرفای که به کسی نمیتونستم بزنم به کسی اینجا بزنم و البته راهنمایی و انرژی بگیرم واسه ادامه راه...اما امان از کسی که....

دقیقا،روش تمرکز کردم
ممنون از انرژی که میدی، اره روش کار میکنم حتما.
واقعا بهترین کار هست، کلی دانلود کردم و همش گوش میدم، عکس حرم امام رضا هم زدم توی اتاقم :Mohabbat:
ممنونم از لطفت،حرفات دل نشین بود

mehdi_852;221255 نوشت:
:khaneh::khaneh::khaneh: حرف حق چـــی؟ جواب نداره دادش. کلی خندیدم ایول. درست هم میگیا، من اصلا دنبالش نرفتم، همش خواستم و دعا کردم اما واقعا یک قدم هم برنداشتم چون تنها راهی که به ذهنم رسید یا اینکه من میتونستم انجامش بدم پیدا کردن یه نفر همین دور و اطراف خودم بود مثلا دانشگاه و دوستان و... که واقعا هیچ کدم شرایط اولیه من را نداشتن. نگو به خانوادت میگفتی که گفتم و گفتن تا نری خارج از این چیزا خبری نیست، گفتن خودت را بدبخت نکن سر جوانی چه میشد کرد!! حالا شما میگی چی کار کنم؟ چه جوری دستم بازه و پیدا کنم؟ :Cheshmak:

mehdi_852;221259 نوشت:
مسلمان،مسلمان اونجوری که فکرش را بکنی، من که ندیدم، هستند تک و توکی از اندلزی ،مالزی گاها اعراب، اون چیزای که من دیدم به اسم مسلمان حداقل از جامعه ایرانی ها، زنان بی حجاب بودن و مردان شراب خور.دیگه جر خدا هم چیز دیگه ای را از اسلام قبول نداشتن. اون چیزی که به پست من خورد و من دیدم این بود

mehdi_852;221267 نوشت:

mehdi_852;221289 نوشت:

mehdi_852;221300 نوشت:
این که خدا بنده خوب زیاد داره، درسته داره. نظرتون چیه اگهی بزنم؟ :khaneh: چه جوری بگردم اخه، یه ادم دست تنها، به هرکی هم بگم یا گفتم ازم زار زار خندیده، بابا دوربری های من که اینجوری نیستن، طرز تفکرشون اینه که تا زمانی که میشه شیر پاکتی خرید چرا بریم یه گاو بخریم و ببندیم توی حیاط؟ تا اسم دختر میاد، خاک تو سرت برو دوست دختر بگیر، حالا میشه اینا را راضی کرد که بگردند دنبال فرد مناسب، نهایتش اینه که خود خدا بگذاره جلوم وگرنه من دست تنها پیدا کنی همچین فردی نیستم،مگر همون اگهی

سلام بر شما دوست پرسشگرم
ممنونم که به خونه خودتون اسک دین تشریف می آورید و به ما اعتماد دارید.
زمانی که اسلام وارد عربستان شد مردم نسبت به دستورات دین بیگانه بودند. به همین دلیل مسلمانان واقعی با دستورات اسلام خود را محدودتر می کردند البته این محدودیت اجباری نبود به جان می خریدند. درست مانند کسی که محدودیت سنگر را برای نجات جان خود از موشک می خرد.
اسلام درباره مسائل جنسی در دو حوزه فردی و اجتماعی دستوراتی دارد و چون از این ناحیه افراد دچار سقوط معنوی می شوند بنابراین پیشگیری، توصیه و تذکرات خاص از سوی پیامبر و ائمه بیان شده است. به همین دلیل بود که در زمان پیامبر جوانان راحت درباره فشار جنسی خود و راه های مهار و مدیریت صحبت می کردند.
برخی از جوانان به پیامبر گفتند ما می توانیم خودمان را از مردانگی بیندازیم تا از گناه مصون باشیم ؟
قرآن و پیامبر دستوراتی دادند
1- ازدواج سنت مؤکد در صورت به گناه افتادن ازدواج (دائم یا موقت) واجب می شود.
2- قرآن می فرماید
ولیستعفف الذین لایجدون نکاحا: کسانی که برایشان مقدور نیست ازدواج کنند عفاف( شکم، نگاه، تخیل، تفکر، گوش، لمس، بویایی ) بورزند.
3- پیامبر فرمودند خود را از مردانگی نیندازید. اگر بخواهید به خواسته خود( خودکنترلی دینی یا تقوا) برسید روزه بگیرید.
شهید بابایی در آمریکا داستانش در مبارزه با شهوت خواندنی است.(از این شیوه تکنیک های زیادی می توان استخراج کرد: عدم همنشینی با افراد بیماردل، نماز اول وقت و با حضور قلب، ورزش، تلاوت قرآن و....)
4- در حدیثی هم داریم که موی بلند شهوت را کم می کند.
5. در روایات نیز برخی روایات سبب تقویت شهوت( تخم مرغ، پیاز، هویج، و...) می شوند و برخی آن را ضعیف می کند.

6- ورزش سبب تعدیل شهوت می شود.
7- این لینک را هم مطالعه کنید
http://www.askdin.com/thread17730-6.html
شاید سئوال کنید من بالاخره چه کنم؟
دوست من شما یک فرد دنیا دیده و فهمیده هستید یا شرایط ازذواج را دارید یا نه.
اگر واقعا به هیچ وجه ندارید باید از روش هایی که یاد شد شهوتت را مدیریت کنید تا گناه نکنید و در وقت مناسب همسرانتخاب کنید.
اگر شرایط عمومی (مسکن و اقتصاد و. بلوغ جنسی و اجتماعی و...) ازدواج را دارید بهتر است برای رسیدن به خواسته خود در تلاش باشید که جویندگی عین یابندگی است.
انسان ها اهداف و افکار مختلفی دارند و ممکن است از بین آنها باشند افرادی که با شرایط شما جور در آیند

دوستی داشتم که قد بسیار بلندی داشت خانواده او هم از این وضع خسته شده بودند که او هیچ کس را نمی پسندید بالاخره خانواده کنار کشیدند او از پا نایستاد و به افراد و دوستان مطمئن می سپرد تا این که بالاخره به یک مؤسسه خیریه سر زده بوده و انجا مشخصات دختر مطلوب خود را بیان کرده بود و او رفت و بعد از تحقیق و مشاوره با هم ازدواج کردند.

یک تجربه:
عده ای از روحانیون برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا می خواستند آمریکا بروند. یکی از اساتید من که جز ایشان بود می گفت ترس مان از این بود که ایمان مان سست شود بنابراین برای این منظور خدمت استاد جوادی آملی رفتیم و چاره خواستیم. ایشان فرمودند آنجا مراقبت بیشتری داشته باشید و در انجام اعمال مستحبی خود جدی تر باشید.

موضوع قفل شده است