جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا برنامه گلبرگ دعوت به دروغ گویی و پنهان کاری و فریب می کند؟

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  احکام دین ا...تعالی
  نوشته
  75
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  123

  آیا برنامه گلبرگ دعوت به دروغ گویی و پنهان کاری و فریب می کند؟
  سلام علیکم


  در برنامه گلبرگ این فرد ((دهنوی)) زمانی دیدم می گفت گذشته یتان را از کسی که قرار است شوهرتان باشد پنهان کنید لزومی ندارد وی از زندگی شما اطلاع داشته باشد!!!!  براستی این حق الناس نیست جناب دهنوی؟!  شاید برای شما تعهد اخلاقی قبل از ازدواج همسرتان مطرح نباشد اما غیرت من شیعه نخشکیده است که نسبت به آن کسی که انتخاب می کنم بی تفاوت باشد و فرقی نداشته باشد که قبلا چه کاره بوده است!!! حیا نمی کنی از رواج چنین حرفهای خانمان سوزی؟!  دینی که به حدی عقلانی است که حتی می گوید برو ببین برادر آن دختری که می خواهی با او ازدواج کنی کیست؟ حال چگونه است که مثلا زندگی غلط یک دختری را قبل از ازدواج و ادامه زندگی بی اثر بداند؟!


  این دین مخالف با بدیهیات علمی و عقلی و وجدانی نیست؟!  حقیقتا این دعوت دهنوی دعوت به یله و رها شدن از تعهد اخلاقی دوران مجردی نیست؟!


  این قاعده اگر رواج پیدا کند به غیر از امروز ایران ویران شده و امثالش می شود که دختران زهراوار و زینب وار دیگر وجود ندارند ولو در مذهبی ترین خانواده ها؟!  چنین ذهنی وقت فشار درونی و بیرونی با کمک و الهام از ساختارهای غلط اجتماعی (مثل رسانه ها که دعوت به دوستی با جنس مخالف می کنند مثل محیط دانشگاه ها که اوجب واجبات دختران امروزی است بلحاظ کسب امتیاز خیالی مثل سایتهای گفتمان دینی که عملا روی دیوار حیای نابود شده بین حتی دختر و پسر مذهبی را نیز کاملا آسفالت کرده است ووو) هر کاری می کند هر غلطی می کند بعد می گوید خب نهایتا طبق گفته دهنوی عمامه به سر توبه می کنیم و گذشته را نیز از شوهر آینده مخفی می کنیم و به او نیز می گوییم مرا آفتاب هم ندیده است و از مردان فراری ام و حتی الامکان با هیچ مردی سخن نمی گویم با هزار دروغ و دغل و فریب رنگارنگ و تضییع حق الناس و حق ا...!!!!!  براستی دهنوی و موافقینش به من بگویید آیا این دین عدالت است؟!  ادامه زندگی چنین افرادی و نسل چنین زنانی چه می شود ا...اعلم.  ولی قطعا و طبق قاعده های عقلی و علمی بهتر از امروزایران ویران شده ای نیست که بیش از 50 درصد فاحشه ها را متاهلانش تشکیل می دهند طبق گفته نهادهای مسئول و با هزار فیلتری که این سخنان از آن در می آیند....

  نفرین باد چنین دین ساختگی که با سوء استفاده از آن سر مردم را برای کسب رضایتشان کلاه می گذارند و دین خدا را هم نابود می کنند با این حلال سازی حرام ها و حرام سازی حلال ها.

 2. #2

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  15,839
  حضور
  221 روز 8 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122786  سلام بر دوست پرسشگر من
  دوست من
  آقاي دهنوي مربوط به چند هزار سال پيش نيست كه شناختش مشكل باشد.
  براي شناخت يك فرد هم راه هاي مختلفي وجود دارد مانند دوستان، همكاران، شاگردان ، اساتيد، آثار قلمي و سخنراني ها و...
  دوست من! شما كه براي تان دين و ديانت مهم است آيا فكر كرديد كه شخصيت افراد هم از نظر دين مهم است؟ آيا نمي دانيد كه آبروي مؤمن و حرمتش از كعبه بالاتر است؟
  چقدر راحت به ايشان چيزي را نسبت مي دهيد!
  آيا نمي شد قبل از نسبت دادن از خود ايشان يا افرادي كه از نزديك ايشان را مي شناسد مسأله را جويا شويد؟
  در كتب ايشان به مسأله دين داري فوق العاده اهميت داده شده است.
  وقتي مي گويد به هر كسي دختر ندهيد وقتي مي گويد با كسي ازدواج كنيد كه ديندار باشد و اخلاق داشته باشد وقتي مي‌گويد وانكحوا اكفا و.....با هم كفوان خود ازدواج كنيد.

  اما گذشته افراد
  هيچ يك از ما از گناه و خطا مصون نيستيم. راه توبه باز است. اما اين بدان معني نيست كه تشويق كنيم كسي لاابالي باشد و به اميد اين كه توبه كند هر كاري بكند.
  وقتي آقاي دهنوي مي گويد وانكحوا اكفا... با هم كفو خود ازدواج كنيد يعني اين كه از نظر تدين در يك سطح باشيد طبيعي است فرد متدين سراغ هر كسي نمي رود
  دوست من!
  بحث تحقيق در ازدواج كه آقاي دهنوي به آن پرداخته اند يعني چه؟
  اگر طبق نسبت هاي شما حساب كنيم كه اصلا تحقيق معني نداره. يعني اگر قرار بود با هركسي ازدواج شود با هر باور و هر مرامي معني نداشت روي مسأله تحقيق اين قدر پافشاري كرد.

  رابطه من و خداي خود
  خداوند ستار العيوب است و حتي نمي‌خواهد آبروي توبه كار نزد فرشتگان و پيامبر و ائمه هم برود. به حديث مربوط به توبه كتاب چهل حديث امام خميني رجوع كنيد.
  اين كه مي‌گويد اگر خطايي كرديد لازم نيست آن را به طرف مقابل بگوييد حرف آقاي دهنوي نيست. شما از مراجع تقليد كه كارشناسان دين هستند اين را بپرسيد همين جواب را به شما مي دهند كه هر راستي را نشايد گفت ولي دروغ گويي مسلما حرام است.
  بنابراين اگر مثلا دختري كه باكره نيست خودش را به عنوان باكره جا بزند معصيت كرده است و دروغ گفته است و مرد مي تواند عقد را هم فسخ كند در صورتي كه مرد شرط بكاره بودن كرده باشد.
  يك خواهش
  حالا دوست من بايك نگاه برگرد و سخنراني يا كتاب هاي ايشان را به خصوص گلبرگ زندگي را ببينيد. ببينيد آيا دعوت به دينداري در اين آثار موج نمي زند.
  آقاي دهنوي فرد دگمي هم نيست شما مي توانيد در اين خصوص به ايشان تماس بگيريد و نظر ايشان را جويا شويد
  تلفن: 09121536546
  2703219-0251


  دقت در آثار دهنوي


  آیا برنامه گلبرگ دعوت به دروغ گویی و پنهان کاری و فریب می کند؟
  آیا برنامه گلبرگ دعوت به دروغ گویی و پنهان کاری و فریب می کند؟

  منبع : راسخون

  آیا برنامه گلبرگ دعوت به دروغ گویی و پنهان کاری و فریب می کند؟


  نسیم مهر (2) (پرسش و پاسخ تربیت کودک و نوجوان)

  نویسنده : حسين دهنوي

  تعداد صفحات :
  199

  ●●● نمایش متن کامل کتاب ●●●


  منبع : راسخون

  آیا برنامه گلبرگ دعوت به دروغ گویی و پنهان کاری و فریب می کند؟


  نسیم مهر (3) (پرسش و پاسخ تربیت كودك و نوجوان)

  نویسنده : حسين دهنوى

  ناشر : خادم الرضا

  تعداد صفحات : 196


  ●●● دانلود کتاب برای تلفن همراه ●●●

  ●●● نمایش متن کامل کتاب●●●  منبع : راسخون


  آیا برنامه گلبرگ دعوت به دروغ گویی و پنهان کاری و فریب می کند؟  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 3. صلوات ها 14


 4. #3

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  15,839
  حضور
  221 روز 8 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122786  به اين قسمت از سخنان ايشان دقت كنيد. چگونه بر تحقيق و همتايي در ازدواج تأكيد مي‌كنند. اگر اين گونه بود كه شما فرموديد معني نداشت بگويد در تحقيق اين همه دقت كنيد

  تحقیق در ازدواج‏

  اهمیت تحقیق‏
  تحقیق تا چه اندازه در ازدواج اهمیت دارد و چرا برخى از خانواده‏ها به آن كم‏توجهى مى‏كنند؟
  تحقیق از مهم‏ترین راه‏هاى شناخت در ازدواج است كه هر دو خانواده دختر و پسر باید آن را جدى بگیرند؛ البته خانواده دختر، پس از پاسخ مثبت خانواده پسر، تحقیقات اصلى خود را آغاز مى‏كنند.
  برخى به عللى، وقت زیادى را براى این كار صرف نمى‏كنند و آن را مهم نمى‏انگارند:
  1. به تأیید معرف بسنده مى‏كنند. تأیید معرف (البته اگر فردى آگاه باشد و موقعیت دو طرف و همتایى آنان را در نظر گرفته باشد)، هرگز كافى نیست و حتما باید درباره شخص مورد نظر تحقیق كرد؛
  2. به شناخت فامیلى اكتفا مى‏كنند. فامیل بودن دلیل موجهى بر بى‏توجهى به تحقیق نمى‏شود؛ زیرا اولا ارتباطات فامیلى در زمان حاضر
  كم‏تر شده و ثانیا شما از محل كار یا تحصیل فامیلتان چندان اطلاعى ندارید. شما همدیگر را به طور معمول در ارتباطات فامیلى و مهمانى‏ها دیده و شناخته‏اید؛
  3. به سبب دورى راه و مشكلات آن، درباره خواستگار غریبه تحقیق نمى‏كنند؛
  4. معتقدند: با توجه به ساختار فعلى جامعه و خانواده‏هاى بسته كه برخلاف گذشته با هم ارتباط اجتماعى ندارند، تحقیق امكان ندارد.
  اولا این وضعیت بیشتر در كلان شهرها آن هم در برخى مناطق آن‏ها وجود دارد و در همه كشور نیست و ثانیا ابزار تحقیق فقط همسایه‏ها نیستند كه با هم ارتباط چندان و در نتیجه شناخت ندارند؛ بلكه مى‏توانیم از افراد گوناگون تحقیق كنیم (ر.ك: ص 201 و 202)؛
  5. بر این باورند كه پاسخ‏ها در تحقیقات، واقع‏نمایى ندارد و مردم به علت علاقه درونى كه به سبب كاهش ازدواج به آن دارند، اطلاعات غیردقیقى را صرفا به امید وصلت مى‏دهند یا حب و بغض‏هایى در پاسخ‏ها دخالت دارد.
  این هم عمومیت ندارد و اگر تحقیقات ما از مجارى گوناگون انجام شود مى‏توانیم به نتیجه‏هایى اطمینان‏بخش برسیم.

  زمان تحقیق

  پدر من تا تحقیقات كاملى را درباره خواستگار انجام ندهد، اجازه خواستگارى به وى نمى‏دهد. آیا این‏گونه تحقیقات درست است؟
  در ازدواج، دو نوع تحقیق وجود دارد: 1. تحقیق اولیه؛ 2. تحقیق اصلى.

  تحقیق اولیه مختصر است و قبل از اجازه گرفتن براى خواستگارى از سوى خانواده پسر، و پیش از اجازه دادن به خواستگار، به وسیله خانواده دختر انجام مى‏شود.
  در تحقیق اولیه، بیشتر مسأله همتایى خانوادگى از جهت دینى و فرهنگى مدنظر است و سؤالات اولیه درباره سن، تحصیلات، خدمت نظام وظیفه (در آقایان) و شهر محل زندگى، در همان تماس تلفنى براى قرار خواستگارى پرسیده مى‏شود.
  تحقیق اصلى پس از خواستگارى و جلسات گفت‏وگوى پسر و دختر انجام مى‏شود؛ زیرا این تحقیق براى رفع ابهامات است و ابهامات به طور معمول پس از گفت‏وگو و آشنایى بیشتر ایجاد مى‏شود؛ بنابراین، تحقیقات اولیه به طور كامل درست نیست؛ زیرا:
  1. احتمال زیادى وجود دارد كه پسر پس از جلسه اول پاسخ منفى دهد؛
  2. احتمال بسیارى هست كه دختر پس از دیدن پسر و گفت‏وگوى اولیه نپسندد؛
  3. وقت زیادى در تحقیقات اولیه از تحقیق كننده از بین مى‏رود؛
  4. احتمال در خطر بودن آبروى دختر یا پسرى كه قبل از هرگونه اقدامى درباره‏اش تحقیقات مفصل مى‏شود، وجود دارد.
  منبع : گلبرگ زندگي

  http://www.rasekhoon.net/library/con...1-7.aspx#link7

  ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۱/۰۲/۲۸ در ساعت ۰۹:۵۳
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 5. صلوات ها 14


 6. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  15,839
  حضور
  221 روز 8 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122786  نيز دقت كنيد در مسأله همتايي ايشان در درجه اول بر همتايي در عقيده اصرار دارند

  همتایى در ازدواج‏

  همتایى اعتقادى‏


  همتایى اعتقادى در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟
  اصل همتایى در ازدواج كه در متون روایى ما از آن به «كفویت» تعبیر شده، بسیار مهم است. رسول خدا (صلى الله علیه وآله) فرمود:
  انكحوا الاكفاء." 1 ".
  با همتایان خود ازدواج كنید.
  در بین همه ملاك‏هاى همتایى، همتایى اعتقادى مهم‏ترین ملاك براى ازدواج به شمار مى‏رود و یكى از عوامل مهم طلاق،عدم همتایى در همین مسأله است.
  اگر دختر و پسر در اعتقادات به هم نزدیك و همتا باشند، ممكن است بتوانند با عدم همتایى در مسائل دیگر (البته به سختى) كنار بیایند، اما اگر در بقیه جهات تشابه داشته و در اعتقادات مخالف هم باشند، احتمال تداوم
  زندگى بسیار كم است؛ بدین جهت، نخستین محور در گفت‏وگوى جلسه اول پس از معرفى، همین مسأله مطرح مى‏شود و این سؤال چه از سوى متدین و چه از طرف غیر متدین باید مطرح شود؛ زیرا ممكن است فردى با سطح پایین اعتقادى، با كسى كه در سطح بالایى از این لحاظ قرار دارد ازدواج كند و در زندگى مشترك دچار مشكلات جدى شوند.
  روایاتى كه از امامان معصوم (علیهم‏السلام) در تأكید بر دیندارى طرف براى ازدواج رسیده، براى متدینان است كه با غیر متدین ازدواج نكنند.
  امام صادق (علیه‏السلام) فرمود:
  من خطب الیكم فرضیتم دینه و امانته كائنا من كان فزوجوه " 1 ".
  كسى كه (دختر مؤمنتان را) از شما خواستگارى كرد و از دیندارى و امانتدارى او راضى بودید، هرطور بود دخترتان را به ازدواجش درآورید.
  این روایت بر اهمیت دیندارى تأكید دارد و مقصود از این كه «هر طور بود، دخترتان را به ازدواجش درآورید»، بى‏توجهى به ملاك‏هاى دیگر نیست.
  اگر خودتان دیندار هستید، با دیندار ازدواج كنید؛ چرا كه پرهیزكار و خداترس است و به فرموده امام حسن (علیه‏السلام) اگر همسرش را دوست داشته باشد، او را گرامى مى‏دارد و اگر از او به خشم آید، ستم روا نمى‏دارد.
  زوجها من كل رجل تقى فأنه ان احبها اكرمها و ان ابغضها لم یظلمها. " 2 ".


  منبع: گلبرگ زندگي
  http://www.rasekhoon.net/library/con...6-5.aspx#link5

  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 7. صلوات ها 12


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 17
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۰۹, ۰۹:۴۴
 2. تو میایی ای پسر فاطمه
  توسط safareeshghe در انجمن مهدویت و آخرالزمان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۲۰, ۱۹:۴۷
 3. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۰۸, ۲۱:۴۲
 4. مقایسه ؛ بلایی خانمان سوز یا سکویی برای پرش؟؟؟؟؟
  توسط راهی در انجمن مهارت های زندگی
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۹, ۲۲:۰۲

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۴, ۰۴:۴۱ : 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود