صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: هم کفو بودن در ازدواج چقدر مهم است؟

نوشته
    15
    حضور
    34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    72

پرسش هم کفو بودن در ازدواج چقدر مهم است؟

سلام
    من در دانشگاه که بودم، رفتارهای یکی از دختر خانم ها خیلی به دلم نشست و منم به فکر ازدواج با ایشون افتادم ولی فعلا هیچ شرایطی مهیا نیست الّا کفویّت.
    در مدت 2 سال دوره کادانیم یک کلمه با ایشون صحبت نکردم و فقط حواسم به ایشون بود که کاری خلاف اسلام انجام بده و منم خیالم راحت بشه که اونم مثل بقیه است. امّا هرچی خواستم ازش سوتی ببینم هیچّی ندیدم!
    ایشون چادری هستند و غذای شبهه ناک نمی خورند، نماز ظهرشون رو قبل از رفتن به غذاخوری میخواندند، موقع راه رفتن به چپ و راست نگاه نمی کردند، از دوستشون شنیدم که به ایشون گفت توی نماز شبت منم دعا کن (یعنی نماز شب خون بود)، یک روز ظهر خیلی گرم فقط یک تاکسی (بین شهری) آماده حرکت بود، ایشون حدود نیم ساعت به خاطر اینکه پهلوی نامحرم نشینه منتظر تاکسی بعدی موند.
    خوب شنیده بودم که علاقه های زود گذر تا 11 ماه بعد از آخرین دیدار، ادامه پیدا می کند و بعد از گذشتن 11 ماه و خرده ای فراموش می کنیم. من یک ساله که ایشون رو ندیدم اما هرچه می گذره علاقه ام به ایشون بیشتر میشه، شبها نمی خوابم و روز و شب به فکر ایشونم.
    الان باید برم سربازی و 2 سال مشغول کارهای سربازی و پیدا کردن شغل خواهم شد. در این مدت 2 سال می ترسم که ایشون رو از دست بدم و از این بابت شبها خوابم نمیاد و دائما به ایشون و رفتارهاشون فکر می کنم. من شماره خونه ی ایشون رو دارم و خاله ام پی گیر شد و کاشف به عمل اومد که ایشون مجرد هست و لُر هم هستند(قبلا هم میدانستم). با وجود تاکید خوانواده ام بر اینکه نباید با لرها وصلت کنیم، مجبور شدم تقیه کنم و بگم که این دختر رو نمیخواهم تا از نیش و کنایه های مامان و بابام در امان باشم. اما من ایشون رو با تمام وجودم دوست دارم و تحت هیچ شرایطی حاظر نیستم با دیگری ازدواج کنم.

جالبه بدونید به مامانم گفتم چنین دختری رو بعدا میتونی برام پیدا کنی؟ ایشون هم خیلی راحت گفت نه! گفتم پس چرا مخالفت میکنی؟ گفت نمیخوام عروسم مثل خودم بیچاره بشه! تو باید لااقل پول رهنی داشته باشی، طلا بخری، چه و چه ..... . منم بهش گفتم خوب اگه من بیام 6 سال دیگه خونه دار بشم، طلا بخرم براش، پدرش جهیزیه ی توپ بخره براش، اونوقت سهم اون از تشکیل زندگی چیه؟؟؟؟ (با عصبانیت گفتم)، دختری که سختی های شروع زندگی و بیرون اومدن از خونه ی باباش رو تحمل نکرده باشه رو نمیخوام!

الان میخواستم بپرسم که من چیکار کنم که قبل از سربازی خیالم آسوده بشه و قبل از سربازی رفتنم، نظر دختر خانم رو هم جویا بشم درحالی که فقط یه شماره تلفن از منزلشون دارم. فقط ربع ساعت میخوام با ایشون صحبت کنم، نمیدونم چه جوری بدون گفتن به خانواده ام، برم و پدرش رو قانع کنم که اجازه بده ربع ساعت با دخترش صحبت کنم؟ در اینکه من و ایشون کفویت لازم رو داریم یا نه مطمئنم که 80% به هم میخوریم. آیا کفویت مهمتر از داشتن شغل و گذراندن سربازی است؟ چقدر مهمتر است؟ اینقدر مهم است که به خاطر کفویت، قبل از سربازی و داشتن شغل و پس انداز و طلا و جواهر و ... به خواستگاری برم؟ خواستگاری برم چی بگم؟؟! بگم هیچ ندارم و میخوام با دخترتون 15 دقیقه حرف بزنم؟؟!
    از شما دوستان میخواستم کمکم کنید که چه جوری با این شرایط و با اجازه ی پدر ایشون، بتونم چند دقیقه با ایشون صحبت کنم؟ خنده دار نیست؟

با تشکر
    ویرایش توسط Majnoon : ۱۳۹۱/۰۲/۲۷ در ساعت ۱۴:۰۵

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

با سلام
    به چیزائی که عرض میکنم با دقت توجه کن و عمل کن.
    وقتی با منطق با پدر و مادرت صحبت میکنی و اونها غیر منطقی هستند :
    نقل قول نوشته اصلی توسط majnoon نمایش پست ها
    هستند(قبلا هم میدانستم). با وجود تاکید خوانواده ام بر اینکه نباید با لرها وصلت کنیم، مجبور شدم تقیه کنم و بگم ک
    لازم نیست به اونا چیزی بگی.چون دانشجو هم هستی و مذهبی لذا به خدا توکل کن و با یکی از نزدیکانت که خانم هم باشه و باهاش راحت هستی مسئله رو مطرح کن و ازشون بخواه که با اون خانم صحبت کنن.
    اگر هم کسی رو نداری از اساتید دانشگاه اگر باهاشون راحتی این را بخواه.
    اگر هم باز کسی رو پیدا نکردی برو پیش پدرش و باهاش صحبت کن.مطمئن باش که به آرامش میرسی یعنی یا جواب رد میشنوی و یا مثبت. ولی بهشون نظر غیر منطقی خانواده ات رو نگو و کافی بگی که به موقعش با اونها هم مطرح میکنم. وقتی نظر طرفت را فهمیدی و اگر نظرش مثبت بود ، فقط بهش بگو که منتظرت باشه (فقط وقتی این رو بگو که واقعاً تصمیمت رو گرفته ای ) و تا زمانیکه سربازیت رو تموم کنی و کاری پیدا کنی سعی کنی خیلی ملایم خانواده ات رو راضی کنی .اگه شده از بزرگان فامیل بخواه که کمکت کنن.یا دست آخر برو دنبال آینده خودت یعنی نه اینکه خانواده ات رو بی خیال بشی فقط بر خلاف نظر اونا عمل کن (البته از علمای دینی هم نظر و راهنمائی بخواه) یا اینکه بی خیال دختره شو و تا آخر عمرت در غم عشقش بسوز.
    اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

5. صلوات ها 9

نوشته
    15
    حضور
    34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    72

ممنون از توجهتون،دوره کاردانیم یکسالی میشه که تموم شده و من الان دانشجو نیستم! فقط یک درس معرفی به استادبود که بهمن پارسال امتحانش رو دادم و الان فارغ التحصیلم. چند روز دیگه هم باید برای خدمت، حاضریم رو بزنم.
    برو پیش پدرش و باهاش صحبت کن.مطمئن باش که به آرامش میرسی یعنی یا جواب رد میشنوی و یا مثبت. ولی بهشون نظر غیر منطقی خانواده ات رو نگو و کافی بگی که به موقعش با اونها هم مطرح میکنم. وقتی نظر طرفت را فهمیدی و اگر نظرش مثبت بود ، فقط بهش بگو که منتظرت باشه (فقط وقتی این رو بگو که واقعاً تصمیمت رو گرفته ای )
    اول اینکه من فقط یه شماره تلفن دارم از خونه شون و اول باید زنگ بزنم آدرس بگیرم. دوم اینکه به نظر مامان و بابام مسخره است که 2 سال منتظرم بمونه. اصلا میگن محاله.
    اگه شده از بزرگان فامیل بخواه که کمکت کنن.
    خوانواده ام از کمک مالی برای کار کردن دریغ نمی کنند ولی روزهای اول دانشگاه به اونا گفتم که میخوام یه مغازه ساندویچی یا خدمات کامپیوتر یا کافی نت و ... یزنم. می گفتن که خوب بعد از این یه سال، که درست تموم شد می خوای همه وسایلت رو کجا بذاری و بری سربازی؟؟!
    کمک فکری هم که نگو دلم داغه...

7. صلوات ها 6

نوشته
    15
    حضور
    34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    72

میشه یکی توضیح بده همتا بودن زوجین چند درصد مهمه؟
    اگه در یک کفه ی ترازو کفویت رو بگذاریم و کفه ی دیگه پول و پایان خدمت و کار و ... رو بذاریم کدوم کفّه پایین میره؟

9. صلوات ها 6

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

دوست عزیر همین لر بودن هم از ملاکهای کفویته
    کفویته فرهنگی زبانی و...
    خب مثلا ممکنه شما ترک باشید
    و پدر و مادر اکثرا در منزل ترکی صحبت کنن و این عروس لر تو جمع خانواده شما احساس غریبی کنه و یا خدای ناکرده به خودش بگیره که اینا دارن پشت من چی میگن

اینا توهمات نیست و خیلی دیده شده و خیلی کدورت ها رو باعث شده

گرچه میدونم شرایطت سخته
    البته این لر بودن رو هم شاید زیادی خانواده شما داره روش مانور میده

قبلا تجربه شکست دشاتید؟
    از تفاوت فرهنگی و قوم و قبیله و... آسیبی سمت خانوادتون اومده؟

ظاهرا خانواده شما تنها مخالفتشون لر بودن اوناس

البته با قهر و دعوا و پرخاش هم چیزی درست نمیشه
    واسه ازدواج راضی و خوشحال کردن خانواده هم از شروط اصلیه
    و عروس خانواده باید مورد احترام باشه نه اینکه به دید یه رقیب و دشمن و...نگاش کنن
    ای خدا ،من باید از نظر علم از همه برتر باشم،تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر می‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم. ای خدای بزرگ آنها که از تو می‌خواهم ، چیزهایی است که فقط می‌خواهم در راه تو به کار اندازم و تو خوب میدانی که استعداد آنرا داشته‌ام ((شهید چمران))Behrooz_313

11. صلوات ها 8

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

نقل قول نوشته اصلی توسط majnoon نمایش پست ها
    به نظر مامان و بابام مسخره است که 2 سال منتظرم بمونه. اصلا میگن محاله.
    ...
    نه چرا محال؟
    خب واقعا موندم چرا بعضیا گناه و به خطا رفتن جوونا رو از حلال و سفارش خدا که ازدواجه

مهمتر میدونن

خود من اگر کسی رو هم بپسندم یقینا از شروطم اینه که تا یکی دو سال باید نامزد بمونن که شرایط کار و تحصیلم مشخص بشه

البته نامزدی طولانی هم معایب داره
    و تازه باید کیفیت نامزدی حفظ بشه و وقت کافی رو گذاشت
    تو خدمت سربازی بستگی به شهر محل خدمت و ارگان مربوطه داره که چقدر شما رو آزاد بزارن تا بتونی به نامزدتونم برسید

بهر حال توکل به خدا بزرگترین ابزار آرامش شماست در حال حاضر
    ای خدا ،من باید از نظر علم از همه برتر باشم،تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر می‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم. ای خدای بزرگ آنها که از تو می‌خواهم ، چیزهایی است که فقط می‌خواهم در راه تو به کار اندازم و تو خوب میدانی که استعداد آنرا داشته‌ام ((شهید چمران))Behrooz_313

13. صلوات ها 7

نوشته
    15
    حضور
    34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    72

دوست عزیر همین لر بودن هم از ملاکهای کفویته
    منم گفتم 80% کفویت لازمه رو داریم
    قبلا تجربه شکست داشتید؟
    نه، من شکست ناپذیرم
    از تفاوت فرهنگی و قوم و قبیله و... آسیبی سمت خانوادتون اومده؟
    خیر

ظاهرا خانواده شما تنها مخالفتشون لر بودن اوناس
    نع! خانواده ی از دشمن بدتر! از ترم دوم من این قضیه رو مطرح کردم ولی اصلا به رو نیاوردن و سنگ جلوی پام مینداختن که پشیمون بشم به خاطر اینکه برام زوده (متولد 69 هستم). مامانم قضیه رو اینقدر کش داد تا دانشگاه تموم شد و با کلّی مکافات تونستم یه شماره تلفن پیدا کنم. بعد مامانم که حال و روزم رو دید که شبها بیدارم و روز میخوابم و یه خورده پرخاشگر شدم تصمیم گرفت به خاله ام بگه که باهاشون تماس بگیره. تماس گرفت و ظاهراّ خواهرش گوشی رو بلند میکنه و میگه که ما لریم و خواهرم الان دانشگاه هستند (کارشناسی). خانواده ام تا نبینن که من سربازی رفتم، پول رهن خونه جور کردم، کار خوبی داشته باشم، کاری نمی کنن.
    (من از نظر توانایی کار، مشکلی ندارم(ولی بعد از پایان خدمت، چون دوست ندارم هی از این کار به اون کار بشم، دوست دارم در رشته خودم مشغول به کار بشم) تعمیرات موبایل بلدم، تعمیر تلفن رومیزی و آیفون رو بلدم و برنامه نویسی Qt دارم یاد میگیرم و طراحی سایت هم دارم یاد میگیرم و خواندن متون انگلیسیم خوبه، رشته ام هم نرم افزار کامپیوتر(کاردانی) هست اما نیروی بدنیم ضعیف هست و برای کارهای بدنی مثل بنایی مناسب نیستم، مغز خوبی دارم و بس!، هنوز هیچ پولی از این چیزایی که بلدم در نیاوردم)
    البته با قهر و دعوا و پرخاش هم چیزی درست نمیشه
    واسه ازدواج راضی و خوشحال کردن خانواده هم از شروط اصلیه
    و عروس خانواده باید مورد احترام باشه نه اینکه به دید یه رقیب و دشمن و...نگاش کنن
    این هم جزو لیست مشکلاته
    البته نامزدی طولانی هم معایب داره
    روانشناسها گفتن تا 4 حتی 6 سال هم ایراد نداره.
    بهر حال توکل به خدا بزرگترین ابزار آرامش شماست در حال حاضر
    رؤیاهایی در باره این خانم دیده ام که یقین دارم خدا و پیغمبر از این وصلت راضی هستند. (جز برای اون خانم تعریف نمی کنم). اما در چگونگی این وصلت درمانده ام!
    ویرایش توسط Majnoon : ۱۳۹۱/۰۲/۲۸ در ساعت ۰۰:۰۵

15. صلوات ها 7

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

به نام خدا

سلام بر شما و ممنون از اعتمادتون

تشكر از جناب بهروز كه با وجوديكه هنوز ازدواج نكرده اند ؛ اما ظاهرا از تجربيات ديگران به خوبي استفاده كرده و در نوع خود بسيار خوب راهنمايي كردند.
    راستش بنده تمام نوشته ها را مطالعه كردم و تا حدودي دقيقا در جريان قرار گرفتم .
    انشالله سعي مي كنم در اولين فرصت به كمك تجربياتم تا حدودي راهنماي شما باشم.
    البته جناب حامي مدير انجمن مشاوره نيز انشالله به زودي اين تاپيك را خواهند ديد و از نظرات خوب ايشون هم بهره مند خواهيم شد.
    از روزگار آموختم بغض هایم را نگویم گاهی سبک نشوم سنگین ترم.

17. صلوات ها 7

نوشته
    21
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21

اگه واقعا فکر میکنی که آسمون ترک خورده و فقط ایشون رو زمین افتادن(یعنی یه دونست) پا پس نذار
    سریع دست به کار شو البته باید ببینی شما از نظر ایشون چی هستی؟
    اگه ایشونم مثل شما فکر میکنه (یعنی اینکه شما هم تقریبا یه دونه ای) قبل سربازی نامزدش کن
    توجه کردی ؟ "نامــــــــزد" کن میدونی چرا؟
    چون اگه بخوای فقط با اون صحبت کنی و بگی منتظرت باشه ممکنه تو این دو سال «موقعیت های بهتری» گیرش بیاد و لگد به بخت خودش بزنه یا اصلا از کسه دیگه خوشش بیاد و از این حرفا...
    اما اگه نامزد کنی خیالت راحته
    در ضمن "زندان" که نمیخوای بری ، "سربازی" میخوایی بری

19. صلوات ها 4

نوشته
    15
    حضور
    34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    72

حدیث جعلی: السربازی سجن العاشق
    بحث سر چگونگی جلو رفتن منه، نه اینکه آری یا نه!
    با این شرایط از کجا حرکت کنم؟
    ویرایش توسط Majnoon : ۱۳۹۱/۰۲/۲۸ در ساعت ۰۰:۱۴

21. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری